Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Zavisi od kamate. Ako je par procenata godisnje, onda se isplati. Ako je daleko vise, onda nikako. Operateri su nekad davali subvencije na telefone, kostali su manje nego na oglasima. Sada toga vise nema ili je jako jako retko, vec kad su najveci popusti jedva bude ista cena. A inace su 30-100% skuplji, tako da sad kupci subvencionisu operatere. Dosli smo do toga da su krediti u banci povoljniji od otplate telefona na rate.
Takodje je ranije bilo i srazmerno smanjivanje cene telefona naspram odabranog paketa, sad vise ne - paket bude skuplji 15-20000 a telefon jeftiniji samo 5-10000 (cesto ni toliko). Mislim da je Telenor jedini tu ostao fer (mada i kod njih bude par hiljada razlike).
Ja sam prošle godine bolje prošao :)

Jeftinije me izašlo skoro 100 eura preko vipa (uz Société popust) , nego da sam uzeo iPhone 7 za keš + 25% na nova 4 :)

Vip 60.000 + 2.190 * 24 = 112.560
Oglasi 84.000 + 39.420 (vip sim popust 25%) = 123.420

Na sve to sam na rate plaćao, nisam morao odmah da iskesiram i naravno dve godine garancije.

Ove godine nije toliko jeftinije, ali su približne cene.

iPhone 8 je 65.400 - 5000 = 60.400 + 2399 * 24 = 117. 976
Oglasi 90.000 + 1400 * 24 = 123.600
Doduše sad je pala malo cena sad će kraj decembra, pa izadje 118.600

I opet da napomenem 2 godine garancije + 24 rate :)
 
Ma i da na 24 rate ispadne skuplji za 100eur, opet je to bolja opcija nego iskeširati ~750 eur odjednom.
 
Drugarica pre neki dan kupila iPhone 8 (iz Vipa) za 650e... Mada tih 100e na 700e i nije previse, ja sam gledao pre mesec dana P10 lite i Samsung A3 valjda, Samsung bio 15000 skuplji, sveukupno jedno 150e vise nego u oglasima.
 
Poslednja izmena:
Ja sam prošle godine bolje prošao :)

Jeftinije me izašlo skoro 100 eura preko vipa (uz Société popust) , nego da sam uzeo iPhone 7 za keš + 25% na nova 4 :)
Da, iPhone je imao super cenu u VIPu tada. Jos da si imao i vaucer za 20% :)

Ali priznaces, to si radio zbog "komfora", tj. luksuza. Mogao si i iPhone 5/6 kupiti za dosta manje i radio bi ti odlicno.

Ovo sto je Duke pomenuo za Nemacku; pa u Nemackoj kada se proracuna kod operatera tarifa izadje slicno kao u radnji, mada eBay.de ima gomilu prodatih starih telefona :) A i kada se kupuje po radnjama postoje opcije 0% Finanzirunga (tj. 0% kamate, mozda uz "prenos plate" ili sta god je tamo slicna fora u bankama).
Ali kupiti telefon sa 8% kamate ako vec imate kes, i ne koristite ga za nesto drugi, gde mozete 4% godisnje zaraditi je suludo.
 
Bliži se rebranding izgleda.. Ovo nisu inali pre.
 
Pitanje za one koji su obnovili ugovor uz jednu od NEO tarifa... (Ne uzimajući telefon.) Da li vam je VIP nudio dodatni popust u vidu niže mesečne pretplate?
 
Ja sam potpisao za NEO2 ali nisam ranije bio vip-ov korsnik. Iskreno ne vidim zasto bi ikome dali popust kada imaju najpovoljniji NEO trenutno. MTS nema, Telenor-ov je skuplji
 
Nije Telenorov skuplji nego dobijas vise za ulozeni novac.
Pored neo min, sms, imas i 2 i vise app sa saobracajem od po 10 GB, a to svakako vredi mnogo vise od razlike izmedju neo tarifa vipa i telenora, bar meni.
 
Nije Telenorov skuplji nego dobijas vise za ulozeni novac.

Nije nego uvaljuju ono što većina korisnika ne traži.

Da ne uvaljuju imao bi i kod njih osnovni NEO za 1000, a taj sa saobraćajem za dve aplikacije od po 10 GB (koje to aplikacije iz ponude sem HBO-a uopšte mogu da se približe potrošnji 10 GB mesečno?) kao tarifni dodatak za doplatu od 200.
 
Bez ikakvih predrasuda Telenor u ovom trenutku pruža najbolji odnos uloženo-dobijeno realno. A i imam utisak da im je mrežna pokrivenost bolja nego VIP.
 
Nije nego uvaljuju ono što većina korisnika ne traži.

Da ne uvaljuju imao bi i kod njih osnovni NEO za 1000, a taj sa saobraćajem za dve aplikacije od po 10 GB (koje to aplikacije iz ponude sem HBO-a uopšte mogu da se približe potrošnji 10 GB mesečno?) kao tarifni dodatak za doplatu od 200.
Pa ako neko nesto ne trazi(ne zeli) on to ni ne kupuje, bojim se da nije bas tako.
Dizer sasvim solidno moze da potrosi, capture kad trebas da uploadujes fotke jako korisno itd.
Bez ikakvih predrasuda Telenor u ovom trenutku pruža najbolji odnos uloženo-dobijeno realno. A i imam utisak da im je mrežna pokrivenost bolja nego VIP.
Apsolutno tacno, istog sam misljenja.
 
Bez ikakvih predrasuda Telenor u ovom trenutku pruža najbolji odnos uloženo-dobijeno realno.

Pruža za zahtevne korisnike. U zemlji u kojoj trećina ljudi koristi internet jednom nedeljno ili ređe, a četvrtina nikad i u kojoj nijedan strani film već godinama ne ulazi u top 10 najgledanijih emisija u jednoj sedmici Vipov NEO je povoljniji jer zadovoljava potrebe većine.

Onima koji umeju i hoće da gledaju HBO na smart TV-u, monitoru ili Android boxu, imaju internet priključak u domaćinstvu (opet samo 2/3 domaćinstava) i zainteresovani su za strane (pre svega američke) filmove i serije, svakako je Telenorova ponuda primamljivija jer im za doplatu od 200 dinara štedi vreme koje bi im bilo potrebno da sami dovuku te sadržaje.

Dizer sasvim solidno moze da potrosi

Pa dobro, ko ima vremena da sluša muziku u pokretu više od dva sata svakog dana pod pretpostavkom da u premium varijanti strimuju brzinom 320 kbps kako sam negde pročitao.

capture kad trebas da uploadujes fotke jako korisno itd.

330 MB dnevno, svaka čast onome ko ima vremena i živaca za toliko škljocanje.
 
Poslednja izmena:
Nije Telenorov skuplji nego dobijas vise za ulozeni novac.
Занимљиво:)Ово као Републички завод за статистику.

a taj sa saobraćajem za dve aplikacije od po 10 GB (koje to aplikacije iz ponude sem HBO-a uopšte mogu da se približe potrošnji 10 GB mesečno?) kao tarifni dodatak za doplatu od 200.
Боље за то узети Теленоров припејд,за те основне ствари.
 
Cuj, koja app moze prici 10gb mesecno? A koja ne moze u ovom vremenu ako je akas dovoljno? YT, EON, HBO GO...bi pojeli tih 10gb za dan, a kamo li mesec. A gde su ostale...
 
Telenor je bolji po meni zbog tri stvari, bolja pokrivenost, ogranicenje kad potrosis 1.5 giga i vise neta (2 app)

Znam sace da krenu komentari da moze to da se podesi u telefonu ali je meni nekako vise sigurnije u Telenoru za svega 200 dinara skuplje.
 
Poslednja izmena:
@mihajlosd:

Prati malo radnju, reč je o onim aplikacijama za koje Telenor nudi 10 GB protoka. Ne nudi YT i Eon. I ne nudi 20 GB ukupno za dve aplikacije bez obzira na to da li potrošiš 1+19 ili 8+12, već nudi 10+10 s punom svešću o tome da na jednoj od te dve teško možeš da potrošiš svih 10, dok na HBO-u to možeš vrlo brzo.
 
Onda moja greska...mislio sam da su dve app po izboru. Tacnije tako i pise...samo sto izgleda oni daju spisak odakle biras. :)
 
Pruža za zahtevne korisnike. U zemlji u kojoj trećina ljudi koristi internet jednom nedeljno ili ređe, a četvrtina nikad i u kojoj nijedan strani film već godinama ne ulazi u top 10 najgledanijih emisija u jednoj sedmici Vipov NEO je povoljniji jer zadovoljava potrebe većine.

Onima koji umeju i hoće da gledaju HBO na smart TV-u, monitoru ili Android boxu, imaju internet priključak u domaćinstvu (opet samo 2/3 domaćinstava) i zainteresovani su za strane (pre svega američke) filmove i serije, svakako je Telenorova ponuda primamljivija jer im za doplatu od 200 dinara štedi vreme koje bi im bilo potrebno da sami dovuku te sadržaje.



Pa dobro, ko ima vremena da sluša muziku u pokretu više od dva sata svakog dana pod pretpostavkom da u premium varijanti strimuju brzinom 320 kbps kako sam negde pročitao.



330 MB dnevno, svaka čast onome ko ima vremena i živaca za toliko škljocanje.
Sto se tice mojih citata a tvog zakljucka, taj sam.
 
Po tome je Srbija zemlja u kojoj se ne radi, ne koristi net, ne gledaju filmovi niti sluša muzika... Nadam se da nije baš tako.
 
Kako divno... gledati filmove i unistavati vid na mini ekranu, imati 20GB za gubljenje vremena (sto social networks jedino jesu sada) i placati Deezer umesto da imate sve pesme na telefonu - sve sto novac uzjedno crpe van zemlje.

Treba ici na Tln zbog ogranicenja neta, a ne zbog gubljenja vremena na sve ove dodatke.
 
Moj telefon ne prima SD karticu i uz to mi je nemoguce da drzim 30-40gb muzike na telefonu, necu imati mesta za aplikacije, fotke i eventualni video zapis.

10GB je postavljen kao maximum a ne prosek. Vecina nece prebaciti ni 4GB protoka na Deezeru.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Muzicar sam. FLAC format zauzima vise mp3 128kbps. Samo na najbitnije Iron Maiden albume mi ode pola gigabajta :d

A i njegov post kaze "drzi svu muziku na telefonu". Cak ni to nisam ispostovao.

Ali eto, ti imas S6 Edge. Imas li mesta za "svu muziku"?

Ja samo primecujem da postoje korisnici na ovom forumu kojima svi koji ne zive u duhu njihovih potreba dzaba trose kiseonik.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma sve sami experti za muziku, FLAC, HEVC 4K :)
 
E ako je Iron Maiden u pitanju,onda ti je oprosteno!:d Vrede svaki potroseni MB!;)
 
Ostalih 35 ode na Juzni Vetar :d

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Ako se nadate još nekim novogodišnjim akcijama kod VIP-a, možete slobodno da zaboravite na to. Sad sam pričao preko chata na sajtu sa agentom i reče mi cura da ne planiraju više nikakve akcije. Kaže izbacili su 1 Neo 2 telefona i to je to? Baš im je akcija...
Nego, mogu li se još uvek naći negde vaučeri?
 
Nazad
Vrh Dno