Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Ako si ga kupio sa alija onda zaboravio. Naravno da postoji garancija za dosta stvari ali ti treba da vratis proizvod pa oni tebi nazad. A postarina je oko 30 evra da se vrati nazad. E sad ti vidi da li ti se isplati.
 
pa mislio sam da se pošalje klip sa greškom i onda prodavac da bude dobre volje :)
a ja sam se zeznuo što sam potvrdio da sam dobio i da je sve uredu, imao sam još fore za ocenjivanje
 
Od toga nema nista... Rekla kazala ne prolazi nigde. Dok se oni ne uvere uzivo kakvo je stanje ne veruju.
Ne znam kad si potvrdio ali imas rok 15 dana da povuces ocenu.
 
Danas mi stigla 3 paketa narucena 1 Oktobra. Doneo postar kuci :)
 
Cao drugari,da li je neko uzimao hladnjake za ram,ispala mi neka reklama medjutim vidim da se lepi ram i zaglavi dodatno,pa mislim da vise sluze za viselni efekat nego i za hladjenje.


Da li ima neki da stvarno hladi tj da dodiruje ram putem termalnog pada kako se po pravilu i postavjaju hladnjaci,hvala.
 
@amdpower neko opšte mišljenje je da za ram ne trebaju hladnjaci, osim ako baš hoćeš da preteraš sa oc.
 
Ja sam hteo zbog izgleda da uzmem,ali kad vec uzimam neka i hlade. :)
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li je još neko skontao da su kinezčići sa Alije "masovno" počeli da traže doplatu za šiping? Tipa nešto košta 10usd plus 2 usd šiping. Platiš 12usd i javlja se kinez kaže poskupelo slanje uplati još dodatnih dolar, dva, tri za šiping, i ostave ti link ka "oglasu" za dodatni šiping.
Ovako nešto samo se iznos doplate menja:
Screenshot_20220111-180848.jpg
 
Ej ljudovi,kad narucite sa Alija i stigne vam preko ove firme,gde se zapravo nalazi posiljka? Pise na pracenju da se nalazi u Srbiji,ali gde tacno? Aerodrom,carina,posta? Da znam koga da zovem. Inace,takodje imajte na umu da kada vam nesto stize preko ove firme,ne mozete pratiti posiljku na post ekspres sajtu. Ako stize preko nekih drugih firmi,onda mozete. Recimo,pratio sam jednu posiljku sa Banggood-a preko domaceg post ekspresa.

Cainiao Standard For Special Goods
 
Ej ljudovi,kad narucite sa Alija i stigne vam preko ove firme,gde se zapravo nalazi posiljka? Pise na pracenju da se nalazi u Srbiji,ali gde tacno? Aerodrom,carina,posta? Da znam koga da zovem. Inace,takodje imajte na umu da kada vam nesto stize preko ove firme,ne mozete pratiti posiljku na post ekspres sajtu. Ako stize preko nekih drugih firmi,onda mozete. Recimo,pratio sam jednu posiljku sa Banggood-a preko domaceg post ekspresa.

Cainiao Standard For Special Goods
Daj tracking broj. U suštini, ako ima tracking, uđi na postalninja sajt i unesi taj broj za praćenje, pisaće ti alternativni broj u formatu RF...LT ili slično nešto, i sa tim brojem vidi na pošti Srbije.
 
@ Skamer

Imamo ispisano "samo" 525 strana o pracenju posiljki


Cainiao Standard For Special Goods je verovatno posiljka preko Litvanije
i pored LP... koda ima i Rx..LT kod koji moze da se prati
 
Daj tracking broj. U suštini, ako ima tracking, uđi na postalninja sajt i unesi taj broj za praćenje, pisaće ti alternativni broj u formatu RF...LT ili slično nešto, i sa tim brojem vidi na pošti Srbije.
hvala radilo je. cekam 3 Aliex posiljke,na prve dve pise "for customs" sto znaci "za carinjenje". a treca josh nije stigla.
 
Da li je još neko skontao da su kinezčići sa Alije "masovno" počeli da traže doplatu za šiping? Tipa nešto košta 10usd plus 2 usd šiping. Platiš 12usd i javlja se kinez kaže poskupelo slanje uplati još dodatnih dolar, dva, tri za šiping, i ostave ti link ka "oglasu" za dodatni šiping.
Ovako nešto samo se iznos doplate menja:
Pogledajte prilog 331094
U novembru (čini mi se, davno bilo pa se ne sećam koja porudžbina je to bila) sam imao ovo za jedan proizvod, prodavac je tražio doplatu, pošto je bilo nešto jeftino naručio sam i od drugog prodavca čisto ako jedno ne stigne, ovaj drugi prodavac je poslao bez problema pa sam ono prvom poslao poruku u stilu "isti proizvod sam naručio i od drugog prodavca, još jefinije i on je poslao bez doplate, ako hoćeš pošalji ili da otvaram dispute i tražim poništenje ordera?" i lik pošalje bez tražene doplate. Obe porudžbine su stigle za tipa 30-40 dana.
Posle toga imam još jedno 15-20 poručbina, sve sitnice od par dolara i niko nije tražio doplatu.

Ja sam hteo zbog izgleda da uzmem,ali kad vec uzimam neka i hlade. :)
Rekao bi da je tim hladnjacima jedina funkcija estetskog tipa tj. da ništa ne doprinose hlađenju. Imam baš tu memoriju, Kingston HiperX Fury i rekao bi da su kinezi skinuli izgled 100%
Svakako cena je simbolična pa čak i ako je za estetiku mislim da vredi uzeti :D
 
Danas mi stigla 3 paketa narucena 1 Oktobra. Doneo postar kuci :)
Juce stiglo jos 7 paketa.
28.12 bio postar ali nikog nije bilo kuci i on ostavi papirce da se podigne paket u posti. Ja papir tek video oko Bozica :( Odem do poste i oni tamo trazili pola sata i ne mogu da ga nadju. Ostavim broj telefona da bi mi javili kada ga nadju a i pitace postara zaduzenog za moj kraj gde ga je ostavio. Sutradan donosi postar 3 paketa. Ja sav srecan..to je to :) Rekoh al su fini , jos mi doneli na kucnu adresu.
Drugi dan zovu iz poste kazu nasli smo vam pakete. Odem u postu i tamo mi daju jos 7-8 paketa sa Alija :)
Paketi naruceni od 1 do 15 Oktobra stim da je jedan imao nekakvo pracenje koje kaze da paket stoji kod nas u posti od 28 Oktobra. Da li je tacno ili nemam pojma.
 
Prvi put naručujem skupu stvar preko alija, audio uređaj od 900$ sa besplatnim DHL shippingom.
Znam za carinu, pdv, i špediciju, da li treba na još nešto posebno da obratim pažnju?
Ako još neko ima iskustva sa skupljom tehničkom robom hvala unapred na savetima.
 
@sivuk Besplatan DHL shipping najčešće ukazuje na prevaru. Nadam se da grešim i da je reč o standardnoj pošiljci koja dugo putuje pa je uključena u cenu, ali ja lično tu ne bih rizikovao. Iskustvo oko uvoza skupljih stvari imao sam kao preduzetnik, tako da je tu nešto drugačija procedura i moj špediter je toliko ekspeditivan da mi on završi sve, a ja samo dostavim fakturu i dokaze o izvršenom swift prenosu.
 
Prvi put naručujem skupu stvar preko alija, audio uređaj od 900$ sa besplatnim DHL shippingom.
Znam za carinu, pdv, i špediciju, da li treba na još nešto posebno da obratim pažnju?
Ako još neko ima iskustva sa skupljom tehničkom robom hvala unapred na savetima.
Obrati paznju na reputaciju prodavca , pogledaj od kad radi radnja i kakve su negativne ocene .
Teoretski na tu sumu besplatan DHL je za ocekivati .
Ali ...
 
Kinez mi deluje ok. Poručih pa videćemo.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Sad kupio nesto na aliju i stoji mi Will be shipped within: 26 days . Jel to novo nesto znam pre bilo 8 dana da posalju cini mi se ?
 
Ovo mora da je rekord u rešavanju disputea:

Kupih neke "titanijumske" šrafove, trebalo je da bude 20 kom. sa filips glavom međutim dobih 15 sa filip glavom, 5 sa torx glavom i torx ključ! To je set od 20 komada tako da se svi montiraju, nema rezervi isl. Kontaktirao prodavca i lik se pravi glup kao ne kapira u čemu je zez. Otvorih dispute i zatražih povrat pola od plaćenog iznosa i tek što sam kliknuo da potvrdim dispute ma 10 sekundi nije prošlo, stiže mi mail da je dispute zatvoren, vraćaju mi lovu. That was fast.


Sad kupio nesto na aliju i stoji mi Will be shipped within: 26 days . Jel to novo nesto znam pre bilo 8 dana da posalju cini mi se ?
Verovatno je prodavac krenuo malo ranije na odmor i proslavu kineske nove godine (Februar 1).
 
Ovo mora da je rekord u rešavanju disputea:

Kupih neke "titanijumske" šrafove, trebalo je da bude 20 kom. sa filips glavom međutim dobih 15 sa filip glavom, 5 sa torx glavom i torx ključ! To je set od 20 komada tako da se svi montiraju, nema rezervi isl. Kontaktirao prodavca i lik se pravi glup kao ne kapira u čemu je zez. Otvorih dispute i zatražih povrat pola od plaćenog iznosa i tek što sam kliknuo da potvrdim dispute ma 10 sekundi nije prošlo, stiže mi mail da je dispute zatvoren, vraćaju mi lovu. That was fast.



Verovatno je prodavac krenuo malo ranije na odmor i proslavu kineske nove godine (Februar 1).
Jel' realno da ljudi otvaraju dispute zbog ovako nečega?
Kupio 20 šrafova - dobio 20 štafova plus ključ za šrafove sa specifičnom glavom.

Gde je šteta?
 
Da li UA....HU ima validno praćenje? Uglavnom ga tracking sajtovi ne prepoznaju i statusi mi ne deluju ispravni
 
^^^haha:ROFLMAO:

kako bre ne vidis gde je steta?
Zamisli kupis srafice za ram za naocare a on ti posalje m10
 
Nešto se i ne bih bunio i da mi je stiglo 15 krstastih i 5 zvezdastih ako je isti prečnik i dužina, jer se sve to odvija magnetnim nastavcima za univerzalni šrafciger, no u redu, za nekog je stvar principa.
 
Nazad
Vrh Dno