Šta je novo?

Akumulatorska kosačica

maxy

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2014
Poruke
3,814
Poena
355
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Optički internet
Ima li neko iskustva sa akumulatorskim kosačicama?
 
Da su dobre, koristilo bi ih i gradsko zelenilo.
 
za koliku povrsinu ti treba ? Da li je teren ravan ili je u brdu ? Da li imas drveca, ograda, betona ? Ja sam kupio Stihl trimer pre desetak godina i nije se kvario, samo odrzavanje, ali sam trebao i jaci da uzmem, mislio sam da bude laksi ali zato i sporije ide, ali radi, zavrsava posao.
 
500 kvm, ravno, trava. Žičana ograda, drveni stubovi...
 
za 5 ari moze trimer, pridje svuda i uz ogradu i manji je za cuvanje, a posto je ravno moze i kosilica. Uglavnom bolje ti je na benzin, kupis 5 litra a sto ostane sipas u auto.
 
Za tu površinu i ravan teren možeš i električnu kosilicu, ako imaš električni priključak u blizini, jeste malo zezanje s kablom dok kosiš, ali ok je kad se ušemiš i vodiš računa - to naravno ako ne želiš da se cimaš s benzinom, zamenom ulja, filtera, svećice, redovnim održavanjem benzinske kosilice. Inače preporučujem i ja benzinsku.
Trimer je za ivice i oko drveća i predmeta ili za neravan teren, manja krčenja, grublja košenja i sl. Ako imaš ravan travnjak i želiš da bude uredan "pod konac", trebaće ti kosilica.
 
Ima stihl fs-38 za 170€ i to je dovoljno za 5 ari. Imam slicnu ali stariji model, isto 27 ccm, kosim 15 ari po 3 puta godisnje, kad naraste do kolena i za jedno kosenje potrosi oko 4 litra. Nikada se nije pokvarila za 15-16 godina. Odnesem je na 3-4 godine u servis da zamene svecicu i filtere i da pregledaju ako nesto fali (jer za filter za gorivo treba da se rasklapa) i to joj je sve odrzavanje, jednom godisnje filter za vazduh. Husquarne su isto odlicne, ako ne i bolje. To je za preporuku, a ove sto se guraju su nezgodne za cuvanje u stanu. Probao sam i neke jeftine elektricne i bacio, to je neozbiljno. Znaci za 5 ari litar do litar ipo max, zavisi kolika je trava.
 
Poslednja izmena:
Za tu površinu i ravan teren možeš i električnu kosilicu, ako imaš električni priključak u blizini, jeste malo zezanje s kablom dok kosiš, ali ok je kad se ušemiš i vodiš računa - to naravno ako ne želiš da se cimaš s benzinom, zamenom ulja, filtera, svećice, redovnim održavanjem benzinske kosilice. Inače preporučujem i ja benzinsku.
Trimer je za ivice i oko drveća i predmeta ili za neravan teren, manja krčenja, grublja košenja i sl. Ako imaš ravan travnjak i želiš da bude uredan "pod konac", trebaće ti kosilica.

Nemam struju na placu, tako da električna otpada. Prvi priključak je na nekih 150 m, tako da ta opcija otpada. Morao bih da molim komšiju, da razvlačim kabl preko puta, prolazim kroz komšijin plac... Mnogo komplikacije.

Benzinsku nemam gde da čuvam, računajući i ulje i benzin (živim u stanu). Vremenom mogu i tragovi ulja da se pojave i da kaplje sa kosačice, pa mi se ne prevozi takva sprava u autu. Letos dok sam sređivao plac imao sam nešto od tog alata sa sus motorom pozajmljenog od drugara, nedge mi je iscurelo malo mešavine, pa sam smrdeo par dana na bezolovni, a auto koristim za posao...

Akumulatorska niti smrdi niti miriše... A uz to, letos peripetija na BS NISovoj... Ne da radnik da sipam u balon. Ja sam naravno sipao i platio...

Sad razmišljam da bi možda akumulatorski trimer sa dve baterije od 18 V bio možda i najbolje rešenje.
Ima stihl fs-38 za 170€ i to je dovoljno za 5 ari. Imam slicnu ali stariji model, isto 27 ccm, kosim 15 ari po 3 puta godisnje, kad naraste do kolena i za jedno kosenje potrosi oko 4 litra. Nikada se nije pokvarila za 15-16 godina. Odnesem je na 3-4 godine u servis da zamene svecicu i filtere i da pregledaju ako nesto fali (jer za filter za gorivo treba da se rasklapa) i to joj je sve odrzavanje, jednom godisnje filter za vazduh. Husquarne su isto odlicne, ako ne i bolje. To je za preporuku, a ove sto se guraju su nezgodne za cuvanje u stanu. Probao sam i neke jeftine elektricne i bacio, to je neozbiljno. Znaci za 5 ari litar do litar ipo max, zavisi kolika je trava.

Imam u selu motornu kosačicu, neka italijanska. Kupljena polovna i evo za 10 godina zamenio jednom svećicu. Plaćena 100 eura, do sad se isplatila s obzirom da je samo svećica zamenjena.
 
Zavisi od kapaciteta baterija i od kolicine trave, bez probe je tesko reci da li bi to bilo dovoljno. Sto se ulja tice, kod trimera je ono jedino u gorivu, bocica je od 100 ml sto se sipa u 5 litara benzina. Meni nikad nije nista curilo iz trimera, ni kap. Na pumpi mozes da sipas u kanticu, minimum je 3 litra, tako je zakonom propisano. Baterije ti ne mogu preporuciti jer ne znam o tome.
 
Mora metalna kanta za gorivo. Verovatno na drugim BS može bilo kako...

Probaću sa akumulatorskim alatom, pa šta bude. Taman da razbijem ovde led prvi...
 
Još ni jednu. Rešio sam da kupim aku trimer villager BC 2940. Posebno su kupuju dve baterije 18 V, 4 Ah i punjač.
 
Odakle si ga poručio i po kojij ceni, ako nije poslovna tajna?
 
Da li neko zna gde moze da se kupi 10-20m bodljikave zice? Svuda se prodaju koturovi od 50+m
 
Nazad
Vrh Dno