Šta je novo?

[A1] Kucni net

Subota ujutru, kad vecina spava
9654625067e71924e93b1bb93e5b5f8b.jpg


Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Nedeljom bude još bolje :)
 
Zdravo svima!Pošto sam podstanar gledam sad ponude za internet i IPTV. Razmišljao sam da uzmem Vip kućni net 1 tarifu i IPTV u Orion Telekomu.Na Orion sajtu piše da IPTV može raditi sa internetom bilo kog provajdera i "Najmanje zahtevana brzina Interneta kako bi IPTV usluga funkcionisala je 1.5 Mbps. Preporučena brzina je 3 Mbps da biste mogli da gledate High profil kanale",zanima me kako bi radio IPTV nakon potrošenih 100GB,po smanjenoj brzini do 2Mbps,pošto bi se 100GB potrošilo već nakon par dana korišćenja?Hteo sam da uzmem i Vip testni ruter,pa me zanima koji se ruter dobija i na koji period? Hvala vam unapred na odgovorima :)
 
Zdravo svima!Pošto sam podstanar gledam sad ponude za internet i IPTV. Razmišljao sam da uzmem Vip kućni net 1 tarifu i IPTV u Orion Telekomu.Na Orion sajtu piše da IPTV može raditi sa internetom bilo kog provajdera i "Najmanje zahtevana brzina Interneta kako bi IPTV usluga funkcionisala je 1.5 Mbps. Preporučena brzina je 3 Mbps da biste mogli da gledate High profil kanale",zanima me kako bi radio IPTV nakon potrošenih 100GB,po smanjenoj brzini do 2Mbps,pošto bi se 100GB potrošilo već nakon par dana korišćenja?Hteo sam da uzmem i Vip testni ruter,pa me zanima koji se ruter dobija i na koji period? Hvala vam unapred na odgovorima :)

Vip testni ruter inace nema veze sa kucnim netom jer za test dobijas mali MiFi Alcatel One Touch i sim sa Vip Online tarifom a ne sa Kucnim netom.

Sto se tice IPTV, ako ce ti Vip Kucni net sluziti samo za IPTV, onda mozes da uzmes. Jer kad potrosis 100 GB imas 2 Mb/s neograniceno, ali nije ti to sad puno multifunkcionalno, tipa da ne mozes da ocekujes da radis nesto zahtevnije sa tom brzinom uporedp dok ti IPTV strimuje u pozadini konstantno i u potpunosti konzumira tih 2 Mb/s.

Meni EON radi super na tih 2 Mb/s, ali dok EON koristi tih 2 Mb/s, oseti se da je sporo pretrazivanje na drugim sajtovima.
 
Pozdrav svima, treba mi savet. Uselili smo se u novu zgradu na Nbg i treba nam net. E, sad ne razumem se dovoljno u to, koliko sam skapirala zgrada tek treba da se poveze na mrezu, ali posto nemamo ni posteno formiran kucni savet, ne moze se nista raditi u tom smislu bez pristanka saveta ili potpisa stanara. Bio je skoro lik iz SBB, delio pamflete za njihove duo i trio pakete, ali mi rece da prvo mora kuci savet da se formira, pa se valjda ugovor potpisuje ili uzima pristanak stanara, pa se to busi, postavljaju se razvodni ormari po zgradi i sve to traje neko vreme, pa kad se to odradi, onda moze ko hoce sa njima da sklapa ugovor i onda se preko valjda koaksijalnog kabla povezuje net. Uglavnom, ne razumem se dovoljno u funkcionisanje svega toga, ali razumela sam da sve to traje podosta dok se ne dobije net, a treba nam net najkasnije do polovine januara, suprugu za posao koji ce jednim delom obavljati od kuce, nakon operacije. I druga stvar, sbb obavezno nudi i kablovsku, koji mi necemo.
Koje su nam opcije?
Razmatrali smo ovaj vipov net, zanima me je li tih 100gb dovoljno suprugu za posao, znaci da ode na firmin server (sta li), otvori mejlove, odgovori na njih i da mozemo da pustamo muziku i crtace na yt i za neko osnovno surfovanje i drustvene mreze, eventualno neki film da se skine?
 
Koja tacno lokacija na nbg? Da bih ti rekao dal je bolje da uzmes vip ili telenor kucni net u zavisnosti koja ti je antena bliza.

Telenor je mozda inace bolji jer za 1250 dobijas kucni net po max brzini najblize Telenor bazne stanice (moze da ide i do 150 Mb/s download i do 50 Mb/s upload) dok u vipu imas brzine 10/8, 20/8 i 40/8 pri cemu je ovaj najmanji paket 10/8 skuplji od onog Telenorovog koji nudi max brzinu. Dodatna prednost Telenora u odnosu na vip kucni net je to sto nema reset internet veze na svakih 12 sati sto se desava kod vipa. Taj reset obicno traje oko minut, pa se ruter ponovo poveze automatski sam.

Kod telenora imas stalnu internet vezu (sesiju) sve dok ti je ruter ukljucen i nema tih reseta sesije na svakih 12 sati.

A sto se tice samog koriscenja, tj. onog koji si navela gore, smatram da bi ste sa tim mogli da izgurate. Naravno i da potrosite 100 GB neta i dalje imate neogranicen internet po brzini od 2 Mb/s sto je i dalje dosta dobro i brzo za mnogo stvari koje si navela - provera mejlova, gledanje youtube-a na 480p SD kvalitetu...
 
Poslednja izmena:
Ili kod MTSa Miks XL ili veci, i uz 100GB ima i minute.

Za uklapanje je bitno koji kvalitet YTa se gleda i koliko. Ja sam uklopio 20h gledanja jednom u ispod 2GB :)
 
Ili kod MTSa Miks XL ili veci, i uz 100GB ima i minute.

Za uklapanje je bitno koji kvalitet YTa se gleda i koliko. Ja sam uklopio 20h gledanja jednom u ispod 2GB :)

Ali onda ima neipotrebljiv net od 64 kb/s ako potrosi 100 GB. A ovako u Telenoru bar ima 2 Mb/s koji su itekako brzi kad ti neke stvari trebaju na netu
 
Kao hitna pomoć može da posluži i Telenor pripejd 100 GB za 995 dinara bez ugovorne obaveze dok vam ne uvedu neku optiku u zgradu a to će biti verovatno brzo, mesec dva, pa onda izabereš neki paket koji ti najviše odgovara.
 
Oa ako je do 10gb bolja mu je varijanta Cg mtel 10gb 2.5e... jedinošto odmah mora da aktivira 30e promociju.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Bezanijska kosa je u pitanju, blize autoputu.
A Vip sam razmatrala jer sad imaju akciju za sva tri paketa da se prvih 12 meseci placa 999 dinara, a drugih 12 se placa 1299, 1499, tj. 1699.
I osim tog mobilnog neta, koje su nam druge mogucnosti? Kako se uopste uvodi net u novu zgradu, i koliko vremenski se to prikljucuje? Da li je u tom smislu bolji adsl ili kablovski? Mi pored uticnica na zidu imamo i taj ulaz (ili kako se vec zovu) za antenu, ubrzava li to proceduru?
 
Kao hitna pomoć može da posluži i Telenor pripejd 100 GB za 995 dinara bez ugovorne obaveze dok vam ne uvedu neku optiku u zgradu a to će biti verovatno brzo, mesec dva, pa onda izabereš neki paket koji ti najviše odgovara.

Je li taj net vezan za mobilni samo?
 
Uzimaj slobodno, VIP ili Telenor, svejedno.
Zadovoljiće potrebe bez problema. Devojka i ja u stanu koristimo VIP, što za posao, što za YT/serije, nema nikakvih problema.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Trenutno koristim na kućnom netu 3G, jer 4G toliko jadno radi da ne mogu ništa sa njim xD

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Jesi proverio da nema i 800 i 1800 kod tebe, pa bi mozda forsiranje frekv.pomoglo?
 
Koja tacno lokacija na nbg? Da bih ti rekao dal je bolje da uzmes vip ili telenor kucni net u zavisnosti koja ti je antena bliza.

Telenor je mozda inace bolji jer za 1250 dobijas kucni net po max brzini najblize Telenor bazne stanice (moze da ide i do 150 Mb/s download i do 50 Mb/s upload) dok u vipu imas brzine 10/8, 20/8 i 40/8 pri cemu je ovaj najmanji paket 10/8 skuplji od onog Telenorovog koji nudi max brzinu. Dodatna prednost Telenora u odnosu na vip kucni net je to sto nema reset internet veze na svakih 12 sati sto se desava kod vipa. Taj reset obicno traje oko minut, pa se ruter ponovo poveze automatski sam.

Kod telenora imas stalnu internet vezu (sesiju) sve dok ti je ruter ukljucen i nema tih reseta sesije na svakih 12 sati.

A sto se tice samog koriscenja, tj. onog koji si navela gore, smatram da bi ste sa tim mogli da izgurate. Naravno i da potrosite 100 GB neta i dalje imate neogranicen internet po brzini od 2 Mb/s sto je i dalje dosta dobro i brzo za mnogo stvari koje si navela - provera mejlova, gledanje youtube-a na 480p SD kvalitetu...

Bežanijska kosa je u pitanju, blize autoputu.
A u vipu videh da imaju akciju prvih 12 meseci 999 dinara, a drugih 12 po 1299, 1499 tj. 1699, u zavisnosti koji je paket.
 
Menjao sam samo kanal, ne vidim u podesavanjima frekvenciju

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
ZTE nema opciju da rucno menjas 800 ili 1800 MHz. Tako da ti izgleda hvata 800 MHz jer on vise penetrise (s oprostenjem :) jer dalje ode u odnosu na 1800 MHz na kojem se inace nalaze vece brzine
 
Stavi karticu u telefon, probe radi, pa vidi da li u njemu mozes hvatati LTE1800 vs. LTE800 i kako se koji ponasa. Naravno, ako u telefonu mozes forsirati frekv ;)
 
Jesam, cekam vec 5 dana, kazu proveravaju.

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Ko bi rek'o da je ravni Novi Sad zapravo crna rupa za 4G :smash:
 
Da je tako normalno, ne bi dali Kucni Net na toj adresi. Reklo bi se da je nesto trenutno, ne znam da li se ranije zalio?
 
Jesam, cekam vec 5 dana, kazu proveravaju.

Sent from my Mi Max using Tapatalk

Zovi ih svaki dan par puta. Tako sam ja radio kada ima problem sa 4G posto je odgovor bio restartujte ruter vrv je do njega. Sada posto nemam volje da to radim presao sam na taktiku “prijavicu vas RATELu” jer se isti problemi vise puta desavaju, a znam do cega su...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uradio sam sve sto su tražili, verovatno su mislili da sam duduk. Rekao sam im da od prvog dana ruter radi na kanalu 13 koji niko ne koristi u okruzenju. Rekao sam im takodje da prenesu tehnickoj sluzbi, da me objasnjenja tipa, preopterecenje bazne stanice ne zanimaju. Dok placam, ocu da radi i to je to.

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Za 13 kanal ne treba da ti bude mreza na tom kanalu a da postoje smetnje :)
Probaj preko LAN kabla da iskljucis sve moguce probleme.

A za ostalo, ne znam sta da ti kazem - mozda da probas istu taktiku kao ja. Nazovi i reci da si prijavio problem, ali da ti se niko nije javio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koja tacno lokacija na nbg? Da bih ti rekao dal je bolje da uzmes vip ili telenor kucni net u zavisnosti koja ti je antena bliza.

Telenor je mozda inace bolji jer za 1250 dobijas kucni net po max brzini najblize Telenor bazne stanice (moze da ide i do 150 Mb/s download i do 50 Mb/s upload) dok u vipu imas brzine 10/8, 20/8 i 40/8 pri cemu je ovaj najmanji paket 10/8 skuplji od onog Telenorovog koji nudi max brzinu. Dodatna prednost Telenora u odnosu na vip kucni net je to sto nema reset internet veze na svakih 12 sati sto se desava kod vipa. Taj reset obicno traje oko minut, pa se ruter ponovo poveze automatski sam.

Kod telenora imas stalnu internet vezu (sesiju) sve dok ti je ruter ukljucen i nema tih reseta sesije na svakih 12 sati.

A sto se tice samog koriscenja, tj. onog koji si navela gore, smatram da bi ste sa tim mogli da izgurate. Naravno i da potrosite 100 GB neta i dalje imate neogranicen internet po brzini od 2 Mb/s sto je i dalje dosta dobro i brzo za mnogo stvari koje si navela - provera mejlova, gledanje youtube-a na 480p SD kvalitetu...

Bežanijska kosa je u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno