Šta je novo?

Најјефтинији лаптоп са серијским портом

moto tomo

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2005
Poruke
758
Poena
320
Који нов лап са RS232 портом може да се нађе код нас? Такође дизајн уопште није битан тј. било би пожељно да буде што робуснији пошто би га користио аутомеханичар као тестер.
 
Serial port ces najcesce naci kod Business serija laptopova, ono sto mi u ovom trenutku pada na pamet su HP-ove B serije, jedan od njih je npr 6730B. BTW ne ocekuj nisku cenu...
 
Poslednja izmena:
pokusaj malo search - pisano je vise puta o tome.
kao alternativa, koristi RS232 - USB adapter.
 
Vise puta na netu sam procitao da USB adapter nece bas uvek raditi u slucaju ovih auto dijagnostika. Mozda ne bi bilo lose kad bi nasao konkretan podatak za tu varijantu koja ce se koristiti, cisto da se ne kupi napamet laptop bez seriala. :D
 
@sokratbg највероватније ће бити та комбинација... јефтин лап+RS232 картица

@all хвала на сугестијама :wave:
 
Obrati paznju na to da ti treba ExpressCard a ne PCMCIA kartica za novije laptope. Licno, pre bih kupovao polovan IBM ili Compaq P3 za tu namenu...
 
Poslednja izmena:
Који нов лап са RS232 портом може да се нађе код нас? Такође дизајн уопште није битан тј. било би пожељно да буде што робуснији пошто би га користио аутомеханичар као тестер.

Imaš da kupiš nov travelmate 6592G, ja ga koristim pa pričam iz prve ruke. Fenomenalna izrada (magnesium alloy casing) i odlične komponente + serial, dvi, i gomila drugih portova...

npr ovde
 
Ja u radnji imam kasu CR401 Intracom, i ubacujem artikle preko laptopa toshiba, stari neki, nema ni DVDRezač, samo kombo, i 20 GB HDD, (ovo sam napisao da bih ti dočarao godine laptopa) koji NEMA COMport, ali savršeno šljaka preko nekog USBtoRS232 adaptera, platio sam ga oko 900 dinara ....

Adapter ne pruža 100 posto podršku, npr. ne radi mi čitač SIM kartica preko njega, ali sa ovom kasom nisam imao nikada nikakvih problema, samo kada softver lepo podesiš, tj. da ti adapter prikazuje kao COM 1 ili 2, i da ga kasa tako prepoznaje ....

Nadam se da sam ti bio od pomoći ...

Kupi jedan takav adapter, probaj na bilo kom računaru preko USBA, i ako radi, onda nabaviš LapTop kakav hoćeš, svi imaju USB ....

pozdrav ...
 
Nazad
Vrh Dno