Šta je novo?

Фиксни - преваре

Два пута су ме звали, данас и мислим прошли понедељак на фиксни број са броја 036210589. Овај број је по нумерацији Краљево, Врњачка бања. Телефон је зазвонио два пута, и кад сам се јавио веза се прекинула. Кад сам позвао тај број, чује се аутомат да корисник није доступан и ако је по броју то фиксни број. Број се не може позвати. Број не постји именику. Начуо сам да је и то можда нека превара.

Isto me danima zovu sa ovog broja, zvoni dva puta, ne stignem da se javim, a kada ja zovem, korisnik je nedostupan. Takođe očekujem iz Banje nešto, moguće da je poreska uprava. Zvao sam i Orion da mi daju informacije, pitali me da li sam njihov korisnik, a kako nisam, ne mogu kao da mi daju informacije.

I mene su zvali sa ovog broja nekoliko puta.

Kada se javim veza je vec prekinuta. Kada pozovem dobijem obavestenje, zenskim glasom, da korisnik nije trenutno dostupam.

Vec duze vremena me zove neko sa broja 036210657, 589, 593 ,599 i to traje konstanto svaki dan vec sigurno mesec dana. Kada se javim veza se automatski prekine, danas odlucim da pozovem broj da vidim o cemu se radi i samo se javi automat neki na engleskom. Da li se nekome jos ovo desava i mislim da je u pitanju prevara
Ne znam koje brojeve da zabranim kad se gotovo uvek broj menja

Je l' uspeo neko da reši ovaj problem sa 036 brojevima i da li se zna šta je u pitanju?

Ne pomažu nikakve prijave nadležnima i odjave kod Telekoma, jer
Kada utvrde s kog broja su upućivani pozivi, operateri prvo pribegavaju opomeni. Ako se uznemiravanje sa istog broja ponovi u roku od 90 dana od upućivanja opomene (dakle, ako ti ponovo podneseš prijavu za uznemiravanje), taj broj biće privremeno isključen (na 15 dana). Ukoliko se posle uključenja privremeno isključenog broja, opet u roku od 90 dana, ponovo desi uznemiravanje, taj broj biće trajno isključen s mreže, a pretplatnički ugovor raskinut. Onome ko te je uznemiravao neće reći ko ga je prijavio, a ni tebi neće saopštiti njegove podatke.

Paze tačno na tih 90 dana i zovu baš tako, otprilike na svaka tri meseca, menjaju se poslednja 3 broja i nema šanse da ih isključe ili da snose bilo kakve posledice.
Kod mene ovo traje već jedno dve godine. Fiksni je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Мене су два пута звали на мобилни и почели да причају о помоћи на путу и сличним оваквим стварима,знали су моје име и презиме,али их брзо прекинем и кажем да нисам заинтересован,тако да не знам ни ко су,која фирма,нити шта тачно хоће.Број ми није нигдје регистрован али сам куповао онлајн по Србији,па мислим да су тако некако дошли до њега.
 
Hvala ljudi. Ni ja ne znam odakle im moj broj.
 
Sto posto ste negde ostavili broj. Bila to SuperKartica, neka prodavnica zbog promocije ili dizali jastuk/peškire sa nagradne igre za Grand kafu :)
 
@nemanja123

To uopšte nije važno, moj broj je bio javan u imeniku, a zatim i odjavljen na zahtev, ali im je svakako ostao u bazi.

Poenta je u tome što su ti pozivi zaista uznemiravajući.
Naravno odavno više ne dižemo slušalicu kad vidimo 036, niti smo ikada okrenuli taj broj da vidimo da li će se neko javiti, ali vidim da neki odavde jesu, i valjda im se javi automat da broj ne postoji.

Znači ne zove niko da prodaje gluposti, nego samo telefon zvoni i zvoni i zvoni, a kad smo ranije pokušali da se javimo dok nismo znali šta je, veza se prekine kad se podigne slušalica.

I taman kad prođe nekoliko meseci mira, eto ih opet, zovu svaki dan neko vreme, i tako u krug već dve godine.

Jasno mi je da je ceo proces automatizovan i vrlo verovatno rade preusmeravanje poziva na broj u inostranstvu ako si naivan pa ih pozoveš nazad.
Ne vidim drugi način kako mogu da zarade.

Ono što je frustrirajuće, a što sam već napisao, nemaš kome da se obratiš zbog rupa u zakonu i tih čuvenih 90 dana.
 
Jasno mi je da je ceo proces automatizovan i vrlo verovatno rade preusmeravanje poziva na broj u inostranstvu ako si naivan pa ih pozoveš nazad.
Ne vidim drugi način kako mogu da zarade.
Kakve to veze ima? Ako zoves 036, nije bitno da li te preusmere na Mars, ti placas poziv ka 036 broju (znaci fiksna), a oni preusmeravanje.
 
@alfaunits
okej, ne znam tačno kako ide to sa preusmeravanjem, pa sam mislio da je to moguće.
 
Jasno je meni, ja samo kažem otkud broj kod njih, tj trećeg lica.

A za ovo jedino detektiv da istraži i privatna tužba.
Mada treba proveriti, mislim da možete blokirati taj broj na zahtev, uznemiravao vas ili ne.
 
Inace ja sam presao kod njih iz AMSS. Mnogo su bolji od ovih, jesu skuplji za 800 din godisnje al imas jednu neogranicenu km slepovanja naspram ovih ogranicenih 150 km u amss i jos neke pogodnosti koga zanima ode na njihov sajt i vidi.
I bitno mi je zbog Grcke, ovi pokrivaju celu a amss samo kontinentalni deo, nisu hteli da coveku izvrse uslugu kome se auto pokvario na Lefkadi koja je inace spojena putem a ne trajektom sa kontinetalnim delom.
Malo off od teme al necete zameriti.
 
Što se mene tiče može i tema da se napravi u offtopic delu iskustva s ovima amss i takvim firmama, da znaju ljudi ko kako radi.... meni se u bg pokvario auto u subotu uveče kaže operater ništa do ponedeljka ujutru, ne rade im majstori, jedino šlepanje.... imam super karticu (2k din) kaže šlepanje 38k din do Vlasotinca... rekoh pa zašto plaćam 2k din kaže to samo u slučaju udesa, ovako prvih 150km U OBA PRAVCA od mesta polaska šlep službe ne od vašeg auta..... rekoh hvala doviđenja.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Мене су два пута звали на мобилни и почели да причају о помоћи на путу и сличним оваквим стварима,знали су моје име и презиме,али их брзо прекинем и кажем да нисам заинтересован,тако да не знам ни ко су,која фирма,нити шта тачно хоће.Број ми није нигдје регистрован али сам куповао онлајн по Србији,па мислим да су тако некако дошли до њега.

Verovatnoje neki tvoj projatelj dao tvoj broj telefona (ako je ATLAS u pitanju), bar je tako u mom slucaju bilo... I normalno ako uzmes godisnju clanarinu kod njih pitace te da im preporucis 5 poznanika i ostavis brojeve telefona.
NIsu nikakvi prevarantii , ok firma.. Meni na srecu nije trebalo, ali znam par poznanika koji nisu imali nikakvih problema po tom pitanju sa njima...
 
Što se mene tiče može i tema da se napravi u offtopic delu iskustva s ovima amss i takvim firmama, da znaju ljudi ko kako radi.... meni se u bg pokvario auto u subotu uveče kaže operater ništa do ponedeljka ujutru, ne rade im majstori, jedino šlepanje.... imam super karticu (2k din) kaže šlepanje 38k din do Vlasotinca... rekoh pa zašto plaćam 2k din kaže to samo u slučaju udesa, ovako prvih 150km U OBA PRAVCA od mesta polaska šlep službe ne od vašeg auta..... rekoh hvala doviđenja.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока




Upravo zbog toga su ovi bolji, imas jedno full dzabe slepovanje, neogranicena km, nije bitan uzrok pa makar se pokvario na vrh planine.
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro pročitao taj paket važi samo u Srbiji.
 
AMSS
Ja bih se mogao zakleti da je bilo bolje. Neograniceno u SRB jedan put i popust 20% za ostala slepovanja...
+1 ako moze odvojena tema za 'pomoc na putu'
 
U paketu za evropu nemaš neograničeno šlepanje, samo u paketu za Srbiju.
 
Ako sam dobro pročitao taj paket važi samo u Srbiji.
Da, imas posebno za SRB posebno za Evropu. I Zlatni paket sa 3 neogranicena slepovanja bilo u SRB il u Evropi.
Al opet kad pogledas ovaj za Evropu sam iskalkulisao kako meni licno odgovara tako da ako sam prosle god isao u avgustu na more, ove god cu u junu il julu, imam podrsku na putu da me ne boli glava za 3000 din dva letovanja, e sad jedino ako neko baksuz pa mu se desi peh na prvom letovanju. Meni licno za to treba.
A uzeo i ovaj za SRB, da mi ne bi racunali ovi iz AMSS po nebuloznoj racunici, ahh imate 145 km u paketu, nase vozilo je na parkingu a vama se pokvario auto na auto putu, krastavac racunamo od naseg vozila do vas pa koliko ostane od tih 145, evo mozemo 200m da vas slepamo. A do kuce cemo vam naplatiti 500 evra, pa sta ako imate samo 10 km nasa racunica je takva.

+1 zasebna tema pa da se tamo prebace postovi.
 
Poslednja izmena:
036 broj je i mene smarao... U pitanju je nekakav call center odakle nude razne besplatne ručkove firme trtmrt gde treba da kupiš nešto... Ili da ti uvale jastuke, ili nekakve tralala medicinske preglede...
Prestali su kada sam im rekao da izbrišu moj broj iz baze i da ću da ih tužim za uznemiravanje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ako zovu na fiksni, može da se ode do pošte i tražite isključenje tih reklama.
Bilo je ranijih godina priče o tome, mislim baš na ovom forumu.
 
036 broj je i mene smarao... U pitanju je nekakav call center odakle nude razne besplatne ručkove firme trtmrt gde treba da kupiš nešto... Ili da ti uvale jastuke, ili nekakve tralala medicinske preglede...
Prestali su kada sam im rekao da izbrišu moj broj iz baze i da ću da ih tužim za uznemiravanje.

Problem koji većina ovde ima sa 036 brojevima je što se veza uvek prekine kad se javimo na telefon, nemam kome ni da kažem da izbrišu broj iz baze, a prijava nadležnima ne pali, jer paze na onih 90 dana i menjaju poslednje tri cifre broja sa kojeg zovu.
 
Pošaljite mail svim novinama, naći će oni za vas čiji je to broj i pogurati rešenje.
 
036 zvoni 2x i posle prekidaju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@yooyo

ako se javimo pre drugog zvona, onda se i oni jave?
na to si mislio?
pošto kažeš da si pričao s njima.
 
Da. Ako se javiš pre drugog zvona onda ima šansi da započneš razgovor sa smorenom operatorkom sa druge strane žice.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Problem koji većina ovde ima sa 036 brojevima je što se veza uvek prekine kad se javimo na telefon, nemam kome ni da kažem da izbrišu broj iz baze, a prijava nadležnima ne pali, jer paze na onih 90 dana i menjaju poslednje tri cifre broja sa kojeg zovu.
Тачно тако. Телефон звони пар пута и веза се прекине, а и ако се одмах јавиш исто се прекида. Када ти позовеш, број није доступан.
Невидим поенту да неко зове и да прекине везу. Па и да су те фирме што нуде свашта нешто што ти не треба и још то за пар хиљада евра, ок јавиш се кажеш "хвала, не треба". Овако не види смисао.
Зато ми је тај број и даље мистерија.

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
 
Operateri imaju normu da kontaktiraju određeni broj građana pa gube vreme na više od 2 zvona.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mislim da su to lovci na aktivne brojeve.
Ukratko. Javite se na poziv i potvrdite da vam je broj aktivan i ziv. Onda oni taj vas broj prodaju agencijama za reklamiranje svega i svacega.
Otprilike funkcionise kao SPAM email.
 
Nazad
Vrh Dno