Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Ne znam da li smo se razumeli...uzeo bih od istog prodavca isti predmet, ali 10 komada...samo ne bih da platim shipping 40$ za 10 predmeta koji ukupno kostaju 30$...jel mogu da porucujem svaki dan po jedan taj predmet i da mi salju pojedinacno, i da ne platim shipping? :)
Ili tipa da porucujem svaki drugi/treci dan?

Moguće da zavisi i od same prodavnice, skoro sam poručio istovremeno dva ista artikla iz iste prodavnice - stigli su mi dva paketa. I to ne istog dana, već u par dana razmaka. Bila je neka sitna roba, bez šipinga.
 
Platiš proizvod pa naručuješ sledeći i tako redom jer se pošiljke "duže" po broju narudžbe a i teško da ti spakuje u jedan paket jer ide u minus, odraće ga za poštarinu jer se ona obračunava po težini. Kod nas komercijalne pošiljke se tarifiraju do 100g, 100-200g, 200-500g itd. Problem može da ti napravi carina ako stignu pošiljke odjednom zato ti je najzgodnije odradiš na 2-3 adrese (komšinica, rodjaci, prijatelji..). Ako ti napakuje u jedan paket mora da ti da isti broj za sve porudžbine i odma dispute žališ se Evi.
 
Najlakše i najprirodnije je kontaktirati prodavca i objasniti šta je u pitanju.
Spakovaće sve u jedan paket ako ne prelazi određene masene i fizičke gabarite.

Poslato sa ART-L29 pomoću Tapatoka
 
Moja preporuka za Vention prodavnicu, odlični kablovi, stvarno vrhunski kvalitet. Ne ulazim u cenu, ali stalno daju popuste i akcije, 2/5$ kuponi i slično, posebno ako ih pratite. Počevši od HDMI kablova, tip C, mikro USB, razne vrste hub-ova, uglavnom je besplatna dostava za većinu stvari, ja sam čekao oko mesec dana za dostavu. Stvarno odličan kvalitet.
Čak ih u jednoj našoj prodavnici tehnike na G prodaju, a garancija je 2 godine, što dovoljno govori o kvalitetu.

Evo link za njih - neki link je za 1$ kupon, ne znam drugačije kako da podelim, nadam se da nije kažnjivo :)
 
Hteo sam da porucim 10 USB-eva...jedan kosta oko 3$, i tada je besplatan shipping...ako odaberem 2 komada, shipping je onda 39$, sto je nenormalno za 2 stvari od ukupno 6$.
Zato sam i pitao...najvise bi mi odgovaralo da posalju svih 10 komada odjednom i da shipping ne bude veci od 5$, ali to ne moze.
Ako porucujem pojedinacno, moze da se desi da se neki USB zagubi zbog male velicine.
Sad sam porucio sa Ebaya par komada, tamo je shipping besplatan, pa cu videti da li ce stici i kad ce stici. :)
Zasto je problem ako svi u isto vreme dodju na carinu? Svakako mi tih 10 USB-eva ne prelazi 30$, tako da nece morati da ocarine.
 
Hteo sam da porucim 10 USB-eva...jedan kosta oko 3$, i tada je besplatan shipping...ako odaberem 2 komada, shipping je onda 39$, sto je nenormalno za 2 stvari od ukupno 6$.
Zato sam i pitao...najvise bi mi odgovaralo da posalju svih 10 komada odjednom i da shipping ne bude veci od 5$, ali to ne moze.
Ako porucujem pojedinacno, moze da se desi da se neki USB zagubi zbog male velicine.
Sad sam porucio sa Ebaya par komada, tamo je shipping besplatan, pa cu videti da li ce stici i kad ce stici. :)
Zasto je problem ako svi u isto vreme dodju na carinu? Svakako mi tih 10 USB-eva ne prelazi 30$, tako da nece morati da ocarine.
Vrlo lako se može desiti da kažu da 10kom nije za ličnu upotrebu. To zahteva uvoz na pravno lice.
na carini su sada malo pametniji, ali su pravili probleme za razne stvari, tipa 3 stakla za telefon.
 
Neki predlog za punjace za iphone? imam ip 7+ i ip 8+ i jedno 20+ punjaca... Ne znam vise sta da kupim...
 
Nisam kupovao sa AE za vreme korone, pa ne znam šta se dešava..da li paketi stižu uredno, normalno, nema krađe paketa..hteo sam nešto da poručim, iskreno me mrzi da čitam poslednjih 50-100 postova..
 
Nisam kupovao sa AE za vreme korone, pa ne znam šta se dešava..da li paketi stižu uredno, normalno, nema krađe paketa..hteo sam nešto da poručim, iskreno me mrzi da čitam poslednjih 50-100 postova..
Meni su u zadnjih 6 meseci svi stigli. Cak i oni sto su jako dugo cekali u periodu nerada poste. Zapravo, jedan jos cekam, pise da je predat lokalnoj posti, zato i kasni, ali to je to. 30ak dana je sada cekanje za vecinu, barem meni.
 
Pa refundira kad otvoris dispute. Mislim meni su sve neki sitni paketi, po par dolara, tako da se cesto desi i da ne otvorim dispute uopste jer me mrzi da pratim..
 
Meni je stiglo sve, i to i za vreme korone.
Nisu stigle neke štipaljke za posteljinu, ali je to bio "shipment canceled" par dana posle porudžbine pa je ubrzo bio i dispute.

Šta vi to poručujete kada vam 90% ne stiže?!? :unsure:
 
Evo sad baš gledam, od poslednjih 8 naručenih paketa(od 21.11 do 29.1) ništa mi nije stiglo. Svi paketi su $2-3-4.
 
?!? ...mani stiže sve. Tamo od novembra do danas poručeno.
 
Pretrazite kod Rusa - imaju gomilu testova
gde jasno proveravaju karakteristike kabla
( ako vam je problem , zanemarite jezik , dovoljne su slike i video )
Dosta toga prikazuju na YouTube-u.

usb кабель тест нагрузки
Кабели USB с Aliexpress

Trenutno se Ugreen kablovi mogu pazariti po povoljnim cenama
ako iskoristite kupone.

Ista prica je i za punjace.
 
Šteta što smo spali na kablove i futrole. Ništa drugo bez enormne poštarine ne možeš naručiti.
 
@Blaham
Problem sa free isporukom skupljih stvari postoji od leta 2019-te.
Jeftinu dostavu su forsirali ( i za npr. Sloveniju forsiraju i dalje ) preko ChinaPost ,
a cesto nisu u stanju da na taj nacin isporuce robu.

Evo 2 prilicno sveza primera

RVCN-SLO.jpg

RYCN-SLO.jpg

 
Definitivno je najveći problem u našoj pošti i carini. Paketi došli u Srbiju iz Kine za 14 dana, a isporuke nema dodatnih 14, i i dalje vreme ide. Dakle kad bi sveli vreme na 5 dana kod nas, sve bi funkcionisalo kako i treba, 20 dana dostava. Ovako ide preko mesec, samo zbog nemarnosti. Nije možda problem ni krađa, meni je do sad 20-ak paketa bilo i svi su stigli bez izuzetka, ali totalna besmislica za ovo čekanje. U poslednje vreme sam naručivao ove gluposti preko onog Cainao ili kako već, Litvanija, Uzbekistan, ne znam ni ja tačno kuda ide, i sve je stizalo za 15 dana u Srbiju, to što kod nas u pošti čekaju, to je problem.
 
Šta vam kaže Pošta Srbije aplikacija? Još stoji na carini ili kako? Ako je prošla carinu, kao da je problem otići do centralnog magacina,ili pošte, preuzeti sam..
Ne znam kakva je situacija sa track number (17TRACK) ali mislim da je sve dalje isto..tj. ne možeš se osloniti na free track number.
 
Da li je neko uzimao termalne padove za graficke??
Gde uzimate futrole za telefone??
 
Definitivno je najveći problem u našoj pošti i carini. Paketi došli u Srbiju iz Kine za 14 dana, a isporuke nema dodatnih 14, i i dalje vreme ide. Dakle kad bi sveli vreme na 5 dana kod nas, sve bi funkcionisalo kako i treba, 20 dana dostava. Ovako ide preko mesec, samo zbog nemarnosti. Nije možda problem ni krađa, meni je do sad 20-ak paketa bilo i svi su stigli bez izuzetka, ali totalna besmislica za ovo čekanje. U poslednje vreme sam naručivao ove gluposti preko onog Cainao ili kako već, Litvanija, Uzbekistan, ne znam ni ja tačno kuda ide, i sve je stizalo za 15 dana u Srbiju, to što kod nas u pošti čekaju, to je problem.
Samo da znaš, nisu ti paketi stigli u Srbiju, već u zemlju pošte preko koje se šalje (Litvanija, Uzbekistan, ...). Pogledaj na ostalim temama se to često pominje.
A odatle treba najmanje dve nedelje da stigne do nas, nažalost često to bude mesec dana i više.
 
Pa daj još neki info da i mi ostali znamo? ja sam imao pakete od Letonije, Litvanije, Kirgistana, Solomonskih ostrva i nikad nigde ni na jednom trakingu nije pisalo da je stiglo u Srbiju.
Pa bi bilo lepo da podeliš kad već znaš. :)
 
Nazad
Vrh Dno