Šta je novo?

čini mi se da je Corsair 750 HX otišao u večna lovišta

Znam sta radi inspekcija i to nije u redu. Da ja saljem nekome inspekciju zato sto mi je rekao sto se meni ne svidja a opet je zakonski u pravu, e to necu jer nije u redu.
Dok se zakon postuje, inspekcija nema tu sta da radi.
Kad se zakon prekrsi, inspekcija treba da deluje ali u skladu sa zakonom.. To gde ce oni da se oblace i hrane, to je njihov problem..
 
Sve je u komunikaciji, zakon su tu sa razlogom, naravno. Ali kada vidiš da te neko zajebava bez razloga i pravog objašnjenja u ovoj državi možeš samo đonom.

Da bi se utvrdio kvar napajanja serviseru treba 15-tak minuta posla. Provera da li ima napajanja na lageru par klikova mišem. Kontakiranje distributera/uvoznika kada će sledeći uvoz i da li će ga biti, ta komunikacija može potrajati dan-dva. Odgovor se saopti mušteriji, da li oće da čeka par nedelja da mu se uveze novo napajanje ili keš na ruke. Nema tu šta da se zamajava muštarija 45 dana...
 
Nema potrebe za 45 dana ali nije ta musterija jedina musterija i zakon predvidja maksimalan rok od 45 dana.
Prodavac treba da se trudi sto pre da zavrsi i radi sebe i radi kupca ali jednostavno kupac nema sta da trazi tu "zakonski" kad nije "zakonski" nista prekrseno. Zakonski i moralno ne poistovecujem. Inspekcija deluje po zakonu ne po moralnim pitanjima i obavezama ;)

I glupo je da inspekcija izlazi na teren samo zato sto je neko zvao "preko veze" a jos gluplje je da inspekcija ne pomogne nekome kod koga stvarno postoji krsenje zakonskih normi.

Zivimo u zemlji gde svi pokusavaju nesto preko veze da odrade, drugi opet pokusavaju preko ledja nekog drugog da dodju do profita, treci gledaju komsijin nov auto na parkingu i odmah sutradan ga grebu kljucevima, cetvrti idu u svom ulazu i broje stanare po stanovima da slucajno neko, ne daj Boze ima prijavljena dva clana ali eto kod jednog clana cesto dodje devojka/momak pa u tome vide priliku da smanje racun za vodu povecavajuci broj stanara gde ne treba, peti zaposljavaju nestrucne radnike iskljucivo zbog izgleda/rodbinskih veza/mita/korupcije bez imalo bojazni da takav nestrucan radnik ne donosi vec odnosi profit kompaniji u kojoj i sam radi i zaradjuje (sam sebi kopa jamu), sesti.. sedmi... ma... dokle vise...

Ja sam prvi da se postuju neke norme, moralna nacela ali ako se to i zakonski nekako ne primora, dzaba kod nas u ovoj banana drzavi ista...
 
Jel Seasonic onaj X serija SS 760-KM Gold
http://www.seasonicusa.com/NEW_X-series_560-660-760-850.htm
ja ga kupujem isto to sam odlucio definitivno.
Ja sam za moje napajanje vec pola para uzeo i potrosio tako da za 15 dana idem po drugo.
Dobro drugu polovinu dobijam tek za mesec ali imam priliku da ga kupim posle prvog februara.

Hvala ilidanu sto mi je otvorio oci za ovo napajanje. Posto nema Enermax (ima lepsu boju)uzecu ovo.
 
Poslednja izmena:
Drago mi je da je kolega sa bencha dobio svoje napajanje i rešio problem ali epilog je ipak katastrofalan . Čovek je bio u pravu što je tražio rešenje za svoj problem onako kako se ti problemi u Srbiji rešavaju jer ako je nešto neispravno nema tu šta da se misli i čeka na 45 dana . Problem je u tome što zbog pada morala svako tumači zakon na svoj način i čovek ako ima veze ima mogućnost da spreči zavlačenje od strane uvoznika a ako nema može da ostane i bez garancije . Posebno mi se gadi ponašanje pojedinih inspektora i primer kojem sam svedočio i lice nesretnog prodavca koji mora da ćuti ako misli da nastavi da radi .
 
Nazad
Vrh Dno