Šta je novo?

Kućna multimedija 65" OLED televizori, pitanja oko kupovine

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Igorica04

Poznat
Učlanjen(a)
25.09.2020
Poruke
2
Poena
31
Gledam da uzmem 65" OLED tv, ali uskoro će Black Friday, tako da ću verovatno da sačekam.

Razmišljam se između Samsung S95b i LG C2. Pročitao sam na internetu da Samsung ima bolju, neki čak kažu i dosta bolju sliku, dok LG ima 5 godina garancije, ali negde sam pročitao da ta ponuda za 2+3 godine garancije važi samo do kraja oktobra. Šta mislite o ova dva televizora? Televizor bih najviše koristio za gledanje filmova i serija.

U kojim prodavnicama da gledam? U nekim su cene manje, ali ne znam da li bi manje prodavnice pravile problem sa garancijom.

Da li da tražim isporuku za televizor? Brine me šta bi bilo ako bi se, ne daj bože, televizor oštetio tokom isporuke. Kako u tom slučaju da dokažem da nisam ja oštetio televizor?
 
Po mom iskustvu samo što duža garancija. 2016. godine mi se 2 meseca pre isteka garancije pokvario Samsung plazma tv 51f8500 u tom trenutku njihov najbolji televizor. Zavlacili su me iz kancelarije njihove i i nudili u zamenu dosta slabiji televizor. Na kraju su mi u prodavnici vratili pare za koje sam kupio Sony led koji sa slikom niie bio ni prići plazmi. 2017 sam uzeo LG oled 55c7 sa 5 godina garancije. Pisao sam ovde u temi oko burn ina da se od proletos vide obrisi na ekranu n1 i zoutube logoa kao i neke sencene linije. Ne znam kakve su cene Panasonic oleda jer sam pre spomenutih imao 2 Panasonic plazme koje i sada rade bez problema kod 2 druagara kod kojih su a jednom ima više od 12 a drugom 9 godina
 
LG produžena garancija važi do 31. decembra, dakle do kraja godine. I da, ni u ludilu ne bih uzeo OLED sa 24 mjeseci garancije, gotovo u svakom trenutku neki brend nudi tu produženu garanciju.
 
Kod S95b se nije pokazao bas dobro panel, ima brdo testova po netu.
Izmedju ova dva ja bi uzeo c2, plus ima 5 godina garancije.
Ako ti finansije nisu problem pogledaj g2.
 
Slazem se sa kolegama .. LG OLED u svakoj varijanti . RTINGS je skoro zavrsio testove burnIn-a za stotinak TV -a.
Samsung i ostali TV-i koji koriste njihove QD-OLED ekrane su lose prosli - JAKO lose
 
Gledam da uzmem 65" OLED tv, ali uskoro će Black Friday, tako da ću verovatno da sačekam.

Razmišljam se između Samsung S95b i LG C2. Pročitao sam na internetu da Samsung ima bolju, neki čak kažu i dosta bolju sliku, dok LG ima 5 godina garancije, ali negde sam pročitao da ta ponuda za 2+3 godine garancije važi samo do kraja oktobra. Šta mislite o ova dva televizora? Televizor bih najviše koristio za gledanje filmova i serija.

U kojim prodavnicama da gledam? U nekim su cene manje, ali ne znam da li bi manje prodavnice pravile problem sa garancijom.

Da li da tražim isporuku za televizor? Brine me šta bi bilo ako bi se, ne daj bože, televizor oštetio tokom isporuke. Kako u tom slučaju da dokažem da nisam ja oštetio televizor?
Tako sam i ja isto cekao i pojeftinili su fenovi, klikeri i drvene varjače. Posle toga su jos digli cene u nebo, jer su ovi nasi smradovi, veliki kapitalisti. Lepo kupis od svercera na crno i ustedis mnooogo para, ili odes sutra u domacu radnju i oderu te kao sto ce i za crni petak
 
Tako sam i ja isto cekao i pojeftinili su fenovi, klikeri i drvene varjače. Posle toga su jos digli cene u nebo, jer su ovi nasi smradovi, veliki kapitalisti. Lepo kupis od svercera na crno i ustedis mnooogo para, ili odes sutra u domacu radnju i oderu te kao sto ce i za crni petak
SKoro sam uzeo 55 c2, razlika u ceni nije bila velika. Plus dobije 5 godina garancije ako uzme domaće.
 
Po mom iskustvu samo što duža garancija. 2016. godine mi se 2 meseca pre isteka garancije pokvario Samsung plazma tv 51f8500 u tom trenutku njihov najbolji televizor. Zavlacili su me iz kancelarije njihove i i nudili u zamenu dosta slabiji televizor. Na kraju su mi u prodavnici vratili pare za koje sam kupio Sony led koji sa slikom niie bio ni prići plazmi. 2017 sam uzeo LG oled 55c7 sa 5 godina garancije. Pisao sam ovde u temi oko burn ina da se od proletos vide obrisi na ekranu n1 i zoutube logoa kao i neke sencene linije. Ne znam kakve su cene Panasonic oleda jer sam pre spomenutih imao 2 Panasonic plazme koje i sada rade bez problema kod 2 druagara kod kojih su a jednom ima više od 12 a drugom 9 godina
Isti LG C7 65 sam uzeo davne 2017te za crni petak i pre isteka roka od 2 godine zamenili mi panel zbog burn in-a. Evo prošlo još 4 godine od zamene panela i opet se vidi dosta burn in-a na istom mestu u sredini ekrana od grejanja izgleda i neke linije malo niže isto sredina ekrana .Pisao tada u vezi zamene panela u nekoj temi sa sve slikama da vide ljudi na benchu. Inače i ja isto čekam crni petak ili božić da se obnovim ali sada zaobilazim oled. Pošto želim da odem na 75-85 inča , tu je oled papren.Razmisljam možda na kineze Hisense U8K mini led ili TCL 845 mini led ili Samsung Q80C .Ima li neko od vas iskustva sa tim kinezima i kakva su vaša mišljenja po pitanju mini led ? Sličan je oledu gledajući recenzije na yt i po netu .
 
ja koliko sam video na domacim sajtovima za 65C21 model nema produzene garancije na 5 godina. Sem toga, drugar mi rece (ovo uzmite sa rezervom mada mu ja licno verujem jer dosta to prati) da domaci LG servis ne pokriva garancijom ako treba iz nekog razloga da se menja panel, a u slucaju da je TV kupljen npr u Madjarskoj), pa proverite za svaki slucaj ako planirate kupovinu preko KP. Ja imam jos manje od god dana garancije na svoj 55 LG Oled, i nisam siguran da li gledati 65, ili mozda 77 u nekoj varijanti.
 
Naravno da je podržan i panel garancijom
 
Istu dilemu sam imao proslog novembra i uzeo samsung. QD-Oled je drasticno bolji od LGjevog, brightness da ne spominjem, a za gaming su slicnih performansi.
Jedino sto mi se ne svidja kod Samsunga je OS, licno LG mi ima prednost u tom polju.
 
Isti LG C7 65 sam uzeo davne 2017te za crni petak i pre isteka roka od 2 godine zamenili mi panel zbog burn in-a. Evo prošlo još 4 godine od zamene panela i opet se vidi dosta burn in-a na istom mestu u sredini ekrana od grejanja izgleda i neke linije malo niže isto sredina ekrana .Pisao tada u vezi zamene panela u nekoj temi sa sve slikama da vide ljudi na benchu. Inače i ja isto čekam crni petak ili božić da se obnovim ali sada zaobilazim oled. Pošto želim da odem na 75-85 inča , tu je oled papren.Razmisljam možda na kineze Hisense U8K mini led ili TCL 845 mini led ili Samsung Q80C .Ima li neko od vas iskustva sa tim kinezima i kakva su vaša mišljenja po pitanju mini led ? Sličan je oledu gledajući recenzije na yt i po netu .
Kako si koristio tv pa si dobio burn in? Kontam da su ako gledam samo filmove i serije sa usb-a jako male sanse da se to desi.
 
Tv je korišćen normalno ,tj uglavnom serije i filmovi ,deca gledala striming servise .Ništa statično na ekranu ali je pregrevanje na sredini uradilo svoje i oštetilo oled piksele.Sada imam i 2 linije koje se vide samo na žutoj boji .Odakle nemam pojma .Nikakav pixel refresher ne pomaže .Samo zamena panela .Planiram da pišem LG support da vidim koliko bi me izašla zamena panela jer tv ima već 6 godina .Tv se koristi i ovako i ne smeta puno ,samo kada su baš neke jako žute boje na ekranu da se primetiti ali je meni to dovoljno da uzmem drugi tv i ako zamenim panel koristiće se kao Back up tv.Recimo da ukućani nisu ni primetili to uopšte dok im ja nisam pokazao .Idem na mini led pa kako mi bude . Neki Hisense ,TCL,Samsung,Sony,LG videću šta upecam za crni petak .
 
Imam već nekih godinu dana S95B 65", posle malo kalibracije boja, koje su prejake i presvetle out of the box, TV nisam nikada ponovo podešavao. Radi savršeno kao i prvog dana i nema nikakvih naznaka burn-ina, naročito što postoji built-in panel care, shiftovanje pixela i sl. Tako da ne znam o čemu pričate i kako to da jedan od top 2 panela sa kraja prošle godine, odjednom sada je lošiji od LG C2. :)

Što se tiče cene, trenutno je trunku jeftiniji od one koju sam ja platio, tako da možda bude još nešto povoljnija za BF.
 
Tv je korišćen normalno ,tj uglavnom serije i filmovi ,deca gledala striming servise .Ništa statično na ekranu ali je pregrevanje na sredini uradilo svoje i oštetilo oled piksele.Sada imam i 2 linije koje se vide samo na žutoj boji .Odakle nemam pojma .Nikakav pixel refresher ne pomaže .Samo zamena panela .Planiram da pišem LG support da vidim koliko bi me izašla zamena panela jer tv ima već 6 godina .Tv se koristi i ovako i ne smeta puno ,samo kada su baš neke jako žute boje na ekranu da se primetiti ali je meni to dovoljno da uzmem drugi tv i ako zamenim panel koristiće se kao Back up tv.Recimo da ukućani nisu ni primetili to uopšte dok im ja nisam pokazao .Idem na mini led pa kako mi bude . Neki Hisense ,TCL,Samsung,Sony,LG videću šta upecam za crni petak .
Ne znam da li si pogledao Benchmark test.
Još je u povoju ovo ne očekuj neke recenzije uskoro, bar ne ovih modela većih dijagonala koji tebe zanimaju.
 
Da druže pročitao sam dosta na netu o mini ledu ...i dalje sije led i sve ispod oled tehnologije sa slikom sem uglova gledanja u koje sam se sam uverio u radnji i koji su mu najveća mana. Mada meni to ne igra ulogu ali ja koji sam navikao na oled sve ispod toga vidi se razlika u kvalitetu slike ali da dajem malo bogatstvo za oled 77 inča mi ne pada na pamet .
 
Da se ubacim sa pitanjem. Da li LG G2 vredi doplate od oko 60.000 dinara u odnosu na LG C2 (65 veličina oba). Cene su 270.000 naspram 210.000. LG C3 je preko 300.000. Koliko sam uspeo da sagledam tržište.

Samsung S95B za 230.000?

Da li u tom rangu cene postoji bolja kupovina?

Da li sam propustio neku "bolju" ponudu?

Samo kupovina u radnji dolazi u obzir, zato su ovakve cene. Hvala
Namena isključivo gledanje filmova (HTPC i striming servisi). Da se dopunim.
 
Pogledaj Philips 707 i 807 oni su od 170.000 i 230.000 + ambilight .. Nisam licno pogledao, ali jako su dobro ocenjeni .
Lg C2 je za gledanje u normalno osvetljenoj sobi odlican , G2/G3 su cist overkill ... ali ko voli 😎
 
Jel ima neko da koristi SONY A95K ili SAMSUNG S90C 65" ?
Sony je dosta skuplji a po netu sam naišao na to da Samsung ima bolje Gaming mogućnosti, a TV će se koristiti pretežno za PS5 i Netflix ?
 
Tv je korišćen normalno ,tj uglavnom serije i filmovi ,deca gledala striming servise .Ništa statično na ekranu ali je pregrevanje na sredini uradilo svoje i oštetilo oled piksele.Sada imam i 2 linije koje se vide samo na žutoj boji .Odakle nemam pojma .Nikakav pixel refresher ne pomaže .Samo zamena panela .Planiram da pišem LG support da vidim koliko bi me izašla zamena panela jer tv ima već 6 godina .Tv se koristi i ovako i ne smeta puno ,samo kada su baš neke jako žute boje na ekranu da se primetiti ali je meni to dovoljno da uzmem drugi tv i ako zamenim panel koristiće se kao Back up tv.Recimo da ukućani nisu ni primetili to uopšte dok im ja nisam pokazao .Idem na mini led pa kako mi bude . Neki Hisense ,TCL,Samsung,Sony,LG videću šta upecam za crni petak .


Javi šta su ti rekli u servisu. Ja dobio burn in na 65" LG B9 (3 godine star). Dve linije tačno na visini one linije za premotavanje kod EONa.
Kod mene se najviše primećuje na crvenoj. Treniram se da ne vidim :)


p.s. I dalje se ne kajem što sam uzeo OLED.
 
ok..pazi meni su menjali već jednom panel za dz pre nego što je C7 punio 2 godine .Sve posle oled je meh ali spreman sam na kompromis za veću dijagonalu slabijeg kvaliteta .Samo da vidim šta li će ponuditi za crni petak od 75 inča iz mini led sveta .
 
Nazad
Vrh Dno