Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Jel isprobavao neko ovakve bebi kamere što se povezuju na telefon?

Treba da naručim za brata, ovu sa linka sam našao kao najpovoljniju koja mi deluje OK i ima sve potrebne funkcije i alarme... Ako neko ima bolju preporuku.
 
Ja sam uzeo pre 2 god komplet neki. Jos uvek radi. Slika je losija, mali lcd ekran ali zavrsava posao. Posle sam uzeo xiaomi mijia 1080p kameru koja se kaci na fon.
 
Ja sam narucio Xiaomi 4-5 komada i sve rade i dan danas. Instalirate Mi Home aplikaciju i povezete preko nje kameru a fonom i sve sljaka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I od mene preporuka za Xiaomi kameru.
 
#Aliexpress NOK 316.93 30%OFF | Original Xiaomi Mijia 1080P Smart Camera IP Cam Webcam Camcorder 360 Angle WIFI Wireless Night Vision AI Enhanced Motion Detect
https://a.aliexpress.com/_dWacFvM
 
Drugari jel neko narucivao tempred glass sa alija ona varijanta sa uv lepkom? Kakva su vam iskustva?

Послато са LYA-L29 уз помоћ Тапатока
 
Jel kupovao neko neki rc avion(cic) za opustanje? Ovaj je kao dobar

#Aliexpress € 71,62 50%OFF | Volantex Sport Cub 500 761-4 500mm Wingspan RC Glider Airplane 4CH One-Key Aerobatic Beginner Trainer RTF Built In 6-Axis Gyro
https://a.aliexpress.com/_d9dsHgA

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da li je neko testirao / ima SSD KingDian S280/S370 ?

Drugaru treba za stari laptop koji mu uglavnom stoji u radionici
( sluzi za YouTube i auto-dijagnostiku )

https://www.aliexpress.com/item/33060615717.html

Controller: SMI2258XT

SSD 128 / 256 / 512GB S370
SSD 120 / 240 / 480GB S280

128GB moze da se kupi za 17,5$ ( popust sa kuponom )
 
Ko ima MacBook od 2012 do 2015, ovo je fenomenalna stvarcica. Ubacim u nju micro sd karticu od 128gb i kao da imam jos jedan interni storage. Obicno je slot za sd kartice dosta plitak na MacBooku, ali ovaj se totalno uklopi u dizajn i nista ne strci.
 
Da li je neko mozda ovo porucivao,i da li valja?

2020-05-01-001435.jpg

Da pojasnim,to je sterilizator za razne stvari pa i za mobilni,cak neki imaju opciju bezicnog punjenja. Nadam se da je sad jasnije. Bezicno punjenje mi nije prioritet,ovo drugo me zanima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako je UV svetlo zavisi koje je talasne dužine, za sterilizaciju se koristi od 100nm do 280nm. Najbolje je da je 253-260nm. I to je potrebno da ostaviš to što sterilišeš oko 30 minuta pod UV-C svetlom da bi bio siguran da je uništilo bakterije. Brže je pregrisati telefon alkoholom.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ako je UV svetlo zavisi koje je talasne dužine, za sterilizaciju se koristi od 100nm do 280nm. Najbolje je da je 253-260nm. I to je potrebno da ostaviš to što sterilišeš oko 30 minuta pod UV-C svetlom da bi bio siguran da je uništilo bakterije. Brže je pregrisati telefon alkoholom.

Hvala na odgovoru.
 
Jel kupovao neko ove kineske PLC-ove? Vidim da se vrte dva modela, neki kao mitsubishi i kopija siemensa.

#Aliexpress US $34.72 8%OFF | 1PCS 32MR PLC Control Industrial Module Driver FX1N DC24V 16 Inputs 16 Outputs GX Developer GX Works2 For Mitsubishi
https://a.aliexpress.com/_dTUQTtt

#Aliexpress US $68.00 | CPU224XP S7-200 PLC Programmable Controller 24V PLC Programmable Transistor Output Programmable Logic Controller
https://a.aliexpress.com/_dTHFGG3

Prvi je nejasnih specifikacija što se tiče U/I, dok ovaj drugi deluje dosta ozbiljnije, naglašeno je koliko ima digitalnih i analognih ulaza/izlaza, a i prednost mu je što se programira u step7 softveru. Treba mi prvenstveno za vežbu, ali i kasnije bih ga upotrebio za regulaciju nivoa vode u jezercetu, koristio bih AI i DI/DO. Znam da nije sad trenutak da se pazari, nije mi hitno, ali ako je neko probao i misli/zna da ne vredi čekati, da jurim neke rashodovane siemense po KP, vidim da ih ima.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Siemens ima posebne PLCove za kinesko tržište, pa i poseban softver. S7-200 je odavno prestao da se proizvodi za evropsko tržište. Programirao se u MicroWin programskom paketu. U standardnom step7 softveru ga nema u HW katalogu. U kineskoj verziji verovatno da, a i sam kineski s7-200 se hardverski razlikuje. Po meni je bolje da vijaš neki polovan s7-300 ili s7-1200. Za ovaj poslednji imaš TIA portal softver, koji je drugačiji, možda čak i jednostavniji za učenje, a svakako budućnost.
Takođe, pogledaj VIPA PLCove. Oni su skroz nalik na simatic i idu jedan na jedan. Npr, možeš da imaš Siemens CPU a VIPA I/O kartice i sve radi. Nešto kao legalne kopije, siemens ih toleriše.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Najverovatnije ću izbidovati neki polovni s7-300 na ebay, vidim da su prilično jeftini, počupani negde komplet sa I/O modulima. Imam sestru u Nemačkoj koja često dolazi pa ću videti da tamo poručim, jeftiniji šiping a i svi šalju tamo, možda natrči i neki 1200 do jeseni. Znam za tia portal naravno, imam ga instaliranog, imam i neke tutoriale na udemy kupljene pa sam malo vežbao, ali treba mi hardver. Hvala ti puno, bataljujem ove kineze definitivno.

Nego, te "slabije" verzije 200/300/400 se ne programiraju u tia portalu? Mora step7? Nisam to znao.

Edit: sad sam malo istraživao, zapravo je 300 moćniji od 1200, tako da oba dolaze u obzir.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali taj nije RGB :troll:

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Za navedenih 1299 RSD sa domaćeg linka se zapravo ne prodaje taj kuler već samo montažni kit za taj kuler:

COOLER MASTER HYPER 212 EVO ACCESSORIES PACK (Sa AM4 i bez SOCKET 775) / SKU: 601015622-GP
HYPER_212_EVO_ACCESSORIES_PACK_New__66928.1575546610.png

U istoj toj kompaniji celog Hyper 212 Evo kulera nema u ponudi dok su cene za:

COOLER MASTER Hyper 212 X (RR-212X-17PK-R1) 5.390,00 din.

COOLER MASTER HYPER 212 RGB Black edition (RR-212S-20PC-R1) 5.990,00 din.

Svi preskupi u odnosu na LC Power pandane.

------

Navedeni kuler sa Aliexpress linka ne bih preporučio. To je vrlo slabašan kuler. Učinkovitost hlađenja mu je praktično ista kao i kod stock Intel/AMD HSF međutim kvalitet izrade je lošiji u odnosu na njih i generalno je vrlo loš. Krta podložna plastika, krti pinovi za fiksaciju, neizbalansiran ventilator sa nekorektnim centrom mase od kog čitavo telo previše vibrira.

Navedeni RGB je prevara i nije ono što se očekuje već obične nekontrolabilne LED sa difuzorima da simuliraju šljašteći efekat. To nije to, nije RGB.

Cena za njega: 13$ + nejasna cena dostave + porez + usluga otvaranja + naknada za uplatu. To se ne isplati uzimati.
 
Imaš u Ikei bolji za te pare
 
Drugar koji je baš geek za kompove je uzeo LC-CC-120 (oko 2500 din) verovatno je mesec dana istraživao tržište kulera i zaključio šta je najbolje za date novce, ja se nisam ni mučio, naručio isti jer drugar ne greši :D
Ako su ledice baš merak vidim da imaju i model LC-CC-124-ARGB-TB koji jako liči na ovaj sa alija, malo je skuplji, izađe oko 1800 din ali ako uračunamo da ne treba da se čeka 2 meseca da stigne + mesec dana kod nas na carini, pa onda dal će da ga zakači carinik ili ne, pa garancija (koja i nije toliko bitna za kuler jer se retko kvari ali eto, nekome možda i to znači), mislim da se isplati dati više.
Dodatno, isporuka onog sa alija košta ~66$ DHL-om!
 
Nazad
Vrh Dno