Šta je novo?

Akcijske ponude igara (Steam, Amazon, GMG, GamersGate, GOG,...)

imam i ja jedno pitanje vezano za tursku i steam. naime, potrebna mi je igra koja nije dostupna, ali jeste dostupna u turskoj, i pritom je 5 puta jeftinija (15 usd vs 100 usd). e sad, vidim na netu da je kupovina preko vpn-a veliki no no jer ban sledi gotovo garantovano. kako vi resavate te situacije? gde nalazite turcine da vam kupuju igre? kapiram da mogu da kupim kod za turski steam u turskim parama i tako dodam sredstva na steam (napravio bi novi acc). od vpn-a imam uplacen nord vpn, ali ne bih se zezao sa time, banovace me ko zmaja. koje su opcije?

Po meni je to veoma veliki rizik ukoliko imaš još igara na tom Steam accountu jer postoji solidna šansa da te banuju. Ako ti je baš toliko stalo do te igre možda da napraviš zaseban Steam account i da probaš sa njim, pa i ako ti banuju taj account nije katastrofa...
 
naravno, napravicu odvojeni steam akaunt, necu da mi banuju nalog sa 100 igara.

plan mi je sledeci: posto drugarica ide u tursku na letovanje da je smorirm da ponese laptop i instalira team view-er. onda kad je tamo konektovana na turski wireless internet, ja preuzmem kontrolu preko team viewer-a, i napravim novi steam nalog, u njega ubacim kod koji daje turske pare na walletu (koji pre toga kupim na g2a) i kupim sebi igru. izlogujem se i ostavim sve da se krcka nedelju dana. posle toga pristupim tom nalogu sa mog kompa, i proverim da li je igra u library.

might work, a? deluje mi da su sanse za ban - nikakve?
 
au! 🤦‍♂️ nisam znao! izdrzace valjda da se napravi novi nalog i ukuca kod sve mu njegovo!
 
Imaš na ulazu u Tursku da kupiš sim karticu, pre nedelju dana je bila 235 lira (oko 23€), dobijaš 20+25GB i naravno turska IP adresa. Pokušao sam da promenim Steam region, ali ne može. Tj. promeni privremeno, cene su u lirama ali je neophodno prvu kupovinu platiti turskom kreditnom karticom.
Naše kartice ne prolaze.
Ali mislim da bi ti plan uspeo
 
Poslednja izmena:
hvala puno za info! ja sam mislio da turska sim kartica nije potrebna, moze i wifi. to jest, nekako ce imati internet, ne moze bez interneta, nije bitno kako. e sad, znam da za promenu regiona mora da se plati turskom kreditnom karticom, ali moj plan nije da se menja region na glavnom steam nalogu, vec da se napravi novi nalog (u turskoj, ne unapred) i da se na njega doda steam wallet kod bas za tursku, u turskim lirama (kupi se unapred na g2a) i tako da se dopuni taj novi akaunt i plati igru. to jest sve to ne radim ja nego drugarica koja ide u tursku na letovanje. mislis da ce da prodje malverzacija? :D haha
 
Ne znam cega se bojite toliko. Koristim argentinski steam vec preko 2 godine. Prosao sam silne updateove kad su radili nesto oko regiona i slicno i nisam dobio nikakav ban (da kucnem u drvo). Sve kupujem na jednom nalogu gde su mi i ostale igrice. Mozda je sad problem samo zbog tog prebacivanja na Tursku ali kad se jednom prebacis ne treba ti apsolutno nista. Ja wallet uzimam tako sto na nekom kockarskom sajtu za cs go uplatim 5 10 15e koliko mi treba i onda pokupim odma ajtem i prodam ga na marketu. Izgubim mozda euro dva ali mi je to mnogo sigurnije i znam da nema problema. Igrice kupujem bez ikakvog vpna, bukvalno sa srpske IP adrese. Trenutno na walletu imam oko 10 eura i nemam sta da kupim. Igrice na argentini su bukvalno dzabalesko. Videcu sad za ovaj summer sale mozda uzmem nesto...
 
pa sta znam, ne bih rizikovao glavni steam nalog na kom imam 100+ igara. poznato je da ako koristis vpn da kupis igru u jeftinijem regionu da postoji velika sansa da te banuju, osetljivi su na to. znaci kad si jednom na nekom regionu ako posle toga ne uplacujes karticom sa drugog nego samo dopunjavas taj wallet onda ostajes tu gde jesi. dobra ti je fora to sa argentinom, medjutim za mene je bolja turska, posto ova igra koja me zanima nije dostupna u argentini. znaci ako meni drugarica napravi turski steam nalog u turskoj, i on je u turskom regionu, ako ga dopunjavam steam wallet kodovima za tursku u lirama njihovim (koje kupim na g2a) on ce da ostane na turskom regionu doveka svejedno odakle ga koristio? onda ne moram cak ni nju da smaram da mi uzima igru tamo, samo da mi napravi nalog, a ja posle mogu da ga dopunjavam steam wallet kodovima i kupujem igre jeftinije bilo odakle kao ti sto si uradio sa argentinskim regionom?

edit: tom logikom bih i mogao da napravim turski nalog preko vpn-a, i on ce za region da ima tursku. koristim vpn samo za pravljenje naloga, a posle ga dopunjavam i kupujem bez vpn-a.
 
Dobro razumem strah zbog rizika krastavac, mozda sam ja lud samo sto me boli uvo hahahahahaha. Tako je, potrebno je samo da te neko prebaci na odredjeni region ili mozes i ti preko vpna. Ja sam sam resio sebi to sve, koristio sam free vpn onaj OpenVPN koji je imao katastrofa brzinu ali sam resio. I naravno fake name generator sa neta skines sve podatke i to je to

Edit: Mozda bi najbolje bilo da se prva kupovina obavi preko VPNa ili drugarica da ti obavi to. Pa posle toga mozes sam sve
 
pa sta znam, ne bih rizikovao glavni steam nalog na kom imam 100+ igara. poznato je da ako koristis vpn da kupis igru u jeftinijem regionu da postoji velika sansa da te banuju, osetljivi su na to. znaci kad si jednom na nekom regionu ako posle toga ne uplacujes karticom sa drugog nego samo dopunjavas taj wallet onda ostajes tu gde jesi. dobra ti je fora to sa argentinom, medjutim za mene je bolja turska, posto ova igra koja me zanima nije dostupna u argentini. znaci ako meni drugarica napravi turski steam nalog u turskoj, i on je u turskom regionu, ako ga dopunjavam steam wallet kodovima za tursku u lirama njihovim (koje kupim na g2a) on ce da ostane na turskom regionu doveka svejedno odakle ga koristio? onda ne moram cak ni nju da smaram da mi uzima igru tamo, samo da mi napravi nalog, a ja posle mogu da ga dopunjavam steam wallet kodovima i kupujem igre jeftinije bilo odakle kao ti sto si uradio sa argentinskim regionom?

edit: tom logikom bih i mogao da napravim turski nalog preko vpn-a, i on ce za region da ima tursku. koristim vpn samo za pravljenje naloga, a posle ga dopunjavam i kupujem bez vpn-a.
Ma samo poseban nalog za takve avanturističke kupovine i nemaš šta da izgubiš...
 
a pazi sada foru, virtuelna masina sa vpn i posebnim nalogom, kupujes igre kao gift prema svom nalogu. Ako te neko pita, to ti je tetka.
Samo je pitanje da li gift kosta isto ako kupujes za korisnika iz drugog regiona
 
tetka 🤣 takodje vrh fora. mogao bih i to da probam. u principu ako mi drugarica napravi nalog u turskoj onda mogu sa tog naloga da saljem na glavni. ali za ovu konkretnu igru (lost ark) mislim da ne mogu da je posaljem kao gift jer uopste nije dostupna u mom regionu.
 
tetka 🤣 takodje vrh fora. mogao bih i to da probam. u principu ako mi drugarica napravi nalog u turskoj onda mogu sa tog naloga da saljem na glavni. ali za ovu konkretnu igru (lost ark) mislim da ne mogu da je posaljem kao gift jer uopste nije dostupna u mom regionu.
Ne zaleci se sa kupovinom, ta igra treba da dodje na EU i bice besplatna. E sada jedino ako neces da cekas jesen za kada je najavljena da ce da izadje. Sada sam i ja procitao tacno sta pise.

 
ma to je sve samo ne besplatna igra. hocu da uzmem platinum founders pack, ali to u evropi kosta 100 evra dok u turskoj kosta - 15. dobija se pristup beta testovima (vec sam igrao alfu koju su dusmani ogranicili na 5 dana).
 
Ja samo ne vidim poentu da cimas drugaricu da nosi laptop u tursku kad ti sve to mozes preko vpn-a da odradis. Jos ako dopunjues steam kako si reka (nema srpske kartice), sve je legalno... Nema tu sanse da te provale... Plus ne prebacujes svoj nalog na drugi region vec pravis novi
 
A da napravite novu temu tipa Turski steam pa da tamo nastavite?
 
Ja se izvinjavam ako ovo nije diskusija za ovo mesto. Pokrenuo sam pricu jer je vec pominjano. btw, nece ona da nosi laptop, moze sve i preko mobilnog da se uradi, ima aplikacija za ios i android.

siguran sam da moze preko vpn, ali zasto da rizikujem ako krenem ozbiljnije da igram tu igru i ulozim dosta vremena, da mi banuju nalog bzv, kad vec mogu da iskoristim situaciju (put u Tursku).

samo sam ovo dodao i necu vise, hvala.
 
kog proxy providera koristite za kupovine preko steam ili drugih platformi?
Mozda nije mesto za ovo pitanje, pa bih molio nekog ko koristi i ima aktivan nalog na nekom proxy provideru da mi se javi na pvt, treba mi jedna informacija.
 
Neverovatno losa ponuda... Posebno sam se "iznervirao" kada sam video Crusader Kings III na svega 20% popusta... A ja ocekivao od 50-75% na Royal edition, pa da pazarim kao gospodin...

Ovako jedino sto me je iole zaintrigiralo je Forza Horizon 4, koja je sada na 35 evra, ali Standard edition... Videcemo, nije dobro :ROFLMAO:
 
Sekiro je na 50% popusta na Steamu, 30 evra, ne verujem da ce biti jeftiniji u skorije vreme.

Witcher 3 GOTY Edition 8.29€ na GOG-u.
 
Jedna od igara koja bi teorijski trebala da mi legne kao budali šamar (RPG, cyber punk, potezna borba), međutim počinjao u više navrata, i svaki put se smorio ubrzo po kreiranju lika.
Verovatno joj nisam dao šansu, kao i Arkanumu uostalom. Shame on me 😌

Saćam se kad sam bio dobio Shadowrun Dragonfall u nekom paketu, rekoh daj da probam. U početku sam bio šta je bre ovo, kakva je ovo grafika, nije mi se sviđalo. Posle jedno dva sata me je zaintrigiralo da nastavim dalje. Posle nekih sedam sati sam pomislio da je to najbolji RPG ikada. Posle još sedam sam pomislio da je to najbolja igra ikada. Tako da daj mu šansu, Shadowrun igre polako prirastaju za srce. Nastavci su bolji od prve igre, tako da možeš prvu i da preskočiš i odmah odeš na Dragonfall ili Hong Kong.
 
Nazad
Vrh Dno