Šta je novo?

čini mi se da je Corsair 750 HX otišao u večna lovišta

Dimco

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2007
Poruke
1,159
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600X / Thermalright Silver Arrow 130, Noctua NF-A12x25 PWM
Matična ploča
Gigabyte B550I AORUS PRO AX
RAM
Crucial Ballistix DDR4-3600 32GB (2x16GB) BL2K16G36C16U4R
GPU
EVGA RTX 3080 XC3 Ultra
Storage
ADATA XPG GAMMIX S11Pro PCIe Gen3 x4
Zvuk
Presonus Eris E3.5 BT, Arctis Pro Wireless
PSU
Corsair SF750
Kućište
JXK-F1
Monitor
LG 27GL850-B
Miš & tastatura
Anne Pro 2, Logitech G305
Ostale periferije
Presonus Eris E3.5 B
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Upravo mi se desilo navedeno u naslovu. Pičio sam COD kad se računar odjenom ugasio, probao sam da uključim računar na power dugme ali neuspešno. Otvorio sam kućište i isključio strujni kabal iz napajanja, iz napajanja se oseća miris kao kad prvi put uključite novu komponentu pa se zagreje. Vratio sam kabal i probao ponovo da ukljucim računar i samo su se zavrteli ventilatori na kucistu na 1s. Iz svega navedenog čini mi se da je napajanje otišlo u večna lovišta. Inače ceo računar je priključen preko 2 surga i ups tako da sam siguran da nije došlo do nikakvih strujnih udara. Neverovatno mi je da napajanje koje je staro 6 meseci (a ima garanciju od 7 godina), nikad nije opterećeno na više od 30% svoje specifikacije i košta 150+ EUR ovako završi karijeru...

Jel ima neko neki predlog ili savet ili da aktiviram garanciju...

(inače ovo pišem sa laptopa besan kao ris)
 
Pa zato ti i sluzi garancija. Jednostavno se tako nesto desilo. Vidi uzmi od nekog drugo napajanje pa ga prikljuci i vidi dali je bas do napajanja ili je mozda nesto drugo zveknulo. Cisto da utvrdis neispravnost komponente koja je zveknula. Ukoliko je napajanje, reklamiraj i dobices drugo. Nisi ni prvi ni poslednji kome se tako nesto desilo.
 
Probaj ga "solo", bez računara, naravno uz neko malo opterećenje (ventilator i sl) i kratkospajanje pinova 15 i 16 na 24pin konektoru, kako bi se napajanje uopšte strartovalo.
http://en.wikipedia.org/wiki/ATX

Slične simptome (doduše bez mirisa paljevine) pre više godina sam imao na jednom DTK400W i MSI ploči (AMD socket 754), ali se ispostavilo na kraju da je u pitanju bila matična ploča a ne napajanje. Dakle probaj, da budeš siguran, i naravno reklamiraj ako je napajanje u pitanju (inače i ja imam HX750 i da kucnem u drvo, prezadovoljan sam istim).
 
garancija.
 
Evo sad sam kačio napajanje na onaj uređaj za tesiranje i potvrdila se moja sumnja da je otišlo napajanje. U ponedeljak aktiviram garanciju.
 
Neverovatno da je Cors tek tako otkazao, čovek više ne može biti siguran u ništa...:S: ja od sutra prelazim na JNC :vomit:
 
Pa bar oko Corsaira ne treba brinuti, ima 7 god garancije.
 
A drugi je onaj famozni sto je lik kacio, sta ono bese, akumulator na njega? :d :d :d
Cak je i taj na kraju popravljen :D
Izvinjavam se za off :wave:
 
Zar vas stvarno briga sta ce se desiti sa napajanjem kad ima tako dugu garanciju ?
Za 7 god ce biti prevazidjeno, PC ce mozda imati svoj nuklearni reaktor. :D
 
Zar vas stvarno briga sta ce se desiti sa napajanjem kad ima tako dugu garanciju ?
Za 7 god ce biti prevazidjeno, PC ce mozda imati svoj nuklearni reaktor. :D

Pitam se šta će biti ako OC pođe po zlu :d
 
Zar vas stvarno briga sta ce se desiti sa napajanjem kad ima tako dugu garanciju ?
Za 7 god ce biti prevazidjeno, PC ce mozda imati svoj nuklearni reaktor. :D

Jos samo mu nuklearni reaktor fali, sve ostalo ima.:p

Ja bih se zapitao sta je izazvalo kvar napajanja.
 
Podeli ti iskustva sa nama po pitanju realizacije garancije, pa da jos malo kompletiramo slikicu o cuvenom Cors-u, bar kad su u pitanju nasi maloprodavci.
Ovo bi moglo biti zanimljivo. Steta sto nema Lace da vidi ovo :-devil-:
 
Inače ceo računar je priključen preko 2 surga i ups tako da sam siguran da nije došlo do nikakvih strujnih udara.

Surge ne sluzi nicemu (u praksi), a ups je pretpostavljam backup ups koji ne stiti od strujnih udara, vec samo od nestanka struje...
 
Surge ne sluzi nicemu (u praksi), a ups je pretpostavljam backup ups koji ne stiti od strujnih udara, vec samo od nestanka struje...

I najgori InformGuard-ov backup UPS ce prebaciti na baterijsko napajanje u slucaju prenapona ili strujnog udara, jedino sto ne radi nikakvu stalnu korekciju napona, tako da to otpada. Osim toga, nesto sumnjam da neko ko drzi 2 surgea, koristi bas nagori backup UPS.
 
Hoce on prebaciti, ali ne radi dovoljno brzo da bi sprecio strujni udar... To je poenta...
 
Meni se desilo da prilikom strujnog udara strada ploca (ista kao iz potpisa), pored Informguard UPS-a koji je takodjer stradao, dok je ostatak komponenti preziveo, pa i Corsair PSU. Kako je ovo moguce, ni danas mi nije jasno, verovatno je otkazao budjavi Informguard.

Trenutno koristim APC Back-UPS koji ipak ima prenaponsku zastitu.
 
UPS je APC Back-UPS RS 800VA. A ovaj Corsair ima sve što može u jedno dobro napajanje da se ugradi.
Videćemo kako će da me ispoštuju ovi iz Gigatrona. Uspeo sam da lociram lika koji je bio prodavac kod kupovine i odmah me je povezao sa servisom gde su ljudi izgledali korektno i uslužno (čuo sam kako jedan od servisera komentariše iz pozadine "ako je Corsair crko ja sečem ruku do lakta", tako da nosim sataru za svaki slučaj). :p
Probaću samo još sutra pre nego što im pošaljem napajanje da pozajmim od nekog napajanje da probam računar da budem 100% siguran.
 
Znaš kako i Mercedesi se kvare, i to ponekad i u garantnom roku, samo mnogo ređe nego recimo Pežoi ili Renoi. Takođe se sasvim moguće da je kvar banalan, npr. osigurač ili neki pasivni element. Znaćeš uskoro. Javi u svakom slučaju i o kvaru i o uslužnosti servisa.
 
Mnogi od nas imaju ocajnu struju u kucama/stanovima, tako da i to treba uzeti u obzir.
Ja znam da je meni Chieftec 360W npr radio 7 god, sa 5 miliona nestajanja struje. Dok je drugim komsijama kinez, kung fu crkavao i po 2,3 puta...
 
Znaš kako i Mercedesi se kvare, i to ponekad i u garantnom roku, samo mnogo ređe nego recimo Pežoi ili Renoi. Takođe se sasvim moguće da je kvar banalan, npr. osigurač ili neki pasivni element. Znaćeš uskoro. Javi u svakom slučaju i o kvaru i o uslužnosti servisa.

Mercedes ti i nije bas najbolji primer. Da si rekao Honda ili Toyota, pa ajde.
 
UPS je APC Back-UPS RS 800VA. A ovaj Corsair ima sve što može u jedno dobro napajanje da se ugradi.
Videćemo kako će da me ispoštuju ovi iz Gigatrona. Uspeo sam da lociram lika koji je bio prodavac kod kupovine i odmah me je povezao sa servisom gde su ljudi izgledali korektno i uslužno (čuo sam kako jedan od servisera komentariše iz pozadine "ako je Corsair crko ja sečem ruku do lakta", tako da nosim sataru za svaki slučaj). :p
Probaću samo još sutra pre nego što im pošaljem napajanje da pozajmim od nekog napajanje da probam računar da budem 100% siguran.

Probaj ti svoje napajanje na drugom racunaru.. CM M700 nije htelo da pali na zivo, niti testerom, niti kratkim spajanjem zelene i crne. Jednpstavno, da bi ono startovalo potrebno je neko opterecenje.. Tako sam se ja uplasio da mi je crkao M700 pa nije.. U pitanju je bila ploca, nije davala opterecenje po paljenju i napajanje nije htelo da butuje... To mu dodje kao neka zastita, valjda..
 
Podeli ti iskustva sa nama po pitanju realizacije garancije, pa da jos malo kompletiramo slikicu o cuvenom Cors-u, bar kad su u pitanju nasi maloprodavci.
Ovo bi moglo biti zanimljivo. Steta sto nema Lace da vidi ovo :-devil-:

Kakve veze ima Corsair sa nasom maloprodajom, koja moze da zavlaci kupca mesec dana a moze i da odradi to za dan? :trust:
 
Nisam serviser ali sam imao slicnu situaciju i ispostavilo se da je maticna otisla u vecna lovista.
Posto cenim Corsair,ajde a tipujem na MB :d
 
Pa i matična je 8 meseci stara. U pitanju je Gigabyte P55A-UD4 i ne bi trebalo da je ništa manje kvalitetna od Corsair napajanja...
 
Pogresno rezonujes. Sta je onda neka UD7 ili UD9, spejs satl?
Ubaci ti to napajanje u drugu masinu pa onda rezonuj tako ;)

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
Pa i matična je 8 meseci stara. U pitanju je Gigabyte P55A-UD4 i ne bi trebalo da je ništa manje kvalitetna od Corsair napajanja...

Nismo od juce :eyebrows: pa i novo ume da vrisne,moja je otegla papke posle 2 meseca.
Ne kazem da nije kvalitetna,samo mi se cini da je problem do nje.(kao sto rekoh tipujem na MB)
U svakom slucaju obavesti nas o razvoju situacije (nece valjda satara da radi :zgran: )
 
Nazad
Vrh Dno