Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Стручњаци, занима ме шта мислите о овоме, за свакодневне потребе, не за професионалну употребу
Ja lično mislim da je skup za svakodnevne potrebe. Po mom mišljenju, više od ovog nema nikakve potrebe, a može i jeftinije ako ti nije bitno da meriš npr kapacitivnost kondenzatora.
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD413.24 | ANENG SZ304 SZ305 Multimeter Volt Ohm Amp Meter Autoranging for AC/DC Current Voltage Resistance Frequency Tester High Precision
 
Гледао сам скоро све, али ми је потребно мерење капацитивности. Без тога имам неки крш, још употребљив. Овај има и мерење индуктивност и, а цена је ту негде. Пратићу га, можда цена и падне испод 20€.
Хвала за мишљење.
 
Sacekaj na cenu da se spusti ako ti bas taj odgovara.
1727608924108.png
 
Да, гледао сам и тај дијаграм, ваљда ће да опет да буде јефтинији.
 
Teško da će biti jeftiniji, aneng udara 9-10$ shipping i povremeno puštaju kao free shiping a uračunaju u cenu tako da mu dodje na isto što se vidi i na dijagramu. Jedino da sačekaš neke kupone i akcijanje. Sebi sam uzeo odavno sz302 (nije auto) sa nekim kuponima za 7-8$ a cena mu je bila i sad je oko3,5+9$.
 
Видећемо, да сам хтео јефтинији не бих се закачио за овај. Вероватно си у праву да игранка са шипингом толико утиче на цену. Пар евра горе-доле није проблематично.
 
Krš je to, kupio moj buraz taj projektor.
Za te jeftine projektore čekiraj ovaj kanal:
Jesi ti probao da ga podesiš ili ono priča na priču burazera? Projektor je projektor nije to kristal led TV. Malo realnosti treba zar ne? Uz to za taj hy320 ansy320 fullhd a ne mini jeftiniji 1270x720 ostavljeno je na YouTube bezbroj recenzija. Nemoguće da su sve te snimke rada pod svetlom i u mraku svi oni našminkali.
 
Стручњаци, занима ме шта мислите о овоме, за свакодневне потребе, не за професионалну употребу

Mali, kompaktan, precizan, ima sve potrebne funkcije, ne ždere baterije jedino su pipalice loše i treba ih zameniti

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $8.62 | ANENG M118A Digital Mini Multimeter Tester Auto Mmultimetro True Rms Tranistor Meter with NCV Data Hold 6000counts Flashlight
 
ima li neki usisivac prasine za tastature, kulere, elektroniku i tako to?
U srećna vremena (7. avgusta) ovo sam platio $1.65. Fenomenalan je!

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD3,357.87 | Car Wireless Vacuum Cleaner Handheld High-Power Vacuum Cleaner Portable Car Home Dry And Wet Vacuum Cleaner
 
U srećna vremena (7. avgusta) ovo sam platio $1.65. Fenomenalan je!

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD3,357.87 | Car Wireless Vacuum Cleaner Handheld High-Power Vacuum Cleaner Portable Car Home Dry And Wet Vacuum Cleaner
ja sam takav capio za 1.39$ al nije jos stigao... komentari su vecinom losi, evo ti si prvi koji ga pohvalio
 
ja sam takav capio za 1.39$ al nije jos stigao... komentari su vecinom losi, evo ti si prvi koji ga pohvalio
Ja sam ga uzeo za auto, ali još auta nije video. Po kući stalno zatreba za nešto, neverovatno mi je koristan. Ako mu opet padne cena, poručujem još dva komada. Jedan za auto, a jedan da se nađe!
 
Jel neko uzimao klasične E27 led sijalice možda? Malo bolji kvalitet. Bez daljinskih, wifi-ja, CMYK-a i slično.
Ja sam pre X godina kad se zatvarao winwin uzeo tipa 20 kom nazovi Philips 9W od 3000K i 6000K, bila dobra cena, uglavnom odprilike svakih 6 meseci jedna rikne... 🤦‍♂️
Po radnjma imas led sijalice za 65 rsd kad je akcija. Oko 100 rsd su ovako. Ja koristim 12 i 15w. Probao sam i Philips, Osram ali ja nisam video neku razliku.
 

Prilozi

  • IMG_20240909_134101.jpg
    IMG_20240909_134101.jpg
    164 KB · Pregleda: 58
Vecina tih sijalica ima veoma lose reseno hladjenje i zbog toga vrlo brzo "stradaju"
Npr. kod mene Lumax Eco izdrze par meseci i gotove su :(
 
Tacno, najjednostavniji test je probati led sijalice u plafonjeri, kad je npr zatvorena led sijalica plafonjerom i probati bez plafonjere, samo led zavrnuta u grlo, ovako traje sigurno 3-5X duze.
 
@seizmos

Kod mene nisu zatvorene , probao sam i da skinem "kuglu" da je LED panel direktno "na vazduhu"
Jedino sto u vecini slucajeva rade po 12-15 sati dnevno , a nekada i po par dana bez iskljucivanja.
 
Daj detaljnije objašnjenje kako radiš? Ja ponekad samo prespojim mrtvu diodu.
Често је само диода, заменим је са пантљичаре што иде на 12В, дешава се и да страда и кондензатор, понеки отпорник па и то треба да се промени.
Углавном се не исплати, ја то радим из задовољства, а и не волим да бацам нешто што могу да поправим.
 
Ja sam ih popravljao pre 5-6 godina , sad se to realno ne isplati.
Isto i ja. Popravljao sam čisto iz hobija ali sad me već mrzi. Dosadno.
Koriste led free pastu za koju treba 1000 stepeni da se otopi pa je zamena dioda messy.
Znam da je naručivanje sa alija kocka skoro isto kao i kupovina jeftinih modela u našim prodavnicama
ali je sa alija malo interesantnije 🤪 lol
@Masinac ako samo prespojiš diodu ostale će preuzeti njen "posao" i samo će biti više opterećene -> kraće trajati...
 
Imate Lumax u Metrou, 10 komada 499 dinara, više se isplati da se kupi pakovanje pa nek crkavaju...
 
@Masinac ako samo prespojiš diodu ostale će preuzeti njen "posao" i samo će biti više opterećene -> kraće trajati...
Da, znam, to mi je bili najlakše rešenje da se izvuče još neki zivot iz nje kad prestane da radi. Zbog jeftinoce istih nije mi bilo isplativo da investiram u duvaljku, ovo sa običnom lemilicom uradim ako me ne mrzi.
 
Nazad
Vrh Dno