Šta je novo?

24" - pojavila se nova zvijezda

castor

Čuven
Učlanjen(a)
09.01.2002
Poruke
2,202
Poena
705
Već duže vremena se razmišljam kako je došlo vrijeme da se upgrade-ujem po pitanju monitora. Za oko su mi zapali raznorazni modeli, ali nikako da se odlučim i prelomim da uzmem nešto.

Obzirom da imam PVA panel već nekoliko godina, a da svaki dan na poslu gledam u TN, ne ide mi se na TN panel, barem ne na ovoj dijagonali (24)...

Između onih koji su ušli u uži izbor je Dell 2407-HC (ali ga nema više), Sasamung 245T, LG L245WP (za koga se ispostavilo je P-MVA panel, a ne S-IPS kako je pisalo na LG sajtu) i HP LP2465. Znam da će to da me košta oko 650-800 eura, ali oči ne pitaju.

Prevrnuo sam čini mi se pola interneta i onda u jednom momentu sasvim slučajno vidim da je HP, pored DreamColor serije monitora koja košta kao Svetog Petra kajgana, najavio izbacivanje novog modela monitora - LP2475W.

hp-lp2475w-widescreen-lcd-monitor_400x400.jpg


Šlag na tortu je S-IPS panel, gomila ulaza (za razliku od siromašna 2 DVI na 2465 modelu), ali i cijena od oko 650 dolara u Amerikama... ;);) Ono na šta sam se rastužio je da je najavljen za pojavljivanje tek za mjesec dana... :smash::smash:

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cs/sr/sm/WF05a/382087-382087-64283-444767-444767-3648442.html

Specifikacija:

Display: 24″ 8-bit TFT LCD with CCFL
Aspect Ratio: 16:10
Pixel Format: 1920 x 1200
Color Gamut: 102% NTSC
Contrast Ratio: 1000:1
Viewing Angle: 178/178
Response Time: 6ms (GTG), 12ms (on/off)
Connectivity: USB 2.0 (6), DVI-I (2), HDMI, DisplayPort, Component, S-Video, Composite
Other: Energy Star compliant, EPEAT Silver
Power Consumption: 120W (max), 75W (typical), 2W (standby)

Ipak, vršljanje po netu se isplatilo i našao sam na nekoliko mjesta komentare onih koji su ga već kupili. Za sada (čitaj proteklih nekoliko sati vršljanja po netu i čitajući sve na šta se moglo naići) nisam još našao da se neko žalio na monitor, iako je još veoma veoma svjež.

Šta mislite?
 
Ima i neki model Dell-a 24" skorije najavljen od strane benchmarka u vestima sa bas ok cenom u Americi naravno i ok karaktreristikama, pogledaj i to. A mislis da ce ovo dolaziti kod nas? Kostace fino, ali bi bila fora da neko uveze vecu kolicinu 24'ki po ok cenama, otislo bi ko alva.
 
Ja sam takodje zainteresovan za ovaj monitor. Ima wide gamut, sto je za vecinu mana, nema polarizer, ali van toga izgleda kao dobra kupovina. Prilicno nizak input lag i S-IPS panel, jos samo ako cijena bude dobra i kod nas..
 
Odlicno...odavno cekam 24'' PVA sa relativno normalnom cenom.Ako kod nas bude kostao u rangu tih 650 dolara, bilo bi sjajno.
 
Ima za ~415evra da se uzme Acer AL2423WB, deluje kao fina kupovina, 1000:1 kontrast, 6ms, DVI, 178 stepeni ugao gledanja i nije toliko ruzhan, vide li neko ovo:

02b.jpg
 
^PVA?? No way za te pare :)
 
Чини ми се да у НС имаш у Пину овај Dell... Ако имаш некога ко ради са њима могао би проћи за око 400-415€...

Dell E248WFP
Osnovno
Naziv:
Proizvođač : Dell
Model : E248WFP
Ekran:
Tip : TFT
Dijagonala : 24 "
Rezolucija : 1920x1200 px
Osvetljenje : 400 cd/m2
Kontrast : 1000 :1
Vreme odziva : 5 ms
Ugao vidljivosti : 160/160 °
Ostalo:
Ulaz : Analogni , DVI ,
Potrošnja energije : 50 W
Ostalo : USB priključak ,
 
Jovandeka, ovdje je riječ o PVA i S-IPS panelima, a ne o TN, a 248 je tipičan TN monitor...

NHF... :wave:
 
@castor

Човек је тражио Acera у НС-у, a Pain рече да ни тај Acer није PVA па сам помислио да му није битан панел, чисто да га упутим шта се може наћи за те паре...

А овај Acer је P-MVA панел... Ја сам још увек на ЦРТ 21'' па не знам ни шта бих купио све и да имам лове, јер ово код нас што се продаје чини ми се да је дно...
И стално чекам по ''пар месеци'' да падну цене, не бих ли нашао достојну замену овом мом телевизору...
 
Flatpanels kaže slijedeće:

Acer AL2423W (widescreen) has a 24 inch 6 ms (g2g) P-MVA (AUO M240UW01 V0) panel.
Acer AL2423WD (widescreen) has a 24 inch 5 ms TN panel.

Istina, nije AL2423WB, ali dovoljno da se preispita tačnost navoda...

E, sad, Google almighty daje još neke "odgovore"...

Ovdje kažu da je P-MVA (isti izvor kao ovo moje gore, ali i Prad kaže isto), ovdje kažu da je TN (ali, kažu i koji ima PVA panel), a i ovdje kažu da je u pitanju TN panel (za 264 eura, pa gledajte gdje živimo)...

Na Acer-ovom sajtu ne mogu da nađem monitor, ali A* spada u value seriju monitora, pa se pitam da li bi xVA panel uopšte mogao da se spusti "toliko nisko", tj. da bude toliko jeftin?
 
Poslednja izmena:
Ja dobio odgovor preko CT-a da ga nema u ponudi. Na HP-ovom sajtu (HP Srbija) stoji u ponudi Business monitora, ali nema cijena. Za LP2465 je cijena 655+pdv. Pisao sam HP-u Srbija pa sad očekujem odgovor...
 
Чини ми се да у НС имаш у Пину овај Dell... Ако имаш некога ко ради са њима могао би проћи за око 400-415€...

Dell E248WFP
Osnovno
Naziv:
Proizvođač : Dell
Model : E248WFP
Ekran:
Tip : TFT
Dijagonala : 24 "
Rezolucija : 1920x1200 px
Osvetljenje : 400 cd/m2
Kontrast : 1000 :1
Vreme odziva : 5 ms
Ugao vidljivosti : 160/160 °
Ostalo:
Ulaz : Analogni , DVI ,
Potrošnja energije : 50 W
Ostalo : USB priključak ,

Evo mi ga na testu i za sada sam napisao neke teze, a brzo, za dan-dva će review. Spolja, plastika je oko monitora jako loša, ali postolje i zadnja maska deluju jako dobro (ali gap od napred i krckanje pod prstima dosta kvari utisak). Ukratko, crna je odlična, nema probijanja čak ni uopšte, odziv je odličan, boje su vrlo dobre, čak su i uglovi solidni, ali ima bandinga, dinamika je loša (svetlije i tamnije "sive"), a kontrast je po defaultu na 50, a već na 52 je prenaglašen (to je neka najveća mana). Osvetljenje je ravnomerno, ali sveukupno, razočarava zbog lošeg kontrasta. Kome ne treba preblještava slika, može da ga uzme, ali pored onog Viewsonica koji ima i HDMI i po onome što sam na kratko video i nešto bolji prikaz... ne znam šta da kažem
 
Страшно!!!
330$ је отприлике 230€ (1€=77дин, 1$=53,5дин - по данашњем курсу).
Дилерска цена код нас је око 400€.
Малопродајна цена у ДЛ је 450€+ПДВ=486€ (ако је ПДВ 8%).

Е, ја не знам како ово да назовем!?!?! Више него дупло!!! Еееееј, бреееееееееее!!! Јел' то та транзиција?
Па замислите када би овом монитору код нас била цена бар 300€, која би то куповина била...
Дође ми да се самозапалим од муке!:mad:
 
Poslednja izmena:
Evo mi ga na testu i za sada sam napisao neke teze, a brzo, za dan-dva će review. Spolja, plastika je oko monitora jako loša, ali postolje i zadnja maska deluju jako dobro (ali gap od napred i krckanje pod prstima dosta kvari utisak). Ukratko, crna je odlična, nema probijanja čak ni uopšte, odziv je odličan, boje su vrlo dobre, čak su i uglovi solidni, ali ima bandinga, dinamika je loša (svetlije i tamnije "sive"), a kontrast je po defaultu na 50, a već na 52 je prenaglašen (to je neka najveća mana). Osvetljenje je ravnomerno, ali sveukupno, razočarava zbog lošeg kontrasta. Kome ne treba preblještava slika, može da ga uzme, ali pored onog Viewsonica koji ima i HDMI i po onome što sam na kratko video i nešto bolji prikaz... ne znam šta da kažem


O kojem Viewsonicu govoris?
 
Oznaka modela je - VX2640w

@ Jovandeka : 08.09.2008. at 20:30
Valjda ti je jasno da su u USA cene mnogo niže nego u EU, a da nas posebno ubija carina i porez. Ne može ovde da košta 270 evra, ali mislim da je 480 previše - nekih 420 evra bi bila ok cena sa nekom normalnom maržom. Međutim, teško, jer se uzimaju male količine, a i ko će da zarobi 350 evra po modelu koji kupuje svaki 1000. kupac... Kod nas i dalje najviše idu 17-ice i 19-ice (Wide). Monitori od oko 100 evra.
 
Nazad
Vrh Dno