Šta je novo?

Kućna multimedija 65" OLED televizori, pitanja oko kupovine

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Igorica04

Poznat
Učlanjen(a)
25.09.2020
Poruke
2
Poena
31
Gledam da uzmem 65" OLED tv, ali uskoro će Black Friday, tako da ću verovatno da sačekam.

Razmišljam se između Samsung S95b i LG C2. Pročitao sam na internetu da Samsung ima bolju, neki čak kažu i dosta bolju sliku, dok LG ima 5 godina garancije, ali negde sam pročitao da ta ponuda za 2+3 godine garancije važi samo do kraja oktobra. Šta mislite o ova dva televizora? Televizor bih najviše koristio za gledanje filmova i serija.

U kojim prodavnicama da gledam? U nekim su cene manje, ali ne znam da li bi manje prodavnice pravile problem sa garancijom.

Da li da tražim isporuku za televizor? Brine me šta bi bilo ako bi se, ne daj bože, televizor oštetio tokom isporuke. Kako u tom slučaju da dokažem da nisam ja oštetio televizor?
 
Da li možda neko zna kako proveriti potrošene sate gledanja na C3? Ono što vidim na yt settings/general/devices ne postoji ta opcija kod mene.Samo my devices i tu nema nigde opcija da se provere radni sati. Čitam na netu da to valjda zavisi od regije u kojoj je tv registrovan u evropi 🤔 dosta njih nema ni na C2 .Ima li neka zaobilazna opcija da se to proveri ?
 
Može i bez servisnog daljinca , imaju dva načina još...na mom C1 radi , trebalo bi i na C3 kao i na ostalim lg televizorima :)
Prvi . spojit tv sa PCom i preko aplikacije color control provjeri ( imaš sve na linku da ne idem puno u detalje )


i drugi , jednostavniji s reddita ... ubodi usb u tv , stisni plavu tipku na daljincu osam do deset puta ( kod mene je bilo osam ) , izvadi usb i na kompu provjeri ( dobit ćeš dva txt file-a (prvi history zanemari) , vidi drugi sa oznakom modela tv-a i UTT u nazivu , otvori i dobit ćeš info koliko je panel radio u minutama . evo ovako izgleda , moj je odradio 4039h i panel cist ko suza :)
 
65" Sony A83K svi skinuli na 259k, vredi li te pare? 🙃
 
Mislio sam da je veća razlika u ceni u koristi Philipsa koji je ~230k, C3 je ~237k (okvirno najniže cene, ne znam da li ih ima stvarn ona stanju za taj novac) - više HDMI 2.1 portova mi ne znači previše, igranje će biti na drugom mestu, eveeeentualno možda nakačim PC ovde na drugi port i to je to, konzole nemam i ne planiram. Soba nije previše osvetljena a i preferiram da gledam filmove u mraku, tako da ne ganjam ni neki preterano svetao panel.

Namena je čisto za TV kanale i streaming&filmove, processing slike koji je bolji na Soniju mi vredi samo ~10% doplate pošto je inače cena za Sony nenormalno naduvana.
Više me žulja što je preko cena Sonija ~1800e za noviji L model, mada pošto se uzima preko firme, kad se odbije PDV, to je tu negde. 🙃
Koliko su nenormalne cene, doveli su nas u stadijum da je 'samo 10%' doplate za ekvivalentni/lošiji Sony model 'povoljno'...
 
Mislio sam da je veća razlika u ceni u koristi Philipsa koji je ~230k, C3 je ~237k (okvirno najniže cene, ne znam da li ih ima stvarn ona stanju za taj novac) - više HDMI 2.1 portova mi ne znači previše, igranje će biti na drugom mestu, eveeeentualno možda nakačim PC ovde na drugi port i to je to, konzole nemam i ne planiram. Soba nije previše osvetljena a i preferiram da gledam filmove u mraku, tako da ne ganjam ni neki preterano svetao panel.

Namena je čisto za TV kanale i streaming&filmove, processing slike koji je bolji na Soniju mi vredi samo ~10% doplate pošto je inače cena za Sony nenormalno naduvana.
Više me žulja što je preko cena Sonija ~1800e za noviji L model, mada pošto se uzima preko firme, kad se odbije PDV, to je tu negde. 🙃
Koliko su nenormalne cene, doveli su nas u stadijum da je 'samo 10%' doplate za ekvivalentni/lošiji Sony model 'povoljno'...
Philips model 718 dobijaš za 200k , a model 818 ti je 230k. A što se tiče procesinga slike ti je Philips u samom vrhu.. Jedino ovogodišnji Sony procesor je nešto malo bolji.

gXc6Y1f.png
 
Na kraju ipak ništa od kupovine, svima su ovi sniženi primerci izložbeni iz prodavnica, barem što se Sonija tiče. Tehnomedia kulturno odgovorila na upit da su izložbeni, a kad sam već išao do TC Zmaj drugim povodm svratim i u Tehnomaniju.
Ispražnjeno im je sve oko štandova gde su televizori, nemaju bukvalno ništa osim izloženih modela od bilo kog brenda, obično su im tamo naslagane kutije sa neotpakovanim uređajima.
Sve u svemu, i na ovako skandalozne cene su se otvorili celih 10% za OLED televizore koji ko zna koliko dugo rade, pa to nije ni 'open box', to ne bi smelo ni 50% od cene novog da košta.
Polovan TV neko kad prodaje jer mu ne odgovara, ne koristi ga dovoljno, nije zadovoljan... pa ga je možda koristio 2-3 ili 5-6 sati dnevno, ovo su bukvalno modeli koji rade minimum 10-22 ako ne i preko noći u izlozima ko zna koliko dugo... jednom rečju - sramota.
 
a za kupovinu napolju? niste zbog garancije?
Gledam Sony A80L ili LG C3 su oko 1800e
 
lg 65 c3 je kod nas, sa 5 godina garancije, nešto malo više od 2000. Ti na tih 1800 dok dodaš donošenje i gubitak extended garancije dodješ na isto.

Da ne spominjemo probleme koji mogu nastati u transportu i eventualnoj fabričkoj neispravnosti primerka.
 
a za kupovinu napolju? niste zbog garancije?
Gledam Sony A80L ili LG C3 su oko 1800e
Ja konkretno uzimam preko firme, tako da mi treba lokalno... a pravio sam kalkulacije i da se vuče od preko, mada uz odbitni PDV i kasniju amortizaciju, uglavnom bude povoljnije lokalno čak i sa ovako nenormalnim cenama kod nas.
Kod A80L ili X95L miniled, konkretno nije ni tako povoljnije, jer im je cena kod nas dodatno sumanuta (360/370K). A80K je delovao reeeeelativno OK sa ovim popustom, ali džabe kad su svuda izložbeni komadi... za sad sam odustao, videću na proleće kada najave novu generaciju kako će se kretati cene ove sada aktuelne, nije hitno da se uzme, mada sam hteo da se počastim za novu godinu. :) Možda me u međuvremenu i prođu lutke da mora da bude Sony 🙃
 
Da Sony je kod nenormalan sa cenama. I ja sam uvek za Sony.. ali mi bas idu na živce sa stekarenjem i 2 HDMI porta 2.1
 
Nazad
Vrh Dno