Alat za modovanje?

Serbianboss

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.01.2005
Poena
38
Hvala lepo :p

jos jedno pitanjce, koliko precnik sleeve kabla je potreban za 24pin napajanje ili za 8pin za graficku? da li je potreban precnik sleeva od 2mm ili veci?

Poslednja izmena:

Serbianboss

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.01.2005
Poena
38
i kako se zovu ona klesta za krimpovanje awg zica, odnosno terminala?

[SAJ]ber Kurajber

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.04.2004
Poena
113
Ili 12$ na Aliju :)
Samo je bilo bitno saznati kako se alat zove.

Ma sve je OK. Jesi me malo "bocnuo", ali to je moj problem, što sam se pronašao.
Nemam pojma, sada sa svojih 35 godina, ovo je počelo da mi bude interesantno. Inače nisam nešto sklon improvizaciji, osim kada vidim kako je to neko drugi uradio pa da malo modifikujem. Eto recimo, ovo sa limenkom mi nikada ne bi palo na pamet.
Sada ide tvoje sledeće pitanje: Pa kako onda misliš da radiš modding, ako nisi sklon improvizaciji?
Jel sam u pravu? :D

Otkud znam, hoću da probam, da vidim kako mi ide. Ako krene - super, ako ne ide, ništa strašno, naći ći već nečim drugim da se zabavljam.

U svakom slučaju hvala vam na postovima, odgovorima i predlozima. Javljam se ja sa još pitanja ;)
Ja se naiskrenije izvinjavam zbog toga. Mozda je i moj post imao malo drugaciji ton od onoga sto sam zeleo. Nije mi namera bila da cackam ikoga vec da motivisem ljude da improvizuju i resavaju probleme pred sobom na jednostavne nacine. Taj alat je preskup za ono sta nudi a jako ce se retko koristiti plus dok ti stigne... A to je bar jako jednostavno resiti. Zato sam i rekao da je svako ko se odluci na mod kablova dovoljno inteligentan da smisli resenje i improvizuje. Ja dok sam pisao taj prvi post palo mi je 3-4 resenja na pamet ali ovo s limenkom je apsolutno svima dostupno i nema sanse da se iko ne snadje. Ostala resenja nisu mozda svima dostupna.
Kao sto rekoh, sve moze da se resi na gomilu nacina, masta je jedini limit ;)

sent from P9 lite

poTTa20

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.12.2008
Poena
0
U Galeniku je najbolje da odeš i ispreturaš po restlovima. Možda nađeš parče koje ti odgovara a cena je višestruko manja.

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

AmigaFAN

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.06.2013
Poena
18
Da li neko zna gde mogu da kupim male heatsinkove za vram? Graficka je pocela cudno da se ponasa pa da probam sa ovim nesto. Screenshot_2.jpg

AmigaFAN

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.06.2013
Poena
18
Nasao sam upravo bas to sto sam okacio, ako nekome treba poslacu link na PM sa domacih oglasa.

_/Neo\_

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poena
38
jel zna neko kako skinuti već odrađenu plastifikaciju?

daxyco

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poena
48
Davno davno sam čitao čini mi se da neko koristi nekakvu traku za oblaganje kablova od napajanja, slično izolir traci, ali ne od pvc. Zna li neko kako se zove i gde naći?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
113
Stari tip izolir trake, napravljen od platna. Dobra je ali deblja i traka za ručice bicikla. Slabije lepi ali ima različitih struktura.

nemanja123

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poena
63
A zašto ne uzmeš alat za vađenje pinova sa AE za par dolara (ili napravi od hemijske olovke), izvadiš pinove (pre togs obeleziš i slikaš raspored!!!), staviš "shrinking tube" koji želiš i fenom zagreješ?
Mnogo bolje, lepše, a verujem i jeftinije od te izolir trake.

Рамирез

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poena
43
Davno davno sam čitao čini mi se da neko koristi nekakvu traku za oblaganje kablova od napajanja, slično izolir traci, ali ne od pvc. Zna li neko kako se zove i gde naći?

Te lepljive trake od kepera mozes da kupis na buvljaku, drugi red zdesna, tezga na desnoj strani, blizu ulaza. Pre neki dan sam kupio dve rolne, 250 dinara je bio komad.

Mozes da ih porucis i odavde:

http://tektion.rs/auto-kozmetika/lepljive-trake-i-lepkovi/tesa-izolir-termo-keper-traka-19mm-x-15m

daxyco

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poena
48
Hvala!

mickeyrs

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
11.05.2005
Poena
48
Ko beše uzeo ovde delider za procesore, treba mi uslužno 1 Ivy da skalpiram... :)

Vrh Dno