Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Kupio sam telefon pre 2 dana, telefon je ful sve radi kako treba i bap evo ga 3 dan pocinju da mi flesiraju senzori dole ne rade kako treba ne reaguju, facebook messenger isto kad hocu da ga minimizujem ukoci se, brzo se greje, poceo je da flesira, pocinjem da se razocaravam u telefon, inace ovo je moj prvi android telefon..

Ja sam imao druge probleme,po nekoliko puta dnevno je ,,zakivao,,.I kad pisem poruke ,odjednom ,pocne sam nasumice da bira slova I brojeve,to je bilo prvih 5 dana ,dao na servis ,vratili mi ga ,I odmah otisao na berzu.Ali izgleda da je to bilo samo do mog primerka ,gomila njih je zadovoljna njime.
 
Dali ste primetili da u imeniku kada izmenite ime kontakta ono nebude promenjeno u listi imena?
Faktički zadrzava mi samo ime koje je prvi put uneto ili prekopirano???
Moram da obrišem unetu osobu iz imenika i da kreiram sa novim imenom.
Ovo je baš bezveze. :wall:
Inače imenik držim na samom telefonu a ne na gmail-u.
 
Drugari, jel i vasa verzija softvera 01001 (build number)?
Da li i vama, kad udjete u "Bateriju" prva stavka Pasivni rezim i Telefon u stanju mirovanja? Izludjuje me to, na svim dosadasnjim telefonima (i na svim telefonima kojih sam se docepao) prva stavka je Ekran ili Wifi. Bez obzira na to sto mi telefon ide u deep sleep, procenti baterije opadaju preko noci (wifi mi je ponekad ukljucen a gprs u 99% vremena).
 
Isti build number I isto stoji i kod mene.
Meni to ne smeta. Uvek punim telefon preko noći.
Više i ne pratim koliko šta troši. Bitno je da izdrži od kad se probudim dok ne krenem na spavanje :)
 
I opet alkatel zavlaci sa apdejtom... Bas je bezveze sto je ovakav telefon ostao na JB-nu...
 
Nije toliko kriv Alcatel koliko je kriv MediaTek što mi nemamo Kitkat. Ali MediaTek je kao najavio da će uskoro pustiti Kitkat za čip u našim telefonima. Nadam se da će onda Alcatel brzo pustiti apdejt.
 
Dali ste primetili da u imeniku kada izmenite ime kontakta ono nebude promenjeno u listi imena?
Faktički zadrzava mi samo ime koje je prvi put uneto ili prekopirano???
Moram da obrišem unetu osobu iz imenika i da kreiram sa novim imenom.
Ovo je baš bezveze. :wall:
Inače imenik držim na samom telefonu a ne na gmail-u.

Isti problem i kod mene. Skoro da je neverovatno da su napravili takav propust.

Inače, problem sa senzorima je rešen skidanjem fabričke folije. Sa novom zaštitnom folijom nemam problema.

Dešava se da zabaguje kada se uključi lampa, na nekih 30-45min.
 
Pa fabricka folija ima ispisano po njoj ime fona. Jel realno da si je drzao dok si koristio fon?
 
Pa fabricka folija ima ispisano po njoj ime fona. Jel realno da si je drzao dok si koristio fon?

Naravno, prvih dana dok sam testirao telefon, da bih mogao da ga vratim. Ne priznaju odustajanje od kupovine ( u zakonskom roku od 14 dana), ukoliko je folija skinuta.
 
Meni danas nesretnim slucajem ispade telefon na pijaci.Ovog puta nisam imao srece,displej je doduse ostao ocuvan ali je otislo zastitno staklo i digitajzer,touch ne reaguje uopste.Guglao sam malo i ima digitajzer odvojeno da se kupi( oko 25 dolara) kao i komplet sa displejom (oko 80 dolara).Posto sam video da postoji mogucnost kupovine samo digitajzera pretpostavio sam da je kod ovog modela moguca zamena samo digitajzera,nezavisno od displeja?U dva servisa u Jagodini su mi rekli da se menja komplet,u jednom mi trazili 110e,u drugom 90.U trecem su mi rekli da mogu da zamene samo digitajzer i cena je 3000 dinara.Navodno bilo bi gotovo do srede.Kako je sto se tice cena kod vas u BG, i da li je definitivno moguce zamena digitajzera odvojeno od displeja na ovom modelu?
 
ja mislim da nije.. kod tih novih vrhunskih displeja sve je to spojeno. moras zajedno da menjas. ali neka se neko upoznatiji javi pa ti to odgonetne
 
Znam da je kod pojedinih modela to tako odradjeno da mora da se menja u paketu,nadu mi daje cinjenica da kinezi prodaju digitajzer odvojeno.

m.aliexpress.com/item/1787843171.html?tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail
 
Pazi svuda je to spojeno prodaju zato sto se radi manje posla. Slepljeno je i mora toliko pazljivo da se odradi i sa onom duvaljkom i fenom da se greje i greje i greje i moze da ti ostete ekran usled toga.

Rizik je jako velik, sad na tebi je to.
 
Srusi mi sneska...Sta znam,ako su prihvatili telefon na servis valjda znaju sta rade? Ako nesto shebu to je do njih i mene posle ne bi trebala da boli glava,neka menjaju o svom trosku. Ili si pod ostecenjem mislio na to da bi displej posle ove intervencije i nekog vremena mogao da ode? Nisam pametan,ovlaseni serciser bi mi sigurno odrao kozu sa ledja,110 i 90e isto nije malo jer ko zna kakav displej mogu da mi ugrade.Nisam pametan.
 
Morao sam da ga rusim, da bi znao sa cime se susreces :) Sorry, ali tako ide. Mogu odmah da ga ostete i da ti stave neki kineski lcd koji ce raditi jedno vreme i posle poceti da menja boje, da ne radi touch dobro itd itd (mnogo je takvih slucajeva kad se ne uzme original).

krastavac ja znam da kosta, ali to je cena. Dobro je sto imas taj telefon, jer je kod Samsunga i HTC-a oko 18-20k u ovlascenom servisu display+gorilla.

Ako imas garanciju, bilo bi bolje da odes u ovlasceni servis i oni ti to odrade, nece se ponistiti garancija, a ako nemas garanciju, pa, opet bi isao u ovlasceni, jer ipak dobijas duzu garanciju nego kod ovih i sigurno display koji ce raditi kako treba.
 
Ko je inace ovlasceni serviser za Alcatel? Menjanje displeja po malim radnjicama ne dolazi u obzir. 100e nije mala para ako se uzme u obzir da dobijam macku u dzaku. 30e i nekako,il pukovnik il pokojnik. Ako je cena u ovlascenom servisu oko 100e onda ok,ali ako je skuplja ne isplati mi se da popravljam telefon.Lupam,dam 150e za popravku a nov je oko 200e. :(

Sto se tih kineskih losih lcd tice cini mi se da je BogdanB sa foruma imao problema.
 
Da, on je imao na One X-u. Znam da je poznanik jedan menjao display na S2 i dobio LCD. Kaze on ma bre original ortak mu uradio. Rekoh pozdravi tog ortaka puno. :)

Amoled nema ona razlivanja kad stisnes display i ja mu pokazao, ovaj hteo da ga ubije od batina :D

Uf za zvanicni servis ne znam, probaj da izguglas ili se mozda vec neko javi, pa kaze...
 
Regularno se to menja, samo nosi u servis na glasu koji ima veci promet, vise iskustva.
 
Danas pricam kolegi na poslu za peh i on vadi Iphone 4s.Odneo u onaj prvi servis gde su meni trazili 110e,njemu su trazili 140 ali su mu ponudili da pokusaju da zamene samo digitajzer.Btw njemu je sve bilo ispravno samo je zastitno staklo napuklo.Epilog je da su mu zamenili touch ali su urnisali displej,sve je nekako tamno,uzas kako izgleda.Nista mu nisu naplatili,jos on zadovoljan zbog toga....Posto planira da sad menja sve komplet ko servisira Apple proizvode?Onako u secanju mi ostade Macola e sad ne znam rade li samo prodaju ili rade i servis?
 
Mob je posle pola godine koriscenja sasvim ok, ne mogu da se pozalim na osnovne funkcije samo gde ubacise onaj softvdr da susti zvuk na video klipu i snimanje zvuka. To mi je toliko iritantno.
 
Dugo me nije bilo na ovom forumu, ali uzeo sam u Telenoru Idol X i evo me ponovo ovde. Uzeo sam i MiFi sa najmanjim internet paketom tako da su mi duplirali oba paketa na godinu dana (net i fon), neka akcija je trenutno.
Za sada mi je ok, ali sam presao sa HTCa One X tako da nije neki preterano veliki skok. Ali generalno zadovoljan sam telefonom, displej i kamera su za moje pojmove odlicni. Meni se cak i svidja ogoljen softver kamere, valjalo bi malo podesavanja ali ok mi je i ovako.
Zamerka mi je na galeriju jer ne mogu da iskljucim prikazivanje odredjenih albuma, kao npr iGO folderi koji su mi bespotrebni u galeriji. Primetio sam bug sa baterijom posle restarta, ali posle ponovnog restarta se popravi.

Ja sam silikonsku futrolu kupio u trznom centru kod stadiona Obilic, kada se izadje iz Tempa pravo se ide na stand gde imaju i silikon i folije. Silikon je 550 a folija 300 din.

Eto toliko za sada, ja zadovoljan, pozdrav drugari
 
Juce najzad saznadoh cenu popravke u ovlascenom servisu,menja se sve komplet i cena je izmedju 15 i 16000 dinara,tako mi rece devojka koja se javila.Ne isplati se popravljati,ide u delove:(
 
jel imate problem da kad imate mnogo slika da nece da vam mobilni ucita folder? ja imam skoro 50, i kad hocu da ih prebacim u komp sporo mi se ucitava folder sa slikama i i pred kraj stane i ukoci se. Restartovao sam mob, i sve ali jok. da li je moguce da mu je mnogo, a ima 5 gb memorije.
 
Telefon star par mjeseci i vec se skinula boja na vrhu volume up down dugmeta. Cime bi moglo da se zamaskira zna li ko?
 
to se u vecini slucajeva desi posle 20ak dana.. mom ortaku posle 10. mada kada se skroz skine farba ne izgleda toliko lose :D

edit: mislio sam da pises o power off/on dugmetu :)
 
I meni se skinula farba i baš sam se smorio. I to još dok je telefon bio u futroli.
Od tad je više ne nosim.
 
Nazad
Vrh Dno