Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Jel neko uzimao termalne padove,trake?
Ovo?
a1b69334afb311b4d6413ec4e95de605

Jesam ja. Ali zavisi za šta ti treba, može biti ok rešenje a i ne mora.
U principu što tanji to bolji. Ok rešenje za nešto što se ne greje puno. Ili ako mora da ti je izolovana komponenta tipa mosfet ali pasta je uvek bolja.
Imaš i bakarne toplotne cevi na aliju, različitih dimenzija. To je još efikasnije rešenje ako imaš mesta i ne mrzi te da prilagođavaš potrebi, Zalemiš bakarnu pločicu na jedan kraj cevi, ona će ići na komponentu, saviješ cev po potrebi a na drugi kraj isto zalemiš bakarnu pločicu i zalepiš je na hladnjak. Još bolje rešenje.
Kažem, zavisi od primene, ovo tvoje pitanje je totalno nespecificirano.
 
Za grafičke su ovi padovi svakako jednostavnije rešenje ali ako ti je sve na istom nivou ja bi ipak išao sa termalnom pastom (onom belom, nikako silver ili gold).
Ili ako je većina čipova na jednoj visini a samo par je niža onda bi za niže stavio padove a na sve ostalo pastu.
Kako mislis u slojevima?
Uzmeš dve od 0.5mm zalepiš jednu preko druge i dobiješ jednu od 1mm...
Ovi padovi su mekani tako da bi u principu mogao da uzmeš i onaj 4ti paket sa 100 kom od 1 mm, ako ti je 10x10 ok veličina.
Tamo gde ti treba 0.5mm ja bi samo skratio malo taj što je 1mm debljina na recimo 8x8mm i kad ga pritisneš on će se spljoštiti, posebno ako grafička ima onu potporu za hladnjak sa suprotne strane kao procesori što imaju da ne bi previše iskrivili ploču, onda možeš jače da zavrneš šrafove...
 
Poslednja izmena:
@amdpower :
Moguće, nemaju svi sve veličine. Ja imam još neke linkove, ali te tek treba da poručim, ne znam kakva je prodavnica, ali ni roba.

Možeš da kombinuješ različite debljine, ali je bez veze da uzmeš ovu od pola milimetra ako ti treba, npr. 2 mm.
 
Nekad sam pitao al ajde opet,da li je neko uzimao malo vece mikrofiber krpe na aliju ili bilo gde,imam hamine ali su minijaturne,imao jednu vecu ali propala i vise ih nisam nasao.


HAMA%20pena%20i%20krpa%20za%20%C4%8Di%C5%A1%C4%87enje%20LCD%20Plasma%20tv-a%2095853.jpg
 
Ja sam uzimao ove, i super su, kvalitet je baš dobar. Ne znam je li to ono što ti treba. Uglavnom, kucaj car towel, izaći će ti dosta njih, i znam da ima ovaj kvalitet 500gsm, 600gsm, to je verovatno gustina i kvalitet krpe, što veće to bolje (ali i skuplje). Ove od 500 su skroz okej, nisam ostale kupovao. Uglavnom, ove su malo deblje, nisu klasične tanke krpice.

Edit: Tek sad vidim da tebi trebaju one sitne za naočare i slično. To ti ne mogu pomoći :( Ove su za skupljanje vode sa auta, nisam čitao, ali svakako preporučujem
 

Prilozi

  • Screenshot_20210926-184847_AliExpress.jpg
    Screenshot_20210926-184847_AliExpress.jpg
    103.3 KB · Pregleda: 47
  • 20210921_113124.jpg
    20210921_113124.jpg
    182.3 KB · Pregleda: 29
  • 20210921_113101.jpg
    20210921_113101.jpg
    246.9 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
Stigao mi Noz sto sam uzeo na aliexpress i zadovoljan sam. Stigao za 26 dana, nisam imao nikakvih dodatnih troskova (za divno cudo), Mehanizam lepo radi, ostar je i verujem da za koju sam ga namenu uzeo sluzice me lepo. Izasao me oko 12e. Ovde za te pare ne mozes uzeti takav noz.
skakavac 1.jpgskakavac 2.jpgSkakavac 3.jpgSkakavac 4.jpgSkakavac 5.jpg
 
Mozes, mozda cak i bolji i jeftiniji, kad naletis
 

Prilozi

  • 698149-900-100000.jpg
    698149-900-100000.jpg
    183.4 KB · Pregleda: 112
Nisam video,u ostalom ove su 1000din,sa carinom (ako je ima) izadje mi oko 1200-1300din.
A ove od 1500din +300din postarina je 1800din.
Svakako je jefftinije...
 
Mislim daje vise postarina od 300 din
To sam naveo kao najeftiniju opciju,250din je do 2kg (ako se unapred uplati novac) Ali ako se salje pouzecem preko ostalih kurirskih sluzbi onda bez 500din ne gine.
Retko se pronadje 300din pouzecem,to su uglavnom ljudi koji imaju ugovore sa kurirskom sluzbom,ali i to se vise ne postuje. Naplacuju vise nego sto treba.
 
Meni su se Altos slušalice pokazale dobro. Ima taj model koji je metalniji, čvršći... Ima i bluetooth verzija, a obe verzije imaju kabel. I što je super za kabel po meni, slušalice na sebi imaju 3,5mm utičnicu, nije da onako kako ide kabel iz nje. Mislim da je i to za jeftine slušalice super stvar jer inače svima brzo kabel ode u očin.

A kad kažem da su Altos, pretpostavljam da ne moram reći koja je prodavnica. 🙂
 
Da li je neko u skorije vreme kupovao ove slusalice?

Jurim ih vec dugo vremena sad je postarina prihvatljiva.
Trebaju mi samo za muziku,ne znam koliko je anatomija baterije,prodavac ne zeli ili ne zna da kaze.
Imam ih ja, stoje nekoriscene preko godinu dana. Nisu nista posebno.
 
Može li link za nabavku kod nas? Hvala
Gembird ili xwave od "domacih" brendova, verovatno ima jos koji brand/uvoznik...
Po velikim kineskim robnim kucama takodje ima,
ima i na KP

U bloku 70 ako ima budu skuplje nemoj tamo traziti, jer je to roba koju kinezi prodaju direktno vecim kupcima.

Ja imam xwave i odlicne su samo je los kvalitet plastike, lomljiva je.
Ne znam kakve su ostale i kolike su razlike u kvalitetu posto razlike u ceni budu velike, ali svakako vrede tu lovu.

Sa alija svakako ne znate ni kvalitet niti mozete da vratite, probate, menjate i slicno, jedino ima smisla nekome iz unutrasnjosti ko nema dodira sa kinezima.
 
Imam ih ja, stoje nekoriscene preko godinu dana. Nisu nista posebno.
Mozda previse ocekivanja?
Ne znam ja sam pre par godina kupovao intex slusalice izgledale su previse mocno. 650din su placene ali zvuk je bio previse tih,imale su odlican bas ali tise slusalice nisam imao.
Ja volim da gruva i da imaju dobar bas. Takve sam pre par meseci kupio sa alija za 2 eura ali kabal se malo izvrnuo i sad prekidaju.
Zato i hocu bezicne da kupim,mozda imaju neke mane ali cu bar godinu ili dve moci da ih punim i da slusam bez problema.

Xwave od 1000din izgledaju potpuno isto kao ove intex sto sam imao,a ove bezicne su 2000din a na aliju su 1000din...​

 
Qcy t13 sa Alija oko 20 dolara sa slanjem, mislim da nema bolje kupovine za bežične slušalice.
 
^ Al to su bubice, njemu trebaju obične slušalice koliko sam shvatio.

Iako je lepo znati i za njih. 😎
 
Da,meni trebaju obicne slusalice.
Ove bubice koliko god da su kvalitetne i skupe za mene ne vrede nista.
Ispadaju mi,a verujem da nisam jedini!
 
Nisam shvatio, na prelete čitam, izvinjavam se. Mogu da se kupe i od pene završeci koji idu u uši, bude malo udobnije pa možda da probaš sa time.
 
Nazad
Vrh Dno