Šta je novo?

Ako vam treba džabe

mada mi deluje interesantno i ovaj adapter za Type C, ali samo za prenos podataka.


Nije mi bas jasno sta je ovo?

Hvala svima koji su dali ideje. mozda uzmem ovako nesto, pa probam da stavim umesto postojecih portova:
https://www.aliexpress.com/item/33006652847.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5f1b65a4kBsfCW&algo_pvid=0a0e0bab-6a5b-4a64-9556-8e2dabecc1a8&algo_exp_id=0a0e0bab-6a5b-4a64-9556-8e2dabecc1a8-22&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"67133944908"%7D&pdp_pi=-1%3B406.29%3B-1%3B-1%40salePrice%3BRSD%3Bsearch-mainSearch
 
Pa ako je pola istina za Obrenovacku krizu (karikiram), onda mi treba vama da se zahvaljujemo.
 
@DukeLander Da ne pravim offtopic, ali... Nismo samo mi bili ukljuceni, bilo je jos mnogo zasluznih. Pola je bilo kod nas pola u GCO. Svakako se trudimo da tu pricu drzimo aktuelnom, u nadi da nikada vise ne zatreba.
 
Nije mi bas jasno sta je ovo?

Hvala svima koji su dali ideje. mozda uzmem ovako nesto, pa probam da stavim umesto postojecih portova:
https://www.aliexpress.com/item/33006652847.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5f1b65a4kBsfCW&algo_pvid=0a0e0bab-6a5b-4a64-9556-8e2dabecc1a8&algo_exp_id=0a0e0bab-6a5b-4a64-9556-8e2dabecc1a8-22&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"67133944908"%7D&pdp_pi=-1%3B406.29%3B-1%3B-1%40salePrice%3BRSD%3Bsearch-mainSearch
To je agapter za USB3 (Plavi) na ploči na 2 USB 3 -A konektora.
 
aha, to mi ne treba. Mozda ako ima adapter sa usb 3 na 2xusb 2, ali verovatno ne bi radio punom brzinom, a onda nema smisla ni menjati...
 
Ne treba ti adapter sa usb 3 na 2xusb 2. USB2 uređaji su komptaibilni sa USB3 konektorima i sve treba da radi izuzev možda nekih štampače koji se bune. Pošto je USB3 konektor na ploči različit od USB2, onda samo dodaješ više portova.
 
Imam ja nazad usb 3 portove, hteo sam da dodam i napred, pošto kućište ima samo usb 2. Naći ću već nešto, da ne zatrpavamo temu više
 
Imaš i ovakve adaptere, pajsuje na mesto za HDD. Mrzi me sada da tražim ali ima i sa 2 porta. Ima ih i na K&P.
 
Da li neko ima crni AM3 mount+backplate za ASUS ploče onaj iz dva dela? Zaturio sam negde od Sabertootha 990FX i ubih se da nađem ali nema ga nigde.
 
Da li neko ima crni AM3 mount+backplate za ASUS ploče onaj iz dva dela? Zaturio sam negde od Sabertootha 990FX i ubih se da nađem ali nema ga nigde.
Mislim da imam plavi ili crni AM3 mount, ali to mogu da proverim tek u ponedeljak kada budem na poslu.
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • IMG_20220326_162205805.jpg
    IMG_20220326_162205805.jpg
    215.9 KB · Pregleda: 254
:love::love::love: taj skroz dole, taman da ti donesem i one limčiće.
 
Poklanjam volan Jetion JT-U5527. Bio je loš kabl od pedala, pa je dugo stajao van upotrebe. Kabl je napokon zamenjen i sve funkcioniše, ali već imam drugi volan, pa je ovaj višak.
Radi na Win 7 i 10 sa generičkim drajverima, a ima priključak i za PlayStation 2. Može da se podešava nagib i dubina volana, ako je nekome to bitno. :cool:

Poklanjam i ostatke rada sa laptopovima, ako je nekome uopšte interesantno - 8 ekrana, ispravni, makar ovi skoro skinuti, jer neki stoje već par godina (mada ne bi trebalo da im nešto nedostaje) i 7 tastatura.
Ništa nije sa novijih laptopova, a pogotovo ne skupljih, tako da ne očekujte neke lude ekrane ili tastature. Sve je tu još nekih 10-ak dana i onda ide u smeće, jer nemam više gde da držim sav nakupljen krš.
Ovo ide isključivo u kompletu, jer ne znam više šta je sa kog laptopa, pa nema svrhe da tražite određeni model ili da kopam šta je odakle.

Preuzimanje kod mene kući (autoput BG-ZG, kod AK karting staze) ili eventualno nalaženje negde po Zemunu ili Novom Beogradu u popodnevnim časovima. Volan mogu da pošaljem kurirskom službom, a delove baš i ne bih, jer ne znam da li bi išta ostalo čitavo.

Kontakt PM.

Image200002.jpg Image200003.jpg Image200001.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni treba poklopci od lan karte i hdd-a valjda..tj jedina dva koji se skidaju za thinkpad t540p,mislim da paše i od w540,t540...
Nema ih nigde,kp pratim neki mesec mrka kapa..
Placam po dogovoru...
 
Volan otišao, ostalo aktuelno. :)
 
Želim ovom prilikom da se zahvalim kolegi @The Filozof koji nam je juce u klub doneo svoj stari komp. Na žalost, nismo se setili da napravimo zajedničku fotografiju, ali smo se lepo ispričali kod nas u klubu. Obećao je da ce pregledati sta jos ima u fiokama, na cemu smo veoma zahvalni! U prilogu je i fotografija računara koji nam je Milan donirao.

Takodje, želim da se zahvalim i @DukeLander i @kUdtiHaEX koji su obecali svoje stare komponente.

Bilo šta nam je velika pomoć - polukonfiguracije koje mogu da teraju bar Win7 ako ne 10ku, neki AM3 procesor koji moze da pojaca Athlon 5000+ koji smo dobili od Milana The filozofa, DDR3 memorija, zvucne kartice, prazno micro ATX kuciste, USB bracketi, lcd monitor neki... "najjaca" masina od tri koje smo imali do sada nam je neki mislim G1610, pa ako neko ima u fioci nesto bolje za socket 1155 (druga ili treca Core i generacija), neki SSD ili HDD...

Hvala svima do neba!!!


Pozdrav dobri ljudi,
Vidim da ovde ima ljudi voljnih da poklone neke skromne viskove IT opreme, pa se nadam da ce mozda neko biti voljan i u situaciji da pomogne i nasoj organizaciji.
Rec je o nasem radio-klubu, neprofitnoj organizaciji koja se izdrzava mahom od skromnih prihoda od clanarina. Nas klub je upravna radio stanica u radio-mrezi za opasnost u slucaju vanrednih situacija, poput one u Obrenovcu 2014 godine ili bombardovanja 1999. godine ili prenosenja informacija izmedju clanova razdvojenih porodica tokom ratova u exYU 90tih... Secate se uloge radio-amatera u tim situacijama i da su tokom poplava radio-amateri jedini mogli da prenose informacije. Uspeli smo da kroz razlicite donacije i sopstvenim prilozima prikupimo nesto modernije opreme za to (radio-stanice, antene, koaksijalne kablove i sl.), ali punu funkcionalnost radio stanice danas postizu tek u kombinaciji sa racunarima, koji su nam debelo na izmaku snaga, a softveri postaju sve zahtevniji.
Recimo, jedan od racunara je jos uvek Pentium4, drugi C2D E5400. Puno bi nam znacilo ukoliko bi neko mogao da donira jednu ili dve relativno novije masine. Nije nam potrebno nista specijalno, grafika je dovoljno samo da baca sliku, jedino neintegrisane zvucne kartice i sto jaci CPU (sa nekim i5/i7 bi pevali od srece :D )mogu da nam budu nesto vise interesantni zbog digitalnih modova koje dekodira racunar, ali smo i po tom pitanju veoma zahvalni za bilo sta, neki prostiji crno beli laserski printer... Makar i pojedinacne komponente ili polukonfiguracije, pa cemo sami da sklopimo vec nekako.
Znacio bi nam i jedan ili dva kakva takva ispravna laptopa koji mogu da guraju makar win7. Nemamo nijedan laptop za teren, recimo u slucaju da se (ne daj boze) ponovi nesto slicno Obrenovcu, pa da bude neophodno raditi na terenu. Radio stanice se sada lako povezuju sa racunarima kako bi se vrsio prenos podataka i to bi moglo da pomogne u spasavanju zivota i imovine. Ili za programiranje rucnih stanica na terenu...
Stojim na raspolaganju za sve informacije, mozete i doci do nas (nalazimo se na NBG) da se uverite da ce sve to biti koristeno u humane svrhe. Ukoliko ste voljni da pomognete na bilo koji nacin, pustite mi privatnu poruku, pa cemo razmeniti telefone i dogovoriti se
🙂
U znak zahvalnosti, mozemo donatoru/ima ponuditi dogovor oko obuke za polaganje ispita za radio-amatere, to nam je bar ekspertiza
🙂

Hvala svima koji su ovo procitali!

Evo da vidite cime se bavimo i sta kazu o nama:

 

Prilozi

  • 278719576_437794488148543_2841558934154170452_n.jpg
    278719576_437794488148543_2841558934154170452_n.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 131
Da li neko ima usb receiver za Lenovo mis, ona malo starija generacija sto je dugo bila aktuelna je u pitanju?
 
Da li neko mozda ima firewire 4pin na 4pin kablic? Hocu da povezem staru sony minidv kameru na laptop i izvucem snimke
 
Komponente sa bivseg laptopa. Sve je ispravno, pa kome sta treba nek se javi na PM.
AGC_20220622_193603875.jpgAGC_20220622_193702376.jpgAGC_20220622_194317703.jpgAGC_20220622_194336122.jpgAGC_20220622_194401617.jpgAGC_20220622_194825784.jpg




Nezavisno od ovog iznad, ako neko slucajno ima neki matori ispravan eksterni dvd drajv koji mu bleji u fijoci...
 
Ako nekome treba:

Procesor Intel G3220 (Haswell Pentium) + stock kuler (bez bakarnog dna!)
Procesor AMD APU A6-3500 FM1 + stock kuler
Mini Router, repeater, AP - https://www.aliexpress.com/item/32407817987.html

Imam i 2 GB DDR3 1333 KLLISRE

Kontakt PM, preuzimanje na NBG kod Studenjaka/Politehnicke.

1656483323862.png
 
Ruter ode, ostalo je aktuelno i dalje.
 
I memorija 'rezervisana', ostali su procesori sa kulerima.
 
Javio se kolega i za procesore. To je to, ode sve.
 
Ako nekome treba, imam prazne kutije za CD-ove. 49 debelih za po jedan CD, 2 debele za po dva CD-a i 37 slim kutija.
 

Prilozi

  • IMG_20220630_193720.jpg
    IMG_20220630_193720.jpg
    302.7 KB · Pregleda: 77
Kontam da je ljudima potreban za testiranje, pa ako neko zeli, Athlon AM4 procesor, mislim da je A6 9500 ili slican, 2core +GPU, ispravan ali uzasno spor :D Preuzimanje centar prepodne, ili Topcider popodne, posta mi nije bas usput.

Ujedno trazim ukoliko neko ima USB nastavak za volan za PC, u pitanju je Thrustmaster TMX, nisam siguran da li je koristi klasican USB breakaway za Xbox ili neki poseban, ili ako negde ima da se pazari u BG i to znaci.

xboxquickreleasecable_1.jpg
 
@slobodni je preuzeo procesor za potrebe drustva, a USB breakaway kabl izubunario na KP :D
 
Ako ikome u ovom univerzumu treba...

Ploče, sve bile ispravne kad su poslednji put upaljene. 2-3 imaju vidno problematične elektrolite, pa treba da se zamene, mada su već sve toliko stare, da verovatno svima treba taj tretman.

Asus K8N-VM
Asus K8V-MX
Asus K8V-MX/S
Asus P4PE2-X
Asus K8U-X
Asus A7V266-E
Asus K8N
Gigabyte GA-6VEM
Gigabyte GA-7VT600
MSI K8N Neo3
MSI KT4A-V

Skupljano godinama, bez kontrole (a kako drugačije :geek:), pa je sad došlo na red za pregled.

Bacam za vikend, jer od ponedeljka krećem dalje sa krčenjem krša.
Preuzimanje isključivo lično (autoput BG-ZG, Autokomerc karting staza) i sve u kompletu.

Ne mislim da će neko da se javi za ovo, ali nudim zbog izreke - nečije smeće je drugome blago. :p
 
Nazad
Vrh Dno