Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

@mirza82 Jedino da pitaš prodavca ako može da ti doda Cainiao Standard kao opciju dostave po kojoj želiš da kupiš predmet.
 
Ok, poslaću mu poruku sa tim pitanjem.
Hvala puno.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Drugari, nisam nista skoro kupovao sa Alija, ali vidim da su postarine i preko 100e za neke sitnice od 10e.
Da li postoji mogucnost da se izbegne ta postarina ako nema takvog proizvoda bez postarine,
Konkretno o ovom proizvodu se radi.
https://www.aliexpress.com/item/100...d,tpp_buckets:668#2846#8113#1998&&pdp_ext_f={"sceneId":"20114","sku_id":"12000020327614998"%7D
 
Naručio sam tu već, ali bi i onu. 😁
 
Ljudi pita me jedan kolega,oce da pokupuje neke poklone sa AE za neko dete,ali nece da se zna da je on uplatio...zanima me ako placa svojom karticom i navede podatke adrese stanovanja tog deteta,sta sve pise na onom paketu za dostavu od strane kineza,jel ne pise nijedan njegov podatak koji bi mogao da ga "oda"?
 
Piše samo adresa primaoca, nisam obraćao pažnju da li upisuju ID ali primaoc pojma nema čiji je to ID.
 
Pisace samo podaci primaoca,

samo bolje da uzme nesto sa pracenjem da bi bar znao kada je to stiglo inace moze da putuje mesecima.
 
To ti onda nece ni stici, meni stoji od 23. novembra pa se vec uveliko razmisljam da pitam carinu i postu ko je maznuo paket
pogrešio sam datum, stoji i meni da je 23. novembra kao stiglu u destination country, što je valjda srbija...tako da možda i stigne, ima još 20+ dana do isteka roka...
 
Moj paket je $5, sta radi na carini 2 nedelje? Ovi nasi su gori i od Madjara i od trgovinskih ratova
 
Moze li na aliju da se nadje neki dobar jeftiniji lan kabl ili da jurim ugreen ovde?

 
Poslednja izmena:
Kod nas slobodno uzmi kabl. Draka glase za dobre/najbolje. Ako ti treba kabl za "u zid" idi na najvišu kategoriju koju možeš da platiš. Ako ti treba da povežeš neki kompjuter, uzmi onaj koji ti odgovara po brzini. Cat5e je uglavnom dovoljan, ide do 1gbps, jeftiniji je od cat6 ili cat7, a pritom je dosta mekši i lakše se savija. Cat6a je toliko krut da je teško fiksirati ruter na koji ga kačiš.
 
Treba mi za povezivanje racunara sa rurerom.Preporuka?
 
Pokušavam da ponovo kupim slušalice bubice u istoj radnji kao prije dvije godine. Bubice i dalje koštaju 9 EUR, ali je jedina opcija za shipping DHL od 115 EUR, a nekada je bilo free. Javio sam se prodavcu porukom, pitao može li neka povoljnija opcija, s obzirom na moju istoriju od nekoliko kupovina kod njega i odgovor je glasio "hi friend, we cehck the 4PX"

Kada sam pitao posle dvadesetak dana ima li šta novo, momentalno mi je iskočio odgovor gdje kaže:

we will declare the lower for you , please do not worry .

We can do as your request .

i upućuje me uz ne baš razumljivo objašnjenje na stranicu za otkazivanje narudžbine:

https://servicehall.aliexpress.com/...c2c38219b&knowledgeId=431&categoryId=21039535

Čitao sam nekad o tome, ali zaboravio detalje. Da li ja to treba da potvrdim narudžbinu po cijeni od 9 EUR + 115 EUR DHL, pa da onda istog trenutka otkažem narudžbinu i da čekam da mi on ukine shipping? Toliko povjerenja baš nemam.
 
Proveravao je kolika bi poštarina bila preko 4PX (logistika preko koje mnogi šalju iz Kine)
To se obično napravi porudžbenica ali se ne plati (nemaš dovoljno novca na računu, isključiš online plaćanje itd itd), pošalješ mu broj narudžbenice i on ti odgovori sa ponudom koja važi samo za tebe, klikneš na ponudu i kupiš a od prve porudžbenice odustaneš i kao razlog možeš da štikliraš nema novca na računu.
 
Hvala ti na odgovoru.

Koliko vidim, ja moram prvo da potvrdim originalnu narudžbenicu, a opciju za otkazivanje dobijam tek nakon što stigne potvrda Pay Success. Da li postoji šansa da ja tada zatražim otkazivanje, ali da mi to bude odbijeno i da prođe porudžbina sa DHL-om i njihovih 115 EUR?
 
@ amdpower

Vecina gotovih kablova ma koji da uzmes od 1-2m ce provuci 1Gbps.

I sa najjeftinijim cat5E kablovima koji se prodaju na merenje iz paketa od 305m ( neki i ne prolaze kategorizaciju ) na 10-30m se moze ostvariti 1Gbps veza.

@ koalla

Objasnjeno je vise puta - blokiraj u opcijama platne kartice placanje preko interneta
ili ako nanovo unosis podatke o platnoj kartici , unesi pogresan CVV kod.

Tako ces kreirati narudzbenicu , ali neces izvrsiti placanje.

Kada prodavac koriguje cenu , tek onda vrsis placanje !!!
 
Hvala ti na odgovoru.

Koliko vidim, ja moram prvo da potvrdim originalnu narudžbenicu, a opciju za otkazivanje dobijam tek nakon što stigne potvrda Pay Success. Da li postoji šansa da ja tada zatražim otkazivanje, ali da mi to bude odbijeno i da prođe porudžbina sa DHL-om i njihovih 115 EUR?
Nemoj to da radiš. Ako poništiš narudžbinu, onda si je skroz poništio i ako ti prodavac prihvati "cancel order" onda će ti sve pare biti vraćene (ali u nekom roku), tako da ti onda sigurno neće slati za džabe. A može i da ti ne prihvati zahtev i ostao si bez dosta para. Tako da je ta varijanta besmislena.
Ono što može da uradi je da doda u opcijama za shipping i neki povoljniji shipping za SRB pa onda njega da izabereš, ili eventualno da izvršiš plaćanje ali da pre toga osiguraš da plaćanje ne može da prođe (nevažeća kartica koja ti stoji u wallet-u od ranije, ili ako imaš opciju kod svoje banke da online privremeno blokiraš karticu), zatim sačekaš da prodavac izvrši izmenu cene shippinga pa onda platiš. Ovo drugo se radi samo uz konkretan dogovor sa prodavcem, i nisam do sada čuo da se na taj način koriguje shipping, nego osnovna cena, ali nije nemoguće da se i to radi.
Meni nažalost deluje da te taj prodavac verovatno nije ni razumeo šta hoćeš, čim ti kaže da ne brineš i da će da prijavi manju vrednost (zbog naše carine očigledno, a to ga nisi ni pitao).
 
Izgleda da jeste bila nekakva miskomunikacija tamo među njima, ali na kraju ništa od svega sve u svemu. Napravio sam narudžbenicu koja nije mogla da se naplati iz tehničkog razloga i poništio je, dobio momentalno poruku da je otkazivanje prihvaćeno i pitao prodavca u poruci za korigovanje shippinga. Dobio sam dva odgovora, sa dva naloga iste radnje (razlika je u boji logoa):

sorry, my friend. we only DHL shipping method to Serbia
hi friend, sorry for late

our shipping company reply us : Logistics is still unstable to your country Serbia

Inače sam našao na netu komentare da su ljudima prolazile i uplate sa pogrešnim CVV brojem. Ne znam da li je to tačno i nisam želio da rizikujem, pa samo iskoristo nekakvu promo karticu sa reddita, kakve ljudi koriste baš za ovakve situacije kada "pregovaraju" o popustu.

Hvala svima na komentarima.
 
Jel se stvarno isplati naručivati žice sa druge strane planete?
 
@ Blaham

Gomilu kojekakvih adaptera i kablica vredi naruciti iz Kine
( narocito se isplati ljudima koji zive po malim mestima pa je cesto postarina
u domacem saobracaju jednaka ili veca od cene sitnice koja se porucuje )
 
Počeo neki čudan trend na Aliju da pojedini prodavci obavezno zakidaju na količini, naručite dva a dobijete jedan predmet ili u setu idu dva i naručite dva seta a dobijete samo jedan. Tehnički je paket stigao ali samo 50% od njegovog sadržaja. Pokušao kolega sa snimanjem otvaranja i nisu mu uvažili žalbu. Uskoro će nam slati i prazne koverte :unsure:
 
@sasa022
Samo sto ljudi nemogu ili nece da svate. Stvar od 50-100din da narucim iz Srbije,izadje me 350+din
Na aliju se itekako isplati.
 
@Vaskev ko zna šta se dogadja i moguće je da će sve manje odobravati refund jer su im akcije debelo pale. Ja očekujem dva ordera (potpuno ista stvar 2x) i čovek prijavio pod istim brojem pošiljke, napakovano u jednu pošiljku, pa ćemo videti šta je uradio. Javljam za 10-15 dana kad očekujem pošiljku.
 
Nazad
Vrh Dno