Šta je novo?

[A1] Kucni net

kako mozes da raskines ugovor, nista mi nije jasno? pre je bio raskid ugovora tako sto moras da platis sve, a internet ne koristis
 
@branislav peranovic raskid zbog poskupljenja od 1.4. bez penala po članu 131 zakona o elektronskim komunikacijama
 
Sta se moze sa tom brzinom od 2 Mb/s za upload i download?Moze li to da pokrene film onlajn ili Youtube?
 
720p Youtube sa vp09 ili av1 kodekom je oko 1.2-1.5Mbps pa bi trebalo nekako da radi ako nema drugog saobraćaja na mreži.

Što se "filma online" tiče, to baš zavisi od slučaja do slučaja.
 
Moze i filmove ali sa pauzama...i udaranje misa test bilo cega sta je najblize...ali vazno da radi i da ne gase saobracaj...tako da uznes uvek najveci paket ili bar srednji, pa i da zafali 2-3-4dana izdrzis...
 
Radi 720p provereno, ponekad sa minimalnim baferom ali nista strasno, na vp9
 
Jel može negde na sajtu sa se vidi stanje paketa?
Trenutno sam podesio na ruteru da meri i tu pratim.
 
@zholinho moze ako si registrovao nalog na broj tel sa ugovora koji se odnosi na taj kucni net. Na ruteru u alatima imas SMS prijemno sanduce gde ces dobiti kod kada se budes registrovao na A1.rs. A stanje paketa moze i na mobilnoj aplikaciji a1 za android i iphone.
 
Ne mogu da nadjem u aplikaciji, prikazuje mi samo za mobilni telefon.

edit: znaci verovatno moram da registurujem novi nalog za kucni net?
 
Mislim da to više ne radi. ne uspeva mi da se ulogujem.
 
Ja ne uspevam da dodam broj kućnog neta kao drugi broj u aplikaciju na telefonu.
Otvorim padajući meni za dodavanje drugog broja, izaberem da se prijavim brojem, upišem broj ali traži i neki PIN.
Druga opcija je da se prijavim korisničkim nalogom, a to tek ne znam koji je.
 
Pin ti pošalju na uređaj sa tim brojem
 
Ja ne uspevam da dodam broj kućnog neta kao drugi broj u aplikaciju na telefonu.
Otvorim padajući meni za dodavanje drugog broja, izaberem da se prijavim brojem, upišem broj ali traži i neki PIN.
Druga opcija je da se prijavim korisničkim nalogom, a to tek ne znam koji je.
Da stigao i meni pin. Ulogovao se na ruter i tamo ti je sms sa pinom.
 
Videh ovde da daju 50% popusta kad se zbog poskupljenja od 1.4. podnese zahtev za raskid ugovora.

Moj prvi račun za kućni internet ( do 26.marta) biće po staroj ceni. Radi se o XL paketu, 1160 dinara sa 5G ruterom. Vredi li u mom slučaju podnositi zahtev za raskid i očekivati još neki popust ? (na primer, zadržati staru cenu, ili uzeti XXL paket po novoj ceni za Xl, ili bilo šta, daj šta daš :) )
 
Ti već imaš veliki popust. kakav ti je ugovor ? Obično je popust za prvu godinu samo a posle puna cena. Teško da bi dobio nešto bolje.
Koji 5G ruter ?
 
Popust traje koliko i ugovorns obaveza 24 meseca. A ruter je b535 ili tako nešto. Pitam onako. Ako mi posle prvog plaćenog računa bude dosadno, imaću čime da se zamlaćujem. Promena cene je nešto na šta ne moram tek tako da pristanem.
 
To mora da si dobio preko preko terenskog agenta pa bolje pitaj njega, znaće bolje.
 
Videh ovde da daju 50% popusta kad se zbog poskupljenja od 1.4. podnese zahtev za raskid ugovora.

Moj prvi račun za kućni internet ( do 26.marta) biće po staroj ceni. Radi se o XL paketu, 1160 dinara sa 5G ruterom. Vredi li u mom slučaju podnositi zahtev za raskid i očekivati još neki popust ? (na primer, zadržati staru cenu, ili uzeti XXL paket po novoj ceni za Xl, ili bilo šta, daj šta daš :) )
5G ruter nije. Svakako je bolji od onog na A1 sajtu jer si izgleda uzeo preko terenskog agenta.

Druga stvar kad si uzeo net. Ako posle obaveštenja o promeni cene, teško da će proći.

A treća stvar, nije garantovano da ti ponude 50% popusta, kako kome.
 
Trenutno sam na L paketu, placam redovnu cenu, do kraja ugovora imam jos 5 meseci.
Ima li poente da trazim raskid ugovora i neke benefite?
 
5G se odnosi na WiFi.
 
@s.nikolić @Filip.ue Evo ja sam sklopio ugovor na 50% popusta, pa da pojasnim.
Svi koji su sklopili ugovor u A1 pre obaveštenja od 29. februara ove godine imaju pravo na raskid zbog povećanja cena zaključno sa 30. martom.
Par dana nakon podnošenja zahteva za raskid pozvaće vas sa 060-1238 da vam ponude 50% popusta da ostanete pod ugovorom na kućnom netu. U stvarnosti, iako vam neće lepo objasniti na telefonu, ugovor se sastoji iz sledećeg:
  1. Ugovor je na više od 24 meseca. Ako vam ugovor ističe, recimo, u avgustu ove godine (nebitno kog dana), a agent vas pozove i vi pristanete 27. marta na nove uslove, ugovor će vam trajati do 27. avgusta 2026. godine.
  2. Prvih 24 meseca plaćaćete 50% popusta na cenu sa redovnim popustom i e-računom. To je prema paketima:
    • Za L paket: 699.5 dinara
    • Za XL paket: 864.5 dinara
    • Za XXL paket: 1084.5 dinara
  3. Jedan mesec plaćaćete cenu sa redovnim popustom (umanjenu za popust za e-račun).
  4. Ostale mesece plaćaćete punu cenu paketa (umanjenu za popust za e-račun).
  5. Ako ste trenutno u toku obračunskog perioda, novi uslovi i cene stupaju na snagu prvim danom narednog obračunskog perioda.
  6. Ne dobija se ruter, ali se, bar kako tvrde, produžava garancija na onaj koji ste dobili pri prethodnom ugovoru.
U primeru koji sam opisao plaćali biste za XXL paket:
  • 24 meseca po 1084.5 dinara,
  • 1 mesec 2169 dinara
  • 3 meseca 2369 dinara (uz raskid pre početka novog obračunskog perioda u avgustu, da ne uđete u još jedan obračunski period)

Ako vam se ovo ne svidi, kog agenta imate dodatnih 25% popusta (tačne cene su ovde) i novi 4G+ ruter. Ugovor je tada na tačno 24 meseca.
 
Poslednja izmena:
5G ruter nije. Svakako je bolji od onog na A1 sajtu jer si izgleda uzeo preko terenskog agenta.

Druga stvar kad si uzeo net. Ako posle obaveštenja o promeni cene, teško da će proći.

A treća stvar, nije garantovano da ti ponude 50% popusta, kako kome.
Da to se mnogo prepliće wifi 5 a još radi na 5GHz i jos mobilna 5G. Tri 5G faktički nije ni čudo da se ljudi bune...
 
To je ruter koji sam dobio. Kakav je da je, čitam kako piše. :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240324_154603_Chrome.jpg
    Screenshot_20240324_154603_Chrome.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 54
Nazad
Vrh Dno