Šta je novo?

AKG K702

OCz

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
4,362
Poena
439
Druzim se vec par sati s njima pa me zanima ko je sve jos imao iskustva sa ovim slusalicama ?

Trenutno su na Xonar STX zvucnoj namestene na 64-300ohm, na do 64ohm nisam uopste zadovoljan glasnocom koja moze da se izvuce. Slusalice su inace 62ohm.

Sticem neki utisak da STX kartica iako moze da ih potera veoma glasno ne uspeva to kako bi trebalo. Nekako mi neubedljivo zvuce kada se poteraju glasnije. Bass kao da je na ivici da probije cim se samo macice glasnije poteraju i sve je dosta napucano, gubi se malo i neka "jasnost". Ne znam da li je do slusalica da izvlace sve iz zapisa ili je nesto drugo, ali na dosta numera primecujem sitan pozadinski sum koji ne primecujem na zvucnicima. Za sada bih rekao da su solidne za neku akustiku, gitaru, obavezno dobar snimak itd.

Sta ga znam ...dosta su neutrane sto sam vec ranije i znao, ali celokupno mi nekako ne zvuce "ubedljivo". Dacu im jos vremena ali trenutno definitivno vise preferiram zvucnike tj. Vege koje koristim kao primarni sistem.

Da li ih je neko probao na nekom headphone amp-u i kako mu zvuce ?
 
Ja sam za k701 cuo samo hvale, ne vjerujem da se ove puno razlikuju.
Mislim da treba da se igras jos sa podesavanjima a mozes otici i u neku muzicku radnju pa probati.
Tako ja kupujem, probam i znam na cemu sam.
 
Potpuno su iste kao K701 samo sto imaju odvojiv kabl, i crne su. Pa nema tu mnogo igranja oko podesavanja, EQ je na flat, pusta se raznovrsna muzika, sva u lossless formatu, ponesto je i preko 48khz ili u 24bit-a itd. Jedino me zanima da li se nesto znacajnije menja sa boljim DAC-om, CD plejerom i propisnim pojacalom za njih ..

Ovako kako su sada su mi djene-djene. Ocekivao sam da mi se dopadnu vise od zvunika, a nisu uopste.
 
Evo šta se meni desilo
Odem ja u jednu radnju u kojoj sam kupio svoje denon slušalice i rekoh sad ću da uzmem još jedne slušalice ranga do 150e, i probam ja neke sennheiser od kojih su jedne bile 23k dinara.
Na mom plejeru moje slušalice i te skupe sennheiser, da napomenem moje su 8.6k dinara, su zvučale identično ,tj male razlike ali ni približno nešto što opravdava razliku u cijeni.
Onda sam prikačio svoje slušalice na neko pojačalo doduše ne neko naročite kvalitete ali bolje od plejera.
Zvuk na flat podešavanjima ekvilajzera preko mojih je bio šupalj, dok je na ovim sennheiser bilo adekvatno ali opet ništa wow efekat.
Onda sam se ja zapitao šta je tu problem, jer nemoguće da sa dodatnim ulaganjem ja oskrnavim svoje slušalice na način da mi se više ne svidja kako zvuče, a u pravilu bi trebao zvuk da bude bolji, a nije ispalo.
Tako da sam u dilemi šta da radim, ako i uzmem koje pojačalo , koje da uzmem.
To ti je ujedno i odgovor, znači pojačalo da, ali trebalo bi ipak i da ga probaš prije kupovine.

Ja sam dobio preporuku za ovo http://www.player.rs/product.php?ID=1111 ali ipak ga moram probati.
ima i pojačalo i dac u sebi iako mu je primarna namjena nešto drugo.
 
Ja sam ih do sada probao samo na STX-u i na izlazu od Denon-a PMA-1500R. STX ih moze vise poterati, a neki zvucni pecat mi je potpuno isti. Da li ima po koje sitnije razlike ne bih znao, na prvo slusanje ne bas.

Inace sto se tice pozadinskog suma koji mi je smetao, gain treba da bude na <64ohms, onda je kako treba mada sa tise (normalno ..) snimnjenim zapisima ume itekako da zafali glasnoce.

Navikavam se pomalo na slusalice mada definitivno nema nekog wow efekta. Neutralne su, ne osecam neki preteran "soundstage" za koji hvale ovaj model, vokal bi voleo da je malo izbaceniji u odnosu na instrumente. Dinamika nija losa, detalja definitivno ima, ponekad i previse. Sve je nekako manje-vise u redu ali nedostaje mi neki smek (toplina ili sta vec) u zvuku i malo vise glasnoce (sa tisim snimcima, jel) tj. ono sto mi zapravo nedostaje je taj neki prelaz u glasno koji dobijam sa zvucnicima kada se stice osecaj da nekako cela soba svira, sve je ispunjeno zvukom i slicno.
 
Poslednja izmena:
Iako nisam slusao taj model AKG-a, gotovo sam uveren da STX sa njima nema sta da trazi. Treba tu dosta bolji izvor i amplifikacija... A na smek i toplinu nemoj preterano da racunas, jer AKG nema takvu filozofiju zvuka. Ako pak ipak zelis taj neki smek, juri dobro lampasko pojacalo za njih i batali zvucne.
 
Nisam cuo K 702, tako da cu ti reci samo sto sam procitao o K701 i na osnovu kratkotrajnog iskustva sa K 701 koje sam slusao na integralcu u radnji, dakle polazim od toga da su K 702 i K 701 slicne/iste, kao sto si rekao i kao sto kazu...

Mislim da to sto si opisao bi odgovaralo i mom utisku i onome sto i revieweri kazu za njih, sto sam tek kasnije procitao o K 701 i bejah ponosan sto sam stekao slican utisak o njima kao tamo neki strucnjak (samopotvrdio sam se :D).

Isto sam bio skroz ravnodusan prema K 701, sve je tu i mozes cuti, ali kao prava studijska slusalica da je u pitanju, zaravnjeno i precizno (ruku na srce K 702 tako i plasiraju). Soundstage mozda i jeste sirok, ali nekako je bio neodredjen, ne cujes nikog da se tu istice, pozicionira u njemu (ni instrumenti ni glas). Nema one prostorne odredjenosti. To i sam rece, ako sam te dobro razumeo... Umereno nedinamicno bih takodje rekao da im je odlika i cak pomalo tmurno. Malo boje se probijalo, ali sam posle ukapirao da je to zapravo vrlo verovatno dolazilo od pojacala (bese neki NAD taj integralac). A to sam skontao tek kasnije kada sam u nekom od reviewa naisao na preporuku da se upare sa zivahnijim i obojenijim DAC-om i headphone ampom.

U sustini, misljenja sam da ti vrlo verovatno jednostavno ne leze i da ti treba mnogo bolje i posveceno pojacalo za njih, a vrlo verovatno i sam DAC, mislim da jednostavno STX nije dorastao njima ili ti one jednostavno ne leze. No pun intended za zvucnu... :)

Naleteh na ovaj tvoj post pa me zainteresovao jako jer veceras sam imao sa bratom od tetke sesiju koji ima pregrst HiFi i studijskih igracaka na raspolaganju (zahvaljujuci teci) i slusao sam svoju dobro poznatu muziku, raznih zanrova na dvema slusalicama - AKG K 240 MKII (planirao sam da uzmem slabiji model K 240 Studio, otud sesija) i kultnim Bang & Olufsen Form 1 sluskama. Ove AKG studijske sluske mi nikakav wow kako rece nisu izvukle, slicna situacija kao sa K 701. A ove matore B&O su me bacile u trip da mlataram glavom pred matorcima kao klinac na koncertu Judas Priesta. Menjali smo i izvore, od FLAC-ova sa EMU kartice koja je povezana sa studijskim Boehringer pojacalom za sluske (dakle, ne boji zvuk nikako), pa Marantz-ov CD player sa istim pojacalom, do Marantz-ovog reciever-a i njegovog izlaza za sluske i konstantno, kad god skinem K 240 MKII sa glave i turim B&O na nju, ja sam se osmehivao. Ali doslovce! Zaljubio se u njih. :hump:

Iako sam mislio da volim prilicno neutralan zvuk, precizan, da ne kazem pomalo sterilan kao sto daju Yamaha instrumenti (voleo sam recimo jako da sviram na njihovim koncertnim klavirima) i HiFi definitivno sam morao na kraju da priznam da sam u stvari za toplije slusanje i ovu prirodniju stranu zvuka. Barem sada, u ovoj fazi zivota i razvoja. :D AKG mi je bio jako stran, jedino prethodno iskustvo su mi budzet monitorske sluske K 44 i to neko vreme sa K 701. Te mi buraz na kraju rece da idem na nekog Sennheisera, sto cu i uraditi verovatno, a neke studijske sluske cu sigurno jednom uzeti samo da bi mi pomogle da otkrijem koliko i sta boji zvuk od komponenti itd.

Eto, cisto malo da ti pomognem da se definises. Mozda ti jednostavno ne leze, a moze biti i "oprema" kao sto rekoh. :)

EDIT:

Dok ja ovo napisah, javio se neko iskusniji i vidim da ti slicno rece. Kanda sam u pravu... Opet se samopotvrdjujem, bitno mi da znam da ne gresim, jer sam jos uvek na klimavom terenu. :D
 
Poslednja izmena:
Slažem se sa onim što si rekao, ni meni preko xonara nisu zvučale ubedljivo. Sigurno ima prostora za poboljšanje ali ako nisi trenutno zadovoljan sa njima, verovatno nećeš biti ni dodavanjem nekog pojačala ili drugog izvora. Mislim da ti jednostavno njihov potpis neodgovara. Vege su zvučno totalno drugačije od AKG koga mnogi nazivaju sterilnim.
Inače one su samo na papiru 62 ohm ali u praksi rade i preko 100. Ja sam ih isto držao na high gain-u (64-300ohms) i tu su mi zvučale dovoljno glasno ali čak i posle mnogo sati slušanja nisam bio zadovoljan zvukom.
One su u principu više monitorske a mnogo manje Hifi sluške. BTW jel si odradio merenje karte sa Rightmarkom.
 
Sacekao sam jos malo pre nego sto bih nesto vise napisao. Evo sada nakon nesto vise od dva dana slusanja bih izeo neko svoje konkretnije misljenje.


- vrlo neutralne, linerane ...bez ikakve "masnoce i topline", nemaju bas neki smek ili nesto sto prija uhu.
- dosta su detaljne, svasta izvlace iz snimka.
- relativno slab bass, ima neku definiciju ali ga ima u malim kolicinama, ponekad nista vise nego sto ga imaju neke najobicnije bubice.
- dosta su "svetle", rekao bih previse visokih ili se barem tako cini u nekom nedostatku bass-a.
- najbolje im lezi neka opustenija muzika, kao sto rekoh kantri, dzez, akusticne gitare i slicno. Mada pre svega ce dobro zvucati ako je i sam snimak vrhunski.

Slusalice bi bile mnoogo bolje da imaju nesto vise bass-a, da se visoki tonovi malcice umire i vokal nekako izbaci samo malo vise u odnosu na instrumente, ili da barem dobije neku emociju.

Cituckao sam malo tokom ovih dana, a i ranije head-fi forum. Ukoliko nekoga zanima K701 i K702 imaju identican zvuk, razlika je u blagoj kozmetici i odvojivom kablu kod K702 modela. Kasniji model koji se pojavio je i Q701 (Quincy Jones ih promovise). Model je takodje malo kozmeticki promenjen, dolazi u tri razlicite boje. Medjutim, izgleda da je i sam zvuk malo drugaciji kod njih. Bilo je neko poredjenje bas na head fi forumu (a i iskustva jos nekih drugih ljudi potvrdjuju) gde se iznosi da Q701 ima nesto vise bass-a i topline. Kao da je ta neka (po meni) najveca mana kod K701/2 malcice korigovana.

Sve u svemu ovo su svakako vise studijski nego Hi-Fi orijentisane slusalice. Ostaje mi jos da ih probam na nekom boljem amp-u da vidim menja li se sta bitnije. STX kartica ih moze solidno gurati, sasvim dobro zvuce na nekoj normalnoj glasnoci, mada postanu mi malcice neprijatne za slusanje (previse izrazeni visoki na #1 mestu) ako se zagazi u malo glasnije - vrlo moguce da je upravo do zvucne koja ih ne moze bas dobro izgurati ..

Btw gde bih kog nas mogao malo da pogledam i poslusam neka pojacala za njih ? Ima li nekog izbora u npr. 4audio ? U svakom slucaju ostaju sigurno jos neko vreme kod mene, ako mi se ne budu dopale posle probe po kog pojacala ili bude zahtevale previse materijalnog ulaganja verovatno cemo se rastati ..

P.S nisam odradio nikakvo merenje karte
 
Poslednja izmena:
Imao sam ih i ja i bio odusevljen detaljnoscu, udobnoscu i soundstage-om, ali je bas, iako ide duboko, suvise tih da bi slusalice bile upotrebljive kao referenca za mix u studiju.
Treba im i malo vremena da se "razgaze", pa tek onda zvuce onako kako bi trebalo (uz pomenutu manu).
Ja sam ih terao na Presonus Firestudio karti, mada, iznenadjujuce dobro zvuce na Samsung Wave-u, pa ako znas nekog ko ga ima, na njemu je otprilike to-to sto se tice glasnoce.
 
I ja imam problem taj , nazovim ga problemom. Moje denon http://www.thomann.de/gb/denon_dnhp_500.htm imaju veoma detaljan zvuk i kupe sve i svašta, naročito kod live i unplulged numera znaju da pokupe i što treba i što ne treba, pa sam početku mislio da imaju neku grešku, medjutim, ne, nema greške.
Inače meni odgovaraju jer volim slušati live i naročito unplugged , još malo igre sa ekvilajzerima i kao da sam tu.
Medjutim takve kavke jesu ne pokrivaju svu muziku, odnosno žanrove.
Prije ovog zbog kompleksa bubica koje sam dobio sa narodnim modelom sennheisera cx150 ,veoma zazirem od basa.
Ove slušalice su jedine koje su mi izmamile osmijeh i to je prvi put u životu da mi se dezilo. Na numeru zaz-a, bješe.
Sad sam probao grado sr80i jer sam čuo svaku pohvalu kako ovdje tako i vani.
Imaju donekle kompetniji spektar, izbalansirano na način da jedno ne potire drugo.
Tako da ću i njih uzeti.

Ono što sam htjeo ti reći, je da iako su odlične , mislim da ćeš morati nabaviti još bar jedne da bi pokrio najveći dio svojih interesovanja.
Tako i ja, grupa Zaz zvuči dobro i na grado ali nije tako resko kao kod Denona zbog čega sam ih i kupio.
 
Od pojacala mozes samo da natrcis na Pro-Ject (ili kako se vec pise), barem je tako bilo pre par meseci kad sam cunjao po nasim radnjama. Mislim da je Head Fi trziste ocajno kod nas. No, ono je relativno pristupacno, ali neki matori audiofil mi rece da ga je probao i da "nije nista"... Imas i na Kupindu jedno, ne znam kako se zove firma jer nisam pre naleteo na nju, kosta 2,8k ali ne uliva poverenje, kao i jedan FiiO2 cini mi se ili FiiO3 za 1k dinara, ali ona su portabli pojacala i iskreno mislim da nisu vredna ni te investicije...

Najbolji i najjeftiniji put ti je ebay.com i trazi CMOY. Ima ga od 35 dolara pa do nekih 90. To je proslavljeni dizajn i vise likova i firmi ga pravi serijski i kazu da je u rangu sa pojacalima od 150-200 dolara. I utisci svih korisnika su pozitivni. Nije isto bas koje ces uzeti, JDS Labs zavisi za najboljeg proizvodjaca istih. Shipping ti je smesan, oko 7-10 dolara.
 
Gledao sam kao po internetu sta to kod nas ima i zaista nisam ni sam nesto nasao ...zato sam i pitao gde bih mogao da pogledam i poslusam po neko. Bedak stvaro ..

Za pojacalo koje bi mi se dopalo bih dao i vise od toga, znam i sam da ne moze za neku bas malu sumu a da valja. Nesto polovno do cak 200-250E bi mozda i moglo da bude prihvatljivo kroz nesto vremena, trenutno nisam bas u takvoj finansijskoj situaciji ali docice na red ..

Problem je sto ne zelim bas na slepo nista da kupim. U opciji mi je i da vidim sa komsijom (koji se inace super razume, pravi sebi razne stvari i slicno) pa da se napravi nesto sa lampama eventualno - on me je oduvek nagovarao na tako nesto. Ali sve mi je to igranka i cimanje. Najlakse bi mi bilo da mogu da cujem par komada, vidim sta mi se dopada i onda pojurim to sto mi se dopalo. Vidjam po par popularnih pojacala na head fi-u koja dobijaju reci hvale, mada i za njih je ebay jedina opcija.

@Mancha da, bas ume ponegde da ode solidno duboko, ali je zaista tih. Cisto probe radi cini mi se da bi bio taman da je cak nekih ~10dB pojacan na nekom rasponu od 50-70Hz. Onda bi bas bio kako treba, nikako prenaglasen, samo prisutan u skladu sa ostalim tonovima.

@kefalo krastavac, slazem se. Ne postoji ni slusalica ni zvucnik za bas svaki zarn. Mada moram reci da sto ih duze slusam to vise primecujem neke stvari u pojedinjenim numerama. Neke pesme zaista super zvuce, samo da se tu doda taj neki smek i to je to. A u nekima se zaista razocaram koliko dosadno i tupo zvuce ..
 
Moguće da je problem u sinergiji između xonara i uopšte slušalica sa nižom impedansom (u koje stapada i K702 sa 62 oma). Izlaz iz Xonar STX-a je 10,6 oma, što za K702 čini damping faktor ispod 6, a on bi trebalo da bude preko 8. STX je više za slušalice koje imaju impedansu od 100 oma i više. Mada i karakteristika tog K702 je generalno nedostatak basa. Mislim da bi za STX bilo bolje rešenje HD650. Ja bih tog K702 probao na HRT Headstreameru.
 
Druzim se vec par sati s njima pa me zanima ko je sve jos imao iskustva sa ovim slusalicama ?

Trenutno su na Xonar STX zvucnoj namestene na 64-300ohm, na do 64ohm nisam uopste zadovoljan glasnocom koja moze da se izvuce. Slusalice su inace 62ohm.

Sticem neki utisak da STX kartica iako moze da ih potera veoma glasno ne uspeva to kako bi trebalo. Nekako mi neubedljivo zvuce kada se poteraju glasnije. Bass kao da je na ivici da probije cim se samo macice glasnije poteraju i sve je dosta napucano, gubi se malo i neka "jasnost".

Izgleda da STX izlaz za slušalice nije najbolje urađen, tj. nedovoljni damping faktor, koji je gore naveo mirrrre.

Pre par dana sam slučajno naleteo na temu u jednom nemačkom forumu, gde se vodila diskusija o kupovini nove zvučne karte, Auzentech X-Fi Forte ili ASUS Essence STX, tu je jedan korisnik izneo svoja zapažanja, pošto ima obe zvučne.

Prvobitno je kupio Auzentech X-Fi Forte, ali je imao nekih problema sa instaliranjem drajvera, i onda je poručio STX. Par dana kasnije je stigla, a u međuvremenu je hteo da vrati ili proda X-Fi Forte, ali je pokušao još jednom sa najnovijim drajverima, i od tada je sve u redu.

Ima odlične slušalice Beyerdynamic DT880, na njima je vršio poređenja, a svira udaraljke.

Interesantno je njegovo zapažanje da STX zna da "proguta" čitav instrument u bass području, koga čuje sasvim jasno na X-Fi Forte.

Kada pojača bass u ekvilajzeru STX, on po količini dostiže nivo na X-Fi Forte, ali nema tu preciznost i kvalitet, kaže da zvuči neprirodno.

Ovo je možda i objašnjenje zašto Auzentech X-Fi Forte zvuči dominantnije u bass području od konkurencije, ne radi se o "sounding-u", tj. izdizanju frekvencija, to bi se jasno videlo u testovima zvučnih karti, frekventna karakteristika je apsolutno ravna. Da je neko područje istaknuto, karta ne bi stigla dalje od prototipa, a projektant bi dobio zadatak da se vrati nazad na projekat. :D

Izgleda da je reč o odličnom izlazu za slušalice na X-Fi Forte, koji ima dobar damping faktor, i samim tim dobro drži slušalice pod kontrolom, što rezultira čistijim, jačim i preciznijim basovima u odnosu na konkurenciju.

Fascinantno je šta je Auzentech tehnički uspeo da nagura u ovu niskoprofilnu kartu. :smoke:

Ovde sam i našao objašnjenje zašto mi pri istoj jačini zvuka na slušalicama headphone-out zvuči bolje u odnosu na line-out (bolji damping faktor, tj. kontrola slušalica).

Mala sličica sa Auzentech stranice koja to pojašnjava:

ZdzXK.jpg


Levo je odziv pravougaonog test signala (žuta boja) na lineout, desno na headphoneout.

Vidi se da je signal na headphone-out čist (plava boja), i izgleda isto kao ulazni test signal, dok je na line-out malo talasast (crvena boja).

Tekst sa Auzentech stranice (Tech Notes):

The Auzen X-Fi™ Forte 7.1 Headphone Jack uses an independent Headphone Amplifier. It is not there to simply to provide an additional output. It is there to provide a listening experience limited only by the quality of your headphones.

Common thinking has it that you can get good sound by connecting your headphone to line output. The Auzen X-Fi™ Forte 7.1 headphone amplifier is not there just to amplify the sound, but to lower the output impedance and improve Damping and drive capability. We can consider the headphone as a small speaker, and thus complicated physics and electronics factors are all adapted in the headphone. Therefore, if the amp output driver capability is weak—even if you pump up the volume—the sound will be powerless, have wide/low sound, high sounds that lack clarity, and distortion.

The Auzen X-Fi™ Forte 7.1 has a separate Headphone Output Circuitry. This is implemented for the Rear Panel and Front Panel headphone outputs of your PC.

This Headphone Amplifier does not use a normal amplifier chip (IC). Instead, it uses a proprietary Auzentech-designed dedicated Headphone Amplifier. Based on the OPAMP, it has eight (8) high-end discrete transistors (buffer Class-AB type) in the headphone driver stage. This Headphone Amplifier can support up to 100mW/channel output (power), and thus you can connect any type of headphone and hear the audio you desire (compared to the line-out configuration, which supports only up to 7mW/channel). The Headphone Amplifier provides the precision of an OPAMP with a superior audio specification, while at the same time providing powerful damping and driving capability, and more dynamic sound and stability in all frequency ranges.

Dakle, možda ne bi bilo loše da probaš zvučnu kartu Auzentech X-Fi Forte, ili neko pojačalo za slušalice koje ima dobar damping faktor.
 
Poslednja izmena:
Gdje si ih kupio nereče i koliko para.
Da se i ja nerviram malo ko i ti ako je za razumnu cifru :D
 
Pa definitivno bih zeleo da isprobam par pojacala bas za slusalice, i po mogucstvu neka iole bolja. Ne znam gde bih mogao na kratko da ih probam na Forte-u tj. ko bi je od poznanika mozda imao. Ne bih je sigurno kupovao samo za probu. A jako sam ih povoljno nasao, oko 150E, top stanje, ispod 2god. starosti.
 
Poslednja izmena:
Neko je stvarno pomislio da je head-amp u STXu odlican? :D
 
A izes ga... Sve je to zato sto svi mi gledamo da ustedimo, jer nemamo, a volimo fine stvari... A za fino se uvek treba iskesirati.

Ja sam cuo STX pre godinu dana kod poznanika i bio mi je ok u tom momentu, sa Sennheiser 515. Ali posle sve sto sam vise slusao integralce i zvucnike i kad naletim na neki koji ima "bolji" head-amp i ubodu mi neku slusalicu skontam da je to ipak bolje od onoga sto sam ranije cuo na STX... Poceo da razmisljam kako bi bilo to sa posvecenim ampom za sluske zvucalo i u medjuvremenu skontam da mi se "head-fi" svidja, odgovara, da volim da se otudjim potpuno od okoline i stopim sa muzikom... I tako... posle jos citao malo i skontas da su danasnje zvucne ipak samo "dobri" DAC-ovi za pocetak i naravno tu su, kako koja, da skinu ona 2,3 ili 5 ili koliko vec procenata sa CPU loada.

Skupio sam nedavno pare i umalo da je pazarim i to zato sto bih imao taj amp. Ali odose na vodeno. Nije to losa kartica, kao ni Forte samo to nije onaj HiF koji ja zelimi ili onaj klasicni HiFi, ako tako mozemo da nazovemo celo to ludilo. Tako sad razmisljam... I tako sad ja opet skupljam pare za nesto malo dobre muzike. :)

Resio sam da idem sitnim koracima, da gradim ukus, rekose mi da je tako put duzi, ali bolji za moj razvoj, za sluh. Prva stanica, 300-400 eura, sluske, mali amp i nesto sto ce biti DAC...
 
Imas i na Kupindu jedno, ne znam kako se zove firma jer nisam pre naleteo na nju, kosta 2,8k ali ne uliva poverenje

To na kupindu je u stvari ovo http://www.rock-grotto.co.uk/B-tech.htm koja ja imam. U sustini kada mu se urade svi modovi i skine tone pot postaje bar za mene veoma fino. Sa njime guram AKG K240 MKII i za mene su zivahne, jedino je potrebno da se odabere dobar OP AMP. E sad sve je ovo subjektivno i ne znaci da bi se svakom dopalo.
 
Ma kontam... Sto da ne?

Ima izbora, samo cackas po netu. za 100-150 dolara mogu se naci mnoge stvari koje vise nego lepo sluze svojoj nameni. :)
 
Svojevremeno sam bio jedan od uvoznika AKG kod nas. Prodao sam 100-ak komada K701,K702 i Q701,sve su identicne osim dizajna. Zahtevaju oko 300h rada da se "usviraju" i dobro pojacalo. Sa dobrim pojacalom iz iskustava kupaca, u tom cenovnom rangu nema boljih slusalica.


via ttalk
 
@ Creative_X

Mene zanimaju od AKG-a iskljucivo Q-701, da li su "muzikalnije" , "hifisticnije" (ako tako mogu da kazem)? Ono sto sam cuo od K-701 i K240MKII su mi suvise studijske reprodukcije zvuka, za moj ukus...

Ne mogu da pronadjem proizvodjacki website od tog headamp-a sa Kupinda, nije mi jasno ni da li je to B Tech ili Speaka? Da li je neko uspeo da najde proizvodjaca, zanima me da li imaju nesto u ponudi sto je zanimljivije...
 
Poslednja izmena:
Na njih sam i mislio kada sam rekao 100-150 dolara, na FiiO. eBay jer prvi izbor, kao najlaksi, ali moze se dosta toga naci na i na njihovim proizvodjackim prezentacijama. FiiO E7 i E9 su dobra kombinacija, navodno. Za relativno male pare...

No, pored ebay.com tu su dealextreme.com, alibaba.com, made-in-china.com i head-direct.com koji je oficijelna prodavnica sada vec renomiranog kineskog proizvodjaca HiFiMAN. Cene su tu i jeftinije nego na ebay.com...

Pored FiiO, LittleDot, Muse, HiFiMAN su neka od popularnih i dobrih resenja iz Kine. Cene variraju od proizvoda do proizvoda koliko sam ja stekao utisak u zadnjih par meseci i opravdano... Dosta zadovoljnih korisnika. JDSLabs.com je website odakle se moze poruciti ono CMOY pojacalo kao jedno od najboljih resenja medju svima koji prave pojacalo po toj svima dostupnoj semi. Tj. kvalitetnije su izrade u odnosu na druga CMOY pojacala, ali i cena je zato veca i varirar od dodatnih opcija.
 
ja našao na kupindo fiio za 1k din ali e3 za koji kažu da je bolje da sam bacio pare u smeće nego da sam to kupio :) čak i e5 je mali za slušalice tipa akg k710. Treba tu nešto jače ili sam da pravi pojačalo.
 
@ Creative_X

Mene zanimaju od AKG-a iskljucivo Q-701, da li su "muzikalnije" , "hifisticnije" (ako tako mogu da kazem)? Ono sto sam cuo od K-701 i K240MKII su mi suvise studijske reprodukcije zvuka, za moj ukus...

Ne mogu da pronadjem proizvodjacki website od tog headamp-a sa Kupinda, nije mi jasno ni da li je to B Tech ili Speaka? Da li je neko uspeo da najde proizvodjaca, zanima me da li imaju nesto u ponudi sto je zanimljivije...

Overi Head-fi forume. Cini mi se da se bas u ovom tredu ako ne i u prvom postu spominje da Q701 ne zvuci isto kao i K701/2.

http://www.head-fi.org/t/582276/q701-appreciation-thread

Prijavljuju malcice topliji zvuk i bolji bass. Mada nijanse su u pitanju navodno, cisto mali "fine tuning". Ako ti se ne dopadne previse K701/2 model onda verovatno da nece ni Q701.
 
Nazad
Vrh Dno