Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Jel neko rutovao Idola i kojom metodom?
Vidim da se pominje neki malware softver pa da ne omanem...
 
Lepa vest.
Najavljivali su ga ranije za pocetak leta. Pre par dana sam video da Idol X+ stize na AT&T uskoro sa Kitkat.
Valjda ce ga pustiti i za nas pre nego sto Google objavi neku novu verziju Android-a na jesen.
 
Hello, the new version of this software will be ready around August. Please visit the local Serbian ALCATEL ONETOUCH Facebook page for further information: on.fb.me/1kSLllQ. Thanks. The Alcatel Onetouch Facebook Team

To su mi poslali na fejsu danas za Kit Kat
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko sta predstavlja ono podesavanje za status bar u podesavanjima androida? Ja i kad ukljucim i kad iskljucim ne vidim nikakve promene.
 
Ne znam jel sam ja lud ali mi se cini da se ekran na ovom telefonu nenormalno mnogo prlja. Jel ima jos neko ovakav utisak? I jel koristite neke folije ili specijalne krpe za brisanje?
 
Cale je juce polomio ekran na ovom telefonu. Displej jos radi, ali ne reaguje na dodir. Da li se isplati menjati ga, i gde to da se odradi?

IMG_20140614_092018.jpg

IMG_20140614_092041.jpg

IMG_20140614_092108.jpg
 
Rurovao sam ga sa Kingo programom, sve je ok.

Nego, da li neko koristi Xposed Framework?
Ja probao sa poslednjom, 2.6.1 verzijom i uvek uleti u bootloop. Ima li neka proverena verzija da radi?
 
Pozdrav,
Imam problem sa konektovanjem alcatel idol x na wifi router koji je zakljucan. Kada je otkljucan onda se konektuje normalno, a cim stavim sifru nema sanse da mi pusti konekciju. Molim vas za pomoc ako neko zna o cemu se radi?
 
Ubacio sa karticu od 32gb, klasa 10 i posle dan telefon je zabagovao, svetle soft keys ali ne reaguje ni na sta, ne mogu da ga restartujem. Na njemu se baterija ne skida? Jel ija neka druga fora da ga restartujem?
 
Da li je neko imao situaciju da mu krene sa nasumicnim pozivanjem brojeva iz imenika?
 
Cek cek, dok si u imeniku ili bukvalno sam od sebe da udje u imenik pa da krene da zove?
 
Sam od sebe, nisam apsolutno siguran ali malo je nerealno da sam nepaznjom uspeo da pozovem dva kontakta iz imenika i to jedan od njih repetitivno pa onda za dva dana opet doduse druga dva koja su sukcesivna u imeniku. To mi se ranije nije desavalo pa sam ubeđen da nisam je problem!
 
Mozda si zapatio neku gamad. Jesi instalirao neku novu aplikaciju pre nego sto je to pocelo da se desava?
 
Koristim manje-vise standardan set aplikacija, preslisavao sam se ali ne sumnjam za sad na neku aplikaciju.
 
Mozes da skines neku permission explore aplikaciju i proveris sta od aplikacija ima call dozvolu.
 
Odlicna ideja.
Pregledao sta ima CALL_PHONE permission i nista mi nije sumnjivo. Doduse postoji aplikacija ciji naziv je ispisan kineskim pismom ali iza nje stoji system package: com.jrdcom.factorychargingmode koji niti mogu da deinstaliram niti mislim da bi trebalo da je blokiram.
 
To nije.

Nisam pametan, ja bih verovatno uradio format data pa sve ponovo.
 
Da li je neko imao situaciju da mu krene sa nasumicnim pozivanjem brojeva iz imenika?

Imao moj drugar sa Alkatel OT990 kad je na punjacu da poziva random brojeve. Isti problem ima i moja sestra sa istim telefonom. Trajno rešenje nisam nasao a neko zaobilazno resenje je da stavis patern ili pin lock na mob.
 
Screenshot_2014-07-01-15-16-43.png

Pozdrav, da li neko zna kako da izbrišem misc. fajlove ?
 
Idi od foldera do foldera i brisi sve sto ti ne treba.
Ne mozes sve od jednom da ih obrises jer su to razni fajlovi koje sistem nije mogao da ubaci u neku od ovih grupa.
 
Danas sam ga uzeo ali ne znam koji je shortcut za task manager ili kako se vec zove taj deo gde se gase aplikacije? Znam da ima kad se drzi ovo treci key pa onda u sledecem nekog google meniju opet trece. Da li ima neka kraca precica za to ili jel moze da se promeni to kad drzim taj key odmah ubaci u task manager?
 
Nazad
Vrh Dno