Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Najgora kletva u naručivanju preko Ali-ja: DA BOG DA TI PAKET IŠAO PREKO MYKULE (šta god to bilo) :D ni da mrdne status sa mykule, majke im ga....
 
Ovi popusti na Aliju, po meni glupost :)

Hteo sam pre neki dan da kupim merac kvaliteta vode. I rekoh ajde danas cu, kad ono taj iz bookmarka mesto 8 i nesto, poskupao 15 i nesto evra. A 11.11 je 8 i nesto..
I ja lepo nadjem drugog nekog, platim evro vise i kupim, jer ne mogu da cekam 11.11.
 
Ovo bi bilo super... [emoji4]
Ja pronadjoh da za kupone vaze opsta pravila koja se nalaze na ovom linku http://activities.aliexpress.com/adcms/help-aliexpress-com/coupons_terms_conditions.php A, tu pise:
5. AliExpress Coupons cannot be combined with other promotional offers, discounts, rebates, etc.
Provereno moze da se kombinuje jedan kupon sa fiksnim diskontom. Samo da bi ostvario taj fiksni diskont vrednost porudzbine kad se oduzme kupon od nje mora i dalje da bude preko 150$ .
 
Popust 11.11 je obicna glupost i navlakusa (uglavnom). Cene iz wish liste za skoro sve proizvode skocile preko noci i sa popustom ce biti taman kao i ranije. Jedino ukoliko se Aliexpres kuponi mogu koristiti sa navodnim popustima to ce biti nesto ali sitno.
 
Može vrlo lepo da se uštedi, posebno na predmetima koji su na stvarnom popustu, i uz korišćenje odgovarajućih kupona. Činjenica je da ima dosta lažnog reklamiranja popusta, ali i da može lepo da se pazari.
 
I iz moje wish liste su poskupeli skoro svi proizvodi, da bi 11. bili na redovnoj ceni, ali jedna košulja koja se uvek kretala oko 20e, sada će koštati 14e, tako da ima i pravih sniženja.
 
Provereno moze da se kombinuje jedan kupon sa fiksnim diskontom. Samo da bi ostvario taj fiksni diskont vrednost porudzbine kad se oduzme kupon od nje mora i dalje da bude preko 150$ .
Hvala za info, napravio sam da bude tako! [emoji1]
Inace, SJCAM brend je stvarno na popustu... [emoji4]
 
Da li je neko kupovao Ram memoriju (DDR3) na AE? Može neko iskustvo da podeli ili preporuči prodavca. Hvala
 
Poslednja izmena:
Ne isplati se, kao ni kupovina SSD. Gledao sam A-Data, kao i Netac i Kingmax za SSD. I da ne naplate carinu nije neka ušteda vredna rizika.
 
Ja ne bi kupio taj ssd ne zna se ni koj je kontroler ni koji je nand
 
Ne isplati se, kao ni kupovina SSD. Gledao sam A-Data, kao i Netac i Kingmax za SSD. I da ne naplate carinu nije neka ušteda vredna rizika.

Hvala za informaciju. Gledao sam komentare (koliko je realno) i primetio da su u pitanju kod slučaja ADATA u pitanju "fake" memorije, ali da su PCB čipovi koretkni i da je OK za neki rad, ali ću ipak zaobići ponudu memorija i kupiti kod nas, bar koliko toliko je sigurnije. Još jednom hvala
 
Koliko su skocile cene nekih preedmeta ovo je strasno :) :) jos ko igra onu igricu gde otvaras tri kartice pa dobijes i jos kupone nekih firmi...ima recimo 2 dolara popust za stvar preko 2.01 dolar...:D e u nekoj radnji sam nasao stvari za po 2.5 dolara i izasle bi me 0.49 ::D sada em je povecao na 4.5 em je stavio shiping...to je samo jedan primer...strasno
 
Ista navlakuša kakva je bila i prošle godine. To samo onaj ko ne zna kako je bilo tada može da se zanosi da će nešto da prištedi. Bolje sačekati da prođe 11.11. Kakvo crno igranje igrica i slično zarad kupona...
 
ovi povećali svuda cene i sa popustom dođe na isto
 
Boga mi da je isto bilo bi dobro, uglavnom izlazi skuplje.
Ne treba nista kupovati dok im ne prodje akcija.
 
Ajde, videćemo i to kad prođe akcija, ja merkam neke telefone od 330 i 420 USD, pa ću baš da vidim da li će biti neke uštede.
 
Malo me iznenadilo da kupon od 100$ za kupovinu preko app važi samo za vlasnike Iphona, ali šta je tu je, mislim da ipak može da se nešto iskombinuje, kupon za app, alipay, igrica, popust prodavca... nadam se da mže sve đuture.
 
Koliko komada istog proizvoda moze da se naruci a da ne bude problem na carini ili gde vec...Konkretno USB flash je u pitanju pa me zanima limit za kolicinu?
 
@ironmanbg jos ce na kraju prodavac da ti posalje i predmet i malo ke$a :d
 
Kako su vama vracali novac na aliexpress-u, da li preko paypal ili? Treba meni jedan prodavac da refundira novac, ali mi je trazio paypal nalog.
 
Pa da li mi je trazio paypal nalog. E sad ja ne zelim da imam taj novac na paypal-u vec na mojoj internet kartici. Jel ce on direktno biti uplacen na nju kada mu dam moj paypal ili kako to vec ide? Da li on moze da mi uplati novac direktno na moju visa internet karticu? :)
 
Poslednja izmena:
Malo me iznenadilo da kupon od 100$ za kupovinu preko app važi samo za vlasnike Iphona, ali šta je tu je, mislim da ipak može da se nešto iskombinuje, kupon za app, alipay, igrica, popust prodavca... nadam se da mže sve đuture.
Upravo to i dobija ga tek svaki 4000-i novi korsinik. Znaci ne postoji snasa da se dobije i da imas iphone
 
Pa da li mi je trazio paypal nalog. E sad ja ne zelim da imam taj novac na paypal-u vec na mojoj internet kartici. Jel ce on direktno biti uplacen na nju kada mu dam moj paypal ili kako to vec ide? Da li on moze da mi uplati novac direktno na moju visa internet karticu? :)
Obično traže paypal da ti uplate lovu a da ne ide preko dispute i samim tim prodavac ne dobija loše poene - "nema problema uplatiću ti lovu a ti meni dobru ocenu".
 
Pa da evo sad mi kaze da ce mi uplate ceo iznos na paypal. A kad mi uplati, jel posle mogu kad kupujem nesto na aliju da mi skine jedan deo sa paypal, a ostatak da mi povuce sa visa internet kartice ili ne? Znaci ne moze on da mi novac direktno upalti na visa internet karticu? Jer slabo koristim paypal za palcanje i ne znam ni kako da prebacim novac sa kartice na njega. Uglavnom sve placam preko kartice.

Ili ipak da otovrim dispute?
 
Pa da li mi je trazio paypal nalog. E sad ja ne zelim da imam taj novac na paypal-u vec na mojoj internet kartici. Jel ce on direktno biti uplacen na nju kada mu dam moj paypal ili kako to vec ide? Da li on moze da mi uplati novac direktno na moju visa internet karticu? :)
Prevariće te. Tako traže samo da kupe vreme dok istekne period za otvaranje dispute-a ili dok ga ne ugasiš (jer posle ne možeš opet da ga otvoriš).
Neko je pre nekoliko dana bio tako prevaren baš ovde na forumu.
Obavezno traži da radi refund onako kako je plaćeno, na istu karticu preko aliexpress-a, i obrati pažnju na vreme za otvaranje dispute-a.
 
Koliko komada istog proizvoda moze da se naruci a da ne bude problem na carini ili gde vec...Konkretno USB flash je u pitanju pa me zanima limit za kolicinu?
to sve zavisi..narucio sam 10tak otg kablica koje sam razzdelio pre skoro dve godine i nisu mi carinili, isto tako 4 maske za telefon nisu...dok recimo neke pojedinacne stvari carine ili ne...
 
Prevariće te. Tako traže samo da kupe vreme dok istekne period za otvaranje dispute-a ili dok ga ne ugasiš (jer posle ne možeš opet da ga otvoriš).
Neko je pre nekoliko dana bio tako prevaren baš ovde na forumu.
Obavezno traži da radi refund onako kako je plaćeno, na istu karticu preko aliexpress-a, i obrati pažnju na vreme za otvaranje dispute-a.

Pa zar ne uplate oni odmah na paypal i ne stigne mi neko obavestenje? Kako je taj bio prevaren za novac, kako tacno mislis odugovlace? Ono uplatice sutra, pa ne uplati i tako u krug ili? Srecom brzo mi je stigao case, a do isteka ima jos 35 dana.

I zar moze on da mi refundira novac na moju internet karticu od banca intesa kako sam i platio na aliju, da ne ide preko paypal? Jer bi mi to najvise i odgovaralo.
 
Pa zar ne uplate oni odmah na paypal i ne stigne mi neko obavestenje? Kako je taj bio prevaren za novac, kako tacno mislis odugovlace? Ono uplatice sutra, pa ne uplati i tako u krug ili? Srecom brzo mi je stigao case, a do isteka ima jos 35 dana.

I zar moze on da mi refundira novac na moju internet karticu od banca intesa kako sam i platio na aliju, da ne ide preko paypal? Jer bi mi to najvise i odgovaralo.
Mislim da je izuzetno velika provizija kad plaćaš nekom na privatni račun u stranoj zemlji. Bar je tako kod nas u Srbiji. Verovatno zbog toga traži pay pal...
 
Nazad
Vrh Dno