Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

malopre sam zamenio karticu, ispred TC Ušće uredno radi mts 4G, VIP 4G a Telenor samo 3G i 2G..... wtf
 
Zamenio sam telenor karticu u delta sitiju. Od tada sam prošao pola Beograda i nigde nisam imao 4g signal. Zna li se u kojim delovima grada postoji 4g signal?
 
2b463bb98eb2b7a1506ea22d180dd97b.jpg
 
4g Subotica ispred telenor prodavnice. Ali zato 1 km od centra nema 4g pokrica hahahaha
 
Imam telenor micro sim i nexus 5, skoro sam menjao redovan sim za micro sim, kako da proverim da li vec imam tu usim karticu koja je potrebna za 4G?
 
Bio danas da se raspitam oko kartice pa evo neki info...
* Telenoru moze odmah zamena, besplatno je, ali menjaju samo ako prikazete 4G uredjaj (navodno imaju ogranicen broj pa ne menjaju svima).
* VIP zamena ce poceti od 01.04 i to samo u radnjama koje su na teritoriji pokrivenosti 4G signalom.
* MTS nije mi se dalo ulaziti kod njih...
 
Da li moze i dalje normalno da se koristi 3G na 4G kartici ?
 
MTS neće da se zaleće. telenor požurio pa ih ljudi pljuju jer ne mogu da uhvare mrežu.
 
Ja se baš obradovao, otišao do Telenora (Kosovska) da zamenim karticu, zamenio, ništa od 4G-a. Verovatno može da se uhvati signal oko njihovog sedišta :)
 
MTS neće da se zaleće. telenor požurio pa ih ljudi pljuju jer ne mogu da uhvare mrežu.

MTS nece da se zalece...,ova ti je dobra ;) Zaletao ili ne,odradice traljavo.
Ljudi da li vi mislite da ce 1. dana koriscenja biti dostupno po celom Bgd?
Da li je tako bilo i sa 3G,naravno da jeste?
Bitno je da su krenuli i da ce do maja verovatno veci deo Bgd-a biti pokriveno.
A ovo sad sto su pokrili je naverovatnije neki deo oko Airport city-ja i sl.,te neke "burzujske" lokacije.
 
Ja sam uhvatio 4g kod dvorca gde je predsednik pre mesec dana (mts). Ali nemam 4g karticu da i pokusavam da se kacim. Je l' pitao ko u mts-u da li imaju 4g kartice za zamenu?
 
Zamenio karticu u Telenoru. Gde provereno ima 4G u Beogradu? Mora da su negde pustili...
 
Malo me nerviraju ovi ljudi koji nemaju blage veze u vezi tehnickih sposobnosti bilo koje mreze i tehnologije, pa pljuju na sva usta. Naravno da nece raditi odmah u svim gradovima na svim područjima, ovo je sve sam početak ,proba, test,treba biti malo strpljiv.
 
Poslednja izmena:
^^ Mozda kod airport city-ja,tamo im je centrala..
 
Mada su mogli pokriti ipak malo veci deo Beograda, ipak je to sedištae Srbije. Ali bitno da je krenulo kao sto nas clan vec rekao
 
Nije da sad pljujem VIP ( dobro ajde pljujem ih) ali oni nisu u stanju da puste 3G signal u velikim selima u Vojvodini. Ej sela po 7k stanovnika nemaju 3G signal. Sramota. A oni kao pustaju 4G...
 
Pa ja sve to prvi vec rekoh ;) i za Airport i za pokrivenost i pocetak ;) i da je bitno da su krenuli...,ne znam tacno koliki im je rok da pokriju 60% populacije,negde procitah,ali zaboravih.
Mislim da je u fazonu tokom 2015-e da se mora toliko pokriti,sto znaci BG,SU,NS,NI itd. ce garant fino biti pokriveni za koji mesec...ostali ce cekati verovatno 2016-u jer kad pokriju tih par gradova to mu dodje oko 60% populacije.
 
U pojedinim delovima grada (Beograda), u sirem centru nema dometa bilo kakvog. Sve 3 mreze, na razlicitim mestima. Tako da je apsurdno pricati o pokrivenosti 4g mreze.
 
Nazad
Vrh Dno