Šta je novo?

Alienware 17 R3 (i7 6820hk, gtx 980m) problemi


Nije jednostavno za nekog ko nema iskustvo i ne savetujem sam da ovo radis. 3000din je realna cena za ovo, cak mozda i niska jer ima dosta posla i pipavo je. Los dizajn u odnosu na HP i Lenovo Legion koji su pristupacniji za ciscenje, otvara se poklopac ispod i sve je tu.
Dok ne odneses na ciscenje evo jedan savet, uzmes tanku vezicu za kablove i prodjes kroz rebra hladnjaka polako, na taj nacin mozes da ocistis sama rebra i onda izduvas necim ili usisas usisivacem, mozda bude bolje. Ako nije mora na detaljno otvaranje.
 
Aha.Zanima me sljedece video gornji sam gledao nekoliko puta.
Da li je moguce sve te konektore (flet,konektor od ventilatora, od rgb trake, i sl) nepravilno odnosno obrnuto spojiti pri sastavljanju laptopa, i time rizikovati stetu?
Pitam, ako bi ja rastavljao.


Nije jednostavno za nekog ko nema iskustvo i ne savetujem sam da ovo radis. 3000din je realna cena za ovo, cak mozda i niska jer ima dosta posla i pipavo je. Los dizajn u odnosu na HP i Lenovo Legion koji su pristupacniji za ciscenje, otvara se poklopac ispod i sve je tu.
Dok ne odneses na ciscenje evo jedan savet, uzmes tanku vezicu za kablove i prodjes kroz rebra hladnjaka polako, na taj nacin mozes da ocistis sama rebra i onda izduvas necim ili usisas usisivacem, mozda bude bolje. Ako nije mora na detaljno otvaranje.

I ja msm tako.Vrvt ne bih znao vratiti kablove nes bi zaboravio nes nepravilno.
Super ideja za rebra hladnjaka.
 
Aha.Zanima me sljedece video gornji sam gledao nekoliko puta.
Da li je moguce sve te konektore (flet,konektor od ventilatora, od rgb trake, i sl) nepravilno odnosno obrnuto spojiti pri sastavljanju laptopa, i time rizikovati stetu?
Pitam, ako bi ja rastavljao.
Pre nego što otkačiš kablove, uzmeš marker i obeležiš gornju stranu i posle znaš kako se vraća nazad.
 
Aha.Zanima me sljedece video gornji sam gledao nekoliko puta.
Da li je moguce sve te konektore (flet,konektor od ventilatora, od rgb trake, i sl) nepravilno odnosno obrnuto spojiti pri sastavljanju laptopa, i time rizikovati stetu?
Pitam, ako bi ja rastavljao.


I ja msm tako.Vrvt ne bih znao vratiti kablove nes bi zaboravio nes nepravilno.
Super ideja za rebra hladnjaka.
Covece, nemoj izaci jednom u grad, skupi 3000din i odnesi to da ti ociste. Mozda imas i jeftinije kod sebe. Okreni par radnji i zaludjuj, realno.
 

Nije jednostavno za nekog ko nema iskustvo i ne savetujem sam da ovo radis. 3000din je realna cena za ovo, cak mozda i niska jer ima dosta posla i pipavo je. Los dizajn u odnosu na HP i Lenovo Legion koji su pristupacniji za ciscenje, otvara se poklopac ispod i sve je tu.
Dok ne odneses na ciscenje evo jedan savet, uzmes tanku vezicu za kablove i prodjes kroz rebra hladnjaka polako, na taj nacin mozes da ocistis sama rebra i onda izduvas necim ili usisas usisivacem, mozda bude bolje. Ako nije mora na detaljno otvaranje.

Zapinje...znači rebra su puna prašine.
 
Upotrebio sam trik koji mi je rekao @djalf a da nisam otvarao laptop i pomoglo je jako, temp grafike sam čak skinuo za oko 20 C a CPU za oko 10 C.
Druže, hvala do neba, živ bio....svaka čast na ideji.
 
Upotrebio sam trik koji mi je rekao @djalf a da nisam otvarao laptop i pomoglo je jako, temp grafike sam čak skinuo za oko 20 C a CPU za oko 10 C.
Druže, hvala do neba, živ bio....svaka čast na ideji.
Sad jos uradi undervolt procesora i mozda i grafike i to je to :)
 
sta se dogodi kad upalis CPU performance mode?
 
Znaci da fotkam kad udjem u svaku od opcija?
Tako je najbolje, da ne idemo ovako poruku po poruku. Idi ti u custom pa vidi sta ti tamo nudi. Posto su ove prve tri predefinisane i sumnjam da imas ti tu nesto da podesavas.
Ali svakako probaj i okaci slike :)
 
Pa ovo je super sto imam vec 3 predefinisana samo ne znam koji da stavim?
 

Prilozi

  • 20240330_085640.jpg
    20240330_085640.jpg
    389.5 KB · Pregleda: 20
  • 20240330_085633.jpg
    20240330_085633.jpg
    426.7 KB · Pregleda: 14
  • 20240330_085627.jpg
    20240330_085627.jpg
    473.3 KB · Pregleda: 10
  • 20240330_085610.jpg
    20240330_085610.jpg
    430 KB · Pregleda: 9
Ok ratio limit ti je množilac za svako jezgro, turbo voltage je jelte voltaža i imaš dva power limita, tj max snagu koju procesor može da povuče u vatima tu na slici je 92 vata.
Vidi da li može turbo voltaže da bude negativna vrednost?
 
Ok ratio limit ti je množilac za svako jezgro, turbo voltage je jelte voltaža i imaš dva power limita, tj max snagu koju procesor može da povuče u vatima tu na slici je 92 vata.
Vidi da li može turbo voltaže da bude negativna vrednost?
Hocu, hvala.
Moze samo da mi kazes s kojim profilom da pocnem tj stavim za pocetak?I koliki je dobitak u performansama?Ako ce da steti CPU radije ne bi.
 
Poslednja izmena:
Hocu, hvala.
Moze samo da mi kazes s kojim profilom da pocnem tj stavim za pocetak?I koliki je dobitak u performansama?Ako ce da steti CPU radije ne bi.
Ja bih prvo probao custom i ako može smanjio voltažu procesora i terao tako.
Možeš da kreneš i sa DC LVL1 pa vidi kako se ponaša laptop.

Ili ako sve lepo radi i zadovoljan si ne diraj nista 😁
 
Ja bih prvo probao custom i ako može smanjio voltažu procesora i terao tako.
Možeš da kreneš i sa DC LVL1 pa vidi kako se ponaša laptop.

Ili ako sve lepo radi i zadovoljan si ne diraj nista 😁
Ja sam prezadovljan jer me @djalf spasio.
Fino radi cak i pri testiranju temperatura je dosta opala.
Jel ovo pod LVL 1 znaci da pri turbo boostu 4 jezgre ce raditi 3.9GHz, 3.8GHz, 3.8GHz, 3.7GHz?
 
Ja bih prvo probao custom i ako može smanjio voltažu procesora i terao tako.
Možeš da kreneš i sa DC LVL1 pa vidi kako se ponaša laptop.

Ili ako sve lepo radi i zadovoljan si ne diraj nista 😁
Znaci LVL 1 je najmanji clock odnosno kako bih rekao "najbezbolniji" za CPU?
 
Moderatori da znaju da ces do leta prodati laptop verovatno bi zatvorili temu a deluje mi da ce tako i biti.
 
Nazad
Vrh Dno