Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

sa android telefona u youtube aplikaciji uploadovao 1080p video, kad zavrsio youtube nudi video samo u 480p, nit me sta pitao, ludilo
 
Insta je bas popularna, ali previse skupa trenutno, nadam se da ce neka jeftinija varijanta sa slicnim mogucnostima da se pojavi....do tada GoPro :D
 
Mislim da u poređenju sa cenama GoPro i nije mnogo skupa. Uporedi cene poslednjih modela oba proizvođača i videćeš da nije velika razlika u ceni.
 
Mislim da u poređenju sa cenama GoPro i nije mnogo skupa. Uporedi cene poslednjih modela oba proizvođača i videćeš da nije velika razlika u ceni.
For je sto vec imam GoPro, ako idem na kombinaciju Insta kupovine tada treba prodati GoPro pa doplatiti...koji za sada uglavnom odradjuje posao
 
Razumem te skroz , i meni Insta360 one rs bas dobro odrađuje posao a gledam X4.
Da ne volimo tehniku ne bi bili na ovom forumu
 
Pa sto kukaš onda 😜😁😁😁
Koristi šta imaš. Uvek ima bolje. I za mene je trenutno to menjanje skup sport.
Koristi u svoju još koju godinu ili dok se ne pokvari
 
Koliko je koristan 360 na ista360 x3? Ne pitam uopsteno nego konkretno, iskustva ljudi koji imaju, da li se koristi cesto ili jedva.
Vagam izmedju x3 i ace pro (mozda gopro). Sve se plasim da ce biti zanimljivo za par snimaka, a da cu onda raditi isto sto i na obicnoj kamerici.
 
Pogledaj prvo kakve snimke možeš praviti sa X3 pa onda odluci.
Na sta konkretno mislis? Znam za 3rd person invisible stick, rotiranje izmedju selfie i prednje i slicno. Video sam sta sve moze, ali se plasim da to nije kao pekarica za hleb gde je baba 2x iskoristila, a onda se hleb kupuje u radnji.
Zanima me da li se te funkcije stvarno koriste ili na kraju realni korisnici (ne promo materijal) koriste samo jednu kameru kao obicnu kameru.
 
Najbolje je da kupiš ono što ćeš koristiti, prema svojim potrebama. Ako misliš da nećeš koristiti 360 snimke i fotografije onda GoPro zakon.
 
Je li mi neko odgovorio zna li isplati li se kupiti GoPro cloud, tj. onu pretplatu, kako god da se zove?
 
Gopro 9. Zapravo youtube dosta degradira snimak, original u VLC playeru izgleda ostrije i boje su daleko bolje. 4k ne koristim jer zauzima daleko vise mesta za cuvanje i saobracaj za upload, a youtube ga ionako unisti losim transkodovanjem. A ja rucno da zapalim laptop transkodovanjem od sat vremena mi se ne isplati. U principu meni treba kamera koja pravi dobar snimak na 1080p, za tu svrhu verovatno i Gopro 7 daje slican rezultat kao i zadnja 13. Jedino sto sam primetio da Gopro ima daleko bolju stabilizaciju nego telefon (pogotovo telefoni koji imaju opticku stabilizaciju), u autu ima dosta vibracija ali Gopro resava to bez problema, na snimku se uopste ne primecuje. I mikrofon je bolji nego sto sam ocekivao.
 
Problem je sto kamere koje imaju vecu rezoluciju od 1080p, npr 4k naprave da 1080p bude lošiji nego što bi trebao biti...
Pimjer, imao sam dugo gopro 8 čija je max rezolucija 4k, a sada imam gopro 11 koji ima 5.3k.
  • Kada uporedim 5.3k (sa 11ke) i 4k (sa osmice) jako je mala razlika u kvaliteti
  • Kada uporedim 4k (sa 11ke) i 4k (sa osmice) 4k sa osmice je daleko bolji (jer su ga na 11ci namjerno degradirali da pokazu koliko je navodno bolji 5.3k) Tako je meni ovaj tvoj snimak što se tiče detalja baš loš...

Mozes pokusati koristiti manji bitrate na 4k i manje ce ti video zauzimati. Ali razumijem u potpunosti o cemu pricas. Ja kada radim neku "reklamu" ili nekom namjenski nesto snimam obradim i sačuvam samo rezultat, a kada snimam neke snimke porodične, djeca itd, nakupi se toga materijala baš puno i baš puno zauzima memorije. Žao bi bilo šta brisati a mrsko mi sve to sjeckati i obrađivati stalno....

Ono što mi se pokazalo kao dobro brzinsko rješenje je besplatan program HANDBRAKE, u njega ubacim 5.3k snimke i pustim ga da ih prebaci u "fast 1080p" (jako je jednostavan i brz) i on mi snimke koji zauzimaju po 4-5 GB spuca u po 1GB max, pa čak i manje uz stvarno minimalne gubitke, daleko bolje izgleda nego 1080p iz kamere... tako da preporuka, i dalje treba vremena da on to konvertuje ali nemaš posla oko njega, samo stavis da radi a ti svojim poslom...
 
Cena je jaka, prva godina 25$, ostale 50$. Tu se u drugim zemljama dobija i neki popust, ali i zamena uređaja uz doplatu po nižoj ceni i još neki benefiti, a najveći je neograničena memorija i automatski upload.

Mene zanima je li ovo radi u Srbiji ili ne.
 
Sto bi onda petlja, bolje plati Google loud. Jeftinije, povezes kameru na telefon i prebacis na oblak sve.
Ako se profesionalni baviš snimanjem i ne želiš da gubiš vremei onda uplati GoPro, otplatiće ti se
 
Google cloud je premalo memorije. Imam plan od 200GB, 100GB popunjeno, ali verujem da ću brzo i ostatak popuniti ako krenem sa videima.
 
Treba mi mala pomoc. Treba mi kamerica za kucnu upotrebu, letovanja, klinci, zezanje. Budzet je 250e i naravno bolje ako prodjem sa 150e.
Ono sto sam gledao je Dji Action 2 combo, i gopro 11 mini. Ima trenutno za 300e i ne Mini 11 black pa bi se protegao i za to ako je razlika bitna.
Da li imate neke preporuke jeftinijih brendova , a da mogu da isporuce slican kvalitet? Stabilizacija mi je jako bitna zbog klinaca, a s rad, aplikacija, konekcije i ne nesto jer ce sve ici kabal-pc svakako. Hvala.
 
Ako hoces kvalitet i stabilizaciju onda samo gopro. mini jeste povoljnija ali je mnogo lakse kada imas ekran. Moja preporuka da se protegnes i miran si najmanje par godina pa idi na 10 ili 11 black. Mala prednost 11ke, ima horison lock tako da je mozes izvrtati koliko hoces a slika ravna i stabilna
 
Mislis da dji action nije ok sa stabilizacijom?
Ako hoces kvalitet i stabilizaciju onda samo gopro. mini jeste povoljnija ali je mnogo lakse kada imas ekran. Moja preporuka da se protegnes i miran si najmanje par godina pa idi na 10 ili 11 black. Mala prednost 11ke, ima horison lock tako da je mozes izvrtati koliko hoces a slika ravna i stabilna
 
Na sta konkretno mislis? Znam za 3rd person invisible stick, rotiranje izmedju selfie i prednje i slicno. Video sam sta sve moze, ali se plasim da to nije kao pekarica za hleb gde je baba 2x iskoristila, a onda se hleb kupuje u radnji.
Zanima me da li se te funkcije stvarno koriste ili na kraju realni korisnici (ne promo materijal) koriste samo jednu kameru kao obicnu kameru.
Mislim da je stvar ličnog izbora i potreba. Ja evo već dve godine koristim insta360. Uzeo sam One R Twin Edition (menjaju se sočiva, jedno je "standardno" 4k, a drugo 360) Od kad sam kupio, to obično sam stavio jednom da probam i od tada stoji u kutij. Pre toga sam koristio GoPro 7 Black. Prednost 360 snimaka je u tome da kako god da snimiš uglavnom uvek može da se nađe zanimljiv kadar, koji ti često nije ni pao na pamet dok si snimao, da se izvuče kao slika ili video. Ja bukvalno dam klincima i pustim ih na random. Treba naravno koji dan da se uđe u štos sa aplikacijom, ali internet je prepun tutorijala. Jedina mana je što brend nije ni približno zastupljen kao gopro, tako da je puka sreća oko dodatne opreme, šta ko ima na lageru. Ako ima nekih konkretnih pitanja tu sam.
 
Mislim da je stvar ličnog izbora i potreba. Ja evo već dve godine koristim insta360. Uzeo sam One R Twin Edition (menjaju se sočiva, jedno je "standardno" 4k, a drugo 360) Od kad sam kupio, to obično sam stavio jednom da probam i od tada stoji u kutij. Pre toga sam koristio GoPro 7 Black. Prednost 360 snimaka je u tome da kako god da snimiš uglavnom uvek može da se nađe zanimljiv kadar, koji ti često nije ni pao na pamet dok si snimao, da se izvuče kao slika ili video. Ja bukvalno dam klincima i pustim ih na random. Treba naravno koji dan da se uđe u štos sa aplikacijom, ali internet je prepun tutorijala. Jedina mana je što brend nije ni približno zastupljen kao gopro, tako da je puka sreća oko dodatne opreme, šta ko ima na lageru. Ako ima nekih konkretnih pitanja tu sam.
Hvala.
Upravo me to zanimalo, konkretno iskustvo nekoga ko koristi kameru.
 
Sve to stoji, kome sta treba. 360 je bas bas fora.
Ja recimo povremeno snimam neki reklamni materijal pa pored fotoaparata i staticnog snimka sa stalka, kada je neko kretanje koristim gopro. Tu mi treba stabilizacija i kvalitetan video dobre rezolucije i detalja, zato mi je bolji gopro.

Momku ako treba radi klinaca i uspomene a jos ako je povoljnije onda je mozda dji bolji izbor.
Najidelanije bi bilo da isprobas ako imas neku kombinaciju
 
Vrh Dno