Šta je novo?

3Bank iskustva

HDMI

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2016
Poruke
2,168
Poena
175
Da li neko ima iskustva, sa ovom mističnom bankom?

 
To je zapravo bivša Opportunity banka koja je samo promenila ime i zadržala postojeću ponudu. Glavni udeo im čine poljoprivredni krediti, ali forumaši koriste štednju i zadovoljni su. Međutim, samo četiri filijale imaju blagajne i otvaraju račune (štednje, tekuće, stambenih zajednica i ostalo), dok ostale su isključivo kreditne (poljoprivredni, keš, na reč; gde doduše uslovljavaju radom na određeno, itd). Za nešto od toga koriste video identifikaciju pa se neki od kredita mogu ugovoriti i online.
 
Poslednja izmena:
Koliko se da videti,imaju najveće kamate na dinarsku štednju,6%,ali samo za 2 godine,da li neko zna 6% na godinu ili nešto slično?
 
Kod njih imas odlicne akcije za stednju kada nalete, bile su bas dobre ponude za EUR do pre mesec ili dva. Ali imaj u vidu da su tada ogromne guzve
 
Da,čuo sam za to,7% je bilo na dinare.Jedino da čovek svrne u Mobi banku,po vidjenju 4%,pa ako naleti akcija, da se prebaci u 3Bank.
 
Sad nešto gledah,oni nemaju on line račun,platne kartice i bankomate???
Sve pare što okamatiš,daš na zakup stana u blizini filijale.
 
Ništa od toga. Online otvaraju samo kreditne partije. Na kredite su orijentisani, te zato i imaju stimulativnu štednju radi obrta.
 
Kako podići mesečni priliv, na kontu reklamirane rentne štednje,kad oni nemaju čak ni trajni nalog,odlaskom u jednu jedinu mističnu filijalu za dvomilionski grad,svaki mesec,kao kakav mesečar?
 
Poslednja izmena:
Samo licno u Gandijevoj i po mogucstvu kada nisu neke akcije za stednju ili eventualno kada opet ponude "stek kredit", jer tada osedis dok dodjes na red da podignes novac na salteru
 
Neshvatljivo ,da Narodna banka nije propisala, mininimalni broj usluga,koju mora da ima svaka banka,koja sebe naziva bankom.
Ovo je usluga, na nivou 1986 godine,kada sam podizao ,svoj prvi zaradjen novac,preko omladinske zadruge.Poslovnica Beobanke ,u televizorkama na Nbgd.Kreneš na slepo,da vidiš ,da li je Oour,uplatio novac,dok sa sobom nosiš ,nešto što liči na pasoš,svetlo plave boje,odnosno štednu partiju banke,gde se pečatom evidentiraju sve uplate isplate,oče naš,što bi se reklo.
 
Poslednja izmena:
Daleko od toga da su idealni za klasičnu banku. Ali rade te kredite, imaju najbolje uslove za štednju i to je neki njhov poslovni model. Ne zanimaju ih preterano računi, kartice i ponuda usluga iz tog segmenta. Zaposleni rade po modelu "targeta" broja kredita koje moraju da ostvare i sve se vrti oko toga.
@HDMI Ta Beobanka u televizorci je bila institucija za bilo koju banku danas, u pogledu prostora, opreme i celokupnog utiska. Baš si me oraspoložio ovim podsećanjem na nju.
 
Postoje različiti tipovi banka sa različitim poslovnim modelima: neke su orijentisane za rad sa stanovništvom, neke su specijalizovane za određene grane privrede, itd...
Nije problem šta banka nudi, problem je što ljudi biraju pogrešnu banku, očekujući da im ona isporuči nešto što ona uopšte ne nudi.
Pozdrav
 
Koristim stednju njihovu, 15 meseci.
Deluje ok za stednju :)
 
Sve se ja slažem sa vama,da su orijentisani na štednju i kredite,i da to rade dobro,kako vidim po iskustvima drugih.
Moje mišljenje je da u 21 veku,banka mora da pruži minimum usluge,shodno tehnologijama koje odavno postoje.
Nemati trajni nalog ,u 21 veku,pa to je zaista poražavajuće za NBS.
Danas sam obišao jednu veliku drugu banku,u tri poslovnice,amaterizam i neznanje zaposlenih,su me prenerazili.Svuda su tražili pomoć prijatelja,uputstva za upotrebu ,zaista poražavajuće.
 
U mogucnosti su da ti ponude veliku kamatu na stednju zato sto nemaju druge troskove poslovnica, zaposlenih, kartica itd. Zbog nedostatka funkcija, na tekuci racun se ne placa odrzavanje. Meni je to u redu. Termini za otvaranje stednje se zakazuju i to funkcionise lepo. Uostalom, automatski ti reoroce posle kad istekne. Moras da dodjes samo kad hoces da podignes pare.

To da banke jesu pune neznanja jeste tacno, narocito u vecim bankama. Prijatno sam se bio iznenadio komunikacijom sa ljudima u 3Banci, kao i u API banci pre neki mesec. A na Intezu kad naidjem, predjem na drugu stranu ulice...
 
Trošak trajnog naloga ,koji bi im smanjio gužve, je koliko?Nema opravdanja,zaista.
 
Nazad
Vrh Dno