Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Ovo ti je moji predlog:
Prodavac je pouzda 96.0% i sam proizvod ima dobru ocenu.

Sto se tvog predloga tice, preporucio bih ti 2 opciju
Samo da javim da sam poručila ovu maskicu, stigla je pre par dana i savršeno odgovara, bukvalno kao da je originalna. Kvalitet plastike nije baš kao kod originalne, ali za ovu cenu, sasvim dobro se pokazala. Hvala na preporuci!
 
Preporuka za sledeće proizvode koje koristim:

https://www.aliexpress.com/item/1005005061546626.html 8.8 inča drawing pad u boji (kupljen za 3.5 evra)
https://www.aliexpress.com/item/1005004657056339.html Hanzaplast
https://www.aliexpress.com/item/1005005823513563.html Ovaj gamepad koristim za Xbox
https://www.aliexpress.com/item/1005005688091270.html Socket sa 3 USB porta i jednim Type C
https://www.aliexpress.com/item/1005003658995721.html Pečat sa tekstom/imenom po želji
https://www.aliexpress.com/item/1005005170008573.html Lepa flašica za vodu od aluminijuma
https://www.aliexpress.com/item/1005005388642296.html Odlične patike za teretanu (na početku guma smrdi ali nošenjem izvetri)

da li se uz ovaj džojstik Frog dobija i usb stik koji ide u PC
 
Hvala na preporukama za gamepad,a neka za bezicnu tastaturu sa tacom?
 
Koje bi ste mi wifi odnosno bluetooth slušalice preporučili za moj Xiaomi?
Zapale su mi za oko TWS E6S i FNTWIF tako su im oznake koštaju oko 400 500 dinara
 
Hvala ti.Daj mi neki konkretni model ili nešto nebitno je da li sa aliexpresa mađara ili slično.Meni je to samo ponekad kad prošetam a šetam svaki dan da poslušam muziku pola sata sat i to je to ništa prejako ništa dugo eto toliko
 
a jel zna neko neke 3,5mm slusalice sa mikrofonom za telefon, da je 100% siguran da rade kako treba. ja sam uzeo vise najjeftinijih na razlicitim mestima po ali express-u i sagovornici koje sam pitao mi kazu da cuju svoj eho. dakle, mikrofon im nije dobar. sluske jesu bile korektne, al mi je mikrofon vazan, da prosto radi kako treba (ne treba vrhunski kvalitet zvuka).
 
@sh0rax
Imaš raznih Redmi i Xiaomi bežičnih na kupujemprodajem za oko 30 evra, nađu se i sa fiskalnim to jest zvaničnom garancijom.
 
Hvala na predlogu
 
Evo opet ja.Kupujem adapter pcie x16 to nvme.Imam matičnu B550M DS3H AM4 pa me zanima za Samsung Evo 970 koji da uzmem adapter pošto negdje kažu da samo može x4 za ovaj NGFF odnosno negdje na aliexpress piše da nije baš najbolje za AMD ploče stavljati to.
Ja sam našao ove:


P.S. Uz to imam još jedan Corsair MP600 koji mogu da stavim i još jedan Evo 970 pro.E sad zanima me kako je najbolje da ih rasporedim.
P.S.2 Sad me ovo još više zbunjuje kaže 2280 podržava a ne podržava NGFF a čitam negdje da je 970 upravo NGFF
 
Poslednja izmena:
Ne bih ni razmišljao o ovom drugom. Ne podržava sve verzije ELMa ili nije kompatibilan sa njima tako da može da se desi da ili neće raditi sa tvojim autom ili će raditi samo sa nekim modulima. Ja sam imao problem na Fiat Cromi jer taj obd koji sam uzeo nije podržavao sve standarde. Na kraju sam uzeo skuplji i sve je radilo.

Ovaj prvi bi trebalo da je ok, ako je original. Ja imam ovu icar pro verziju sa BT 4.0, samo je V2.2 i radi odlično. Razlika između ove jeftinije i pro verzije je po njima što pro može da se poveže sa većim brojem programa.
Ovo bi trebalo da je zvanična radnja na AE https://vgate.aliexpress.com/store/group/Vgate-iCar-Pro/4576039_519040498.html Meni na tvom linku piše da je poštarina 600 i nešto dinara tako da je cena onda slična sa zvaničnom prodavnicom.
Da li sa njom mozes da resetujes servisni interval posle zamene ulja na Cromi?
 
Evo opet ja.Kupujem adapter pcie x16 to nvme.Imam matičnu B550M DS3H AM4 pa me zanima za Samsung Evo 970 koji da uzmem adapter pošto negdje kažu da samo može x4 za ovaj NGFF odnosno negdje na aliexpress piše da nije baš najbolje za AMD ploče stavljati to.
Ja sam našao ove:


P.S. Uz to imam još jedan Corsair MP600 koji mogu da stavim i još jedan Evo 970 pro.E sad zanima me kako je najbolje da ih rasporedim.
P.S.2 Sad me ovo još više zbunjuje kaže 2280 podržava a ne podržava NGFF a čitam negdje da je 970 upravo NGFF
Koliko m.2 ssd na kraju zelis da imas. Ako ces imati 2 kom, onda ti ne trebaju adapteri.
Ako pricamo o ovoj ploci

Ako bas moras preko adaptera, ne moras da koristis x16 slot za to, dovoljan ti je x4 slot. X4 adapter mozes da stavis u x16 slot.
Ja bih na tvom mestu sistemski stavio u gornji m2 slot, a samsung u donji i kraj price
 
imam 3 nvmea i imam problem da su x2 a ne x4 isto kao neki lik od ranije nešto neće da radi u x4 modu.Imam 970 evo plus 500gb onda isti od 2tb i corsair 2tb
Stavio bih sistem u ovaj pcie slot jer su ovamo brzine x2 a ne x4.A ova dva od po 2tb neka rade za igrice
 
Da li sa njom mozes da resetujes servisni interval posle zamene ulja na Cromi?
Prešao sam na Škodu tako da ne mogu da proverim. Ja sam koristio ELM 327 USB verziju i multiecuscan program. Program je nekada radio samo preko usba, a sada vidim da radi i preko wifi i BT. Najsvežije informacije ćeš naći na našem Fiat Lancia forumu u temi o autodijagnostikama. Neko će ti tamo poslati i narodnu verziju programa. Program je za windows i odličan je. Koliko sam video neko je koristio osnovnu verziju vgate icar i sve radi, ali pitaj tamo da ne gubiš vreme i pare na nešto što neće raditi.
 
Da li je Ali najbolja lokacija za kupovinu M2 2230 WiFi 6 BT 5.3 kartica za maticnu plocu?
 
Neka preporuka za naocare za sunce oko 10-15 evra da nisu neka krs plastika.
 
Neka preporuka za naocare za sunce oko 10-15 evra da nisu neka krs plastika.

Ja jos cekam preporuku za tastaturu.
Mozda ova?
 
Da li je Ali najbolja lokacija za kupovinu M2 2230 WiFi 6 BT 5.3 kartica za maticnu plocu?
Ја сам наручио неколико сјајних Wifi картица у Fenvi радњи, имају и те m2 варијанте.
 
Ja sam uzeo tu tastaturu za mi box, radi okej sasvim, ne znam za šta tebi treba ali za te stvari - da kucam na njoj umesto da nabadam na daljincu - radi posao okej.
 
Imam istu tastaturu, koristio sam je na nekom starom Android TVu. Dovoljno dobro.
Nije mi ni palo na pamet da je upotrebim za MiStick 😄
Aha, Mi Box... Možda može i na Stick.
 
jel ima neko preporuku za bezicne slusalice, bukvalno bih ih koristio samo kad idem u teretanu..
 
Da li je neko kupovao brijač klasični - "mašinicu" sa alija? Čak mislim da smo pre jedno par godina diskutovali na ovu temu ali ne mogu da nađem. Imam neki wilkinson 100god, kvalitetan je ali konstrukcija mu je loša, i ne mogu da priđem lepo svuda. Dakle da je kvalitetan, da se ne raspadne od vode posle 2 meseca, i da je dizajniran kako treba. Na ovaj tip brijača mislim:
 

Prilozi

  • -953281269-1557785140.jpg
    -953281269-1557785140.jpg
    93.7 KB · Pregleda: 19
Ja sam prosle godine uzeo ming shi 2000s. qShave ima slican model, ali sam negde nasao podatak da je to zapravo isto, qshave samo lepi svoj brending i dize cenu.

Birac je metalni, ima podesavanje agresivnosti, jako lepo brije, gotovo da je nemoguce poseci se. Kopija Mercur Futur-a. 5/5 od mene.
 
Ja sam par godina koristio jednu od kopija Mercur Futura i nisam bio nezadovoljan, za te pare pogotovo.
A onda načinio preokret i otišao u drugu krajnost, pazario Razorock BBS mašinu i to je to, unuci mogu da je koriste. Brijač je komplet cnc izrađen od nerđajućeg čelika, može se pazariti sa tri različita nivo agresivnosti, izgleda perfektno, brije još bolje od toga.
p.s. imaš na badgerandblade forumu teme o kineskim i indijskim brijačima, ima ih solidnih. Mercur Futur lepo izgleda i ok brije ali za skroz precizne radove i nezgodna mesta baš i nije.
IMG-3821.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam kujpio pre dve godine King C. Gillette Double Edge Safety Razor. Baš sam zadovoljan.
 
Ja imam onaj turski ili je kineska kopija tog,100 dinara,zadovoljavajuci,posebno za taj novac.

big-141793449_632b0ff33fa5d5-97933929IMG_20220921_15.jpg
 
Taj od 100 din mi se raspao brzo. To nije od metala nego od nekih otpadnih odlivaka, verovatno sličan materijal kao one kineske česme koje se raspadaju čim ih pogledaš popreko.
 
Meni jos traje,kao sto san napisao,original je turski a ima kineskih kopija.
 
Isto, imam Yumu sa pijace, plaćena 100 i kusur dinara, traje godinama i uvek me iznenadi koliko dobro obrije.
 
Nazad
Vrh Dno