Šta je novo?

[A1] Kucni net

Upravo stigao b535 232a...ali u sobi recimo, mobilni internet oko 120...a na tuteru tu 30ak...signam kao dobar, pise kad udjem u ruter 4g+...wtf?

Ps paket je najveci znaci nema ogranicenja max DL
 
Kristalizovalo se sada... Priblizno ista brzina...hvala
 
Iz mog iskustva cini mi se da sada limituju brzinu na XXL paketu. Ni u gluvo doba ne mogu da predjem 150....Ruter je B535 samo neki sedamnaesti model.Ruter je brz, top privih sad vremena onda kao da krene da se gusi.Da li je neko imao slicna iskustva?
 
cista sreca, kakav je link do bazne stanice i kakav load balanser, kod mene su sad nesto yettel cackali sa iste antene ide 150/60 gde pre nije prelazilo 40/10

po gradu su bazne stanice opterecene maksimalno, to najlakse vidis kad je download 30, a upload 50
 
Tako je ranije bilo, pa sam zaključio ugovor i plaćao L 925 dinara, a onda je od jednom počelo da se primenjuje 25% popusta na punu cenu paketa, pa sad plaćam 875 dinara.

* Sve cene su sa e-računom.
ako je preko agenta, islo je 200 din plus 25% umanjenje, meni je 925 dinara bio L
 
Iz mog iskustva cini mi se da sada limituju brzinu na XXL paketu. Ni u gluvo doba ne mogu da predjem 150....Ruter je B535 samo neki sedamnaesti model.Ruter je brz, top privih sad vremena onda kao da krene da se gusi.Da li je neko imao slicna iskustva?
Preko 130mbps kod mene moze jedino sa 4CA modemom, onda ide 200-300mbps, kad testiram na iphone. Ne znam koji je ruter uopste 4CA? Mozda B818, ali to je jaka cena.
 
dok sam cistio nasao sam stari 3g+ modem 7.2mbs i ubacim karticu iz radoznalosti da vidim koliko ide, 60ms ping i 3mb download 3mb upload
 
Inace sam potpisao za onaj najveci xxl... Sve ukupno 1461din...
Ja bih prvo otišao na 192.168.8.1 adresu na računaru da proverim da li mi piše "4G" ili "4G+" kada koristim ruter.
  1. Moguće je da je signal previše slab iz nekog razloga pa ne hvata 4G+. Tada treba premestiti ruter i/ili preći na sledeći korak.
  2. Ako je to u redu, onda instaliraj HuaCtrl aplikaciju na telefon, pa probaj da fiksiraš neke 4G+ kombinacije. Prvo probaj 1800 + 2100, pa ako ne može iz nekog razloga, onda probaj 800 + 1800, odnosno 800 + 2100.
Ala ti dala svaka... Skinem ovaj ctrl pro reko ko ga J... da probam se malo igram sa ruterom...i gorepomenuti odneo na splav... Brzina mex 50ak-60...promenim na 1800+2100...ode na 125 a preko moba za dlaku vise, oko 145...probao i da restartujem ruter iz struje, i dalje ista brzina nije se izgubilo podesavanje
 
Da li je neko uspeo da vrati uredjaj i dobije povracaj placenih rata?
Da li je dovoljno da se posalje mejl za raskid ili mora i odlazak u poslovnicu?

Znam da je bilo podosta nacetih pitanja, nisam siguran da imamo konkretne odgovore.
 
Zna li neko koliko je dug otkazni period zbog ovog povećanja cena ? Pretpostavvljam dok se ne plati povećani račun i to bi značilo pristanak ?
 
Nismo se razumeli, koliko dugo imam fore da raskinem ugovor zbog ovog razloga ? Sledeći period, mesec, dva, tri........ ?
 
u srbiji su bandovi B1, B3 i B20, a ovom fali B20, znaci ne moze kod nas da radi?


Radiće al samo na B1 i B3 odnosno moze se ocekivati da lise radi u uslovima slabijeg signala i ako si u području bazne stanice koja ima samo b20.
 
Već imam b535-333 i 2xZTE u rezervi. Jedino možda za popust preko"terenskog" ali verovatno bih morao da idem u poslovnicu, manj ako terenac može da to uradi i da mi da veći popust jer već imam stari od -833 din. Zajedno sa telefonom (849.00) račun je 2337.00 din za KN XL paket pa 10% ne bi bila velika suma da se cimam po poslovnici.
Ako ima ovde za (Boegrad-Avala) neki terenac sa boljom idejom neka mi se javi.
 
Ja pre par dana bio u poslovnici,podneo zahtev za raskid ugovora.Nakon 3 sata me zvali iz A1 i ponudili 50% popusta na preplatu.Uzeo sam Kucni XXL 400gb,al mi ostaje onaj nikakvi ZTE ruter.
 
Tačno, ima moj post gde sam objasnio da sam raskinuo ugovor 3 meseca pre isteka, pozvali me sutra i ponudili novi ugovor na 27 meseci (24+3), od toga 24 meseca 50% popusta (oko 1000 din) i 3 meseca puna cena (oko 2400).

Nisam prihvatio jer mi ne treba net, ali da znate.
 
Pozdrav svima, da li kućni net može povremeno da se koristi na drugoj adresi, iz Niša da se odnese na par dana U Vrnjačku banju. Po informacijama sa A1 sajta ispada da po ugovoru nije dozvoljeno ali me interesuje da li je neko probao? Hvala
 
Pozdrav svima, da li kućni net može povremeno da se koristi na drugoj adresi, iz Niša da se odnese na par dana U Vrnjačku banju. Po informacijama sa A1 sajta ispada da po ugovoru nije dozvoljeno ali me interesuje da li je neko probao? Hvala
Meni je prijavljen na lokaciji 60km od lokacije na kojoj sw koristi(jeer na mojoj lokaciji nije bio doatupan taj paket kao, nego manji)...radi tako 1.5god..nema problema
 
i meni je to bilo logično, ali me njihovo poređenje sa sajta stavilo u dilemu:
Uz A1 PonesiNet tarife možeš da koristiš A1 mobilni internet gde god da se nalaziš.
  • Nakon potrošenih gigabajta iz A1 PonesiNet tarife, dalji surf je moguć isključivo uz aktivaciju nekog od dostupnih tarifnih dodataka
KućniNet tarife dostupne su samo na određenoj adresi koja se nalazi na teritoriji pokrivenoj A1 4G mrežom. Mapu pokrivenosti A1 4G mrežom možete da pogledate ovde.
  • Nakon potrošenih gigabajta u okviru bilo koje KućniNet tarife, brzina prenosa podataka je do 2 Mb/s za upload i download. Ako ti je tokom meseca ponovo potreban surf po maksimalnoj brzini iz tvoje tarife, možeš da aktiviraš neki od Brzi Net dodataka , koji ti važe do kraja obračunskog perioda.
 
@Force kada ugovaraš A1 kućni net, oni se ograđuju tako što ti kažu da može samo da se koristi na jednoj ugovorenoj lokaciji za koju će ti oni navodno garantovati uslove i kvalitet.
Ako ga ti odneseš negde drugde, normalno možeš da ga koristiš ali nemaš pravo da se žališ na kvalitet usluge, jer se u tom slučaju ne koristi na ugovorenoj lokaciji.
 
Nazad
Vrh Dno