Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Jel moze link ka nekom proverenom tutorijalu za update na 4.4 ili bilo sta?_

Prvi put radim to pa ne bih da za****m telefon :)
 
Spoji ga s kompom, pa preko cmd ga restartuj u recovery..
Nakon dva meseca lenjosti nabavio sam otg kabel i sa tastaturom i misem odradio factory reset. Cmd nije radio nista, nije nalazio telefon,da li je do drajvera ili sta vec ali iskreno me mrzelo da ispitujem...Sad lepo tako polupan na prodaju [emoji2]
 
Može pomoć oko promene boot animacije?
Skinuo sam bootanimation.zip koji je u 1080p. Ubacio u root/system/media folder. Podesio permissions kao na slici.
Ali i dalje ne radi. Imam onaj 4.4 beta ROM i nervira me ona TCL boot animacija.

Hvala uploadfromtaptalk1448301866964.png
 
Kad ubacim kablu da prebacim slike meni nece da krene da prebacuje. Kad otovirm folder camera pise not responding i kad idem da izadjem izbaci mi prozor "windows explorer not responding" i refresuje mi se desktop kao da sam sad upalio komp. Jel je do moba ili kompa? Hvala unapred, pozdrav! :)
 
Poštovani forumaši, zamolio bih za malu pomoć. Imam Alcatel 6030x koji je perfektno radio dve godine. Uzet je u Vipu. U međuvremenu sam ga rutovao i instalirao TWRP preko koga sam radio backup sistema i isprobavao neke romove za njega. Pre nedelju dana sam preko whatsup-a kliknuo na neki spam link u svom bunilu i ludilu tipa svrl.nesto... i od tada je telefon počeo čudno da se ponaša. Počeo je da se zamrzava i da mora da se restartuje kako bi se odkočio. Takođe je baterija počela čudno da se ponaša, tipa u jednom momentu pokazuje da ima 90% posto baterije i kada se zamrze i moram da ga restartujem onda pise da ima 10%. Hoce da uđje u TWRP recovery i kada sam hteo da uradim restore on ga kao odradi ali pri tome stalno pise unable to mount custpack i unable to mount emmc... Cak sam pokusavao i novi rom da instaliram ali ista priča. Kao odradi da sve unable to mout greskom i opet krene da učitava odradi Vip logo i onda zakuca crn ekran. Molim vas za pomoć ako neko zna sta bih mogao da uradim
 
Jel imao neko ovakav problem - imao sam 1% baterije, neko me nazvao i tokom razgovora se ugasio telefon. Posle toga kad ga stavim na punjač samo sija bela lampica, ali nema prikaza na ekranu kako se baterija puni, niti mogu da ga upalim,ni kratko ni 10 sekundi kad držim. Kad ga povežem na USB port na kompu čuje se zvuk priključenja novog uređaja.
 
Istrosio si ga max, ostavi ga 15 20 min da se tako puni na struji...
 
Probao sat vremena i neće. Ponekad se samo pojavi Alcatel IdolX logo, ali niti da se upali, niti da prikaže bateriju kako se puni.
 
Jel si probao da držiš power 15ak sekundi? Čim se pojavljuje nešto, znači da nije vrisnuo, to je dobro za početak..
 
Nista se ne dešava na ekranu nakon 15 sekundi, samo blago ekran menja osvetljenje, ali je i dalje crn. Kada je prikačen na USB na komp nakon tih 15 sekundi se čuju oni zvukovi na kompu kao kad se nešto od uređaja povezuje i raskačuje.
 
Uf, ne znam, vidi hoće li se neko javiti, ja nemam ovaj telefon već godinu.. U najgorem slučaju probaj da reinstaliras rom preko onog alkatel programa
 
Ja sam imao sličan problem ali sa drugim telefonom. Počeo je da se greje i potrošio je sve bateriju dok sam bio van kuće.
Kad sam ga uključio da se puni, ništa.
Ja sam mislio da je crko.
Odneo sam ga u servis i osvežili su mi bateriju. Sad se puni.
Međutim to je na Alacatelu malo teže jer se baterija ne skida.
 
Vidim da je neki stranac imao isti problem, odvrnuo neki srafic, skinuo poklopac baterije, raskacio kontakt, ponovo spojio i sve proradilo. Posto je jos neko vreme u garanciji, ne bih da se igram sa tim jos uvek.

U jednom trenutku, nakon hiljaditog raskacivanja i kacenja pojavila se ikona sa baterijom na ekranu, drzao sam ga tako pola sata da se puni preko USB porta, probao da ukljucim, Alcatel logo se dugo zadrzao, blizu minut, nakon cega se pojavio android logo, gde je sve zakucalo. Sad opet sve iz pocetka. :D
 
Jel ima fora da se otključa fon(sim free) ili samo preko operatera ili kupovinom koda?
 
Ima, ali moraš da potražis po xda temi za TCL s950/idol x, moj je bio na Telenor zaključan pa sam ga otključao za mts
 
Tema ima samo 100 strana.
 
krastavac ja se ne sećam kako beše, davno sam ga imao neki fajl treba da skineš, root naravno, pa fleshnes iz recovery, vidi na prvoj strani, 2 teme ima ukupno, ili plati za kod, nema treće [emoji4]
 
Našao sam, ubacio prvo cwm a onda flesnuo taj fajl. Otključano mi za mts, za vip ne znam(nemam trenutno ni jednu micro karticu).
 
Ma ako je za mts, onda je za sve.. Super.. [emoji3]
 
Jel rade xposed i gravity box? Skinuo sam sa xda iz prvog posta, instalirao i posle restarta pa aktiviranja gravity-a samo vrti početnu animaciju u krug. Jel ima neka fora ili da brišem to? Xposed latest, gravity 3.6.0
 
E za to sačekaj nekoga ko ima alkatel i dalje.. [emoji4]
 
Nadam se da ću dočekati...
 
Jel mogu da otkljucam mob kad mi uskoro istekne garancija? Sta time konkretno dobijam i zasto je to u toku garancije zabranjeno da se radi? Hvala unapred, pozdrav! :)
 
Istekao mi je ugovor u telenoru i jel bi sad trebalo da mi oni otkljucaju na sve mreze?
 
Trazi im da ti posalju kod za otkljucavanje.
 
Interna memorija mi je prepuna. Ne znam od čega kad nemam ni jednu igricu i aplikaciju da zauzima mesto. Ubacio sam memrijsku karticu da bih instalirao neku igricu, ali ona hoce na memoriju telefona. Kako da prebacim da se igrice, slike i ostalo skladište na karticu?
 
Pa odradi factory reset, ako već nemaš šta da izgubiš pa ispočetka..
 
Moze li neko u veoma kratkim crtama objasniti root ovog telefona, potrebno mi je za jucer a nemam vremena da citam 120 strana..
 
krastavac tebra, ali ajde. Skini kingroot ili kako se sad zove, i klikni root, ne može jesnostavnije
 
Pa odradi factory reset, ako već nemaš šta da izgubiš pa ispočetka..

Tako sam i uradio, ok je. Hvala. :)

Citao sam da je pre dve godine izasala nadogradnja na kit ket 4.4. Kako to da uradim? Sad imam firmver 4.2.2, 3.4.5 kernel i build 01002. Jeste malo kasno, ali kad ne mogu na lolipop moze i ovo. Smorio me ovaj firmver zesce.
 
Nazad
Vrh Dno