Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Pozdrav, da li znate kada je moguće potpisivanje novog ugovora bez plaćanja penala zbog toga što se ugovor potpisuje ranije. Moj ugovor ističe 04.07.2020

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ako si uzeo telefon na rate trebaš ga isplatiti u potpunosti pa tek onda potpisati novi ugovor.
S' tim u vezi ugovor možeš obnoviti i posle 2 meseca.
 
Može novi ugovor pre isteka starog čak i ako je uzet mobilni na rate. Npr. uzmete Neo 5 sa P40 Lite. To Vam je 2599 din mesečno (1899 za tarifu i 700 za fon). I ako imate rate za stari fon (3 rate) plaćate dodatno i ratu za taj fon. Recimo rata 400 din. Račun Vam je 1899 + 700 + 400. I tako 3 meseca redom.

Ovo važi za Vip i za MTS. Probao i kod jednih i kod drugih. Pričam iz ličnog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Meni su u oktobru tražili da uplatim odjednom sve buduće rate za Galaxy Watch (14 rata npr) da bi mi dali Iphone 11 na rate. GW nema veze sa UO, bila bi obnova UO za Iphone 11.
 
Ako ukupan zbir rata stare+nove ne prelazi 5000dinara, stari uredjaji/oprema ne moraju da se isplacuju do kraja.
 
Zar to ne zavisi od izveštaja kreditnog biroa? Najbolji izveštaj = 5k?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Od kreditnog biroa zavisi da li ce ti uopste pustiti da potpises ugovor, ako je bilo neko kasnjenje kod banaka ili operastera, nema sanse da ide na rate i odmah se trazi avans.

https://www.vipmobile.rs/upload/documents/cene/Postpaid.pdf mislim da je strana 10 sa novim tarifama.

Ko je visegodisnji korisnik sa pretplatama preko 3600 dinara, sa redovno placenim obavezama moze da se desi da mu se odobri i preko 5000, ali se uglavnom trazi otplata prethodno kupljenih uredjaja. Maksimalni paketi nemaju limita.

Iznos od 5000 je odlucen najverovatnije politikom firme, da budu sigurni da ce se otplatiti, nemam 100% informaciju.
Iskreno nekome ko radi za cca 35000 da kupi telefon sa ratom od 5000+2300 pretplata ni ja ne bi dao da ga kupi. Jer sam vidjao da ljudi jednostavno prodaju telefone i ne plate pretplatu i onda krece haos, svi su krivi, a neko se pravi pametan...
 
Da li se nepotrošeni megabajti prenose u naredni mesec u Neo2 tarifi?
 
ne
 
U VIPu se ne prenose megabajti, poruke i minuti ni u jednoj tarifi, da ne misliš da je samo to ograničenje za NEO2.
 
Pozdrav drugari, upravo dobih ovaj SMS od Vipa.
Ima jos neko?

Vip Plus je pripremio sjajnu ponudu! Aktiviraj je do kraja juna i dobijas dodatna 3 GB koja mozes da koristis do kraja tekuceg obracunskog perioda. Preuzmi ponudu i pogledaj sve detalje na www.vip.rs/vipplus. Redovno prati Vip plus stranu i sve sjajne ponude spremljene samo za tebe! Tvoj Vip

Послато са OnePlus 7T Pro помоћу Тапатока
 
Pozdrav drugari, upravo dobih ovaj SMS od Vipa.
Ima jos neko?

Vip Plus je pripremio sjajnu ponudu! Aktiviraj je do kraja juna i dobijas dodatna 3 GB koja mozes da koristis do kraja tekuceg obracunskog perioda. Preuzmi ponudu i pogledaj sve detalje na www.vip.rs/vipplus. Redovno prati Vip plus stranu i sve sjajne ponude spremljene samo za tebe! Tvoj Vip

Послато са OnePlus 7T Pro помоћу Тапатока

Ja sam dobio 3GB.
 
Ovde je spomenut Neo,tako da...

U nazivu teme stoji "Postpaid paketi...", tako da...
Samim tim, moja poruka je htela sa kaže čoveku da ne ni u jednom paketu ništa ne prenosi, iako je on pitao za NEO 2. [emoji3]
 
Zdravo
Da li je VIPov Huawei Mobile Wifi E5573C otkljucan? Da li ce Telenor Kucni net (ili postpaid Internet) raditi na njemu?
Zvao sam VIPovu podrsku ali nisu sigurni...
HVala
 
Vip generalno ne zakljucava uredjaje. Tako bi trebalo da je i sa tim ruterom. Ja imam isti, radi sa svim karticama (kupljen pre 2 godine uz vikend net).
 
Uzeo proslo leto uz online tarifu, takodje otkljucan.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Da li je neko online podnosio zahtev za prelazak u Vip sa Mts postpaid-a (isteko ugovor pre mesec dana) i koliko je trajala igranka, podneo zahtev u utorak ujutru i odabrao Neo 2 i navadno kontaktirace me najkasnije u roku od 48h iz Vipa kad ono i dalje nista, izgleda da cu morati u ponedeljak do poslovnice pa licno da podnesem zahtev.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Pozovi 0601234 pa pitaj sta se desava?

Princip je da dva puta dolazi kurir:
- Prvo se odradi prenos na paket bez UO
- Onda se odradi aneks ugovora gde potpises UO.
 
Meni se upravo desila čudna stvar prilikom prelaska sa mts na vip. Trajalo je neko vreme, jer je MTS mislim otezao, pa su mi nudili sve i svašta i pošto sam sve to odbio na kraju dobijem vip karticu i ona za par dana proradi na istom broju koji sam imao u Mtsu.
Upravo iz prve rečenice znači da mi je malopre došao kurir sa još jednom karticom iz Vipa na kojoj piše "Kartica za zamenu". Zvao sam Vip i rekli su mi da je u pitanju neka njihova greška. Eto.
 
Jer zna neko jer ovo moguce da se izbegne penal za prevremenu obnovu imam ugovor sa neo 2 i telefonom koji istice krajem oktobra 2020 hteo bi da obnovim ranije i uzmem novi telefon da mi ne naplate penal a uzeo bi Redmi Note 9 Pro i odma bih platio onih 17hiljada i nesto posto je ostalo jos par rata od starog telefona oko 4000 dinara da se otplati i to bi nastavio na rate da otplacujem dok treba.
Pozdrav
 
Jedino 3 meseca pred istek ugovora, koliko znam ranije nije moguće. E sad, ispravite me ako grešim, čini mi se da bi moglo i 6 meseci ranije, ali uz plaćanje neke naknade za obnovu ugovora ili tako nešto.
 
Verovatno je pitanje koje se ponavlja ali nije zgoreg utvrditi :) mladji brat koristi Neo 2 za 999 din, istice mu UO u septembru (vec su ga zvali da da produzi ali nije bio raspolozen da razgovara). Da li postoje neke pogodnosti za obnovu UO ili je preporuka da produzi ugovor sa ovim vracenim Neo 2 (akcija do 31. avgusta) i da nastavi da placa 999? Hvala vam
 
Pazi, možeš produžiti i 12 meseci ranije, uz telefon sigurno. Ja sam do sad tako 2 puta.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Verovatno je pitanje koje se ponavlja ali nije zgoreg utvrditi :) mladji brat koristi Neo 2 za 999 din, istice mu UO u septembru (vec su ga zvali da da produzi ali nije bio raspolozen da razgovara). Da li postoje neke pogodnosti za obnovu UO ili je preporuka da produzi ugovor sa ovim vracenim Neo 2 (akcija do 31. avgusta) i da nastavi da placa 999? Hvala vam
Preporuka je da produži neo 2.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno