Šta je novo?

Alias(CNAME) sa .co.yu na .com.

Radnik

Čuven
Učlanjen(a)
11.01.2003
Poruke
134
Poena
619
Ok, ono šta meni treba, a ne znam sam da rešim, jeste alias sa .co.yu na .com.

Postoji strana na www.sajtfirme.com/portal/strana i postoji nezavisan domen i host www.sajtfirme.co.yu na kome nema web prezentacije niti bilo kakvih stranica.

E sad, kad neko ukuca www.sajtfirme.co.yu treba da mi se otvori strana sa www.sajtfirme.com/portal/strana ali da baru adresa stoji .co.yu!. (www.sajtfirme.co.yu/portal/strana)

pristup imam samo na hostingu .co.yu gde mogu da upisujem u .htaccess a sa .com nemam veze niti bilo kakav pristup.

Savaka pomoć je dobrodošla!.
 
moras da pravis redirect za .com sa .co.yu .
Trazi u googlu, htaccess redirect i vidi sta ces dobiti, ovako iz glave ne umem da ti pomognem.
 
moras da pravis redirect za .com sa .co.yu .
Trazi u googlu, htaccess redirect i vidi sta ces dobiti, ovako iz glave ne umem da ti pomognem.
Ne nego obrnuto - redirect sa .com na .co.yu, ali ne pravi redirect nego bi trebao da parkiras .co.yu domen na www.sajtfirme.com/portal/strana, a onda da dodas ModRewrite na .co.yu tako da ti dodaje ono /portal/strana mada u zavisnosti od toga sta se nalazi na /portal/strana i kako radi mogao bi eventualno i pravi redirect...
 
Poslednja izmena:
LoL
Imaj u vidu da sam pisao u 2 unoc. :D
I da... Mod rewrite + redirect.

Cek sad sam sakpirao. :D Mislio sam mu da je lakse da odradi redirect na .com nego da se aka sa mod rewrite i redirektom...
Mada je ovo konfuzija. Ako imas .com i .co.yu a oba su iste firme, pa sta se onda zezas?
 
LoL
Imaj u vidu da sam pisao u 2 unoc. :D
I da... Mod rewrite + redirect.

Cek sad sam sakpirao. :D Mislio sam mu da je lakse da odradi redirect na .com nego da se aka sa mod rewrite i redirektom...
Mada je ovo konfuzija. Ako imas .com i .co.yu a oba su iste firme, pa sta se onda zezas?
Ma ok, nego meni je cudno da nema pristup .com sajtu :trust:
Problem kod .co.yu je sto ne mozes sam da menjas DNS kako i kad hoces :S: sto kod .com ide mnogo lakse ako ga kupis na pravom mestu i zaista si vlasnik istog.
U ovom slucaju ce morati da se budzi.
 
Nazad
Vrh Dno