Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Ili ovo da p4obas,to je taj program
95abcbba73030a24cda37de73b08592c.jpg
 
Na telefonu nisam nista cackao od kako sam ga kupio osim sto sam mu uradio root. Nista vise.

Nisam radio factory reset od kako je telefon root-ovan.
 
Uradi, nisam siguran, ali mislim da će vratiti bez root.. Svakako će ti u servisu vratiti na početno, pa ne gubiš ništa
 
Skinuo sam taj program za update i izbacuje mi ovo

alc.jpg

Sad cu da probam sa factory reset.
 
Čekaj, a koji root imaš supersu ili onaj King ili sta vec? Ako je supersu, valjda u njemu ima opcija za unroot
 
King root... Sad sam uradio factory reset ali je root ostao na telefonu.
 
Pa idi na njihov sajt, vidi da li ima i unroot
 
Ima. Upravo sam uradio unroot :)

Sad oni iz servisa nikako ne mogu da provale da sam radio root i priznace mi garanciju?
 
Mislim ni da ne proveravaju to, ali svakako ne bi trebalo...
 
Hvala :beer:
 
Nema na šta, javi rezultate
 
Kako da odradim factory reset ako mi ne radi touch? Power dugme i volume ga restartuje u nedogled. Hteo bi da obrisem sve pre nego li ga oglasim za delove. Nije rutovan niti je ista cackano. Originalni software je na njemu.
 
Uf, ja stvarno ne znam, sačekaj vojkana, on se razume, verujem da preko sdk i cmd može da se ucuka komanda za factory reset.. Probaj na google da pogledaš
 
Googlao sam pa nista nisam odradio. Sacekacu. Hvala na savetu!
 
Kako da odradim factory reset ako mi ne radi touch? Power dugme i volume ga restartuje u nedogled. Hteo bi da obrisem sve pre nego li ga oglasim za delove. Nije rutovan niti je ista cackano. Originalni software je na njemu.

Udji u recovery i wipe data factory reset. To radis sa voleme i power dugmicima.
 
Mislim da je polomio ekran čovek, pa ne moze da vidi to[emoji4]
 
Ekran je netaknut koliko mogu da vidim, polomljeno je staklo i touch ne radi. Sa power i volume ( bilo + ili - ) ne mogu da uradim ništa. Samo se pali i gasi telefon. Pojavi se logo "Alcatel Idol X" i nestane i tako u nedogled. Pokušaću danas tu foru sa cmd preko kompjutera. Ima neko uputstvo na netu.
 
Ekran je netaknut koliko mogu da vidim, polomljeno je staklo i touch ne radi. Sa power i volume ( bilo + ili - ) ne mogu da uradim ništa. Samo se pali i gasi telefon. Pojavi se logo "Alcatel Idol X" i nestane i tako u nedogled. Pokušaću danas tu foru sa cmd preko kompjutera. Ima neko uputstvo na netu.
Druže apsolutno nikakvo upustvo ti ne treba. Treba samo da izgooglas kako da udjes u recovery. Ja sad iz principa necu da nadjem konkretno upustvo ali ako se dobro sećam držiš volume up i power a u trenutku kad se pojavi logo pustis power ali nastavis da držiš volume up.
 
Ni jedna kombinacija ne radi. Pisao sam vec samo verovatno nisam dovoljno pojasnio. Vec sam probao sve fore i postupke koje sam nasao. Volume bilo plus ili minus sa power, pustanje jednog, drugog, zajedno, odvojeno, skidanje i stavljanje na punjac. Jedino na glavi nisam dubio. Nece u recovery pa nece. Oba volume dugmeta su ispravna. Cim uhvatim vremena probacu preko kompa da mu odradim wipe pa cu javiti.
 
Spoji ga s kompom, pa preko cmd ga restartuj u recovery..
 
Samo da javim da se posle factory reset-a problem sa mikrofonom je nestao. Sagovornici vise ne cuju sustanje ili da me ne cuju uopste.

Sad imam problem kako da podesim da mi Nova Launcher bude default launcher. U podesavanjima aplikacije sam je postavio da bude default ali se cesto desi da telefon vrati na fabricki launcher.
 
Freez-uj fabrički launčer.
 
Uradjeno i sad normalno radi :)

Da li je neko menjao bateriju na telefonu? Ova sto sam je dobio uz telefon je izgleda zavrsila svoje jer je pocela bas brzo da se prazni (~20min koriscenja telefona potrosi se 25-30% baterije se potrosi) sto pre nije bio slucaj.
 
I moj je poceo od letos brzo da se prazni, pogotovo, na netu. Za cas dodje do 30%. Poceo je da zabada kad slikam. Kad slikam vise slika u nizu, onda zabode. Ne znam kako je kod vas radila mem. kartica, ali ja nisam mogao preko nje da ubacim slike u komp. Ako imam samo malo slika nece da se ceo mob otvori na kompu, nego stane pri kraju i onda moram da vadim mem. karticu i preko sd slota da ubacim sa kartice na komp. Mislio sam da mi je 5 gb dosta, ali je premalo. Imam instaliranu samo jednu igricu i nista vise. Imam svega oko 700mb slobodno, memorija se popuni sa oko 200 slika. Koliko sam bio odusevljen kad je kupljen pre dve godine, sad je ovim svojim zezancijama poceo uzasno da me nervira. Veliki minus je losa konekcija sa netom koja se gubi precesto.
 
Svaki put kada ga restartujem(tj upalim) pojavljuje mi poruka "android se nadograđuje" i odma posle toga "sistem ui se zaustavio" sistem je vec azuriran na telenorov 1'02 i u proveri azuriranja pise da nema novih azuriranja.
 
da li iko ima pokvarenu plochu od idol x?!? treba mi flet kablic za pojachavanje i utishavanje koji je zalemljen za plochu.pre 2 meseca mi zapucao bio telefon, satima nije hteo da se odblokira, i majmun kad sam ga otvarao da raskachim bateriju pokidam flet...ili ako neko zna da me uputi gde i kome da se obratim...telefon tada resetovao na fabrichko, i od tada radi savrsheno, instalirao sam neku aplikaciju za pojachavanje i utishavanje svega, i navikao sam da ga tako koristim, no uskoro mi istiche ugovor i uzimam novi fon pa bih idola da sredim za nekog iz porodice ko cje ga naslediti...
 
jel ima negde pojacana baterija? Koliko kostaju baterije?
 
@vlada1995 za pojacane baterije ne znam ali mozes da kupis prenosive punjace na aliexpress-u
 
Nazad
Vrh Dno