Šta je novo?

Šta da instaliram na stari laptop?

evg0

Zapažen
Učlanjen(a)
04.09.2023
Poruke
73
Poena
20
Imam Acer e5 511 4GB ram procesor neki intel dal dva jezgra ima... ima ssd 128 GB... prosto ga ne koristim... a predpostavljam da će mi trebati ako negde otputujem...

Koji linux da mu stavim... inače ima digitalnu licencu za windows 10... možda windows? neki osakaćeni... treba mi browser, kalkulator, kamera za neki razgovor i to je to. i muzika...

Ako neko ima ideju?
 
Možeš i klasičan win10. Za to što si naveo radiće sasvim ok.
 
Windows 10.. Ja sam u stari komp ubacio ssd 120gb, c2q i 4gb, sasvim lepo radi. Radio je i sa c2d, malo sporije, ali ok za osnovne potrebe
 
Instalirao sam lubuntu... UEFI mod ne radi, tako da sam instalirao preko MBR, posle apdejta i podešavanja sve lepo radi... samo me čudi što sistem nije napravio swap particiju, ali dobro, možda je neka inovacija...

Inače instalacija je jako spora bila, mislio sam da batalim sve... čitava dva sata je nešto brljalo po laptopu... ali sad je ok...
 
Windows је престао да избацује драјвере за старе лаптопове, па са Линуксом си сигуран да ће нешто радити. Јер Линукс подржава старији хардвер.
Можеш накнадно додати swap.
 
Instaliras neku stariju veryiju Windows 10, kako bi povukao sve drajvere. I to je to. Posle update. Ja na poslu imam 10tak lapova tog ranga, na kojima sam samo hd zamenio ssd-om i dodao 2gb mem gde ga nije bilo. Svi radi ok. Ne spektakularno, ali za posao, office, web...rade super. Probao i HBO Max preko browsera. Neke serije i filmovi rade ok a neki seckaju. Isto i sa torrenta. H-264 radi top dok H.265 secka.
 
Nazad
Vrh Dno