Šta je novo?

[A1] Kucni net

Nisi me shvatio, kao što je rekao @nightshadow, to u zagradi se odnosi na ono posle zagrade, na deo u kome objašnjavam da taj net radi i na drugim lokacijama što ne piše nigde na sajtu

Ala si ga zamrsio...:D
 
Koristis ga kako hoces, kao da je bitno kako se zove. Da li ime menja stvar? Lepo ti covek rekao,zahteva napajanje. Gde mozes da mu das napajanje, i imas 4G, radice. Rekao bih da to ne mozes sa kablovskim i adsl. Po meni je to prednost.
 
Al' si sad izvukao iz konteksta to, svaka ti čast.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

+1

Lepo se razume ako se procita ponovo pazljivo.

Inace, slazem se da su onda odabrali los naziv - za kucni net trebali su smanjiti ogranicenja i vezati za jednu baznu stanicu. Ovako je u sustini mobilni net od 100GB uz koji se dobija kucni router...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovde je izgleda tek sad otkriveno cemu marketing sluzi. A ovo rasclanjavanje je beskorisno "mobilni net uz koji dobijas ruter" Mozemo nastaviti u istom duhu pa reci da je coca cola obicna voda sa dodatkom secera i boje itd.

Sent from my HTC One X using Tapatalk
 
Kucni net, nema svoje napajanje kao mifi uredjaji. Pretpostavlja se da se koristi unutar objekta gde moze da se napaja. Da li je kuca, stan, tazbina, mislim da je manje bitno. Prosecan korisnik, kao ja, ne potrosi 100gb mesecno. Da li koristi jednu baznu stanicu, ili me saltaju izmedju vise, sta meni to znaci, dokle god radi kako treba
 
Drugari,
poklanjam Vip vaucer sa popustom na kucni internet 40% tokom trajanja ugovorne obaveze 24m.Uslov je da se odmah iskoristi...
srecno...pozdrav
 
Treba meni ako je slobodan?

sent from SM-G900F
 
Ako vam treba za kucni net, ima ih gomila na KP-u, besplatnih (mozete se cak cenkati da vama plate za vaucer za kucni net :)). Ili jedan tip iz Nisa daje besplatno vaucere za postpaid na VIPu, uz uslov da i Kucni Net iskoristite.

Nije uopste losa opcija, ja sam se razmisljao da uzmem samo zbog rutera, ali kod nas ima ZTE 283+ ruter da se uzme jeftinije ;)
 
Ima, za dinar uz vip online 3 uz UO na 24 meseca Tj bilo je :D To je jedino bila best buy opcija kod vipa :)
 
TO ono dok je bila greska? :p
 
Da dok je bila greška, ali mi se ta greška isplatila tako da hvala vipu.
 
Cekamo sledecu, naprave izgleda oni po jednu gresku takvu godisnje. Ove za ruter i Online 3, a prosle za Note 3 za 27000 umesto 57000 ;)
 
Ako vam treba za kucni net, ima ih gomila na KP-u, besplatnih (mozete se cak cenkati da vama plate za vaucer za kucni net :)). Ili jedan tip iz Nisa daje besplatno vaucere za postpaid na VIPu, uz uslov da i Kucni Net iskoristite.

Ja vidim samo tri takva oglasa na KP a vrlo rado bih prihvatio jedan komad ako neko ima da udeli...
 
Pa trazi im na kp...kucni net ne mogu da razdele ni uz sladoled u bg:)
 
Jel' isprobao neko ovaj ZTE MF283+ ruter kako radi za wifi brzine, izmedju uredjaja? Recimo kopiranje izmedju racunara ili racunara->telefona?

I jel' funkcionise kao DSL modem, nije zakljucan?
 
Probao sam ga ja, zakaci se na N standard 150 Mbps,mada se nekada zakaci komp i na 72 Mbps jer nema mogucnost N only moda. Brzina mi je išla oko 9MB/s mada zavisi od zagušenja etra itd. Što se tiče DSL funkcije stavio sam ga posle telekomovog zte vdsl rutera tako da sam na 13om kanalu izvlačio max brzinu oko 48 Mbps što imam i na kablu. Potrebno je samo isključiti dhcp server i tu ulogu prepustiti telekomovom ruteru. Takođe prihvata i mts i telenor kartice, tako da nije zaključan. Samo je glupo npr podržava 4G brzine 150/50 a lan mu je samo 100 Mbps. Mada opet kažem na 13om kanalu se izvlače pune brzine.
 
Samo za novu uo naravno.
 
Elem pre neki dan sam uzeo onaj mali Alcatel wifi i testirao protok kod kuce minimum pola vremena je bio na 4G (brzine do 50 mb) dok je ostatak padao na 14-16 mb (3G+).Preporucili su mi Net 2. E sad i u poslovnici su mi rekli da naravno kad izgubim 4G signal padam na 3G. Posto bi koristio net za gejming (ne hardcore/pro gaming i ne CS itd onako Dota, LoL, PoE) interesuje me dal bi bilo nekog laga il sta vec ako sam online u igri dok on to menja 3G/4G signal i generalno jelte dal je to velki problem?
 
Jeste problem na 3G igrati, primeti se razlika u lagu naspram 4G.
Sam prebacaj 3G->4G ne bi trebao da ti se dovoljno cesto desi za lag. Koliko je to slab signal 4Ga kada se menja tokom koriscenja u 3G?
 
Elem pre neki dan sam uzeo onaj mali Alcatel wifi i testirao protok kod kuce minimum pola vremena je bio na 4G (brzine do 50 mb) dok je ostatak padao na 14-16 mb (3G+).Preporucili su mi Net 2. E sad i u poslovnici su mi rekli da naravno kad izgubim 4G signal padam na 3G. Posto bi koristio net za gejming (ne hardcore/pro gaming i ne CS itd onako Dota, LoL, PoE) interesuje me dal bi bilo nekog laga il sta vec ako sam online u igri dok on to menja 3G/4G signal i generalno jelte dal je to velki problem?

Sa tim malim Alcatelom ne mozes testirati gaming. Ne znam kako je kada ga spojis kablom, ali ako se spojis preko wifi i to samo jednog clienta taj mali alcatel ima ozbiljne routing probleme i lag spikes. Za surfovanje je ok dakle - za gaming nikako - dakle ne znaci 100% da bi ti pravilo probleme ali sam prelazak sa 4G na 3G i obrnuto zna da pravi problem (lag spike, loss preko udp). Moj savet bi ti bio router stavis gde je najjaci signal (zte taj ce bolje sigurno raditi od alcatela), a onda lepo na lte only i ako je pored toga slab signal cepi neku externu antenu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Testiraj gde ti je najjači signal, npr pored prozora stavi ruter. Mislim da će prebacivanje 3/4G da ti pravi lag, ali kao što rekoh, provali gde ti je najjači 4G signal, tu pozicioniraj ruter i nećeš imati problema

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Jeste problem na 3G igrati, primeti se razlika u lagu naspram 4G.
Sam prebacaj 3G->4G ne bi trebao da ti se dovoljno cesto desi za lag. Koliko je to slab signal 4Ga kada se menja tokom koriscenja u 3G?

Kada sam preuzeo mali WIFI da testiram protok na papiru koji sam dobio je pisalo da preuzimam wifi itd itd da bi "testirao dostupnost 3G signala" sto me zacudilo a onda mi je lik u VIP poslovnici rekao da kada nestane 4G ruter sam prebaci na 3G(preporucili su mi net2 brzina do 15 mb). Na wifi nisam znao koliki je signal 4G nego sam na osnovu merenja od recimo 30 merenja Speedtesta u 24 sata odokativno primetio da mi je pola vremena bio protok 14-16 mb sa pingom 40-60 ms(verovatno 3G+) dok je ostalo vreme bilo oko 46-50 mb sa pingom 7 ms(ja licno ne znam na kojim brzinama hercima itd rade 2G 3G il 4G mreze ovo je moje laicko tumacenje).
Probao sam i gejming pa iako nije bilo prevelikih ping skokova (pratio in game meracem a nisam ni znao kad je u 3G a kad u 4G modu) postojao bi ponekad neki cudan delay ili lag kasnjenje slabo primetan ali prisutan mada to pripisujem MIFI Alcatelu(ili je to ono menjanje sa 4G na 3G+) verovatno bi ZTE ispeglao signal.

PS zato se i raspitujem da vidim dal je neko vec uzeo ovaj net pa da ima problema sa pingom/lagom itd onako iz prve ruke .
 
Poslednja izmena:
Kucni net radi iskljucivo na 4G mrezi, imaju mapu i lociraju tacno ulaz. Na osnivu pokrivenosti sistem daje ili ne daje aktivaciju. Drugarica uzela, ima paket 2, 15mbit/s, kaze zakucano na tu brzinu stalno. Tebi su dali onaj mali wifi, pa nije bas adekvatna provera
 
Netačno, radi i na 3G.
Ali tačno je da proveravaju da li je na određenoj lokaciji dostupan 4G.
Brzina takođe nije zakucavana, 90% vremena je 20-25mb i down i up.

@ratkop, ja koristim ovaj net, ali nemam iskustva sa tim jer ne igram igre..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
taj ruter ima ulaz za vansku antenu,samo ne znam koji je tacno konektor u pitanju. ja sam pazario zte mf821 usb 4g modem,sad cekam da dobijem od Vipa kod za otkljucavanje. 4g signal jos uvek nemam,nazalost,tako da ga ne mogu testirati. ali modem ima na sebi dva crc9 ulaza,neznam zasto su dva,verovatno mogu da se zakace dve antene,ali postoje i antene sa dva kabla,ima takvih na kupujemprodajem,samo sto te imaju ts9 konektor. sto se tice brzine,mora vip da ogranici na max 30mbit/s,da bi mogla ravnomerno da se rasporedi brzina i ceo taj kapacitet 4g mreze,da se spreci zagusenje,jer svaka bazna stanica ima svoj odredjeni kapacitet i sve preko toga pravi probleme,skroz logicno.
 
Poslednja izmena:
Potreban mi je informacija, ako je neko upoznat.
Ok mi je ovaj VIP kucni net, s ovim ruterima, ali imam dilemu, da li mogu da ga koristim na dve adrese, u samom gradu (Leskovac), ili selu koje je udaljeno 15-ak km.
Ovde kako vidim, pisem:
https://www.vipmobile.rs/privatni/internet/kucninet
da se taj kucni net vezuje za jednu adresu koja se navodi u ugovoru.
Ako je taj ruter povezan i u gradu i na selu preko iste bazne stanice, repetitora, da li ce vip da prepozna dve razlicite lokacije samog uredjaja?
Da li je ikako moguce koristiti ovo cudo na dve lokacije, u mom slucaju?
 
Nazad
Vrh Dno