Šta je novo?

2.1 ili 2.0

DjomlaMrak

Cenjen
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruke
68
Poena
159
Skrpio sam neku kintu i razmisljam da kupim neko pristojno ozvucenje. U pitanju je cifra do 200 eura. Znam da za te pare izbor vec poprilichno sirok kada su u pitanju 2.0 ili 2.1 zvucnici.

Dakle interesuje me Koje zvucnike ( najradije 2.1. ) da pazarim za tu kintu ( vi preporucujete? ) i zasto.
Sta imaju od specifikacija, upravljac, snaga, kvalitet, izgled.
 
Pitanje svih pitanja je 2.0 ILI 2.1, sta te opredeljuje na jednu ili drugu stranu? Tj sta slusas vise, muziku ili filmove/ igrice?
 
Vufer dosta znači da zatrese pod :) pa ko to voli, za 200e nema šanse da dobije taj efekat na 2.0 sistemu.

200e je i nekako nesrećna cifra, ni tamo, ni ovamo, tj. previše para da bi se dalo na Logi/Altec plastiku, premalo da se uzme nešto ozbiljnije.
 
Pitanje svih pitanja je 2.0 ILI 2.1, sta te opredeljuje na jednu ili drugu stranu? Tj sta slusas vise, muziku ili filmove/ igrice?

Muzika naravno.
I filmovi ali mi zvuk na filmovima nije toliko bitan.

Ja sam nekako vise za 2.1, ali mi je i cist stereo(2.0) privlacan.

@ostali.

- Kolika je onda bolja cifra od 200 eura za 2.1 sistem al dea ne bude puno vise.

- Zasto da ne bacam vise od 100 jura na 2.1 sisteme? Ako ste racunali na 4,5,6,7.1 ili tako nesto od toga bezim na siroko i daleko.
Znaci ta cifra. mogu i da dodam mozda nesto malo ( jos recimo maks 50 jura da sakrpim ) i 2.1 ili 2.0

A ostale bitne stvari su mi:
- Kvalitet zvuka. Da bude dobro izbalansiran, da bude cist
- Snaga zvuka, sto jace to bolje.
- (optimalno ) Daljinski kontroler, pravi daljinski.

(od najvaznijeg ka najmanje vaznom )
 
Poslednja izmena:
Na nasem trzistu nazalost nema dobrih stereo sistema.

-Logitech je fina marka ZA MULTIMEDIJU . Takodje, i ako mozes da istrpis nezanemarljiv white noise kod njih od kojih hoce da zaboli vugla.

- altec Lansing u zadnje vreme zaista pravi plastikanere, i tu cu se sloziti sa ostatkom foruma, sa kojima se uglavnom prepucavam.
Od njih nista nije vredno para koje kosta. Govorim o vrhu ponude, naravno.
Proslo je vreme 621 i mog omiljenog 641

-creative, i cambridge soundworks je na nasem trzistu dead as a dodo. Klipsch se nije ni pojavljivao.
/editovao sam post samo da ubacim linak samo za 'ljubitelje' tzv. sistema z5500
eat your heart out -
http://www.klipsch.com/na-en/products/promedia-ultra-5-1-specifications/ /

-microlab Solo 6c i Solo2 su zaista solidni zvucnici, a cena im je veoma niska.
Ostalo je tralala. Nazalost serije Pure jos uvek nema kod nas.

Moj savet?
zna se:

-ako nabasas na nekog ludaka koji hoce da proda Altec Lansing 621 , / nalazenje polovnog AL 641 ima slicnu verovatnocu pojave Pamele Andreson u kesi smokija /
kupuj bez razmisljanja. naravno prvo proveri ispravnost.

- mimo toga, Microlab Solo 6c ili Solo 2 / spala knjiga na 2 slova / oni su i veoma jeftini, ali je snaga i snaga/odziv jedva za prolaz.

- ako hoces 5.1 sistem, teska srca priznajem da je trenutno Logitech z5400 Digital uz sve realne nedostatke, / kao i nedostatak ikakve konkurencije /
najbolji izbor.
 
Poslednja izmena:
Na nasem trzistu nazalost nema dobrih stereo sistema.

-Logitech je fina marka ZA MULTIMEDIJU . Takodje, i ako mozes da istrpis nezanemarljiv white noise kod njih od kojih hoce da zaboli vugla.

- altec Lansing u zadnje vreme zaista pravi plastikanere, i tu cu se sloziti sa ostatkom foruma, sa kojima se uglavnom prepucavam.
Od njih nista nije vredno para koje kosta. Govorim o vrhu ponude, naravno.
Proslo je vreme 621 i mog omiljenog 641

-creative, i cambridge soundworks je na nasem trzistu dead as a dodo. Klipsch se nije ni pojavljivao.
/editovao sam post samo da ubacim linak samo za 'ljubitelje' tzv. sistema z5500
eat your heart out -
http://www.klipsch.com/na-en/products/promedia-ultra-5-1-specifications/ /

-microlab Solo 6c i Solo2 su zaista solidni zvucnici, a cena im je veoma niska.
Ostalo je tralala. Nazalost serije Pure jos uvek nema kod nas.

Moj savet?
zna se:

-ako nabasas na nekog ludaka koji hoce da proda Altec Lansing 621 , / nalazenje polovnog AL 641 ima slicnu verovatnocu pojave Pamele Andreson u kesi smokija /
kupuj bez razmisljanja. naravno prvo proveri ispravnost.

- mimo toga, Microlab Solo 6c ili Solo 2 / spala knjiga na 2 slova / oni su i veoma jeftini, ali je snaga i snaga/odziv jedva za prolaz.

- ako hoces 5.1 sistem, teska srca priznajem da je trenutno Logitech z5400 Digital uz sve realne nedostatke, / kao i nedostatak ikakve konkurencije /
najbolji izbor.

Kokane, samo 2.0 ili 2.1. Video sam da si ovde preporucio neke sa vise od 2.1 to ne dolazi u obzir. Hvala u svakom sluchaju.
al 621 i Microlab solo 6c/2 mi deluju zanimljivo.

KOja je cena microlab solo 6c? ili onaj 7c?
Oni mi deluju jako zanimljivo.
 
Poslednja izmena:
2.0 Microlab A-6201
2.0 Microlab Solo-2
2.0 Microlab Solo-6C
2.0 Microlab Solo-7C

ili

2.0 Microlab PRO-1 ako ih imaju na lageru (sumnjam da imaju, ali proveri)

Što se tiče Microlaba, sve hvale stoje, jeste to bolji zvuk u odnosu na konkurenciju za relativno skromne pare, ali ipak je to suviše nedorađen proizvod. Kvalitet ispod haube je slab, svako ko je to otvorio i zavirnuo u pojačalo, nije se mnogo obradovao, sve najjeftiniji mogući delovi, kopije i sl. Ok je dati recimo 3-4-5 hiljada za Microlab, da sviruckaju dok se ne skupi para za nešto bolje, ali lično mislim da su 6C i 7C već skupi gledano prema kvalitetu izrade (ne mislim samo na zvuk, nego na ceo proizvod).

------------------------------

Inače, šta kažete za Onkyo mini sisteme? Meni iskreno to deluje jako zgodno što se tiče dimenzija, a i deluje kvalitetno, na žalost nisam imao prilike da ih poslušam. Evo konkretno model ONKYO CS-515 za 300e ili ONKYO CS-715 za 419e?

Slika:
749.g4729e651d619f.jpg
 
Poslednja izmena:
Što se tiče Microlaba, sve hvale stoje, jeste to bolji zvuk u odnosu na konkurenciju za relativno skromne pare, ali ipak je to suviše nedorađen proizvod. Kvalitet ispod haube je slab, svako ko je to otvorio i zavirnuo u pojačalo, nije se mnogo obradovao, sve najjeftiniji mogući delovi, kopije i sl. Ok je dati recimo 3-4-5 hiljada za Microlab, da sviruckaju dok se ne skupi para za nešto bolje, ali lično mislim da su 6C i 7C već skupi gledano prema kvalitetu izrade (ne mislim samo na zvuk, nego na ceo proizvod).

Koji PC zvucnici nisu prenaduvani za svoj kvalitet i cenu izrade? Ne dao Bog da neko krene da otvara Altec-e, Logitech-e, Genius-e i sl. Na solo seriju se gleda sa drugog gledista, sa viseg hi-fi gledista. Poredi se sa nekim jeftinijim hi-fi kutijama, ne sa PC plastikom. Tako mu se kriticki i pristupa, pa ovako moze delovati mozda preostro reci da su unutra najjeftiniji delovi. Znam mnogo primera gde je nesto sastavljeno od relativno jeftinih delova, ali zahvaljujuci konstrukciji i celokupnom projektu, to radi mnogo bolje od nekih promasenih projekta sa bas dobrim elementima. Znaci, na solo seriju treba gledati sa dosta vise tacke nego na ostale PC zvucnike.
Ne bih se slozio takodje da jedva prelaze prag po pitanju odziva i snage. Neko ko je navikao da mu woofer trese dzigericu, nece se njima usreciti verovatno, ali onaj ko zna i ume da slusa muziku kao jednu frekvencijsku celinu, znace da ih ceni (u obilju naseg PC trzista). Oni IMAJU pravi visokotonac koji svira i visoke tonove, za razliku od ostale plastike koja uglavnom i nema visokotonac, a i oni koji ga imaju, sluzi za cistu imitaciju. Odziv bass-a od 50-55Hz je sasvim dovoljan za slusanje muzike (zavisi i kako se i sta slusa), ali poredeci grafik linearnosti odziva solo serije i ostale plastike, to je razlika nebo i zemlja. Snage ima sasvim dovoljno za prosecnu sobu. 2x30,40,50,55w je i vise nego dovoljno, znate li vi na koliko uopste watti slusate muziku kuci. Na par watti, cesto i na delicu 1W (kad ne ludujete). Mnogi i nemaju predstavu kojiko je zapravo 1w. :)
Sto se tice izbora iz solo serije, slozio bih se sa gornjim stavom da solo6 i solo7 ne vrede onoliko koliko i kostaju. Sve je stvar izbora i koliko neko zeli da ulozi. Ja kad sam kupovao solo2, nisam ni nameravao da ulazem u PC zvucnike pored hi-fija, a ove sam kupio jer su mi trebali za sporednu upotrebu u drugoj prostoriji, a samo zato jer se razlikuju od PC plastike, i pritom sam znao da veci solo modeli ne vrede onoliko koliko se za njih trazi. Jednostavno nisam zeleo da ulazem u PC zvuk, jer od toga slaba vajda danas.
Sta je zakljucak svega ovoga? Ako zelis da slusas muziku za male pare sa kompa, kupi solo seriju (model po izboru, obavezno nakon slusanja). Ako zelis da bacis pare na neki 2.1 muljav sistem, baci ih i budi srecan jer uvek mozes i gore da prodjes.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, sto rekose gore, nesretna cifra, ili pucaj na do 100e ili 300-450-500e, a za <<100e imas SOLO 6C za male pare zavrsavas posao na duze vreme, e ako dobijes na lotou pa se selis u nov stan onda zna se HiFi od 5000e, dakle za muziku u stanu sobi ili kuci SOLO 6C, vec izvikan al to ti je to, nema druge.
 
Vise ces se s njim naslusati muzike nego sa nekim uludo kupljenim 2.1 sistemom koji nema veze s reprodukcijom muzike. :) Ako mozes, poslusaj vise modela iz solo serije, ne moras da se zaletis na najveci. Najvece nije uvek najbolje.
 
Za 200e se razmatraju komp zvucnici. Polovno pojacalo (ja kupio skoro Marantz PM54 MK2 za 100e, mada ima i za manje para) i polovni zvucnici (naci ce se vec neki) i zvucvace boljo od bilo kog Solo i sl sistema.
 
Nemoj da mislis da je svaki hi-fi budzet zvucnik bolji od solo serije. Pravo da ti kazem, ja sam cuo neke hi-fi zvucnike (budzet varijante) koji su kante i na slepom testu bih pre izabrao verovatno neki solo. Za 100e moze samo da nadje neke polovne kutije, ali poenta je da verovatno to ne zeli da pokusava, a da daje 200e na neku 2.1 glupost jos manje ima smisla.
Na njegovom mestu, kupio bih solo 6 recimo (u slucaju da ne zelim da se cimam sa hi-fi varijantama i daljim ulaganjima) i ostatak para ustedeo, ili bih jos malo dodao na tih 200e i pojurio nesto polovno a dobro, iz sveta hi-fija.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim napisao sam da potrazi za 200e polovno pojacalo i polovne zvucnike. Tipa neki Marantz za 80-100e i Monitor Audio BR2 150-160e. Jeste to za 50e vise ali koliko bolje? Novi HiFi za 100e su dobro jedino za surround kanale, pa i tu ih ne bih stavljao. Dipolni rade mnogo bolje.
 
cisto da iznesem , berindzer B2031A u mitrosu 29500 din.
KRK RP6 CE oko 19k
...
microlab PRO 1 -7k ...:)
 
Kad pomenu Mitros, videh danas u Kalci 2 Mitros prodavnice, jedna do druge na prvom spratu. Ne secam se da su tamo bili. A i 4audio tj Buddy's je na istom spratu samo malo dalje.
 
^ bice zadovoljan
 
Po meni vufer je glupost neopevana. Dakle, samo stereo 2.0.

E sad tu ili pojacalo + dva zvucnika, ili ako te to smara neki Microlab Solo 6/7
 
Poslednja izmena:
Zasto je SW glupost neopevana?Ne retko mogu posao da odrade bolje nego obicne kutije. Ko nije cuo ne veruje, naranvo ne pricao o SW koji kostaju 100-150e vec nekoliko puta veci rang. Kao i AVR kad neko cuje reci ce kako to ne moze da pridje stereo pojacalu. SW pored zvucnika ima i pojacalo u sebi.
 
Zasto je SW glupost neopevana?Ne retko mogu posao da odrade bolje nego obicne kutije. Ko nije cuo ne veruje, naranvo ne pricao o SW koji kostaju 100-150e vec nekoliko puta veci rang. Kao i AVR kad neko cuje reci ce kako to ne moze da pridje stereo pojacalu. SW pored zvucnika ima i pojacalo u sebi.

Woofer su izmislili isti oni koji su poceli da prave prcoljke od drivera (generalno vazi za sve, i za hi-fi i za 2.1, 5.1, 7.1, 9.2, 20.5....). Dotle to nije bilo nikome potrebno. Nego se znalo, velika kutija- veliki zvuk, niske frekvencije za respect. Sada je drugo vreme, druga industrija, a ti isti ljudi sada wooferima ispravljaju brljotine koje nastaju usled smanjivanja drivera. Licno nikad ne bih koristio woofer u hi-fi sistemu, a na multikanalne sisteme se uopste ne lozim, tako da mi mirna glava. :,,:
 
Pa dobro ljudi, preteraste ga sad.
Ako vi 100% vremena koje prodite koristeci vase zvucne kutije slusate samo muziku onda ta vasa moze da prodje. Mnogi ipak vole da gledaju filmove i igraju igre. Ne vidim kako stereo sistemi mogu tu da odnesu prevagu???

I da, rezovnovanje da su izmislili vufer samo zaoto sto su se drajveri degradirali u velicini je sasvim ok, ali vufer zaista radi posao. Kolike su samo to kutijetine potrebne da bi izbacile 30Hz (ili cak 25Hz)?
Ovako bude velika usteda u prostoru, a zvuk i ne mora nuzno da bude losh.
 
Po mom mišljenju u većini 2.1 sistema (Logi, Altec, ...) je mnogo veći problem što nema visokotonca. Jeftin vufer radi posao, ali daleko od toga da ga radi dobro, nego trese i stvara osećaj jačine zvuka. Ako se obrati pažnja pola toga štu izlazi iz vufera je mumlanje, bučanje i ne znam više kako to i da nazovem, ali prosto vufer ne ume da odsvira ono što je u FLAC fajlu, pa mumla nešto svoje. Skupe vufere nisam imao prilike da čujem, moguće da je situacija dosta bolja.
 
Moja prica se odnosi na HiFi sisteme, kako stereo tako i surround, sa ili bez SW. Ej, Nikk... hehe... pa nema tu lozim se ili ne lozim na stereo ili surround. Stereo je dobar jedino i samo za 2ch muziku. To je sve, ali postoje druge mlatimudijalne stvari, filmovi igrice, dokumentarci koji prosto zahtevaju SW. Uloga SW je da omoguci niske tonove tj ipod nivoa basa, ime lepo kaze sub-woofer. To sto kod jeftiniih sistema on menja ceo bass druga je prica. koliko kostaju dobri zvucnici, toliko moze kostati i dobar SW. Da rezimiramo HiFi nije samo muzika ili stereo, vec visoka vernost mlatimudije.
 
Nazad
Vrh Dno