Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Sta je bolji izbor?
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-12-07 at 22-29-30 781.28RSD 50% OFF Dron 5g Gps Drone 8k Professional Drones 6...png
    Screenshot 2022-12-07 at 22-29-30 781.28RSD 50% OFF Dron 5g Gps Drone 8k Professional Drones 6...png
    297.3 KB · Pregleda: 71
  • Screenshot 2022-12-07 at 22-30-05 781.28RSD 50% OFF Dron 5g Gps Drone 8k Professional Drones 6...png
    Screenshot 2022-12-07 at 22-30-05 781.28RSD 50% OFF Dron 5g Gps Drone 8k Professional Drones 6...png
    339.4 KB · Pregleda: 72
Naravno.
Koriste gotove recitacije jer nemaju pojma sta ih pitas
Treba pisati tako, da google translate može lepo da prevede. Ako znate još neki strani jezik, prebacite na njega pa proveritie. A možete i da uradite unazad prevod (prvo to što ste napisali da prevede na jezik X, onda kopirate to što je izbacio, pastujete i stavite da vrati iz tog drugog jezika u prvi). Ako je dobro napisano vratiće smisleni tekst (99% identičan onom koji ste napisali).

Bez ljutnje, ali poruka je nejasna. Napisao je "perimiter" umesto "diameter". Van toga, kombinacija reči i broja uz "x" koji bi ovde trebalo da znači "pieces" doprinosi dodatnoj konfuziji.
Da @sasa022 nije okačio sliku, ne bih mogao da pretpostavim da je na to mislio.
 
@Nikollo
Prebaci valutu u dolare, to je nativna valuta na aliexpressu, da ti banka ne radi duple konverzije bezveze.
 
Sta je bolji izbor?
Pise ti pod color(ispod cene)
Skuplji ima avoidance a jeftiniji nema tj ovaj skuplji izbegava fizicke prepreke
Ako si zainteresovan probacu ja sutra dron pa mogu da ti posaljem poruku ja sam uzeo taj najskuplji nemam neka ocekivanja sem da leti.
@Nikollo
Prebaci valutu u dolare, to je nativna valuta na aliexpressu, da ti banka ne radi duple konverzije bezveze.
Jeste u dolarima placanje ali nekad izbaci u dinare aplikacija
Imaju oni coini u aplikaciji koje dobijas samim koristenjem aplikacije itd i sad ispada da je jeftinije uzeti normalno nego uz te novcice. Nije iskljicena mogucnost da ja nesto nisam dobro razlucio ali tako meni pokazuje u odeljku coins (gde izbaci neke ponude da platis nesto uz odbitak cene kroz novcice), visu cenu i plus odricanje od 200 novcica.
Evo stope konverzije za dron
 

Prilozi

  • IMG_20221202_135917.jpg
    IMG_20221202_135917.jpg
    90.6 KB · Pregleda: 68
Evo i ja da se upišem da neke stvari nisu stigle, i verovatno neće - neka budalaština čarapice za decu paketa dva i jedna dž majica. Zajedničko svim paketima je da dolaze iz Mađarske. Dobio sam odgovor od pošte koji može svima da koristi da se prepozna ovaj tip slanja pošiljke:

Поштовани,

Обавештавамо Вас да је пошиљка са наведеном ознаком, коју сте нам проследили нерегистрована писмоносна пошиљка у међународном поштанском саобраћају – мали пакет, који има јединствени бар-код идентификатор и чија је прва словна ознака U (друго слово у распону од А-Z) плус 9 цифара и на крају има кодну ознаку земље порекла, а која се наноси како би се обезбедило пружање прекограничних царинских електронских најава, како би се једноставније и брже обавиле царинске процедуре. Присуство таквог идентификатора не подразумева пружање услуге са потврдом уручења. С обзиром да се ради о нерегистрованој пошиљци, сагласно важећим прописима којима се уређује обављање поштанских услуга, за исте није предвиђена опција евиденције и праћења статуса. Имајући у виду наведено, као и да све пошиљке пролазе више логистичких складишта и претоварних тачака, подаци о статусу нерегистрованих пошиљака које нуде портали за електронску трговину нису поуздани и не могу бити потврђени од стране поштанских оператора, док се за разлику од њих, регистроване пошиљке у међународном саобраћају могу пратити.



У вези са наведеним, нисмо у могућности да Вам пружимо више информација.



С поштовањем,

Пошта Србије
 
Da.
To je ono na šta Sale misli kad napiše "Te pošiljke nemaju praćenje. Statusi su izmišljeni."
Godinama unazad...
🤪
 
Moze li neko da preporuci neki kratki SATA kabal od 10cm na Aliju ? Da li to radi ili je bacanje para?
Hocu malo da sredim komp od silnih kablova :)
 
Meni stigle one Lenovo slušalice sa grupne kupovine ali ne rade. Ne čuje se ništa. Pametni satić malo, malo pa zaglupi, smrzne se i dok se ne isprazni ne možeš mu ništa 😃🔨 Koliko 💰 toliko 🎶.
 
Cudna stvar mi se desila,udjem sada na aliexpress i vidim neke poruke otvorim kad tamo ono klasicno ako zelim da promenim podatke za slanje ...
Stvar je sto odavno nisam nista narucivao sa alija.
Odem na orders kad tamo 6 narucenih stvari 2 zenska kaisa za pantalone,dux sa kapuljacom,majica,torba.
Stvari koje nisam ja narucivao i svuda stoji sledeca adresa
Thiago Vieira
+55 91987656365
Guanabara;Alameda A;60
Ananindeua, Para, Brazil, 67110-400
Meni nije sa racuna nista skinuto (mobi banka) na kartici mi je iskljuceno placanje na internetu a i od kada su mi zbog isteka zamenili karticu novu nisam ni unosio na aliexpressu.
Sada vidim da je na moj racun dodata ta adresa kao i kreditna kartica,samo mi nije jasno kako su uspeli to u mom nalogu i sto nisu otvorili svoj nalog.
Pokusavam da kontaktiram nekoga na aliju a da to nije eva :(
 
Poslednja izmena:
Da li je imao neko iskustava sa punjacima malih baterija..Imam neku masinicu za brijanje na baterije koje mi se posle jednog brijanja istrose,i onda ih bacim a mogu se ponovo napuniti..
 
Cudna stvar mi se desila,udjem sada na aliexpress i vidim neke poruke otvorim kad tamo ono klasicno ako zelim da promenim podatke za slanje ...
Stvar je sto odavno nisam nista narucivao sa alija.
Odem na orders kad tamo 6 narucenih stvari 2 zenska kaisa za pantalone,dux sa kapuljacom,majica,torba.
Stvari koje nisam ja narucivao i svuda stoji sledeca adresa
Thiago Vieira
+55 91987656365
Guanabara;Alameda A;60
Ananindeua, Para, Brazil, 67110-400
Meni nije sa racuna nista skinuto (mobi banka) na kartici mi je iskljuceno placanje na internetu a i od kada su mi zbog isteka zamenili karticu novu nisam ni unosio na aliexpressu.
Sada vidim da je na moj racun dodata ta adresa kao i kreditna kartica,samo mi nije jasno kako su uspeli to u mom nalogu i sto nisu otvorili svoj nalog.
Pokusavam da kontaktiram nekoga na aliju a da to nije eva :(
Naruči nešto sa Tijagovom karticom na svoju adresu 😃 Nemoj da štediš.
 
Ne moze trazi mi onaj broj sa poledjine kartice.
Obrisao sam njegove stvari i podatke prethodno sam potvrdio da su mi stigle njegove narucene stvari i pozitivno ocenio prodavca.
Promenio sam lozinku na aliexpressu i nadam se da vise nece moci da pristupi mom nalogu.
 
Trebalo je da kontaktiraš prodavce i tražiš izmenu adrese na svoju :D
 
Bice da si ti upao na njegov nalog a ne on na tvoj :ROFLMAO:

covek je ocigledno platio svojom karticom tu robu cim si mu poslali, nije ti to palo na pamet?
 
Nije mi palo na pamet posto je to moj nalog sa mojim podatcima,mojim narucenim i dospelim narudzbenicama itd...
 
Moja kartica i moja adresa + dodati njegova kartica i njegova adresa.
Stvarno mislis da neznam koji je moj nalog?
 
Salim se, ali stvarno je cudna situacija, pa sam mislio da je moguce da si slucajno upao na tudji nalog ili on na tvoj.
 
Ne znam sta i kako se desilo ali je moj nalog.
Sve jedno iz Alija mi rekose da pobrisem to njegovo i da promenim lozinku na nalogu kao i lozinku na mailu i da je to dovoljno.
To sam i uradio pa videcu sta ce dalje da bude.
 
Ne znam sta i kako se desilo ali je moj nalog.
Sve jedno iz Alija mi rekose da pobrisem to njegovo i da promenim lozinku na nalogu kao i lozinku na mailu i da je to dovoljno.
To sam i uradio pa videcu sta ce dalje da bude.
U svakom slucaju nemoj dodavati u wallet svoje kartice bar neko vreme, pogotovo ako imas sredstava na njima. Ja kod svake kupovine unosim rucno, jer je pre nekog vremena bio incident kod solidnog broja ljudi da im je ujutru bilo svuceno dosta novca sa kartica, i to originalno placeno u rubljama, tad sam pobrisao sve.
 
  • Like
Reagovanja: tcp
pa da..imam 28$ a ne vidim kako da ih koristim, nikada ne trosi te novcice, tj ja verovatno ne kupujem to za cega oni sluze.
 
Nazad
Vrh Dno