Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

krastavac nisam ja takav. Ako smo se dogovorili onda to treba i ispostovati. Ja da trcim u poslovnicu svaki mesec, ne pada mi na pamet. Ugovorom su se ogradili za kurirske sluzbe, ali nisu i za eRacun. Niti stoji da sam obavezan da se registrujem i skidam sa portala. Niti zelim. A i tamo stoji da ukoliko se razlikuje taj racun i onaj koji je stigao, pravo PRVENSTVA ima racun koji oni posalju.
Poslao sam im dosta opsiran mail. Medju tim pitanjima stoji i kako to da je presek stanja poslednjeg u mesecu, i za taj presek racun stize 20-tog sledeceg meseca. koji je ujedno i poslednji dan za placanje. Ma mislim *****izam. Odvratni su

Jel ti želiš da rešiš što lakše problem ili da filozofiraš???

Dao sam ti praktično rešenje kako se ne bi cimao i sve jednim klikom završio, a ti filozofiraš????

Ovo je u tvom interesu, ako nisi hteo što si pristao da potpisuješ za Vip
 
Poslednja izmena:
Jel ti želiš da rešiš što lakše problem ili da filozofiraš???

Dao sam ti praktično rešenje kako se ne bi cimao i sve jednim klikom završio, a ti filozofiraš????

Ovo je u tvom interesu, ako nisi hteo što si pristao da potpisuješ za Vip

Naravno da zelim da sto lakse resim problem. Nisam uspeo da se registrujem za taj pregled racuna.. zakovao sam na nekoj sifri... koju je trazilo..
A i ne znam sto je ovo filozofija? Mislis da je uredu to sto vip radi ?
Kad sam potpisivao, niko mi u vipu nije rekao "gospodine da znate, svaki treci racun vam nece stici na adresu, i moracete da se cimate i trazite kopije. A i eRacun vam nece stizati kako vi ocekujete. Mozete slati zahtev za ponovno slanje, ali oni to samo bace u kantu"
 
BTW, sad kad se setih, iako imam eRacun i podesen pravi mail - nijednom nisam dobio VIPov eRacun na e-mail ;) Znaci mozda im stvarno i ne radi slanje eRacuna na mail, vec samo skidanje sa sajta.
Tu sifru, ako se preko VIP broj povezujes, mozes menjati, slanjem poruke u kojoj samo upises JMBG, i saljes na neki broj (pogledaj na login za OnlineRacun, valjda pise..). Ne znam ga napamet :(
 
Jel ti želiš da rešiš što lakše problem ili da filozofiraš???

Dao sam ti praktično rešenje kako se ne bi cimao i sve jednim klikom završio, a ti filozofiraš????

Ovo je u tvom interesu, ako nisi hteo što si pristao da potpisuješ za Vip

Naravno da zelim da sto lakse resim problem. Nisam uspeo da se registrujem za taj pregled racuna.. zakovao sam na nekoj sifri... koju je trazilo..
A i ne znam sto je ovo filozofija? Mislis da je uredu to sto vip radi ?
Kad sam potpisivao, niko mi u vipu nije rekao "gospodine da znate, svaki treci racun vam nece stici na adresu, i moracete da se cimate i trazite kopije. A i eRacun vam nece stizati kako vi ocekujete. Mozete slati zahtev za ponovno slanje, ali oni to samo bace u kantu"

Na kojoj šifri daj da ti pomognem

Sve je prosto treba ti br. telefona ( ne mora Vipov) i JMBG
 
ma registrovao sam ja to.. moj vip.. ali ne mogu da gledam pregled racuna..
dodjem do dela gde mi posalje sifru na telefon i tu zakuje.. nece dalje..
posto nemam ovlascenje za online racun pa mi trazi da se registrujem.. i pratim uputstva dok ne dodje do tog dela..
jedino da pokusam opet ako im nije radilo
 

Nemam pojma.. znam da sam jednom imao problem sa pinom.. moguce da sam isao da registrujem preko telefona, pa da je trazilo pin.
Sada sam se ulogovao na moj vip, tj isao tako da registrujem, i uspeh.... Za divno cudo.. :)
Ima da se bira registracija putem telefona ili moj vip naloga.. Izabrah sad ovo drugo pa uspeh...

Ali imam pitanje.. Ovo sto pise bruto kad odem na pregled racuna.. To mora da se razlikuje od cifre u racunu ?
 

Nemam pojma.. znam da sam jednom imao problem sa pinom.. moguce da sam isao da registrujem preko telefona, pa da je trazilo pin.
Sada sam se ulogovao na moj vip, tj isao tako da registrujem, i uspeh.... Za divno cudo.. :)
Ima da se bira registracija putem telefona ili moj vip naloga.. Izabrah sad ovo drugo pa uspeh...

Ali imam pitanje.. Ovo sto pise bruto kad odem na pregled racuna.. To mora da se razlikuje od cifre u racunu ?

Ti si download-ovao račun u PDF-u i tu vidiš bruto cifru?

Idi na online plaćanje opciju i tu će ti pokazati tačan dug sa porezom koji treba da izmiriš
 
Ti si download-ovao račun u PDF-u i tu vidiš bruto cifru?

Idi na online plaćanje opciju i tu će ti pokazati tačan dug sa porezom koji treba da izmiriš

kad odem na pregled racuna.. pa stoji spisak po mesecu.. u delu pored placeno (poslednja kolona) stoji i bruto u dinarima. Ta cifra je za 1.5 dinara veca.. Pa da proverim sta znaci to, tj dal to zanemarujem i placam cifru u samom pdf-u
 
Ti si download-ovao račun u PDF-u i tu vidiš bruto cifru?

Idi na online plaćanje opciju i tu će ti pokazati tačan dug sa porezom koji treba da izmiriš

kad odem na pregled racuna.. pa stoji spisak po mesecu.. u delu pored placeno (poslednja kolona) stoji i bruto u dinarima. Ta cifra je za 1.5 dinara veca.. Pa da proverim sta znaci to, tj dal to zanemarujem i placam cifru u samom pdf-u

Plaćaš ono što ti piše u opciji online plaćanje tu je konačna cena ( sa popustima, sa porezom i svim beneficijama koje si potpisao).

Ova što si naveo služi kao opcija kontrole
 
Poslednja izmena:
mislim na ovo u pregledu racuna

Untitled.jpg

to Bruto din .. To ne treba da gledam ?
 
To je kontrola

Cena za izmirivanje računa je u online plaćanje
 
Poslednja izmena:
Dešava se zato u buduće koristi ovaj servis i nećeš imati problema

pozzz
 
Meni baš i nije

Neka vrsta repera opšti račun sa punom cenom pretplate paketa i usluga

Dešavaju se razne promene ( ne kod svih) u okviru ugovorne obaveze pa se u skladu sa tim i cena menja.

Prava cena koja se plaća je ona koja stoji u online plaćanje
 
Nekoliko dana na pocetku obracunskog perioda je mozda neka razlika, ali kada bude finalna cena treba da se poklapa u paru sa iznosom u PDFu.

Daj screen shot cifre i ss iz PDFa, da vidim da li na isto mislimo? (iz PDFa SS one cele stakve/linije)
 
OK. Evo kod mene za zadnji mesec da se vidi na sta mislim. Drugi SS je sa prve strane PDFa, zadnje linije.
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    9.5 KB · Pregleda: 71
  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    28.8 KB · Pregleda: 74
Evo ovako prva slika pokazuje grešku koja se desila sa obračunom plaćanja

slika.jpg

Druga slika pokazuje ispravku istog računa koji je poslat naknadno mail-om

Screenshot_2.png

Sve je plaćeno po uputstvu drugog (isravljenog) računa i proknjiženo tako da nikakvih problema nema

Ja i dan danas koristim njihove usluge
 
Aha, to je ako je neki RACUN ceo bio pogresan, pa posle ispravljen?

Znaci, za ove OK racune nema neslaganja?
 
Ili ako je nastala neka promena u toku ugovorne obaveze pa je došlo do promene cene ili slično

Šalju ti duplikat račun sa ispravljenim obavezama i cenom

Ono što sam danas napomenuo na sledećoj slici se vidi gde stoji prava cena za uplatu kada se izvrši obračun novog računa

Screenshot_1.png

I to što tu piše se plaća ništa preko toga ništa ispod toga
 
Poslednja izmena:
Meni se od sedam racuna, samo na dva razlikuje bruto i iznos kada otvorim pdf.
 
Taj bruto iznos u suštini ništa ne znači on je neka vrsta interne kontrole da se pokaže bruto iznos (ukupan iznos) svih paketa i usluga koje korisnik koristi.

To je tek neka vrsta obične potvrde da je račun plaćen ili nije plaćen.

Ali važno je zapravo da je račun proknjižen u visini iznosa koji stoji kao uplata u opciji online plaćanje
 
Treba da uzmem sinu postpaid broj i telefon, za rodjendan. Koji paket je siguran u smislu da ne moze da mi prekoraci mesecnu obavezu? Sigurica? I da li moze telefon na rate ako uzmem taj postpaid? Ne vidim na sajtu ovo za rate a za siguricu da potvrdim. Ili imate neki drugi predlog. Telenor necu a MTS ostaje rezervna opcija iako i tamo ne znam da li postoji paket koji posle potrosenih minuta i neta ne dozvoljava dalje zaduzenje. Telefon mi je najmanje bitan, paket sto jeftiniji.
 
Da, sigurica ti je jedina sigurna :) i možeš telefon na rate, ali uz najeftiniji sigurica paket nemaš nekiu veliku povoljnost za kupovinu telefona


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala. Možda mu kupim i telefon za keš. Nije mi novac bitan i neće dobiti telefon skuplji od 10 - 12 k zato što će ga izgubiti /razbiti/ukrasce mu. A ne mogu da se smaram sa dopunama.
 
Onda ti je bolja opcija da telefon uzmeš za keš, u tom slučaju ove sigurica tarife su ti jeftinije za 25%


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Automatski 25%, nema pregovora?
 
Nazad
Vrh Dno