Šta je novo?

7870 umesto 6950 1GB? Isplati li se?

4 Ghz ko od sale :D
 
Ajde malo da osvezim temu. :D Elem, svi smo do sad culi i upoznali se sa Powercolor 7870 Myst edicijom, koja, sto se tice performansi, stize 7950, a kosta debelo manje.

http://www.winwin.rs/racunari-i-kom...-2gb-ddr5-hdmi-dvi-dpx2-256bit-tahiti-le.html

Ovo je trenutno ubedljiv best buy, sto se tice kupovine grafickih, no Oland (8000) serija samo sto nije (Q2 procena...), a po svemu sudeci, ATI je ovoga puta uradio rebrand, tako da nece biti zestokih performance skokova kao sto je bilo u slucaju 7000>6000, ali ce zato i cene biti dosta pristupacnije. Crysis 3 samo sto nije, a moj 6950, bojim, nema sta da trazi u ukrasaju sa njim. :) Da li je ovo pravo vreme za upgrade, ili da se strpim do pojave Olanda?
 
strpi se do olanda , jer to nije puki rebrand , nego navodno treba da ispravi mikrostater bag na hd7xxx seriji , koji je, kako se šuška, bio hardverske prirode .
 
Microstutter nije hardverske prirode i moze se lako resiti sa RadeonPro programom. A resen je i kroz nove drajvere tamo gde je najvise bio prisutan (SKyrim, Borderlands II...). A povrh svega ja nisam video da se jedan vlasnik na to zalio na ovom forumu, a i sam imam HD 7950 i nisam primetio nigde microstutter... Ta prica oko microstuttera je naduvana...

@ Vuk_ Uvek je bolje sacekati, samo ja se ne bih nadao nicemu povoljnom, bice koliko para toliko muzike, ako neka karta bude jaca od sadasnje iz HD 7000 serije, i kostace srazmerno vise, tako je do sada bilo... Pad cene HD 7000 ne ocekujem, vec dva tri puta su obarali cenu, tako da tu nema vise pojeftinjenja vec ce karte polako postati EOL i nestati, a zamenice ih HD 8000 koja nece biti obican rebrand (iste specifikacije i visi klokovi na primer), rebrand je samo za OEM, ali ce biti bazirane na GCN arhitekturi kao sadasnje HD 7000....
 
Poslednja izmena:
Ja naidjoh na ovu tabelu sa predpostavljenim cenama za 8k seriju. U slucaju da je ovo blizu realnosti, cak i pod uslovom da bude $=€, ne bi mi bio nikakav problem da iskesiram 260-270 evra za 8870.

78a.jpg


No, cak i da se ispostavi da cene budu ovako povoljne, pitanje je koliko bi mi ovaj 965 bio usko grlo u odnosu na 8870, tako da bih, eventualno, morao da menjam i proc za neki FX-8320 ili sl. sto bi znacilo jos dodatnih 200-ak evra, a svi znamo kakva je situacija u zemlji i koliko je tesko doci do para. Trenutno gledam da prodjem najjeftinije moguce, a da pritom izvucem koji FPS vise u novijim naslovima. :)
 
Poslednja izmena:
Pa ono, verovatno si u pravu. Mozda je bolje sa tim procesorom da uzmes 7870 XT, izgleda da je ok kartica. Dobro se klokuje, a Powercolor ima i ok cenu. Jedino sto citam da je malo bucnija ako ti to ne smeta go for it. Koliko vidim u temi 7850/7870 niko jos nije uzeo Tahite LE, ako uzmes obavezno izvrti standardne testove pa okaci ako te ne mrzi.
 
Poslednja izmena:
Pa ako je toliki bestbuy kako je niko do sada nije kupio ?
 
Ne bih rekao da je problem phenom II x4 kod njega, vec to sto ga drzi na difoltu(ako ga uopste drzi). Zambezi FX-4170 nije ni u ludilo brzi CPU od Deneba.

+1 za 7950. 7870 prosto nije dovoljno jaca.
 
Drzim ga na defaultu zato sto je ploca zesce njesra, pa voli da naizmenicno baca CPU voltazu kako se pomeri sa regularnih vrednosti. Takodje, proslog leta sam ga jedva ohladio sa ovim Xigmatekom, a i sa njim je umeo da ide preko 50c prilikom loada. Sad je hladno vreme, pa je situacija u potpunosti drugacija, doduse...

Videcu jos sta ce biti za Olandom, pa ako se pokaze kao dobar cip, dodacu jos kinte i uzeti neki FX-8350. Za sada, nisam u finansijskoj mogucnosti, tako da Phenom mora posluziti jos neko vreme. :)
 
Iz svega dosad pročitanoh i ja se nosim mišlju da uzmem 7950 medjutim dolazim do zaključka da je 6950 sa trzisnom cenom od 130-140€ extra grafika. Naravno postavlja se pitanje da li bi 2 x 6950 u crossfire rezimu donele bolje rezultate od 7950??? Ako neko ima kombinaciju ove 2 karte nek okači rezultate (za FC3 ili Metro2033) jer bih itekako voleo da vidim da li da menjam moju uz doplatu za 7950 ili da jednostavno dodam još jednu 6950.
 
Iz svega dosad pročitanoh i ja se nosim mišlju da uzmem 7950 medjutim dolazim do zaključka da je 6950 sa trzisnom cenom od 130-140€ extra grafika. Naravno postavlja se pitanje da li bi 2 x 6950 u crossfire rezimu donele bolje rezultate od 7950??? Ako neko ima kombinaciju ove 2 karte nek okači rezultate (za FC3 ili Metro2033) jer bih itekako voleo da vidim da li da menjam moju uz doplatu za 7950 ili da jednostavno dodam još jednu 6950.

Bile bi brze dve HD 6950, opet zavisi od igre, evo recimo u Battlefield 3 ili Medal of Honor warfighter (obe koriste Frostbite engine), ja sam prelaskom sa HD 6950 na HD 7950 dobio malte ne duplo bolji frejmrejt. Znaci CF tu mozda cak i ne bi bio brzi, dok u nekim igrama bi, opet u nekim skaliranje bi bilo lose pa bi opet bio tu negde, drugo moglo bi da se desi da moras da cekas CF profil za igru i da ti uopste i ne radi u nekoj novoj igri (sto nije tako cesto, ali moguce), dalje potrosnja je duplo veca sa dve HD 6950 nego sa jednom HD 7950 (treba ti dosta jako napajanje), karte se dosta vise greju kada su dve u kucistu...

Najbolje resenje je HD 7950 + overklok, i bices zadovoljan, karta je poznata kao odlican overkloker.
 
Ima ova tahiti le za 25k,mozda nije lose resenje. Citao sam o njoj i dosta je hvale..
 
Bile bi brze dve HD 6950, opet zavisi od igre, evo recimo u Battlefield 3 ili Medal of Honor warfighter (obe koriste Frostbite engine), ja sam prelaskom sa HD 6950 na HD 7950 dobio malte ne duplo bolji frejmrejt. Znaci CF tu mozda cak i ne bi bio brzi, dok u nekim igrama bi, opet u nekim skaliranje bi bilo lose pa bi opet bio tu negde, drugo moglo bi da se desi da moras da cekas CF profil za igru i da ti uopste i ne radi u nekoj novoj igri (sto nije tako cesto, ali moguce), dalje potrosnja je duplo veca sa dve HD 6950 nego sa jednom HD 7950 (treba ti dosta jako napajanje), karte se dosta vise greju kada su dve u kucistu...

Najbolje resenje je HD 7950 + overklok, i bices zadovoljan, karta je poznata kao odlican overkloker.

OK hvala na informacijama nisam razmišljao o novom napajanju koje bih onda morao da uzimam...
Onda je što se mene tiče rešeno jer ću onda definitivno 7950
Javljam impresije kad uzmem
pozdrav svima
 
Nazad
Vrh Dno