Šta je novo?

Alcatel OT-997

Da li je bolji Alcatel One Touch Ultra 997 ili Prestigio MultiPhone 4500 DUO? Neznam za koji da se odlucim.
 
Imas temu sta kupiti...bezi odavde dok te nije video Djilkosh :)
 
Zašto kad uključim telefon nakon dužeg mirovanja (preko noći) automatski mi se aktivira playstore za skidanje nekih igrica, nakon čega se pojavi slika (banner) preko celog ekrana neke igrice. To isključim i više se ne ponavlja ali me strašno nervira. Setih se da mi je telefon gledao drugar i znam da je nešto zevao po playstore-u, ne mogu da tvrdim da je on nešto usro, a ne znam gde bi mogao to da ispravim da mi se ne pojavljuje više. Prošao sam sa clean masterom ali isto se ponovilo. Hteo sam da okačim screenshot tih gluposti preko aplikacije airdroid ali ta opcija ne radi više, traži rutovan telefon. A ubeđen sam bio da je radila scrennshotove i sa fabričkim telefonom. Pa ako neko zna da li to može da se promeni ili da jurim neku drugu aplikaciju za te stvari.
 
Verovatno imas neku aplikaciju koja ima ugradjen takav sistem adova. Meni se desavalo da mi se pojavljuju notifikacije sa linkovima za download igrica, pa pop up-ovi sa istim sadrzajem, itd.
A za screenshotove ti ne treba nikakva aplikacija jer ICS to vec ima u sebi. Gde god da se nalazis samo pritisni power i vol- i drzi par sec.
 
Veoma zanimljiv post se pojavio na XDA,lik kaze da je flesovao Xperia Rom(postavio sam ga par postova iznad) na obican 997,ida je izvadio plastiku tj tu je mesto za SIM1 na 997D i da mu sve radi tj da je od obicnog 997 napravio 997D,posto sam drzao par obicnih 997,znam da je u poptunosti kad se ta lastika izvadi komoj 997D,e sad dali ce neko da proba dali mu radi neka sam odluci na svoju odgovornost....

Today, 08:43 AM

If anyone flash new rom on single sim 997 ,please tell me how it works.

I have a Ot-997 single sim. I have root with MTK droid, and TWRP.
I've installed the ROM of MaxAndroided and I turned the phone on the OT-997D. I only had to remove a piece of plastic to enter the two SIM
 
facepalm-gif-33.gif
 
Evo za one sa face palm, slika unutrašnjosti OT-997OT-997.jpg.
Ležište za karticu ima kontakte i mesta za dve kartice. Pitanje je samo da li je ploča identična kod 997 i 997D, što nije nemoguće jer na taj način smanjuju troškove proizvodnje.
Kada budem imao vremena probaću da flešnem rom od 997D na moj 997 i da vidimo da li detektuje i drugu karticu.
Čudi me da niko do sada nije probao.
 
Evo za one sa face palm, slika unutrašnjosti OT-997Pogledajte prilog 111920.
Ležište za karticu ima kontakte i mesta za dve kartice. Pitanje je samo da li je ploča identična kod 997 i 997D, što nije nemoguće jer na taj način smanjuju troškove proizvodnje.
Kada budem imao vremena probaću da flešnem rom od 997D na moj 997 i da vidimo da li detektuje i drugu karticu.
Čudi me da niko do sada nije probao.
Mislim da su iste ploče,jer 997D se prodaje na svim trzistima(izuzetno je popularan u Nemačkoj i Italiji),a 997 na samo par,neverujem da su menjali ploču za par malih tržišta....
 
Verovatno imas neku aplikaciju koja ima ugradjen takav sistem adova. Meni se desavalo da mi se pojavljuju notifikacije sa linkovima za download igrica, pa pop up-ovi sa istim sadrzajem, itd.
A za screenshotove ti ne treba nikakva aplikacija jer ICS to vec ima u sebi. Gde god da se nalazis samo pritisni power i vol- i drzi par sec.

Hvala drug, mislio sam da telefon mora biti rutovan da bi odradio screenshot sa vol- i power dugmetom a nisam našao za shodno da probam :) Nego jel postoji neko rešenje za te pop-upove?
 
:D
Ne verujem da je ovo istina,
jer kod onih koji imaju D alkicu bi trebalo da na *#06# da pokaže dva IMEI broja,
nama sa običnjakom pokazuje samo jedan...
 
Poslednja izmena:
Neće mms pa neće. NA telenoru. JE li još ko probao? Default messenger. Neće ni da pošalje ni da primi. Samog primim poruku, piše koliko kb i "downloading" i ništa osim toga.
 
Ovo što piše naš drug Jaza je stvarno istina.Evo ja sam imao stari HTC Wildefire i na njega sam stavio najnoviji ROM od HTC One i sada imam quad-core telefon.
Danas sve može da se nabudži,samo vam treba par šafcigera sa buvljaka,lemilica i selotejp traka ili super lepak.:happy: :wall:
Ne komentariši ono što nisi probao, na taj način.
Danas sam flešovao onaj ROM sa Xperia temom i moj OT-997 je postao OT-997D i rade obe kartice. Za drugu pokazuje IMEI: 00000000000000000000 ali radi i pozivanje i prijem poziva.
Jedini hardverski zahvat je bio uklanjanje plastike koja fizički sprečava korišćenje druge kartice.

P.S. @Jaza da li možeš da uradiš TWRP backup tvog telefona i da mi pošalješ fajl?
 

Prilozi

  • OT-997 status.png
    OT-997 status.png
    38.8 KB · Pregleda: 154
  • OT-997D status.png
    OT-997D status.png
    57.5 KB · Pregleda: 155
  • Screenshot_2010-01-01-01-01-22.png
    Screenshot_2010-01-01-01-01-22.png
    45.3 KB · Pregleda: 185
Poslednja izmena:
Ovo što piše naš drug Jaza je stvarno istina.Evo ja sam imao stari HTC Wildefire i na njega sam stavio najnoviji ROM od HTC One i sada imam quad-core telefon.
Danas sve može da se nabudži,samo vam treba par šafcigera sa buvljaka,lemilica i selotejp traka ili super lepak.:happy: :wall:
Ne komentariši ono što nisi probao, na taj način.
Danas sam flešovao onaj ROM sa Xperia temom i moj OT-997 je postao OT-997D i rade obe kartice. Za drugu pokazuje IMEI: 00000000000000000000 ali radi i pozivanje i prijem poziva.
Jedini hardverski zahvat je bio uklanjanje plastike koja fizički sprečava korišćenje druge kartice.
Exstra druze,neka je sa srecom i neka te u zdravlje sluzi novi tj stari telefon,pa pretpostavio sam ja to posto se 997pojavila na samo par manjih trzista a 997D se prodaje svuda pa i na velikim trzstima Nemacke,Rusije i Italije.
 
Koliko IMEI brojeva ti pokazuje? Ako pokazuje dva, kolika je razlika među njima?
Meni i dalje brljavi magnetni senzor, kao i sa starim firmverom.
Kod mene je razlika 8 samo zadnje dve cifre se razlikuju,zadnja dva broja su na prvom 17 a na drugom 25.
 
neki mod se izgleda malo zaneo u brisanju pa ode i ovaj moj post :)
pa aj opet:

nesho kako si ubacio ikonicu za bateriju?
ja sam pokušavao preko rom toolboxa ali nije uspelo, valjda zato što on gađa putanju koja je na normalnim telefonima :) a kod nas je framework na custpack particiji. e sad ja sam otvarao onaj drawable-hdpi.res i u njemu našao ikonice za bateriju ali mi one ne izgledaju kao ova koja inače stoji gore. jel ipak tamo treba da ih prepucam ili kako...?
 
Izvuče se fajl "framework-res.apk".I uradi se upload na:

http://uot.dakra.lt/kitchen/

Tamo se izabere kako da ti prikazuje bateriju i kada se fajl završi onda ga zameniš u telefonu.:smash:
 
Drustvo,
Da li postoji opcija da uradim root pa tek onda backupujem aplikacije i ostalo sa titanium backup-om jer je za njega neophodan root jer koliko sam shvatio mora factory reset da se uradi odmah nakon root-a. Postoje podesavanja koja bi voleo da sacuvam takva kakva jesu i samo zato odlazem root.
Hvala unapred na pomoci.
 
Ajde pomognite mi molim vas,ne mogu da flesujem xperia rom ili bilo sta drugo . Kad udjem u recovery (fabricki) na sredinu displeja pise E: can mount but cant open /cache/recovery/command. i kad idem na apply update from sd card i nadjem cwm ili rom nebitno izbaci mi ovo E:signature verification failed. Instalation aborted. Voleo bih da flesujem xperia rom. Mnogo mi se svidja. :)
 
Drustvo,
Da li postoji opcija da uradim root pa tek onda backupujem aplikacije i ostalo sa titanium backup-om jer je za njega neophodan root jer koliko sam shvatio mora factory reset da se uradi odmah nakon root-a. Postoje podesavanja koja bi voleo da sacuvam takva kakva jesu i samo zato odlazem root.
Hvala unapred na pomoci.

bekapuj carbonom, za njega ne treba root

Izvuče se fajl "framework-res.apk".I uradi se upload na:

http://uot.dakra.lt/kitchen/

Tamo se izabere kako da ti prikazuje bateriju i kada se fajl završi onda ga zameniš u telefonu.:smash:
a gde ovde uploadujem fajl? mada nije ni bitno, mogu ja i sam da menjam šta treba, samo da znam gde treba... u drawable-hdpi imam ikonice samo za neke procente, ne svih 100
 
Ajde pomognite mi molim vas,ne mogu da flesujem xperia rom ili bilo sta drugo . Kad udjem u recovery (fabricki) na sredinu displeja pise E: can mount but cant open /cache/recovery/command. i kad idem na apply update from sd card i nadjem cwm ili rom nebitno izbaci mi ovo E:signature verification failed. Instalation aborted. Voleo bih da flesujem xperia rom. Mnogo mi se svidja. :)

Pa ne možeš da instaliraš ROM iz fabrickog recovery-ja. Najpre ga rootuj i instaliraj CWM pa onda možeš da instaliraš šta želiš.

Root i cwm se instalira najverovatnije preko kompa ako nemas cwm.zip sa odgovarajucim potpisom koji se moze instalirati iz fabrickog recovery-ja. A vidim da nemaš....

I čitaj šta pišu ljudi da posle ne bude da si brickovao phone.
 
Poslednja izmena:
Odlično radi transformisani 997 sada 997d,jedino što sam morao dosta stvari da izmenim na custom romu druga Nemca,a prilikom brisanja pre flešovanja nije mi izbrisao sve potrebno TWRP recovery.Ali posle malo muke sve je kako treba.A što se tiče IMEI brojeva donji je isto sa nulama drugi ok.
Ps.Koja je sada glavna kartica donja ili gornja kao pre?:smoke:
 
nisam probao blade...
ma dobar je ekran, precizan je i registruje i blage dodire, samo mi eto taj fruit ninja ne radi kao što je radio na wildfire S...

a možda je i do igre :)

e samo da kažem da sam se ogrešio o 997 ovde, ja na wildfireu uopšte nisam igrao fruit ninja nego fruit slice, tek sam danas skontao kad sam skinuo ovu drugu igru, i ona radi savršeno, isto kao i na HTCu :D
 
Odlično radi transformisani 997 sada 997d,jedino što sam morao dosta stvari da izmenim na custom romu druga Nemca,a prilikom brisanja pre flešovanja nije mi izbrisao sve potrebno TWRP recovery.Ali posle malo muke sve je kako treba.A što se tiče IMEI brojeva donji je isto sa nulama drugi ok.
Ps.Koja je sada glavna kartica donja ili gornja kao pre?:smoke:
Kod nas na 997D donja je SIM1 a gornja SIM2....
 
Jel moze neko da okaci slike ili uputstvo kako da otklonim taj deo za drugu karticu?? evo sad gledam...i nemam pojma xD
 
Nazad
Vrh Dno