Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Nemam opciju dodavanja mogu samo da obrisem postojecu?
 

Prilozi

  • Aliexpress.jpg
    Aliexpress.jpg
    68 KB · Pregleda: 25
Ne odatle. Kad budeš hteo da pazariš nešto, moći ćeš da dodaš novu karticu za plaćanje.
 
Baš su zapeli paketi Aliexpress Saver Shipping je opcija. I sve ide preko Mađarske. Piše stiglo u Budimpeštu i to je to. Tako stoji sve od 14. oktobra . A paketi koji idu Litvanija, Leonija, Turska ili Malezija stignu u proseku za od 20 do 25 dana. Ima li još neko problema sa dostavom iz Mađarske?
 
Baš su zapeli paketi Aliexpress Saver Shipping je opcija. I sve ide preko Mađarske. Piše stiglo u Budimpeštu i to je to. Tako stoji sve od 14. oktobra . A paketi koji idu Litvanija, Leonija, Turska ili Malezija stignu u proseku za od 20 do 25 dana. Ima li još neko problema sa dostavom iz Mađarske?
Meni stoji jedan paket u Budimpešti od 26.10. U međuvremenu sam to isto nabavio lokalno pa mi je sad nebitno dal će da stigne ili će da ide na dispute pred istek zaštitnog roka.
 
Baš su zapeli paketi Aliexpress Saver Shipping je opcija. I sve ide preko Mađarske. Piše stiglo u Budimpeštu i to je to. Tako stoji sve od 14. oktobra . A paketi koji idu Litvanija, Leonija, Turska ili Malezija stignu u proseku za od 20 do 25 dana. Ima li još neko problema sa dostavom iz Mađarske?
I kod mene isto imam u Budimpesti od : 18.10 , 25.10 , 5.11, 8.11 i nijedan ne mrda i ne menja statuse a u medjuvreminu su mi LV koji su kasnije naruceni stigli a da ne govorim o registrovanim sa full pracenjem koji stizu u proseku za 20-tak dana mada sve i jedan su mi otvarali i naplatili po 100 dinara " necega" ... .
 
Očigledno Mađare baš briga. Inače vole da Srbe maltretiraju na granici i da cepidlače na carini. A i EU ne odovara puno tranzit iz Kine i njihove robe pogotovo što ne mogu nešto da se ugrade tu.
 
Ne znam dal je bilo price, non stop mi aliexpress.com prebacuje na .ru Dal se jos nekom to desava?

Ako jednom otvoriš na .ru, svaki sledeći put će ti otvarati na .ru, pa čak i stranice koje su ti već bile otvorene na .com ako ih reloaduješ. Moraš da odeš na stranu nekog konkretnog proizvoda (ne radnje), da proveriš da li ti gore u padajućem meniju piše English i dostava u SRB, onda to sejvuješ i ručno promeniš sa .ru na .com u URL-u.
Ako ne budeš išao ponovo na ruski AliExpress trebalo bi da ti dalje radi OK. Ako ipak otvoriš neku .ru stranu moraćeš sve ovo da ponoviš.
Do skora je bila jednostavnija procedura ali su nešto menjali i sad mora ovako. Bar ja nisam pronašao lakši način.
 
pozdrav,imam jedno pitanje,nisam kupovao sa alija dugo zbog pandemije i kradje paketa kao i ptt koji je bio velik,pa me zanima,dali se stanje normalizovalo,dali ima ptt free i dali paketi normalno stizu ili i dalje drpaju ?
 
pozdrav,imam jedno pitanje,nisam kupovao sa alija dugo zbog pandemije i kradje paketa kao i ptt koji je bio velik,pa me zanima,dali se stanje normalizovalo,dali ima ptt free i dali paketi normalno stizu ili i dalje drpaju ?

Ne znam kad si poslednji put kupovao sa alija,od aprila kupujem, i sve stize za max 30 dana. Mislim da mi je nabrze stigao paket za 12 dana. Sve sitnice od par dolara.
 
bas davno,ima oko 1-1,5 godinu,sad bih uzimao opet,tad mi bili pokrali pakete i bilo je ono oko ptt da je skocio bas drasticno,sad ne znam kako stoje stvari oko ptt dali je i dalje paklen,tipa ono paket 10 dolara a ptt 15 :D
 
Ma ima dosta sa free shipingom ili povoljna postarina.
Kad se jedna ruta zatvori nova se otvori. Kinezi su to 😷
Ide sporije,ali ide 😃
 
a kakva je situacija sa karticama,,imao sam onu visa virtuon karticu za kupovinu preko aliexspresa,onda je nisam koristio dugo zbog pandemije i oni je ukinuli,pa me zanima,otvorio bih novu u raifajzen banci,dali ona jos uvek postoji i dali je jos onaj fazon,otvori se devizni racun,na nju se stavi 20e+izrada oko 10 bili i onda preko kolko potrosim,dali je to i dalje tako za aliexpres mi treba ?
 
bas davno,ima oko 1-1,5 godinu,sad bih uzimao opet,tad mi bili pokrali pakete i bilo je ono oko ptt da je skocio bas drasticno,sad ne znam kako stoje stvari oko ptt dali je i dalje paklen,tipa ono paket 10 dolara a ptt 15 :D
S obzirom da svaki dan kupim skoro nešto evo kakva je situacija. Ako hoćeš da naručiš nešto skuplje od 4 dolara jako teško ćeš naći free dostavu. I dalje smo na crnoj listi pa je to maksimum koji su spremni besplatno (bez praćenja) da pošalju u Srbiju. Sve ostalo šalju preko premium službi i dostava je od 15 pa i do 100 dolara. Ima fora ako hoćeš da naručiš više stvari jeftinijih od 4 dolara onda naručuješ isti predmet više puta kolikogod hoćeš pa onda oni tih recimo 10 porudžbina vrednih 40 dolara spakuju u jedan paket i pošalju besplatno. Paketi koji idu preko LV (Letonije) su bez praćenja kao i oni iz MY (Malezija) i TU (Turska) oni u proseku stižu za od 18 do 30 dana. Paketi sa oznakom LT (Litvanija) su sa praćenjem i oni idu još brže za dostavu. Međutim Kina je od skora uvela za Srbiju opciju Aliexpress Saver Shipping to je dostava HU (Mađarska) nema praćenja i jako jako su spori. Bukvalno ćeš svaki paket čekati više od 40, 50 dana. Da li je do Mađarske problem ili i Kinezi hoće da nas se otkače u potpunosti nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
da, ti sa HU trackingom idu jako sporo...znajući mađare koliko umeju da zanovetaju i gnjave sumnjam da je kod njih zastoj...
 
MI o vuku vuk na vratima :D Evo sad mi je promenjen status za 5 paketa koja su stajala kod Mađara 20 dana i više. Piše da je stiglo u zemlju odredišta. Verovatno je u Srbiji.
 
MI o vuku vuk na vratima :D Evo sad mi je promenjen status za 5 paketa koja su stajala kod Mađara 20 dana i više. Piše da je stiglo u zemlju odredišta. Verovatno je u Srbiji.
Isto. Čekaju da se nakupi paketa pa do pošalju sve...
Sad će naši da drže još minimum 20 dana...
 
Ja sam imao taj status (da je stiglo na destinaciju) pre 20 i više dana i još ništa. A jeftina je stvar, par dolara, pa ne verujem ni da će lupati pdv (mada se nikad ne zna).
 
madjatska, litvania, malezija...
to su sve neregistrovane posiljke koje putuju 40+ dana, tako da se ne uzbudjujete prerano sto su "stigle na destinaciju" jer to nije ni na pola puta.

Kome se zuri neka bira tursku ili litvansku postu koje se skoro uvek placaju.
 
piše lepo u trackingu aplikacije da je pošiljka stigla u destination country ali to je u ovom slučaju mađarska tačnije budmipešta...zašto toliko putuje od budimpešte do nas je drugo pitanje...
 
Ne znam moja iskustva su drugačija. Prvo piše "Arrived Budapest Linehaul" onda nakon 20 25 ili više dana piše "arrived at destination country" i paket kod mene stigne najkasnije za 3,4 ili 5 dana nakon tog obaveštenja. Što ovo "Arrived at destination country" čini izlegda da je stvarno u Srbiji. Naravno kažem to važi za moj slučaj i Mađarsku. Kada mi stiže preko drugih država (bez praćenja pošiljke) , onda to "Arrived at destination country" ne znači da je u Srbiji nego u državi u tranzitu. A kada dođe u Srbiju ili ne piše ništa novo ili piše "Collected by local post office" i to je to.
 
Poslednja izmena:
Za HU pošiljke tracking bi trebao da bude pouzdan jer nema tranzitne zemlje. jer neregistrovane pošiljke imaju praćene do trenutka slanja iz zemlje preko čije pošte se šalje. Nemam primer jer nisam ništa naručivao preko HU.
Za LV pošiljke zadnji zvaničan status je "Departure LVA OTX Logistics" što znači da je pošiljka krenula ka tranzitnoj zemlji i trenutna je situacija da je za 15 dana u sandučetu. Ono što objavi Aliexpress-Cainiao je sistemsko obaveštenje koje je jedino njima razumljivo.
 
Nisam odavno imao dispute pa sam pozaboravljao, nesto koliko me secanje sluzi kada se jednom zatvori to je to, jel moze da potvrdi neko da li je ovo tacno ?
''Dear friend, your order is during the protection period, so the dispute can be cancelled and reopened, please don't worry.''
 
Nakon potvrde prijema i dalje možeš da uložiš prigovor. Ali je taj period konačan, oročen.
 
juče mi stigle 2 LV pošiljke...naručio sam ih nedelju dana kasnije od treće koja je HU i stoji da je stigla u budimpeštu 29. oktobra...horor sa mađarima....
 
@Анимал
Nisam siguran da li može da se ponovo otvori spor ali verovatno mu ističe rok za odgovor nakon isteka perioda zaštite te se ja ne bih igrao, napišeš da ćeš mu refundirati štetu ako se pojavi pošiljka i posle isteka roka.
 
Danas mi stigla 4 paketa. Varijanta preko Litvanije.
Paket koji sam narucio nekih 20 dana pre ovih sto su mi stigli tek danas promenio status daj e stigao u Srbiju. Mesec dana čamio u Budimpesti ako je tacan tracking.
 
Nazad
Vrh Dno