Šta je novo?

Alcatel idol X ili Nokia lumia

SensationGG

Cenjen
Učlanjen(a)
09.11.2013
Poruke
315
Poena
170
E pa ovako, posto mi uskoro istice ugovor u telenoru trebao bi da uzmem novi telefon. Razmisljao sam malo da promenim i da uzmem lumiu neku, ali cene u telenoru mi se ni malo ne svidjaju, za razliku od alkatela cija je cena u telenoru manja nego u nekim radnjama (boga pitaj zasto). Tako da je moje pitanje vredi li dati 5 hiljada vise za lumiu 720/820? Inace telefon uglavnom koristim za surfovanje netom, igrice, muzika i po koja poruka/poziv...
 
Jesi gledao malo po YT-u kakav je Windows Phone, neka poredjenja, ako si bio na Androidu da li ce ti smetati neke stvari koje WP8 nema itd.. Ne znam kakav odgovor ocekujes :) Taj Idol X je fino napucan hardverom, na papiru dovoljno da Android radi lepo, kod WP8 svaki telefon skoro isto radi, sistem je jako lepo optimizovan, drugacije totalno zamisljen od iOSa i Androida, ne treba mu toliko jak hardver.. vidi, prelomi, ako si za nesto novo i nesto divlje, WP8 je super..
 
Hm.. najbolje da sam probas WP i da vidis da li ti se svidja (proveri da li postoje aplikacije za WP koje planiras da koristis - manje/vise sve bitne aplikacije za Android postoje i za WP) :) Ako ti se svidja i ako mozes da prebolis slabiju baeriju - definitivno Lumia 820...
 
Sto se WP-a tice, gledao sam dosta po internetu i ima uglavnom sve sto mi treba i deluje mi dosta dobro... Ali posto uzimam preko telenora i cena mi je bitna, sacekacu jos malo za ove novogodisnje popuste pa cu tad odluciti.
 
Pokušaj da preskočiš 820, ja imam 925, i u razgovoru sa prodavcem u telenoru koji ima svoj 820, baš se momak žalio kako mu ne izdrži čak ni ceo dan... 720 je ok, ako imaš para, 920 ili 925.
 
Kao i @SensationGG i mene muči dilema Idol x ili neka lumia. Cenovno Idol je između L720 i L625 bar paket kod Telennora.
Do sada sam bio zadovoljni korisnik WM6,5 i sada me muči dilema prelaska na android, mada iskreno i ova osmica je skroz novi sistem za WM6,x.
Da je nokija po makar približnoj ceni Idola X izbacil nešto što je blizu sa karakteristikama ne bi sada imao dilemu. Kao da su Nokia malo zapržili cenu.

Kod lumije me privlači office, mape i jednostavnost svedenost kod Idola hardver.

Pitanje koliko je izgledno naći upotrebljivu office app koje ne košta i koja je za preporuku?
Dali bi morao instalirati iGo na idol ili ima nešto u ponudi preistalirano?

Pomozite da rešim dilemu svaka sugestija je korisna...
 
Cekajte bre ljudi, meni to uopste nije jasno, kako mislis privlaci te hardver? Kupis onda pokvaren Idol, rasklopis sve komponente i drzis ih kao ukras na televizoru, ako te vec privlaci hardver? :) Kakve sve to veze ima ako ce ti ta Lumia raditi isto ili brze nego Idol sa tim jacim hardverom?
 
Poslednja izmena:
Nemoj se zakopavati sa win telefonima.
Što se alkatela tiče, nije najsrećnije rešenje, jer ume da crkne. Šta još postoji u tom cenovnom rangu?
 
Nemoj se zakopavati sa win telefonima.
Što se alkatela tiče, nije najsrećnije rešenje, jer ume da crkne. Šta još postoji u tom cenovnom rangu?

U telenoru nema bas puno izbora u ovom cenovnom rangu. A kako mislis da alcatel ume da crkne? Citam dosta po forumima i uglavnom su ljudi zadovoljni sa idol X-om... U telenoru je definitivno best buy po mnogima...
 
Ne znam za ovu generaciju, ali prethodne su bile kvarljive. Neki korisnici su imali problema sa punjenjem baterije, nekima je crko usb... Možda si se popravili u medjuvremenu.
Taj alcatel na papiru ima odlične specifikacije i nadam se da je dobar uživo. Igrao sam se malo sa idolom mini, i svidja mi se kako su ga nasminkali.
 
Nemoj se zakopavati sa win telefonima.
Što se alkatela tiče, nije najsrećnije rešenje, jer ume da crkne. Šta još postoji u tom cenovnom rangu?

HTC Desire 500 recimo ili Sony SP na primer, malo su uz pakete skuplji ali meni itekako privlacni, pogledaj ih. Kvalitet izrade deluje koliko toliko bolji i meni bar odaju utisak kvalitetnijeg proizvoda... ne uzimajuci u obzir hardverske specifikacije.
 
HTC Desire 500 recimo ili Sony SP na primer, malo su uz pakete skuplji ali meni itekako privlacni, pogledaj ih. Kvalitet izrade deluje koliko toliko bolji i meni bar odaju utisak kvalitetnijeg proizvoda... ne uzimajuci u obzir hardverske specifikacije.

Sony SP je cak 7k skuplji, a mislim da je alcatel ipak bolji... A desire nije uopste u klasi sa idol-om.
 
I ja se razmisljam da uzmem Idol X (jer meni prevashodno treba za gledanje filmova/serija,da ima dobar ostar ekran,da se dobro cuje,da ima dobar signal i solidan WiFi).
Xperia SP nemoj da uzimas. Ima mnogo los WiFi i mnogo ima negativnih kritika. SP je precenjen i to zahvaljujuci svom tvorcu SONY-u.
Sto se tice Lumie 820,svi ga kude samo iz jednog razloga: komplikovan je za rukovanje. I to ne zbog toga sto je stvarno komplikovan,vec zbog toga sto se dosta razlikuje od androida na koga smo navikli.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sto se tice Lumie 820,svi ga kude samo iz jednog razloga: komplikovan je za rukovanje. I to ne zbog toga sto je stvarno komplikovan,vec zbog toga sto se dosta razlikuje od androida na koga smo navikli.[/B]

xVWGR.gif
 
WP uopste nije komplikovan, ali za nekog ko prelazi sa Androida moze biti malo nezgodan dan ili dva. Inace mislim da ces u tom cenovnom rangu ubedljivo najzadovoljniji biti sa WP-om
 
Da ne otvaram novu temu,slicnu dilemu imam i ja.Uzimam telefon u Telenoru i nisam nacisto koji da uzmem.Idol X na papiru deluje jako povoljno sa vise nego solidnim hw jedino me brine velicina telefona i kvalitet kamere.Sa druge strane dvoumim se izmedju Nokia lumia 720 i 625. Lumia 625 ima 4,7" displej ali me odvraca rezolucija ekrana a i pitanje je kakva je kamera.Ako izuzmemo 920/925 seriju koja Lumia pravi najbolje slike?I ako moze ukratko sa cime mogu da se pozdravim na WP platformi u odnosu na android?Da li za razliku od play store WP store radi odavde ili cu morati da se "snalazim".
 
Da ne otvaram novu temu,slicnu dilemu imam i ja.Uzimam telefon u Telenoru i nisam nacisto koji da uzmem.Idol X na papiru deluje jako povoljno sa vise nego solidnim hw jedino me brine velicina telefona i kvalitet kamere.Sa druge strane dvoumim se izmedju Nokia lumia 720 i 625. Lumia 625 ima 4,7" displej ali me odvraca rezolucija ekrana a i pitanje je kakva je kamera.Ako izuzmemo 920/925 seriju koja Lumia pravi najbolje slike?I ako moze ukratko sa cime mogu da se pozdravim na WP platformi u odnosu na android?Da li za razliku od play store WP store radi odavde ili cu morati da se "snalazim".

L720 kosta 17960 din u prenesi i surfuj 1000.
Samsung Galaxy S2 + isto toliko a ima bolji zvuk preko slusalica i bolju kameru, 1080p kamkorder a sad Android vs WP8.. ne bih da komentarisem previse, ok je WP8 sto se tice brzine i stabilnosti ali Android od 4.0 i 4.1 vise nije djubre kao ranije (moje misljenje) a o mogucnostima i broju aplikacija (posebno besplatnih) ne bih mnogo komentarisao. S2+ ima slabiju bateriju, ruzniji je (subjektivno) i manje premium od L720.

Za oko 20k din u istom paketu imas Sony Xperia SP, telefon je u skoro svakom smislu mocniji od ova dva, kamera je mozda malo losija od S2+ ali malo bolja od Nokie. Ta lumia u sustini samo izgleda lepo ali je sve ostalo prosek, osim autonomije. Najveca mana Sony XSP su losiji uglovi gledanja od Samsunga i Nokie i ''ispraniji displej'', posebno u odnosu na Samsung.

Procitaj testove sva 3 telefona na gsm areni pa sam proceni a najbolje bi bilo da probas u telenoru.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5321&idPhone2=5364

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5321&idPhone2=5213

Ja bih za te pare preskocio L720 i dvoumio se izmedju S2+ i XSP mada je sony brzi i malo noviji (najavljen 4.4 apdejt).. Da L720 kosta 10-12k din npr pa bih mozda i razmislio.

I da, telenor je prilicno skup za ono sto nudi, mozes da preneses broj i da uz promocije u vipu imas mnogo sadrzajniji paket za manje para a fon da kupis ovako iz oglasa npr :) Vidim da ti je kamera bitna.. mozda bi mogao za 200e da nadjes L920 ili neki android sa dobrom kamerom u oglasima ali to malo komplikuje sve.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu,slicnu dilemu imam i ja.Uzimam telefon u Telenoru i nisam nacisto koji da uzmem.Idol X na papiru deluje jako povoljno sa vise nego solidnim hw jedino me brine velicina telefona i kvalitet kamere.Sa druge strane dvoumim se izmedju Nokia lumia 720 i 625. Lumia 625 ima 4,7" displej ali me odvraca rezolucija ekrana a i pitanje je kakva je kamera.Ako izuzmemo 920/925 seriju koja Lumia pravi najbolje slike?I ako moze ukratko sa cime mogu da se pozdravim na WP platformi u odnosu na android?Da li za razliku od play store WP store radi odavde ili cu morati da se "snalazim".

Znaš kako... Iskreno. Ako hoćeš pozive i sms i browsing onda uzmi Lumiu. To je sve. Simplicity. Nema cackanja nema ničega tako je kako je. Što se tiče androida tu već sve znaš.

Inače ja bih razmislio i o desire 500. Mnogo ubavo telefonce i mogu ti reći da lepo radi ima sense 5. Baš sam se oduševio. Još nabavis vaučer koji smanjuje cenu i Bog da te vidi.

Nisi rekao koji paket i do koliko para misliš da izdvojis.
 
Inače ja bih razmislio i o desire 500. Mnogo ubavo telefonce i mogu ti reći da lepo radi ima sense 5. Baš sam se oduševio. Još nabavis vaučer koji smanjuje cenu i Bog da te vidi.

Bitna mu je sto bolja kamera..
 
L720 ima najbolju kameru ne uzimajuci u obzir skuplje modele, a po mraku mozda cak i bolje od 920.
Sto se tice WP8, naravno da ne treba da slusas Djilkosha koji ne poseduje WP8 telefon.
Morao bi da se pozdravis od Airdroid (i slicnim) tipom aplikacija, Fajl menadzer ako ti to treba, manji broj aplikacija ali vecina poznatih je tu. Nase internet kartice rade bez ikakvih problema za razliku od Play Store-a.. Naravno da ima jos razlika ali pitanje je kako ti koristis telefon i sta ti sve treba.
Nema aplikacija za otvaranje vrata od garaze i slicno :d To mi je djilkosh skoro predstavio kao prednost u odnosu na WP :)
Prednost je totalno drugaciji koncept, po meni jako fensi UI sa prijatnim animacijama i pre svega fluidan uvek, kad god, nebitno. Kako jednom vidis da se pokrecu stvari, ulazenje izlazenje iz menija, poruke i slicno, tako ce uvek biti, nema menjanja u zavisnosti sta iams instalirano ili ako mu random dune..
 
Naravno slušaj Borisa koji ima dve ipo aplikacije na telefonu, gasi internet i traje mu baterija par dana. Sve ti jasno kad neko ima takvo korišćenje.

Njemu dosta i neka 3310, a ne WP.
 
Nazad
Vrh Dno