Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Dobro kad ti znaš šta i kako radi sve i jedan operater na našoj planeti. Kako god, neka svako ima ima svoje mišljenje na temu. Ja sam prevaren kao i verovatno hiljade drugih (još jedan se danas javio na temi), uplatio sam roming za Grčku, Neos Marmaras, najveće mesto na Sitoniji, mesto prepuno Srba tokom leta i rominga nema. Tačka.

Da svuda gde se reklamira/nudi roming za Grčku (i druge države) stoji i rečenica "ne garantujemo da naš Grčki partner ima signala tamo gde putujete, raspitajte se", sve bi bilo ok... Ovako je u pitanju prevara i ništa drugo.
Jesi li proverio da nemas zabranu za internet u romingu? Je li ti funkcionisalo u Makedoniji? Prosto mi neverovatno da Vodafone nema u potpunosti signala u tom mestu.
 
Jesi li proverio da nemas zabranu za internet u romingu? Je li ti funkcionisalo u Makedoniji? Prosto mi neverovatno da Vodafone nema u potpunosti signala u tom mestu.
Nisam probao u Makedoniji. Prošle godine u Leptokariji je radilo super. Znači samo treba da naprave spisak, ovde radi ovde ne. Sreća te mi ne treba internet za posao, zamisli nešto hitno a ono cvrc, wifi truba, a ti ne možeš da se javiš kući/porodici/na posao. A A1 ti reklamira roming koji kojekude ne radi.

Inače, otvorilo mi na jedvite jade B92 sajt, ali onako polovično. Znači, jednostavno signal gotovo ravan nuli.
 
Купиш лепо припејд картицу неког од оператера земље у коју идеш и миран си. Пакети нису скупи, плус су повољнији него роминг пакети наших оператера.
 
neos marmaras sa 3350 stanovnika po popisu iz 2011 je prioritet za pokrivenost 😂🤣
 
To tako mali Perica zamišlja da funkcionišu stvari.
Jeste, sad treba da uzmu da ti naprave mape pokrivenosti celog sveta, jer ti možeš da odeš bilo gde i da uplatiš neki roming paket.
I ne samo to, nego i da ti garantuju (!) da će internet da ti radi kako treba na svim tim mestima.
I još da apdejtuju te mape iz dana u dan(ma šta iz dana u dan, u realnom vremenu), za ceo svet, jer mobilne mreže su živa stvar, menja se pokrivenost konstantno.
How yes no.
Izvini, ali bi bilo sasvim realno da je bar negde navedeno kakva je pokrivenost bolja ili losija, jer po ovom ispada da nema nikakvih problema i sve radi bez greske (pri tom uzimajuci u obzir da kvalitet mobilne mreze moze da varira), kao npr Garmin sto ima lepo na kutiji napisano za te i te regije imas DETALJNU mapu, a za te i te regije MAGISTRALNE puteve i onda kad ides u neku zabit vidis da nije navedeno i znas da ne ocekujes adrese sa kucnim brojevima.
Ovako je nista drugo nego dovodjenje potrosaca u zabludu uskracivanjem/precutkivanjem bitnih "karakteristika" usluge/proizvoda.

U drugom postu je neko naveo broj stanovnika.
Neos Marmaras nije neko malo ribarsko mesto na nekom zabitom ostrvu u sred Grckog mora, pa kao zamisli ne radi, nego izuzetno posecena turisticka destinacija.
I ovde nije samo stvar da lose radi, nego NE RADI. Imam ss-ove da u centru uopste NEMA interneta ni 3g ni 4g ni H+ - NISTA.
I da, osecam se prevarenim jer sam mogao preko svog MTS broja da uzmem njihov roming paket, ali sam se odlucio za A1 jer (sad vec) na papiru delovala kao bolja ponuda, a racunao sam upravo na to da ne idem u neku zabit i nisam sumnjao da ne radi (opet se vracamo na manjak potrebnih informacija).

Par vas je navelo da ne moze A1 da garantuje za funkcionisanje mreze i da treba da se zalimo vodafonu.
A1 je izabrao vodafon za svog "podizvodjaca", pri cemu su sigurno su imali/imaju informaciju o stanju mreze, i da bi itekako po nekom normalnom toku dogadjaja izuzetno trebalo da bude njihov problem.
To je isto kad bi ti meni uzeo pare za neki posao, posaljes Peru da ga uradi, on uradi lose i ti mi kazes zali se Peri.
Ja se nisam dogovarao sa Perom i nisam ga ja izabrao. Ti si ga poslao i ti si odgovoran za njegov rad.
 
neos marmaras sa 3350 stanovnika po popisu iz 2011 je prioritet za pokrivenost 😂🤣
3350 je veliki broj stanovnika. Nađi mi jedno mesto u Srbiji sa toliko ljudi koje u centru ima nula pokrivenost signalom, bilo koja mreža. Drugo, u pitanju je turističko mesto gde trenutno ima po mojoj proceni barem deset puta više ljudi, uglavnom Srba. I onda A1 bez pardona angažuje mrežu koja ne pokriva to područje i naplaćuje roming kao da njihov partner pokriva to područje. Bukvalno se radi o prevari. I kažem nisu tu u pitanju pare kao pare, nego osećaj prevarenosti, da si odžeparen, pokraden, i to od neke "jake" firme u koju kao treba da imaš poverenja. Ponavljam, ni na kraj malog mozga mi nije bilo da postoji mogućnost da Grčki operater ne pokriva takvo mesto signalom, evo me ovde kucam preko wifi i osećam se kao u zoni sumraka.
 
@robikica U romingu A1 lepo pise da je posal dat peri(vodafone) tako da si mogao da pogledash perinu pokrivenost. To je ko da radis u recimo gigatronu i prodajes tesla, fox, vox... i sada sam ja ko kupac prevaren sto mi nisi prodoa miele. I kriv mi gigatron sto fox ne radi. Iskreno smatram da smo lakoverni jako.
 
Inače na pokrivenost. Do pre par godina iza Beočina ka Mitrovici. 20 km nije bilo signala nikakvog. Sad MTS ima a Telenor i A1 skromno ili i dalje nemaju na nekim pravcima.
Drugo ima klauzula gde važi.
Država
Važi u mreži
Toj i toj.
Ako ne možeš da nađeš podatak gde ta mreža ima signal znači da ti ne treba ta usluga ili zemlja je zaostala za tvoj standard te u istu jer ne ispunjava uslove nećeš ni ići.
Eto Elon je budala sto lansira 1000-e satelita u nebo jer gde god se pojavim ima radio antena sa internetom. Mislim sama činjenica da on to radi treba da ima neka lampa da nije bas sve idealno. Vodafone u centru Berlina nije imao dobar signal.... Jedva radio net...
 
@bear Npr Soko Banja u letnjoj sezoni! Dodji u centar da vidim da li mozes sms da posaljes i ostala turisticka mesta u spicu...

Nije sve tako crno-belo, operateri imaju svoje prioritete, ne funkcionisu po nasim potrebama... SIgurno nece na ocekivanu populaciju u nekom mestu povecati kapacitet bazne stanice ako je tursiticko mesto, to rade samo kad su neke manifestacije i koncerti...

Isto funkcionise A1 u Nemackoj, negde gotovo da nema signala...
 
Da li neko zna da li uz A1 Moćnu tarifu (1TB za 24 meseca) idu i neka ogranicenja? Tipa maksimalno gigabajta mesečno po najvecoj brzini pa onda ide sporije ili zabrana prenosa interneta na druge uredjaje (Hotspot)?
 
Da li neko zna da li uz A1 Moćnu tarifu (1TB za 24 meseca) idu i neka ogranicenja? Tipa maksimalno gigabajta mesečno po najvecoj brzini pa onda ide sporije ili zabrana prenosa interneta na druge uredjaje (Hotspot)?
Nema nikakvih ograničenja. Imaš 1TB u periodu od 24 meseca i to je to. Trošiš kako god hoćeš.
 
Danas mi je zavrsen prenos broja u A1 i iz nekog razloga mi ne stižu SMS poruke (izuzev poruka od A1), dok sve ostalo radi normalno (slanje sms, pozivi i internet). Da li je neko imao sličan problem? Koristim iPhone 11 Pro
 
Danas mi je zavrsen prenos broja u A1 i iz nekog razloga mi ne stižu SMS poruke (izuzev poruka od A1), dok sve ostalo radi normalno (slanje sms, pozivi i internet). Da li je neko imao sličan problem? Koristim iPhone 11 Pro
Isti slučaj!

U vezi problema da ne stižu SMS poruke od drugih korisnika (izuzev poruka od A1), pomislio sam da, možda, čitavom sistemu mobilne telefonije treba neko vreme da se ažurira, pa rekoh onda da sačekam dan-dva pre nego što reagujem kod nadležnih.

Problem je, medjutim, što ne stižu ni SMS poruke od banaka, a posebno su problematične jednokratne SMS lozinke (one-time password by SMS), pa tako nije moguće kompletirati online plaćanja.
Neke od banaka sam zbog toga odmah kontaktirao, i to:

1) MTS banka (sada deo Banke Poštankse štedionice) - potrebno je pozvati telefonski broj 0800103103, sačekati operatera i zahtevati ažuriranje mrežnog operatera kod njih u sistemu. Dakle, neophodno je da se kontaktira banka, inače to ne bi bilo (automatski) odradjeno. Obećali su da će to biti gotovo danas, a najkasnije sutra i da će me obavestiti.

2) Raiffeisen banka - potrebno je, takodje, prijaviti promenu operatera na jedan od dva načina: (a) lično, u filijali ili (b) porukom na njihovu imejl adresu [email protected]. Ja sam im pisao na navedeni imejl i dobio odgovor da je moj zahtev prosleđen nadležnoj službi banke na dalju proveru i rešavanje i da će me obavestiti u najkraćem roku.

3) Mobi banka - zahtev za ažuriranje mobilnog mrežnog operatera poslat, kao nova poruka, kroz njihovu web aplikaciju.

Pretpostavljam da je neophodno i svaku drugu banku na neki sličan način kontaktirati da bi se izvršila preregistracija broja mobilnog telefona sa starog na novog operatera.
 
Isti slučaj!

U vezi problema da ne stižu SMS poruke od drugih korisnika (izuzev poruka od A1), pomislio sam da, možda, čitavom sistemu mobilne telefonije treba neko vreme da se ažurira, pa rekoh onda da sačekam dan-dva pre nego što reagujem kod nadležnih.

Problem je, medjutim, što ne stižu ni SMS poruke od banaka, a posebno su problematične jednokratne SMS lozinke (one-time password by SMS), pa tako nije moguće kompletirati online plaćanja.
Neke od banaka sam zbog toga odmah kontaktirao, i to:

1) MTS banka (sada deo Banke Poštankse štedionice) - potrebno je pozvati telefonski broj 0800103103, sačekati operatera i zahtevati ažuriranje mrežnog operatera kod njih u sistemu. Dakle, neophodno je da se kontaktira banka, inače to ne bi bilo (automatski) odradjeno. Obećali su da će to biti gotovo danas, a najkasnije sutra i da će me obavestiti.

2) Raiffeisen banka - potrebno je, takodje, prijaviti promenu operatera na jedan od dva načina: (a) lično, u filijali ili (b) porukom na njihovu imejl adresu [email protected]. Ja sam im pisao na navedeni imejl i dobio odgovor da je moj zahtev prosleđen nadležnoj službi banke na dalju proveru i rešavanje i da će me obavestiti u najkraćem roku.

3) Mobi banka - zahtev za ažuriranje mobilnog mrežnog operatera poslat, kao nova poruka, kroz njihovu web aplikaciju.

Pretpostavljam da je neophodno i svaku drugu banku na neki sličan način kontaktirati da bi se izvršila preregistracija broja mobilnog telefona sa starog na novog operatera.
To svakako ne rešava problem sa ne stizanjem SMS poruka od drugih servisa. Meni su isto rekli da verovatno treba neko vreme da se broj upotpunosti prenese, mada mi to i nema bas logike jer slanje poruka radi. Pre koliko si ti prešao u A1?
 
Meni su nakon prenosa iz Telenora u A1 poruke proradile tek nakon 2-3 dana (uključujući i one od banaka, bez prijavljivanja o promeni operatera).
 
Meni su nakon prenosa iz Telenora u A1 poruke proradile tek nakon 2-3 dana (uključujući i one od banaka, bez prijavljivanja o promeni operatera).
Doduše. Nisam koristio nesto te servise kad sam prenosio. Ali čini mi se da prva dva tri dana nije radilo za nešto bez veze. Znam da nije bilo bitno uopšte. Ali kad sam kasnije koristio nisam imao problema. Isto nisam ništa nikom prijavljivao.
 
To svakako ne rešava problem sa ne stizanjem SMS poruka od drugih servisa. Meni su isto rekli da verovatno treba neko vreme da se broj upotpunosti prenese, mada mi to i nema bas logike jer slanje poruka radi. Pre koliko si ti prešao u A1?
Meni je prenos u A1 obavljen 21.07.2022. u ranim jutarnjim časovima.

Verovatno sam ja bio malo nestrpljiv, ali evo danas mogu da kažem da su, ipak, počele da mi stižu poruke i od banaka, ali i od drugih korisnika.

#sretenije Da li si proverio u Registru prenetih brojeva (http://prenesibroj.rs) da li je tvoj preneti broj "vidljiv" u novoj mobilnoj mreži.
Na primer, meni juče ujutro još uvek nije bio registrovan prenos u pomenutom Registru kod Ratel-a, a danas se vidi da je prebačen kod operatera A1.
 
Meni je prenos u A1 obavljen 21.07.2022. u ranim jutarnjim časovima.

Verovatno sam ja bio malo nestrpljiv, ali evo danas mogu da kažem da su, ipak, počele da mi stižu poruke i od banaka, ali i od drugih korisnika.

#sretenije Da li si proverio u Registru prenetih brojeva (http://prenesibroj.rs) da li je tvoj preneti broj "vidljiv" u novoj mobilnoj mreži.
Na primer, meni juče ujutro još uvek nije bio registrovan prenos u pomenutom Registru kod Ratel-a, a danas se vidi da je prebačen kod operatera A1.
Proverio sam i piše da je u A1. I meni je isto 21.7.2022. prenet broj iz Globaltela (zahtev sam podneo 19.). U poslovnici kažu da je moguće da je zato sto je proslo samo 3 dana od zahteva, a obično traje do 5. Sačekaću do ponedeljka da vidim da li će poceti da stižu. Iz koje si ti mreže preneo broj i kad si podneo zahtev?
 
Proverio sam i piše da je u A1. I meni je isto 21.7.2022. prenet broj iz Globaltela (zahtev sam podneo 19.). U poslovnici kažu da je moguće da je zato sto je proslo samo 3 dana od zahteva, a obično traje do 5. Sačekaću do ponedeljka da vidim da li će poceti da stižu. Iz koje si ti mreže preneo broj i kad si podneo zahtev?
Iz MTS-a, a zahtev sam podneo 14.07. u poslovnici A1. Meni je prenos, inače, bio odložen jedan dan, a razlog nije bio naveden.
 
Istekao mi ugovor... Nema više meseci po dinar ili nekih sličnih finansijskih benefita za novi ugovor? Makar u poslovnici?

Kombinovao sam NEO 2 + ponesi net. Pored ponesi ne treba mi jača tarifa od neo 2, ali vidim da mi je prvi račun 1400 za neo 2 bez ugovora. A ove tarife trenutno nema u ponudi.
 
Ja sam uzeo neo 5 zbog godinu dana neogranicenog interneta , za tih godinu dana ce siguno izaci nesto povoljnije da se prebacim na taj paket.
Bez telefona
 
Update... Uzeo sam 3gb rominga za 1400 dinara i bacio pare, odnosno bukvalno bio pokraden... Dakle, internet uopšte ne radi i to u centru Neos Marmarasa. Možete li to da verujete? Znači A1 saradjuje sa operaterom koji nije pokrio jedno od najvećih mesta koja gradjani Srbije posećuju u Grčkoj. I to ne istaknu na sajtu već bukvaklo kradu ljude, verovatno stotine samo u ovom mestu. Kako nazvati drugačije praksu da naplaćujete nešto što NE POSTOJI? Neverovatno, kao devedesete i početak mobilnih usluga u Srbiji, gde se moliš da nahvataš signal.
Verovatno je kasno ali da podelim moje iskustvo.
Da nisi menjao telefon skoro? Na mom telefonu je bio isključen roming. Tako da roming nije funkcionisao dok ga nisam ukljucio u podešavanjima.
Meni je u Grckoj (Metamorfosis) funkcionisao odlično dok u Makedoniji nije radio uopšte, sve dok ih nisam kontaktirao. Nešto su čačnuli i proradio je.
 
@rAMA da li si mozda pitao da ti i dalje daju neo2 po 999 iako ga nema u komercijalnoj ponudi? kod telenora je to moglo za vip/a1 ne znam
 
Kakav je ovaj paket Intarifa od 10GB?
To ili neki od Neograniceno bez uredjaja?
Da li daju gratis GB za online sklapanje ugovora?
 
A1 je na nekim mestima totalno unistio 4G mrezu. Npr imas je u krugu od 700-800m od repetitora. Ako se odmaknes od njega pola km (i manje) imas samo 2G ili uopste nemas mrezu dok te A1 korisnicka podrska ubedjuje kako 4G mozes da koristis na toj lokaciji bez problema.
 
A1 je na nekim mestima totalno unistio 4G mrezu. Npr imas je u krugu od 700-800m od repetitora. Ako se odmaknes od njega pola km (i manje) imas samo 2G ili uopste nemas mrezu dok te A1 korisnicka podrska ubedjuje kako 4G mozes da koristis na toj lokaciji bez problema.
Moguće. Verovatno si na specifičnoj lokaciji imao to iskustvo.
Ne branim ih. Verovatno ili nemaju interes ili mogućnost da tu zonu pokriju.
 
U poslovnici su mi rekli da intarifa moze bez ugovorene obaveze. Da li neko zna da li oni onda mogu da promene cenu nakon nekog vremena ili da izbace tu ponudu skroz?
 
Da li neko ko koristi Intarifu može da mi kaže da li se u prvih 300 minuta koji se dobijaju za sve mreže računaju i razgovori u A1 mreži? 1234 call centar ne mogu da dobijem danima, korisnik sam od 2007...
 
Nazad
Vrh Dno