Šta je novo?

6800gs Agp

KIBLA`s

Čuven
Učlanjen(a)
11.12.2003
Poruke
2,755
Poena
680
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 13900KF & NZXT kraken 360
Matična ploča
Asus Tuf Gaming Z690-Plus
RAM
2 x 32 GB Kingstone Fury DDR5
GPU
Asus Astral 5080 OC Gaming
Storage
2x1TB Kingston SFYRS/1000 + 2x1TB Patriot SSD
Zvuk
Creative Sound Blaster X3
PSU
Seasonic prime GX-1300
Kućište
Fractal Focus 2
Monitor
ROG SWIFT PG278QR 165Hz, G-SYNC
Miš & tastatura
DeathAdder v3 & Logitech Ultrax Premium
Laptop
Lenovo X1
Mobilni telefon
iPhone 16 pro + Samsung S24
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
jel ima negde na nasem trzistu u Beogradu AGP verzija i kolika je cena

i moze li jedan info da li i AGP verzije koriste nV42, znam da GPU kod AGP radi na 350MHz? Neko je ovde na forumu rekao da GS AGP ne koristi nV42 a svuda na netu sam citao da koriste nV42, samo klokovan na 350, verovatno moze da se digne na 425 a mozda i da se otkljuca.

poz ...
 
6800GS AGP koristi NV40 sa konfiguracijom 12/5 i DDR3 memarom sto je cini medju proizvodom 6800 i 6800GT medjutim ukoliko se otkljuca postala bi cistokrvni GT. Tvoja dilema je da li ova karta koristi NV42? Da koristi, morala bi da ima HSI cip kao i recimo 6600 AGP. Evo i slike Albatronove karte pa zakljuci sam.
 

Prilozi

  • albatron_pr_agp6800gs.webp
    albatron_pr_agp6800gs.webp
    10.9 KB · Pregleda: 74
Poslednja izmena:
da ali neke kartice Hsi kriju ispod hladnjaka
 
http://www.guru3d.com/article/Videocards/314/2/


There are differences for between the AGP and the PCI-excpress (PCX) version, first off the PCX version is using another graphics processor. It uses the newer 0.11 Micron Process fabricated NV42 chip, which runs at a 425 MHz clock frequency with 2x500 MHz on the memory.

Misko78 bio si u pravu

ne kupujem GS nego GT
dilema resena
 
Za AGP varijantu je to bolje resenje jer ces imati 16/6, a tih 16/6 mnogo znaci kod NV40 GPU_a jer oveklokom bez nekog ekstremnog hladjenja mozes podici samo za nekih 80MHz maksimalno tj. sa 350MHz na 430MHz. Sa druge strane NV42 iako mu fale 4PS i 1VS jedinica performanse nadomescuje i premasuje visokim klokom GPU_a tj. na defaultu je 425MHz ide sigurno preko 500MHz.
 
Nazad
Vrh Dno