Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Hm! A sada ja imam problem koji do sada nisam primećivao.

Pošiljka iz Kine putovala preko PostNL sa pravim tracking-om RU...NL. Stigla na lažnu adresu u Srbiji (nije u moj grad ni na moje ime).
Pokrećem dispute, trgovac pristaje u rekordnom roku, praktično, posle 2h.

Posle par dana, na račun u banci ležu pare u kompletnom i tačnom iznosu transakcije od 22.13€, proizvod plus poštarina (17.44 + 4.69€), ali istog momenta neko/nešto sa Aliexpress-a skida i iznos od 4.25€ (dakle, otprilike samo poštarina (44C razlike)).

Šta bih da sada ovde da pitam?!?
Koliko vidim na Ali-ju, ja nemam mogućnost da vidim transakcije i prema Ali-ju. Moj refund tamo i dalje stoji da je "...still in progress, no refund information".
Da li ima tamo negde neka opcija da ja vidim svrhu skidanja tih 4,25€?!?
 
Ne verujem da banka može bilo šta da mi kaže. Oni vide, "uplata na Aliexpress", tako i ja vidim kada gledam lmoj e-banking, ali nije njihovo da znaju za čega je bila uplata. Na Ali-ju bi trebao da postoji trag za svaku razmenu novca između mene i njih, ali ja to ne vidim.
 
Hm! A sada ja imam problem koji do sada nisam primećivao.

Pošiljka iz Kine putovala preko PostNL sa pravim tracking-om RU...NL. Stigla na lažnu adresu u Srbiji (nije u moj grad ni na moje ime).
Pokrećem dispute, trgovac pristaje u rekordnom roku, praktično, posle 2h.

Posle par dana, na račun u banci ležu pare u kompletnom i tačnom iznosu transakcije od 22.13€, proizvod plus poštarina (17.44 + 4.69€), ali istog momenta neko/nešto sa Aliexpress-a skida i iznos od 4.25€ (dakle, otprilike samo poštarina (44C razlike)).

Šta bih da sada ovde da pitam?!?
Koliko vidim na Ali-ju, ja nemam mogućnost da vidim transakcije i prema Ali-ju. Moj refund tamo i dalje stoji da je "...still in progress, no refund information".
Da li ima tamo negde neka opcija da ja vidim svrhu skidanja tih 4,25€?!?

Vidi na mail da li ti je aliexpress poslao odluku o tome sta su odlucili. Meni stigne uvek mail sa odlukom recimo da ce biti refundiran puni iznos, tako da mozda neki deo nije refundiran, a postoji mogucnost i da je prodavac naveo da u slucaju tefundiranja ti placas postarinu ili tome slicno...
e0a72680b436f7302dc1017d3b7c15a8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije logično da ti se delimično opozove refundiranje.
 
Slazem se. Evo kod mene je full refund danas stigao za oko 8 narudžbina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidi na mail da li ti je aliexpress poslao odluku o tome sta su odlucili. Meni stigne uvek mail sa odlukom recimo da ce biti refundiran puni iznos, tako da mozda neki deo nije refundiran, a postoji mogucnost i da je prodavac naveo da u slucaju tefundiranja ti placas postarinu ili tome slicno...
e0a72680b436f7302dc1017d3b7c15a8.jpg

Na mail sam dobio da je refund odobren, čeka se refund...
Na samom Ali-ju piše da je refund i dalje in progress.

A odgovorio mi i prodavac, pitao ja šta to bi... kaže da nema pojma, da pitam Ali support. Probaću danas uveče da se izborim sa support-om, i da dođem do žive osobe. U ovim ponuđenim odgovorima, nema nešto što liči na moj slučaj.

...uglavnom, ono što mi sada bode oči, nevezano samo za moj slučaj, jeste da na Ali-ju nema mogućnost da se na nalogu vide sve transakcije između korisnika i Ali-ja. Znači ono nešto tipa, "...promet u periodu od-do..." :trust:

Javiću kako je ovo sve prošlo.
 
Poslednja izmena:
drugar je danas dobio refund od 0.80$ a ostalih 2.80$ mu je prebaceno na COUPON koji moze da iskoristi na sledecoj porudzbini, case je odmah zatvoren bez prava dalje "rasprave" .... Inace na taj sitan predmet (maska za telefon i neka mrezica za auto) je cekao jos od pocetka aprila
 
Koje su vaše prognoze do kada će ova situacija sa alijem biti ovakva? Mesec, dva, tri .... godinu dana? I da li će poručena roba za koju si dobio refund biti dostavljena ili će biti vraćena pošiljaocu?
 
Bukvalno, 6 meseci bar.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Koje slusalice tj bubice bezicne uzeti ali da imaju ventilaciju kao airpods da izjednacavaju spolji i unutrasnji pritisak u usima?
Trenutno koristim qcy qs2 i hocu da poludim koliki se pritisak u glavi stvori.
 
Meni danas stigle maske poručene pre 19 dana.
Via Istanbul

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Ne, hoću da uzmem pa pitam ako neko ima tu kombinaciju, slanje preko turske.
 
Da li nakon što otvoriš dispute i vrati ti se novac, paket ipak stigne do tebe ili se on odmah vraća nazad?

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Paket stigne do tebe.
Zato su kinezi prema nama i digli postarinu u nebesa. Nasa posta strajkuje, kinezi uredno salju, zbog nase poste paketi kasne a Srbi otvaraju sporove i traze pare. Kinezi naravno nisu mentoli oa su nas provalili.
 
Ne, hoću da uzmem pa pitam ako neko ima tu kombinaciju, slanje preko turske.

Aha, to! Ne, ni ja ne mogu da nađem oximetar od pouzdanog prodavca, koji šalje za Srbiju...
Našao sam neke prevarante koji kao rade preko PostNL, ali ništa od toga. Nisu ni poslali.
 
Paket stigne do tebe.
Zato su kinezi prema nama i digli postarinu u nebesa. Nasa posta strajkuje, kinezi uredno salju, zbog nase poste paketi kasne a Srbi otvaraju sporove i traze pare. Kinezi naravno nisu mentoli oa su nas provalili.
U pravu si, često se dešava da stignu ali sa velikim zakašnjenjem, i ja ih kontaktiram, kupim u istoj vrednosti nešto uz obostrani dogovor i pustim im poruku da ne šalju i završi se korektno za sve, jer i ja smatram da nisu Kinezi krivi sto u Srbiji nista ne funkcioniše.

RN 5 Pro
 
Uzeo sam KUULAA manetni kabl za punjenje telefona. Mnogo su dobri i čvrti kablovi. Hteo sam da uzmem još, ali vidim da je na cenu od oko 2,5€ cena transporta oko 34€, što je suludo.

Preporučite mi neki zamenski sa pristojnom cenom dostave. Hvala
 
Ima ali pitanje je da li ce to uopste stici

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@ Blaham

Posto je situacija trenutno ovakva kakva je , pretrazi u gomili istih kablova koji se prodaju pod desetinama razlicitih imena
ko ima besplatnu isporuku ( GTWin,Rock,Uslion...... )

Prati - uskoro ce biti akcija , bice i kupona , pa ce se sigurno nesto naci "za sicu".

Sto se Kuulaa kablova tice , za moj ukus su previse kruti :(
 
@ Blaham

Posto je situacija trenutno ovakva kakva je , pretrazi u gomili istih kablova koji se prodaju pod desetinama razlicitih imena
ko ima besplatnu isporuku ( GTWin,Rock,Uslion...... )

Prati - uskoro ce biti akcija , bice i kupona , pa ce se sigurno nesto naci "za sicu".

Sto se Kuulaa kablova tice , za moj ukus su previse kruti :(

Kakva akcija? :trust:
 
ae1.jpg

Problem je sto za gomilu sitnica nema besplatne dostave i sto moze da se desi da se posiljka ceka i po 4 meseca
 
Sem gaća i kablova, ima li šta da se pazari sa pristojnim shipping troškovima?
 
Ima svašta, ja baš juče gledao filter za blek&deker usisivač, 1.76$ za 2 filtera + 0,92$ šiping,
onda neka lopatica za nanošenje silikona u uglove (tipa tu gde se spaja kada/tuš kabina i pločice) i grebalica za skidanje silikona 0.99$ i free Cainiao Super Economy Global šiping
pa dalje imamo DC 6V motorčić za foam dispenser koji mi je zaribao jer su foam dispenser dizajnirali stolari :trust: 0,95$+0,68$ ...

Samo, koliko će tebi ovako nešto koristiti? Sema ako ne kupuješ samo radi procesa kupovine i isčekivanja paketa a sadržaj ti je nebitan!

Btw, "pristojni shipping troškovi" znači niskim troškovima ili visokim troškovima? ne mogu da procenim.
Kad vidiš neki BMW koji košta tipa 40K€ kažeš "dobar auto a i cena mu je pristojna"!!! :sceptic:
 
Nazad
Vrh Dno