Šta je novo?

8350

Upalicu Overdrive sad pa cu gledati temperature.
Evo upravo dok ovo pisem opet se vratila na 4ghz frekvencija, pre toga je pala na oko 1.4, 69c socket temp, 19c termalna margina u AOD. Cim dodje do 69c socketa, pocne throttle, posle minut, opet 4.4ghz i tako u krug.
 
Poslednja izmena:
Interesantno. Možda je senzor na ploči, pogrešno kalibrisan.
 
Nemam pojma, ovo je 3. M5A97 EVO R2.0 koju imam :d
Prva crkla posle 2 dana, drugoj nije radio lan port i evo ova sad relativno dobro radi.
Moguce da me VRM zeza, otvoreno mi je kuciste i nemam nikakav dodatni vent jer mi je 60mm crkao. Mada opet, VRM ima svoje hladnjake koji ne deluju slabo.
Zasad cu da ga drzim ovako, sve radi dobro osim tog throttlinga u prime-u. Inace vrteo sam prime oko 1h i imao sam bar 5-6 throttle-ova.
 
A nemas senzor za VRM temp?
Napajanje moze da filtrira lose struju i samim tim VRM se povecano greje
 
okreni taj coolermaster vertikalno da duva preko vrm na ploci i dotegni te safove do kraja slobodno. za asus m5a97 evo r 2.0 treba bas tako , odlicna ploca druga revizija win 8.1 ready ,drugar ide na 8350 na 4,5mhz i hvali je.
ram u 2 i 4 slot. ram treba 1866mhz jer do tolko izvorno podrzava ploca.
kakvo ti je kuciste ,da ne pravi negde kratak spoj sa maticnom?
kakvo ti je napajanje, modularno, na evo verziju ide bas bolja naponska od 6+2.
 
Poslednja izmena:
Ja bih rado okrenuo CM ali nemam pojma kako? Nikako ne mogu da uguram ono X leziste ispod hladnjaka ako namestim da ide fan nazad.
RAM mi je na 1600mhz jer je tako na defaultu, nesto nisam hteo da ga klokujem.
Kuciste je LC 925b i ne pravi kratke spojeve nigde.
Napajanje je klasicno, jedna rupa odakle idu svi kablovi, dakle, nije modularno.
 
hmmm kako ne mozes...izvadi plocu iz kucista ,stavi na kutiju, pa radi. prvo dobro operi i osusi ruke i nosi pamucni ves i dohvataj radijator il vodovodnu cev povremeno da se razelektrises.
imas li uputstvo sa hyper evo montazu -ima tamo slika... jes malo zbunjujuce prvi put , ima udubljenje na kocki sto leze na procesor sa spoljne strane i tu zapadne malo ispupcenje sa makazica. safove sto stezu makaze stavis na srednju rupu i onda stezes na distancere.
a to napajanje jel dovoljno? jesi imao 8pin za napajanje procesora? pored 24 pin-a za plocu.
 
Poslednja izmena:
ima onaj nije cpu-z , aha nego asus pc probe 2 monitor/stelovanje, al nema ni tu ocitavanje vrm temparature. taj limcic je normalno da je vreo ,pitao sam drugara stavio je prst zamalo se nije opeko.
 
Poslednja izmena:
hmmm kako ne mozes...izvadi plocu iz kucista ,stavi na kutiju, pa radi. prvo dobro operi i osusi ruke i nosi pamucni ves i dohvataj radijator il vodovodnu cev povremeno da se razelektrises.
imas li uputstvo sa hyper evo montazu -ima tamo slika... jes malo zbunjujuce prvi put , ima udubljenje na kocki sto leze na procesor sa spoljne strane i tu zapadne malo ispupcenje sa makazica. safove sto stezu makaze stavis na srednju rupu i onda stezes na distancere.
a to napajanje jel dovoljno? jesi imao 8pin za napajanje procesora? pored 24 pin-a za plocu.

Znam za udubljenje jedino nisam uspeo tako vertikalno da namestim makaze. Jednostavno nece da prodju ispod hladnjaka zbog onih bakarnih cevi.
Imam 8pin za procesor.
 
Aa, vidim sad, hvala :)
 
sutra kad budem kod ortaka slikacu ,koristi fabricku pastu koju si dobio uz coolermaster hladnjak malo je losija al je silikonska nije elektroprovodljiva pa oprasta greske, za razliku od arctic silver i taj tip sto ima metala u sebi.
ja sa drugarom kad sam sklapao i da pokupim sa strane procesora pamucnim stapicem za usi pastu jer je stavio malo vise i ono se razli tanka linija pa malo trljasmo posle sa jos 10 stapica po ploci, nije falilo nista. zato sam i zapamtio sve :d
slika je kad gledas odozgo znaci cevi i hladnjak su iseceni da bi se videlo!!
Pogledajte prilog ft.bmp
 
Poslednja izmena:
cao drugar evo ko sto sam obecao sa zakasnjenjem ali nisam bio kod drugara dugo, pa nisam onda bio ni u zemlji, tako da nisam bio u prilici.

taman staje u thermaltake v black


temparatura sobe 15C ,a hyper se vrti 1500ob max sa standardnim ventilatorom.

 
Poslednja izmena:
Hvala na slikama, videcu za 2 nedelje kad se vratim kuci da okrenem i ja tako.
 
koristi original cooler master sivu pastu ,ne belu , sasvim je dobra.
 
Koristim CM IC essential E1, siva je.
 
ta bela je inace jeftina od otpadnih polimera pri stvaranju sive pa je samesaju sa jos nekim stvarima i prodaju.
bela i ledi ispod nule ,dok siva izdrzava do -50C.
dobar test za paste je da ih stavis u zamrzivac i koje brze lede su lose jer imaju dosta vode i kratkih polimera.
 
Poslednja izmena:
E pa ja koristim Artic Silver Ceramic i ona je bela i zadovoljan sam sa njom. Jedino je potrebno vreme da se "ispeče" jer sa vremenom postaje sve bolja...
 
Vrh Dno