Šta je novo?

Akcijske ponude igara (Steam, Amazon, GMG, GamersGate, GOG,...)

Hvala na odgovoru.

Kad pravim bekap igre u folder ili na DVD jel' to radim nekako ručno ili se i to radi iz Steam aplikacije?

Bekapovanu igru mogu prenijeti na drugi kompjuter, instalirati Steam, instalirati igru ranije bekapovanu na DVD, i uredno je pokretati?

Kakva su generalna iskustva sa svim tim, sa Steamom, plaćanjem, skidanjem, pokretanjem, bekapovanjem, ponovnim instaliranjem igara? Jel' sve radi kako treba?

Ovako zvuči dosta dobro.

Da, igru bekapujes preko Steam aplikacije i biras CD, DVD ili hard disk, a program automatski deli podatke, reze i trazi novi CD/DVD kada je potrebno. Sve igre su vezane za tvoj nalog, tako da uvek mozes da odneses disk sa igrom na drugu masinu, instaliras Steam, logujes se i opet preko Steam programcica raspakujes beckup (ili ponovo skines igru) i igras.

Iskustva - samo pozitivna, bar sto se mene tice. :)
 
Poslednja izmena:
Sad mi je sve jasnije, ali je ostala još jedna stvar. Pretpostavljam da svaki put kod pokretanja igre treba biti ulogovan na vlastiti Steam nalog, online nalog, online ulogovan. Jel' tako? Pretpostavljam da je to zaštita koja sprečava da narežem bekap, dam kolegi, on instalira Steam aplikaciju i onda obojica igramo sa mojim nalogom (ili trojica, četvorica...).

Ako je tako to onda znači da nema igranja ako nema internet konekcije (ako pukne konekcija kao što je ja nekidan nisam imao jer je neko kopao pa prekinuo optičke vodove mog ISP-a), niti na kompjuteru koji inače nema konekciju na net?
 
uzeo hl complete... :D 10e
džabe...

sada sam popunio svoju hl kolekciju... mogu da nastavim sa kupovinom drugih igara
 
Da, igru bekapujes preko Steam aplikacije i biras CD, DVD ili hard disk, a program automatski deli podatke, reze i trazi novi CD/DVD kada je potrebno. Sve igre su vezane za tvoj nalog, tako da uvek mozes da odneses disk sa igrom na drugu masinu, instaliras Steam, logujes se i opet preko Steam programcica raspakujes beckup (ili ponovo skines igru) i igras.

Iskustva - samo pozitivna, bar sto se mene tice. :)

A mozes i samo da kopiras ceo steam folder ...
 
Ako je tako to onda znači da nema igranja ako nema internet konekcije (ako pukne konekcija kao što je ja nekidan nisam imao jer je neko kopao pa prekinuo optičke vodove mog ISP-a), niti na kompjuteru koji inače nema konekciju na net?

Steam ima offline mode, ali je on prilično restriktivan. Internet moraš imati na kompu makar za prvu instalaciju programa i igara, a posle single player možeš da pičiš i offline, s tim da achievements i slične opcije neće raditi. Naravno da ćeš single player nastaviti najnormalnije da igraš čak i ako ti pukne konekcija u toku igre.
 
Poslednja izmena:
Šta je "preload" igara na Steamu? Vidim na stranim forumima da dosta pričaju o tome, hoće li neka nova igra imati preload na Steamu ili neće. Da li to znači da dozvole da se igra ili veći dio igre skine prije zvaničnog izlaska da se ne bi dugo čekalo da se skine tek kad izađe? Neko reče da Steam daje preload samo za svoje igre (Valve), mada neko reče da je i Bioshock imao preload.
 
Pa samo ti daju da skineš pre nego što zvanično izađe (ne možeš da igraš, ostaje zatamnjena i piše "preload complete" sve dok ne otkuca datum izlaska), čisto da ne bi gubio još par dana na download kad igra izađe.
 
Gledao sam ovih dana malo po Steam forumu i još nekim forumima, puno se ljudi žale na cijene na Steamu za nas evropljane, za izjednačavanje dolara i eura, iako je 1€ = $1.50. Na Steam forumu ima ogromna tema baš o tome, tema ima 448 stranica, zasad, zove se "Looks like $1 = €1 after all". Mnogi zbog takvih stvari odustaju od dalje kupovine na Steamu. Autora teme su banovali ali tema je ostala otvorena, i skoro svaki dan se neko požali na njoj.

Sad se na Steamu može pre-orderovati Modern Warfare 2, cijena je velikih 59.99€ što je $90, dok je na Amazonu $59.99, znači $30 jeftinije, uz to je Retail verzija, znači kutija i sve. U nekim Britanskim online prodavnicama je $59 kad se iz funti prebaci u dolare, tj. 39€ što je puno normalnija cijena, čak 20€ jeftinije od Steama.

Da li je neko od vas kupovao i skidao igre sa ImpulseDriven.com i Direct2Drive.co.uk? Kakva su iskustva?
Mislim da ovaj drugi dostavlja samo u UK i EU, ali je popularan. Poređenja radi daju preload za Dragon Age i cijena za Digital Deluxe verziju je 38€, na Steamu je 55€ i zasad nema preloada.

ImpulseDriven.com cijene navode odmah u KM jer detektuju odakle je posjetilac, Dragon Age Digital Deluxe verzija im je 88 KM, znači 11€ jeftinije od Steama. Ne znam da li prodaju nama u Bosni.
 
Kupovao sam sa D2D, Mount&Blade, 5$ je 5$. za D2D nisam skontao da li salje diskove, ali mozes skinuti X puta na disk, cak toliko puta i posalju serial na email.
Pogledacu ImpulsDriven, pa cu ti reci kakav je, verovatno nesto budem uzeo.
 
Jel' D2D američki? Kada probam .com prebaci me na co.uk

Prodaje li D2D igre nama na ovim prostorima, mislim na elektronske verzije igara, kao Steam? Kažeš da si kupovao kod njih ali ne vidim ti lokaciju. Negdje sam pročitao da prodaju samo u UK i EU.

Recimo Dragon Age: Origins Digital Deluxe Edition UK je £39.95 VAT Included. To je oko 44€. Imaju i preload od 2. novembra. Na Steamu je 55€. Jel' plaćam baš tih 44€ ako idem na D2D? Kakva su iskustva sa D2D aplikacijom, pretpostavljam da imaju nešto kao što je Steam aplikacija.

Nadam se da bez obzira gdje se kupi elektronka verzija dobiće se kod da se igra licencira/aktivira (šta god) na BioWare sajtu, i da se onda mogu skidati DLC sadržaji, kao kada bi se kupilo Retail Box izdanje.

I još jedno pitanje, šta kucam pod "Billing address" kad kupujem preko Steama? Pretpostavljam da se "ZIP/Postal code" odnosi na obični poštanski broj grada u kojem živim.
 
Gledao sam ovih dana malo po Steam forumu i još nekim forumima, puno se ljudi žale na cijene na Steamu za nas evropljane, za izjednačavanje dolara i eura, iako je 1€ = $1.50. Na Steam forumu ima ogromna tema baš o tome, tema ima 448 stranica, zasad, zove se "Looks like $1 = €1 after all". Mnogi zbog takvih stvari odustaju od dalje kupovine na Steamu. Autora teme su banovali ali tema je ostala otvorena, i skoro svaki dan se neko požali na njoj.

Sad se na Steamu može pre-orderovati Modern Warfare 2, cijena je velikih 59.99€ što je $90, dok je na Amazonu $59.99, znači $30 jeftinije, uz to je Retail verzija, znači kutija i sve. U nekim Britanskim online prodavnicama je $59 kad se iz funti prebaci u dolare, tj. 39€ što je puno normalnija cijena, čak 20€ jeftinije od Steama.

Zato nađeš nekog u USA ko će ti poslati gift, a ti njemu pare :)

Inače ovako sa steama je ok kupovati manje igre ili kada su ovi popusti. Za sve ostalo sendit i dvd.co.uk
 
@Vader, lokacija mi je srbija, novi sad :)
za svaku igru pise dostupnost, recimo nisam mogao po 5$ da kupim elven legacy ili kako se vec zove, ali dobar deo igara jesam. inace, nekoliko igara nema refund (nemam pojma sta to znaci, kontam da je nesto tipa platili ste, gledajte).
Direct2Drive aplikacija nije nista kao steam, to je najobicniji download manager, koji nisi u obavezi da instaliras, 3 puta sam uspesno skinuo igru kada sam je kupio.

Kod svakog placanja billing address je ona adresa na koju ti je zavedena kreditna kartica.
 
ArmA 2 Weeked Deal 50% Off


arma_spotlight.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, naknadno sam vidio da na Direct2Drive za svaku igru piše gdje je isporučuju. Konkretno me ovih dana zanima Dragon Age, ali za njega piše da ga prodaju samo u UK i EU. Ne znam zašto imaju ta ograničenja kad je u pitanju digitalna prodaja, drugo je kad za neke zemlje nemaju fizičko slanje ali digitalno valjda mogu poslati svima. Im im izdavač dotične igre ne da.

Znači ako hoću Dragon Age u digitalnoj verziji mogu samo Steam. Zasad još nema najave da će biti preload a igra navodno zauzima 16 GB. Ne znam da li impulsedriven.com isporučuje nama i kava su iskustva sa njim. Kod njih je digitalna Deluxe verzija navodno 11€ jeftinija od Steama.

A Retail zna biti čak i jeftiniji :trust: (kolik god to čudno bilo i zbog čega mnogi galame po forumima). Još nisam načisto da li da idem na Retail ili digitalno izdanje. Kod Retaila će igra imati DVD check, a mene inače mrzi svaki čas ubacivati i vaditi DVD (zato mnogo volim no-dvd "lijekove"). Čak je na zvaničnom BioWare forumu nedavno bila tema o tome da li je legalno koristiti no-dvd crack na legalno kupljenoj igri, mišljenja su bila različita.

Neki koji kao i ja još nisu načisto gdje i kako je najbolje kupiti Dragon Age navode i game.co.uk, a vidim da je rAMA naveo dvd.co.uk. Kod ovakvih sajtova se uvijek pitam šalju li ovde kod nas, konkretno u mom slučaju u Bosnu, i da li na navedenu cijenu idu i cijene carine, koliko traje isporuka i slično.

Inače za jeftina digitalna izdanja ima i gog.com, prodaju samo starije igre, klasike, cijena između $5 i $10, i nema regionale diskriminacije, za sve je ista cijena. Kad smo kod toga evo zgodna skripta koja na Steam sajtu ispisuje cijene za USA, UK i cijene u eurima, da se vidi koliko je gdje. I samu Evropu su podijelili u tri dijela (Tier 1, 2 i 3) sa različitim cijenama, najskuplje prodaju u Zapadnoj Evropi (mislim da ima ovakva skripta koja ispisuje i te podatke).
 
A Retail zna biti čak i jeftiniji :trust: (kolik god to čudno bilo i zbog čega mnogi galame po forumima). Još nisam načisto da li da idem na Retail ili digitalno izdanje. Kod Retaila će igra imati DVD check, a mene inače mrzi svaki čas ubacivati i vaditi DVD (zato mnogo volim no-dvd "lijekove"). Čak je na zvaničnom BioWare forumu nedavno bila tema o tome da li je legalno koristiti no-dvd crack na legalno kupljenoj igri, mišljenja su bila različita.
Ako ništa, pojaviće se već mini imidž na gcw-u, ja to redovno koristim s originalima.
Nego shopto.net bi trebalo da je jeftin, znam da šalju u Srbiju (vlasnici PS3 mahom odatle naručuju igre), ne znam za Bosnu.
 
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl = 5€

75% Off This Week, Save 75% when you buy before November 2nd.

http://store.steampowered.com/

Vrijedi li? Nisam igrao Stalker.
 
To celebrate the worldwide availability of The Witcher, Atari and CD Projekt RED are offering this rich RPG for 50% off. Get it now, this deal ends on the 29th.

The Witcher: Enhanced Edition Director's Cut = 14.99€
 
Weekend Deal – 40% off!

Call of Duty® 4: Modern Warfare = 29.99€ (inače je 49.99€)

Pa ko voli nek izvoli.

http://store.steampowered.com/app/7940/

Vidim da se na Steam forumu smiju na to da je ovo "deal" jer je i dalje dosta skupo za igru koja je izašla prije dve godine. Kažu da su Activision igre inače preskupe.
 
Team Fortress 2.5e :) Haloween Special

požurite :)
 
Mass Effect = 50% OFF = 7,49€

Pošto ga još nisam igrao a vidim da je dobio odlične ocjene a ovo je prilično dobra cijena zanima me kako stoje stavri sa zaštitom? Ako se ne varam u pitanju je SecuROM, ili je bar trebao biti (ograničenje na 3 instalacije) ali me zanima da li je to ukinuto za ovu igru?
 
ukinuto a + ako se cimaš, to na steamu ne funkcioniše. jer imaš igru i to ti je, kada je jednom aktiviraš na account ne moraš više
 
Mass Effect = 50% OFF = 7,49€

Pošto ga još nisam igrao a vidim da je dobio odlične ocjene a ovo je prilično dobra cijena zanima me kako stoje stavri sa zaštitom? Ako se ne varam u pitanju je SecuROM, ili je bar trebao biti (ograničenje na 3 instalacije) ali me zanima da li je to ukinuto za ovu igru?

Juce sam je ja upravo skinuo!Nikad nisam kupovao preko steama,pa reko ajd da probam!Sad cu verovatno kupiti Dragon Age deluxe verziju(sto si mi ti juce savetovao),pa nek ide zivot!Sto se tice Mass Effecta nisam dobio nikakav serial key,nego samo pokrenem njegov shortcut i to je to!Dali to vazi za svaku igru ili samo za one starije?
 
Sto se tice Mass Effecta nisam dobio nikakav serial key,nego samo pokrenem njegov shortcut i to je to!Dali to vazi za svaku igru ili samo za one starije?

Evo objašnjenja kako da nađeš ključ i kako da instaliraš "Bring Down The Sky" DLC
http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=786714

ukinuto a + ako se cimaš, to na steamu ne funkcioniše. jer imaš igru i to ti je, kada je jednom aktiviraš na account ne moraš više

Neke igre imaju ograničen broj instalacija iako su preko steam, jeste da je ne logično ali tako je.

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=966005&highlight=DRM
 
Koliko vidim Mass Effect nije na tom linku. Primjetio sam da na Steamu u opisu igre sa desne strane stoji 3rd-party DRM: SecuROM™ ako ga igra ima, ili neki drugi DRM.

A ovaj link ka njihovom forumu sa uputstvom za instalaciju "Bring Down The Sky" sam danas vidio ali nikako da mi krene download tog DLC-a sa tog linka koji su tu dali, evo direktan link ali nikako da krene.
 
Meni radi link bez problema :)

Btw, evo jedna zanimljiva vest:

Modern Warfare 2 Shunned by Several Digital Distributors Due to Steam 'Trojan Horse' - Major digital distributors Direct2Drive, GamersGate and Impulse have refused to stock Infinity Ward's highly anticipated shooter Call of Duty: Modern Warfare 2 on PC due to its reliance upon Valve Software's rival distribution platform Steam. Modern Warfare 2 on PC will use Steam and Valve's Steamworks framework for DRM purposes as well auto-update, achievement and anti-cheat features, among others. Impulse will not be selling Call of Duty: Modern Warfare 2 either.
 
Poslednja izmena:
Meni radi link bez problema :)
Meni je sad uspjelo ali na čudan način, ostavio sam browser da pokušava da pokrene download i onda i zaboravio na to da bi on nakon nekih 20-30 minuta otvorio prozor gdje pita da li da snimi, a onda ga je snimio u par sekundi, dakle cijelo vrijeme je skidao ali je to tek na kraju javio. Dešava mi se to mada rijetko.
 
Nisam ni znao da rade remake u novom Engineu


Serious Sam HD Available for Pre-Purchase!
The classic arcade FPS Serious Sam: The First Encounter is reborn in glorious high-definition for legions of long-time fans and a whole new generation of gamers around the world. Serious Sam HD: The First Encounter is now available for a 10% pre-purchase discount!

http://store.steampowered.com/app/41000

Poređenje grafike ovde.

Baš sam se nekidan pitao radi li Croteam i dalje, i šta rade.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno