Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Baš tako, Nkon se ne isplati već 2-3 godine unazad zbog preskupe poštarine.
 
Jel kupovao neko NVME enclosure da radi normalno ne prekida usporava i slicno?
 
Baš tako, Nkon se ne isplati već 2-3 godine unazad zbog preskupe poštarine.
Ne znam koliko je za SR. Evo baš pogledao zadnju narudžbu, za 100 kom

INR18650MH1 i jednu Multipower Deep Cycle 12v 22Ah Lead Acid - cca. 15 kg, dostava je bila 16 eura. To su cijene dostave za HR. Koliko bi bilo za vas ?

 
Poslednja izmena:
Baš tako, Nkon se ne isplati već 2-3 godine unazad zbog preskupe poštarine.
Ja sam davno narucivao sa njihovog sajta i bile su postarine normalne tada.Cujem neku pricu da im je dosta paketa nestalo u srbiji i da su od tada podigli cenu postarine.
Pa je sada postalo neisplativo kupovati.Inace su im i baterije i punjaci odlicnog kvaliteta.
 
1713725205709.png
Primer tvoje porudžbine iznad s tim što iz Srbije ne možeš naručiti 100 komada, sve preko 5 kom se smatra robom za komercijalnu upotrebu tj. prodaju i automatski će ti tražiti da dokažeš da kupješ kao firma i da dostaviš račun gde se vidi da je (tvoja) firma izvršila plaćanja... E sad, može se desiti da prođe i paket sa 10-20-40 baterija ali ako slučajno odluče na carini da ga pregledaju onda možeš da se pozdraviš sa tom porudžbinom.

Ali, većina kupaca ne bi uzela 100 komada već znatno manju količinu pa evo i takav primer:
1713725566452.png

Dodatno ako ti ovu porudžbinu carinik pregleda velike su šanse da platiš još dodatno 32% za carinu i pdv (iako bi po zakonu trebao da platiš samo PDV jer je pošiljka ispod 50€ što je granica za naplatu carine ali cariinci kod nas nisu baš čitavi sa mozgom pa se svašta dešava).

I da dodam, ista situacija je ako naručiš jednu jedinu bateriju, potpuno neisplativo:
1713725977170.png
P.S. izvinjavam se na off-topiku.
 
Poslednja izmena:
Za punjace su zato opet smanjili dozivljaj, npr. za Nitecore UM4 ovo izadje, nesto vise sam platio Post Parcel Full Tracking za Opus BT-C700 pre 2 godine

1713726180498.png
 
Za šta ti treba? Ovaj možeš da koristiš samo u državama gde se koristi šuko, za negde preko ti neće značiti. Meni su u firmi dali jedan "običan" koji može da se uključuje u sve utičnice, ovakav


Kasnije sam kupio ovakav, da ne moram da nosim punjač za telefon posebno.

 
I za to možda postoji rešenje, ja sam ženi uzeo adapter za punjač za MacBook. Ovako ti je izgled potpuno isti kao za originalni deo.


Zavisi šta kupuješ.
 
Ima li neko preporuku za adapter
Da li ovaj valja

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD106.63 10%OFF | 16A Universal EU Travel Adapter Euro Converter UK US AU to EU AC Power Socket Plug Travel Charger Adapter Converter 250V
Ja sam uzeo bas ovaj adapter jos 2018-te, i od tada je ukljucen Xiaomi gateway preko njega, jos uvek radi...:)
 
Ja koristim već nekih 20 god. najjednostavniji Adapter za koji ne verujem da se isplati i čekati iz Kine.
Adapteri mogu da se koriste samo za uredjaje koji su predvidjeni za rad 110-220V a to su uglavnom raznorazni punjači, za stvarčice koje mogu samo na 110V ne pomaže adapter već juri pretvarač-invertor sa 220 na 110V i obično imaju na sebi utičnice. Ovo je samo za razmišljanje jer si napisao da te interesuju gluposti iz USA, i najobičnija mutilica za nes ako je na 110V ludovaće sa brzinama.
 
Stigla mi je ova kartica: SanDisk card
Uzeo sam od 64GB sa adapterom. Sasvim pristojno radi (12-15MB upis) za 1/4 cene kod nas
 
Ne znam da li isto kod drugih, ali primetih da se baseus 65W GaN prilikom punjenja laptopa solidno zagreva. Po dodiru mi deluje da je oko 50-60 stepeni.
 
Bogme, te brzine bi trebalo da su u MB/s, ne Mb/s. Žena na svom laptopu sa Sandisk ultra extreme pro karticom izvlači do 150MB/s 100MB/s read, write nije pokušavala ali možda mogu da testiram ako vas zanima.
 
Ja sam testirao sa ovim adapterom koji dolazi uz karticu. Pretpostavljam da se USB2.0 protokol. Nemam kako drugačije. Karticu sam uzeo za muziku za kola...pa koliko traje :)
 
Da li je neko kupovao karbonske cevi sa alija?
Kao za DIY dronove što se koriste. Tipa 15x500mm (prečnik x dužina).
Kako to prolazi carinu pošto je 50cm dužine, mislim da su čak i štapovi za pecanje kraći!
 
Može link za neke fleške od 128gb ili 256gb isto tako brzo kao i za microsd koju ste vi našli
 
Poslednja izmena od urednika:
Cao drugari,gledam neke led sijalice za led tv 32 inca,trebalo bi 2m da bude ok,koje gledati,ima ih nekoliko razlicitih vrsta?
Hvala drugari.
 
Da li je neko kupovao karbonske cevi sa alija?
Kao za DIY dronove što se koriste. Tipa 15x500mm (prečnik x dužina).
Kako to prolazi carinu pošto je 50cm dužine, mislim da su čak i štapovi za pecanje kraći!
ja sam uzimao neke led barove otprilike te duzine, mozda i duze
stize regularno u tankoj dugackoj kutiji
 
Nazad
Vrh Dno