Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

~35 dana je kod mene prosek za poslednjih 5 naručenih sitnica.
 
40 do 90 dana a mozda i ne stignu.
 
Šipment je i dalje skup, htedoh da poručim nekakve navlake za stolice ne izađu ni 10e ali zato šipment od 5000 do 8000 din. Uopšte ne isplati više poručivati sa Alija... Na kraju sam našao na KP.
 
Taman sam pitao,a roba mi stigla danas. 2 oktobra naruceno,stiglo 22 oktobra. glajderi za misa. sad cekamo amazon paket.
 
Moje iskustvo: naručio 6 sitnica preko Alija, prva 6. septembra, poslednja 22. septembra. U petak 22. oktobra mi je stiglo đuture 5 paketa, jedan još uvek čekam. Valjda sačekaju da se nagomila malo, pa onda na lopate donose...
 
Moje iskustvo: naručio 6 sitnica preko Alija, prva 6. septembra, poslednja 22. septembra. U petak 22. oktobra mi je stiglo đuture 5 paketa, jedan još uvek čekam. Valjda sačekaju da se nagomila malo, pa onda na lopate donose...
Tako je, primetio sam i ja da to rade. Stvarno bezobrazluk.
 
^
Ovaj 5 za 10 nema šanse da se uhvati, probao već par puta.
Takođe ima i kupona koji se kupuju za novčiće, nemam link trenutno...
 
Na svakih par dana na aliju se pojavi neka nova prodavnica sa 50% popusta i nula ocena , posle jedan dva dana se prodavnica brise i tebi nikad ni ne posalju ono sto si narucio. Samo ti drze pare zarobljene mesec dana. Ne znam u cemu je fora.

Link ovaj je isto prevarant, isto je free shipping na bilo koliko komada oces sto nigde nema.
 
Ako prodavnica poživi dovoljno dugo a ti ne uložiš žalbu posle recimo 60 dana = njemu free money.
 
Ima ih koji kao salju DHL-om ,daju traking brojeve za Srbiju . Kad DHL isporuci posiljku ne pise ime primaoca, pa mozes da puknes na disputu .
 
imam jedno pitanje, dugo godina kupujem, uvek i iskljucivo preko aplikacij, vezao davno karticu za ali pay…
posle god dana hteo sam nešto da uzmem, kod poslednjeg koraka nakon sto kliknem pay, prebaci me na sajt Oversea security centar i traži mi verifikaciju naloga, sa ni manje ni više, unosom slike licne karte/pasoša.
ne pada mi na pamet da im to dostavim da bih kupovao gluposti, ali me interesuje da li se nekom od vas tražila verifikacija? vidim da je bas vezano za moj nalog, naveden je korisnički id (ne username)?
sajt jeste u vlasništvu alija, nije phishing…
 
Ima ih koji kao salju DHL-om ,daju traking brojeve za Srbiju . Kad DHL isporuci posiljku ne pise ime primaoca, pa mozes da puknes na disputu .

Do sada nisam imao DHL paket bez mojih podataka.
Ali se poslednji paket poslat preko Ali Premium Shipping (od njih mi premium uvek dodje preko DHL) dva puta vraćao prodavcu. Na kraju su poslali preko UPS.
Kaže "premium shipping no allow your country any more". To je bilo u oktobru. Videću za dalje...
 
da li bi prilikom uvoza pracka bila tretirana kao obicna igracka ili kao oruzje sa specijalnom procedurom?
 
da li bi prilikom uvoza pracka bila tretirana kao obicna igracka ili kao oruzje sa specijalnom procedurom?

Praćka se pre našem Zakonu o oružju i municiji ne tretira kao oružje. Ne znam koji je tarifni broj za praćku, a to je ono što ti je važnije prilikom uvoza. Recimo, tetivno oružje se nalazi u posebnom tarifnom broju, nije u carinskoj tarifi sa oružjem, već podgrupa sa sportskom opremom, ali je neophodna dozvola za uvoz ministarstva trgovine.

Ako naručuješ neki od kompaktnih modela, šanse da ti to neki dira su minimalne. Ako naručuješ neku od onih što idu oko podlaktice, biće i kutija povelika, a posebno ako su neki modeli od nekoliko stotina eur, bolje da se raspitaš pre porucivanja.
 
Ne znam dal je bilo price, non stop mi aliexpress.com prebacuje na .ru Dal se jos nekom to desava?
 
Evo jedan nacin kako da dobijete 2$ kupon, mozda je neko pisao, nemam pojma.
Idete na my order deo, zatim na Eva robota korisnicke ask more pa ukucate coupon. Tu birate prvu opciju Coupon pa zatim I cannot get coupon pa nakon toga I cannot get coupon via coin exchange pa zatim none of above. Bice ponudjen kupon od 2$ kao cenjenom kupcu. Trebalo bi da upali svakome. Mozda je neko i pisao za ovo, ako jeste sry za dupli post.
 
Da li je realno da mi paket lezi u posti od 18 oktobra???????
Treba da ima pracenje osim ako mi nije dao prodavac neki lazni tracking number.
 
Ja sam porucio neke narukvice za sat jos 3.oktobra i vidim da su 20. dosle na carinu kod nas ali i dalje ih nisam dobio i ako je 14. Novembar
 
Imate pravo praćenje ili onaj status da je došao na destinaciju?
 
Da li na aliju moze da se promeni broj kartice?
Ugasio bih racun u jednoj banci (koji mi je sluzio za kupovinu na aliju) i hteo bih da ubacim racun iz druge banke a da ne moram da otvaram drugi nalog na aliju (imam dosta kupovina pa bih da mi ostane status).
 
Ne menjaš, nego samo brišeš postojeću (a i ne moraš da brišeš, može i da ostane) i dodaješ drugu karticu.
 
Nazad
Vrh Dno